Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта

За кого ще гласувате на предстоящите президентски избори?


 Меглена Кунева (Инициативен комитет)    12%  12%  [ 10 ]
 Росен Плевненлиев (ГЕРБ)    19%  19%  [ 16 ]
 Сали Шабан Ибрям (Национално движение "Единство")    2%  2%  [ 2 ]
 Румен Христов (СДС)    4%  4%  [ 3 ]
 Мария Капон (ЕНП)    2%  2%  [ 2 ]
 Стефан Солаков (Национален фронт за спасение на Б-я)    1%  1%  [ 1 ]
 Ивайло Калфин (БСП)    13%  13%  [ 11 ]
 Волен Сидеров (Атака)    20%  20%  [ 17 ]
 Алексей Петров (инициативен комитет)    1%  1%  [ 1 ]
 Николай Ненчев (БЗНС)    0%  0%  [ 0 ]
 Атанас Семов (РЗС)    1%  1%  [ 1 ]
 Павел Чернев (Партия за хората от народа)    0%  0%  [ 0 ]
 Димитар Куцаров (Инициативен комитет)    0%  0%  [ 0 ]
 Красимир Каракачанов (ВМРО)    0%  0%  [ 0 ]
 Андрей Чобанов (Българска демократична общност)    0%  0%  [ 0 ]
 Николай Василев (Инициативен комитет)    0%  0%  [ 0 ]
 Светослав Витков (Инициативен комитет)    23%  23%  [ 19 ]
 Венцислав Йосифов (Инициативен комитет)    0%  0%  [ 0 ]
Общо гласове : 83
Автор Съобщение

Цар
Аватар
Регистриран на:
15 Юли 2001 07:03
Мнения: 1613
В момента играе: с чурка
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 24 Окт 2011 00:44


Избирателите на ГЕРБ не стоят по форуми и не пишат. Повечето са бачкатори и не са толкова запалени. Затова Волен и Витков владеят интернет пространството, а на практика народът, или поне една трета от него, хвърля за Плевнелиев. А и 4-те % на Сидера са си около 150 хилки като брой гласове, не са малко за необразован човек, задържал се толкова време във властта, евалата. Та макар и да не гласувах за ГЕРБ сега (неделя живот и здраве вероятно ще го направя), според мен си е закономерно.
Това са само избори!

___________________________________
Коя си ти и какво ти е специалното? Хубава си. Но красотата е често срещана в природата.
Нека с наивната надменност на деца гледаме лицата на другите.
Когато съзнанието стигне своя край, когато мисленето спре, идва творчеството. А то носи щастие.


Профил

Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 24 Окт 2011 02:14


High_voltage написа:
Манипулацията е тотална. Плевнелиев 40% - АХАХАХА, да бе, ок.


Защо такава реакция? На хората доста ясно им беше обяснено за кого да гласуват. :) А и при такъв мижав процент избирателна активност реалния процент население зад Плевнелиев съвпада горе-долу с електоралната подкрепа на ГЕРБ. Всичко е точно.

А Волен в самия зенит на "Атака" имаше някакви 8%, последните три години доколкото знам все се върти около 4-5%.


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 24 Окт 2011 03:56


Копелета

НИКОГА

ама

НИКОГА

НИКОГА НЕ ВЛИЗАЙТЕ В КОМИСИЯ НА ИЗБОРИ

ОСОБЕНО ако ше сте сред преебаните 3-ма да носите лайната в ЦИК.

Честно, толко съм погнусен, че чак ми е през кура за резултати и проценти и кандидатчета. Даже не ми дреме че моя човек Прошко, на когото му прайхме кампанията последните месеци е с толко жалък процент. През кура ми е.
Ебахти кошмара...

И през 2 минути някой крещи за лекар, щото някой припаднал, и полицията бесно влачи ограждения да направи път на линейки. ONLY IN BULGARIA.

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
06 Апр 2006 10:18
Мнения: 1168
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 24 Окт 2011 08:20


Моят избор отново рулира. 8)
Даже и без мен, следващата неделя, моят избраник ще гушне приза.
На печелившите - Честито! :D

___________________________________
Нема таа, нема онаа.


Профил

The King of Kings
Аватар
Регистриран на:
26 Дек 2002 14:16
Мнения: 3480
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 24 Окт 2011 09:22


1984 написа:
За лотарията се разправяха. Като отмина на трийсетина метра, Уинстън се обърна. Продължаваха да спорят с оживени, развълнувани лица. С внушителните си седмични награди лотарията беше единственото обществено събитие, към което пролите се отнасяха сериозно. Нищо чудно тя да бе основният, ако не и единственият смисъл в живота за милиони проли. Това беше тяхното удоволствие, безразсъдство, тяхното успокоително средство и интелектуален подтик. Ставаше ли дума за лотарията, дори полуграмотни хора проявяваха смайващи математически способности и феноменална памет.

___________________________________
Цитат:
az se nadqvam planeta turneto da e ludnica taq godina!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 24 Окт 2011 10:41


AcTivE написа:
1984 написа:
За лотарията се разправяха. Като отмина на трийсетина метра, Уинстън се обърна. Продължаваха да спорят с оживени, развълнувани лица. С внушителните си седмични награди лотарията беше единственото обществено събитие, към което пролите се отнасяха сериозно. Нищо чудно тя да бе основният, ако не и единственият смисъл в живота за милиони проли. Това беше тяхното удоволствие, безразсъдство, тяхното успокоително средство и интелектуален подтик. Ставаше ли дума за лотарията, дори полуграмотни хора проявяваха смайващи математически способности и феноменална памет.

Хахаха, браво. Този цитат описва най-добре тази тема, че и изборите също :rockon:


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Апр 2006 10:18
Мнения: 1168
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 24 Окт 2011 11:11


Актив е брутално умен, признал съм го още от време оно.

___________________________________
Нема таа, нема онаа.


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 00:24
Мнения: 2086
Местоположение: Alaska secret underground military base
В момента играе: GTA IV, Heroes 6
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 24 Окт 2011 12:43


Абе всъщност има доста разлики. На първо място е, че в книгата тази лотария е там, за да насочва вниманието на пролите към себе си, вместо да са ангажирани с по-важни неща, застрашаващи контрола на партията. Изборите са всъщност нещото, което може реално определя властта на партията. И от другата страна - в книгата ясно се показва, че лотарията вълнува практически всички проли, докато избирателната активност в България показва точно обратното.

Ерджан, бил си член на някоя от комисиите ли? И как се въртят номерата с гласовете значи? :)

___________________________________
Never save anything for the swim back!


Профил ICQ Skype

Аватар
Регистриран на:
14 Юни 2009 09:25
Мнения: 3305
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 24 Окт 2011 19:37


абе, може ли ей ся да отида да гласувам?


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 24 Окт 2011 20:06


ти си от перник, за тебе всичко може


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
15 Юли 2001 07:03
Мнения: 1613
В момента играе: с чурка
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 24 Окт 2011 22:38


Препоръчвам на хората любезно да отидат и гласуват за нежния, но справедлив Росен или въобще да не гласуват. Щото да подкрепиш Ивайло с оправданието анти ГЕРБ и против преяждане с власт е странна точка. Не бих си правил труда дори да нарека подобни граждани хора. Те просто биха били редки лайна.

След като Сините и червените изкараха пълен мандат с техен президент, някои мислят, че ГЕРБ са статукво, при все че управляват едва от 2,5 години и не са имали президент. ГЕРБ заслужават да си изкарат мандата и да вземат президентската власт по дефиниция. Всъщност като се замисля те заслужават това дори само заради магистралите и залата. Дори само заради тея неща. Финансовото състояние, ако някой младеж очаква да му се подобри или влоши съществено от управляващите, значи е жалка утрепка и не заслужава да живее.

И нещо изненадващо - за пръв път тези избори турският кандидат кмет в Разград няма да иде на балотаж (а етническите турци в Лудогорието са 50%). На практика бъдещото малцинство от българи, при все че си раздели гласа по равно за ГЕРБ, БСП и отчасти за СК, до голяма степен изхвърля към 20 хилядите турци от властта. Според мен тук има нещо бая гнило. Ахмед явно играе за ГