Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 29 Сеп 2016 23:12


Хайде бе, вече най-накрая има достатъчно информация за българските президентски избори, а още не съм видял дискусия по темата. Аз лично, след бързи предварителни проучвания мисля да гласувам за Трайков.

Кой според вас ще е кандидата на ГЕРБ? И един въпрос към тези, които помнят или са се интересували в последствие: на предишните избори също ли имаше липса на информация в толкова продължителен период от време и пак ли сравнително в последния момент се обявиха кандидатите и имаше ли някакви предизборни дебати като в САЩ, примерно, макар и не толкова продължителни?

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 29 Сеп 2016 23:43


То ясно, че за Трайков ще гласуваме, но аз лично съжалявам за Плевнелиев. Не гласувах за него преди, но сега бих, ако се кандидатираше.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 30 Сеп 2016 10:51


Кандидат-президентски изроди 2016.

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 30 Сеп 2016 20:22


Аз съм абонирам за Галъп да ми звънят за някакви проучвания и днес ме питаха въпроси за президентските избори. Бяха доста гербаджийски ориентирани, но разбираемо, предвид, че все още не се знае техния кандидат (ако номинират Цецка Цачева как ще гласувате, ако номинират еди кой си как ще гласувате, ако номинират еди кой си как ще гласувате; ако има балотаж между герб и бсп, ако има балотаж между герб и трайков, ако има балотаж между герб и дпс и т.н.)

Поне тоя път в списъците им беше Светльо Витков и за разлика от предния, нямаше нужда да им напомням.... :)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 30 Сеп 2016 20:23


Цецка ли ще е кандидатът на ГЕРБ :?:

___________________________________
Нещо остроумно

Sturm написа:
къв ханс бе...


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 30 Сеп 2016 20:52


Димитър Николов не биха го махнали от поста му в Бургас, тъй като той е от най-имиджовите хора в ГЕРБ (и с право, градът е станал неузнаваем за последните десет години). Ако и той има глас, със сигурност не би се съгласил.

Томислав Дончев сякаш притежава собствен глас в партията и най-вероятно му е писнало да им бъде момче за всичко - изглежда достатъчно способен човек, за да не се задоволи с президентската позиция. Възможно е да хвърля поглед доста напред - след като Бойко се оттегли. От ГЕРБ той сякаш е най-способният човек да го замести като премиер.

Фандъкова толкова години се е занимава със София, че изглежда твърде слабо вероятно да направят президентска рокада с нея.

Цецка Цачева им е единственият останал (встрани от гореизброените) разпознаваема личност в партията, чиито фунцкии сравнително лесно биха могли да бъдат предадени на друг. Така че тя остава. Проблемът е, че е много далеч от симпатична и като повечето хора от ГЕРБ, не се отличава с някакъв характер, а е просто проекция на партията майка. Но пък е жена и e от ГЕРБ, така че най-вероятно тя ще е следващият президент на България.

Btw - начинът, по който ГЕРБ си издигат кандидата - все едно търсят как да попълнят някаква чиновническа позиция, е доста позорен. Кампанията е нулева и дори формалната демонстрация на някакво зачитане на демократичния процес и гражданите на тая държава липса напълно.

Реформаторите са се наврели тотално в кучи гъз и ще гласувам за Трайчо Трайков с доста голямо отвращение - не заради самия човек, а заради тоя clusterfuck от партии, който го издига. И най-вероятно ще го направя в името на плурализма, с идеята да не изчезнат тотално от политическяи небосклон, а не защото са някакъв фактор, на който мога да разчитам, че ще оползотвори гласа ми.

Освен това, независимо дали подкрепяш на 100% това, което хора като Трайков и Плевнелиев говорят, неоспорим факт е, че те не стават за тази позиция, която изисква освен да говориш, да имаш способността да караш хората да те чуят. И двамата са мрънкачи с нулево присъствие. Това не е най-важното, разбира се, но функцията не президента изисква нещо малко по-различно. Другото качество, което и двамата не споделят, а е необходимо, за да бъдеш "държавен глава", е да се позиционираш така, че да намериш общото между мнозинството от хората в страната ти и - сори за клишето - да ги обединиш в рамките на някакъв общ политически хоризонт. Плевнелиев правеше точно обратното, същото би правил и Трайков най-вероятно. Вярвам, че можеш да бъдеш про-западен и без да изправиш на нокти всеки русофил в тая страна и да го накараш да те мрази до гроб, че по пътя да отвратиш и немалка част от неутралните по оста Запад - Изток.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 01 Окт 2016 09:48


Щото е истина. Само ти ли не разбра, че избори в БГ по симпатии не се печелят :lol:

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 01 Окт 2016 12:03


Георги Близнашки беше, макар и за кратко и само в служебно правителство, премиер на тая държава.
В сравнение с това, Цецка Цачева като президент е доста далеч от щуротия :lol:

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 02 Окт 2016 11:30


нелегален написа:
Маце Борко написа:
Цецка Цачева им е единственият останал (встрани от гореизброените) разпознаваема личност в партията, чиито фунцкии сравнително лесно биха могли да бъдат предадени на друг. Така че тя остава. Проблемът е, че е много далеч от симпатична и като повечето хора от ГЕРБ, не се отличава с някакъв характер, а е просто проекция на партията майка. Но пък е жена и e от ГЕРБ, така че най-вероятно тя ще е следващият президент на България.


6to za 6turotiq? :lol:


http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1609983

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 02 Окт 2016 12:00


Очаквам карикатури как е извадила гърдата и майчински храни нацията...

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 02 Окт 2016 12:20


Колко ц-та има в името на тая, затруднявам се да ги преброя? :o


Профил Skype

Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 02 Окт 2016 12:24


Герб си направиха показно харакири с този кандидат според мен :arrow: Вие какво мислите, момчета :?:

___________________________________
Нещо остроумно

Sturm написа:
къв ханс бе...


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 02 Окт 2016 12:47


Че не са си направили никакво харакири и това ще е новият президент на България. Не го мисля, то е просто предстоящ факт.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 02 Окт 2016 13:14


Ок, ще видим на балотажа тогава :arrow:

___________________________________
Нещо остроумно

Sturm написа:
къв ханс бе...


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 02 Окт 2016 14:21


Ако Цачева спечели то самите избори ще се докажат като нещо изключително ненужно и предварително нагласено.

ПС: Дидко, прекръсти темата на Изборни дискусии или нещо такова. :D

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Ицборни дицкуции
Публикувано на: 02 Окт 2016 19:35


Що бе, старото име си беше култово и всеки си знаеше, че тва е темата за бг изборджийски истории :D

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Ицборни дицкуции
Публикувано на: 03 Окт 2016 09:24


Мисълта ми е била на нивото вътрешния съвет на Герб само доколкото ми е необходимо това, за да отгатна какво ще се случи. Това няма нищо общо с факта, че ми е противно.

Единственото, което ти показваш е, че нямаш хал хабер от нищо, а това с разместването на някакви букви в ника ми, което трябва да е подигравка, насочена към мен, е всъщност поредната обида, която сам си нанасяш в изблик на интелектуална импотентност.
2/10, пробвай пак.

Плевнелиев е човек, който може да има най-точните вътрешни убеждения, но няма качествата да ги изложи и защити като за пред цялата нация, затова и някакви "бутикови" хора го харесват, докато мнозинството го смята за абсолютен жалкар, който чете листове, писани му от посланика на САЩ. Харесва ли ни или не, това е положението.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Заглавие: Re: Ицборни дицкуции
Публикувано на: 03 Окт 2016 11:11


То въпросното "мнозинство" е възпитано от учителки- бивши партийни секретарки, гледа Слави, информира се от вестниците на Пеевски и/или ПИК/Блиц и Петьо Блъсков - ако трябва да се съобразяваме с влеченията и вкусовете му, трябва винаги да се издига пиян русофил с нулев опит в каквато и да било икономическа дейност, специализация "по наследство" в история/право и работен опит на някоя синекурна длъжност осигурена му от партията или Мултигруп - ака. библиотекарско/сарайската групировка. Който и да не отговаря на тези критерии ще бъде оплют и заклеймен от гореизборените "фактори" на българското дълбокопровинциално обществено мнение.

