Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 27 Юли 2021 17:57


Здравия разум подтикващ те да се ваксинираш не се брои за принуда. Склонността да вярваш в глупави теории за световна конспирация от страна на сзо да те чипира пък се брои за съвсем друго. :roll:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 27 Юли 2021 19:00


Аре стига с тия чипове, опасенията ми се изцяло за дългосрочната безопасност на ваксината.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 27 Юли 2021 19:20


Коментара ми беше изцяло към Гипчо и шапчицата му от алуминиево фолио, на теб само ми идеше да ти разкажа че ако аз бях медицинско лице и сина ми не се ваксинира щях да го лиша от наследство, което първоначално щях да спестя. :D

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 27 Юли 2021 20:03


:lol: :lol: :lol:

Само дето майка ми няма отношение по производството на ваксината и дългосрочната безопасност. :D

И знам, че ти беше към Гипо коментара, а с моя коментар визирах да не слагате изчакващите ваксинирането към един знаменател с антиваксърите, плоскоземците и всякви подобни.

A и не мисля, че някой реално вярва, че в самата ваксина ще има чип. Или поне се надявам никой да не го вярва. :D

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 27 Юли 2021 20:35


Може до утре да се спори за ваксините и за целесъобразността на останалите мерки. Но с навлизането все по надълбоко във втората година от така създалата се ситуация е редно да си зададем друг въпрос, а именно до колко институциите ИМАТ ПРАВО да налагат тези мерки? От чисто правна, политическа и философска гледна точка.

От няколко седмици официално познавам човек, който е избягал от Белгия в България в търсене на по-добър живот. А той съвсем не е единствения. Пичът обяснява, че година и половина им е било забранено да си излизат от вкъщи. Че за това време не е можел да работи и изцяло е изхарчил спестяванията си, а не е отговарял на изискванията за държавна помощ. Че е трябвало по нощите, като някакви престъпници да излизат за да се виждат с родителите и братята си. Че не са му позволявали да напусне страната без да се ваксинира (дори с отрицателен PCR тест) защото като астматик бил в "рискова група". Че когато се ваксинирал с първата доза на "Файзер" (не е имал право на избор, както у нас), се е разболял и е бил на легло две седмици. И т.н и т.н.

Нека си припомним, че извънредните мерки, бяха обявени именно като извънредни и трябваше да продължат 3 месеца, за да може здравната система да се подготви и да посрещне големия брой заболели. А вече две години са суспендирани основни човешки права.

Така че отговорът според мен е НЕ. Държавите нямат право да налагат тези мерки. Никой няма право да държи хората като затворници вкъщи, да им забранява да работят, да ограничава свободата на придвижване и не, институциите нямат право да принуждават хората да се ваксинират. Това са базови човешки права, които биват тотално игнорирани в името на това да се предпазим от вирус, който 99% от населението ще прекара като лека настинка.

Знам, че тук ще ми се възрази, че ако мерките паднат смъртността ще скочи. Така е, но в крайна сметка това си е личния избор на всеки. Всеки има право да не излиза от вкъщи или да ходи в магазина с противогаз, ако това ще го накара да се чувства по-сигурен, но също така всеки има право да си поеме риска. За това се предполага, че живеем в свободни държави.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 27 Юли 2021 20:51


Вторият параграф е потресаващ, ако е истина. И въпреки негативите на държавицата ни, направо се радвам, че в този период от историята на човечествот съм си тук. Имам приятели в Лондон, които за последно си бяха в България септември миналата година и определено не мисля, че биха ми понесли тамошните мерки, които бяха наистина строги.

И никога не съм харесвал Борисов и правителството му, обаче много се радвам че не въведаха от най-тежките възможни мерки тоест едва ли не с смс да излизаш от вас, както до скоро беше в Гърция и още много други държави.

И другото, което ме притеснява от тази ситуация е, че последствията ще се усещат с години, ако не и десетилетия, и ние, младите хора, ще сме най-преебани от това. Дано да не съм прав.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 27 Юли 2021 20:56


От близки приятели получавахме сведения за ситуацията в Чехия. Налудничави мерки, хората бяха заложници в домовете си. Резултатите бяха нулеви, след месеци наред такива мерки, бяха по-зле от нас в по-разпуснатия ни период.
Стискам палци след 2-3 години да има колективно дело, което да ограничи възможностите на сзо да държи заложници и да пропагандира. Ама се съмнявам, играят твърде много пари с фармацефтичните компании.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 27 Юли 2021 21:43


Gipo написа:
От близки приятели получавахме сведения за ситуацията в Чехия. Налудничави мерки, хората бяха заложници в домовете си. Резултатите бяха нулеви, след месеци наред такива мерки, бяха по-зле от нас в по-разпуснатия ни период.
Стискам палци след 2-3 години да има колективно дело, което да ограничи възможностите на сзо да държи заложници и да пропагандира. Ама се съмнявам, играят твърде много пари с фармацефтичните компании.


СЗО реално нищо не решава, те само плямпат. Решенията се взимат от правителствата на отделните държави. В Европа например очаквам да има дела първо в националните съдилища, а после в европейския съд за правата на човека.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 28 Юли 2021 17:38


От първа страница на темата:
Gen.Toast написа:
Как така в Индия (където 3/4ти от хората серат на земята) не започна такава епидемия?


:roll:

___________________________________
тежки нокаути


Профил

n00b playa
Аватар
Регистриран на:
28 Мар 2011 14:24
Мнения: 508
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 29 Юли 2021 08:46


Gipo написа:
Добре де :lol: Нали като боледуваш, изграждаш имунитет? Защо след като си боледувал, би отишъл на ваксина? Нали точно това е уж идеята на ваксината - да създаде имунитет, сякаш си боледувал, за да пребориш по-лесно вируса или изобщо да не успееш да го гепиш. Ама ти вече си го прекарал и го имаш този имунитет.
Отделно, че поради естеството на ваксините, те давали имунитет конкретно към алфа версията на вируса (щото от него са извлечени), а като си преболедувал ковид, имаш засилен имунитет към всички негови разновидности (алфа, бета...)
Или всичко е заради листчето хартия?

Прав си, не ми се налага да си правя вече тестове (освен 1 ПСР заради работата). Ако реша да влизам някъде просто показвам СМС-чето на което пише, че съм го преболедувал и ме пускат.

___________________________________
Тоалетен маг написа:
ebaha sestra ti momche


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 29 Юли 2021 11:50


Самият факт, че няма бележчица "преболедувал", която да важи по същия начин като бележчицата "ваксиниран", може да ви говори за това какъв ташак е цялата работа :D

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 29 Юли 2021 13:43


Май би трябвало да има такава, поне такава реклама видях в официалната фейсбук страница на Европейската Комисия :D

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 29 Юли 2021 15:25


Е защо искат или PCR, или ваксина тогава :D

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 29 Юли 2021 15:59


Gipo написа:
Е защо искат или PCR, или ваксина тогава :D


Са, те нещата постоянно се променят. Но бях чул, че ако си го пребледувал също може. Обаче трябва да си "официално" преболедувал с PCR, карантина и пр. Аз примерно като не се изследвах и официално не съм влизал в карантина, не мога да докажа, че съм го прекарал.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 29 Юли 2021 17:20


Liberty написа:
Gipo написа:
Е защо искат или PCR, или ваксина тогава :D


Са, те нещата постоянно се променят. Но бях чул, че ако си го пребледувал също може. Обаче трябва да си "официално" преболедувал с PCR, карантина и пр. Аз примерно като не се изследвах и официално не съм влизал в карантина, не мога да докажа, че съм го прекарал.


Тест за антитела? Ние утре смятаме да си направим тест за антитела и според резултата ще вземем решение кога да се ваксинираме :D

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 29 Юли 2021 20:19


Антителата не са единственият компонент на имунитета и освен това не се задържат трайно в организма при много хора. Ето аз в момента имам нива в рамките на референтната стойност (като на не-заразен, не-ваксиниран човек). Т.е. аз нямам документален начин да докажа, че някога съм карал Covid-19.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 29 Юли 2021 20:29


Нещо не мога да разбера защо не отидеш да си направиш тест и да докажеш, че си го карал чрез антителата?

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 29 Юли 2021 21:07


The Arrow написа:
Нещо не мога да разбера защо не отидеш да си направиш тест и да докажеш, че си го карал чрез антителата?


Ама не четеш ли? За 3-ти път пиша в тази тема, че преди една седмица си направих изследване и НЯМАМ антитела. Демек нищо не мога да докажа.

Ето ще ти постна даже изследването да го видиш:

Image

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 29 Юли 2021 21:49


Аа, ясно, разбрах :D Просто не съм видял постовете където пишеш, че си се изследвал.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 30 Юли 2021 16:23


ДАААА, имам 135 антитела. А жената има само 4, което не знам как точно става ама живи и здрави. Другия месец ще си пуснем клетъчни изследвания за повече информация.

И наздраве от Пловдив! :rockon:

___________________________________
тежки нокаути


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com