Че дори и твойта теза, че хората мислят, че "чете от листа дадени му от посолството на САЩ" са си част типичния дълбокопровинциален и свръх-опростен начин на мислене и разбиране на света и процесите в него, налаган и изучаван от провинциалната ни соц-номенклатура и следван основно от техните изтърсаци по медийте у нас, който се налага на голямата част от селячеството. Ако трябва да се съобразяваме с това, дайте направо да си изберем Пеевски и Доган с вице Божидар Димитров и да не се занимаваме с глупости.


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Ицборни дицкуции
Публикувано на: 03 Окт 2016 13:40


Ми ние с теб и да се съобразяваме, и да не се съобразяваме, си получаваме точно Доган, Пеевски и Димитров.

Аз не съм гласувал за никой от тях - ма ей ги на.

Въпросът е, че политикът, който ще изпълнява тая длъжност или която и да е представителна длъжност, трябва да има способността да наложи тона, с който се говори по определена тема и изобщо - да определя темите, по които се говори, както и да отправи разбираемо послание към мнозинството, а не да го отчужди.

Примерно, в момента масово всички говорят за евроатлантически ценности без да си дават сметка, че в съзнанието на хората това е равно на педерастия, толерантност към негри, които ти се катерят по главата и бомбене на всяка държава, която имаш интерес да избомбиш, въоръжаване срещу Русия и т.н. Ква файда, че Плевнелиев се е обявил твърдо в защита на евроатлантическите ценности, когато самото понятие се е изпразнило от съдържание. Плевнелиев говори за хора като нас, но ние сме малцинство, а мнозинството има нужда от малко повече дундуркане.
Заеби евроатлантизма и спри да говориш като брюкселски/американски политик - пречупи същите идеи през българското съзнание, българската реалност и повече хора ще те разберат. Сложили каруцата пред коня и ми обясняват за човешки свободи и толерантност и съпричастност, когато ние не покриваме дори базовите стандарти на държавите от Запада - нито здравеопазване, нито законност, нито автентичен политически плурализъм. Еми няма да си съпричастен, когато се бъхтиш по цял ден, за да плащаш за цинагите, пенсионерите, а сега и мигрантите. Ква толерантност, когато хората по селата треперят от циганските тумби, които ги обират ден след ден? Какви човешки свободи, когато единствената ти финансова свобода се изразява в това да направиш избор между добруджа или симид? И ако като политик, не умееш да разчетеш настроението в собствената си държава, можеш да пееш на 6-ти май химна с ръка на сърцето колкото си искаш, но чисто и просто няма да си си изпълнил функцията в контекста на тая държава, щото няма да си дал хоризонт на хората накъде отиват, за какво се борим като нация и изобщо какво се случва. Тая стагнация с още от същото я гледаме от 2009-та година и Плевнелиев не е направил нищо съществено, за да се промени. Един Лозан Панов с една реч и един показан смс стори много повече. Плевнелиев преди всичко си остана президент на ГЕРБ и в промеждутъците, в които им се противопоставяше, имаше шанс да бъде успешен, но обикновено Бойко го връщаше на земята доста бързо.

Просто няма как да не се съобразиш с мнозинството. Въпросът е да го подлъжеш в правилната посока, използвайки изразни средства, каквито то разбира.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Ицборни дицкуции
Публикувано на: 03 Окт 2016 14:31


И ся кво? На балотажа пак ли избора ще е сведен до гербераст(ка) и комуне. Ебаси тъпото, до кога ще е така? Пак трябва да се чудя и мая за кого да гласувам с нежелание. До сега винаги съм подхождал отговорно като съм гласувал на важни избори ама се чудя дали да не тегля на всичките вече.


Профил Skype
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com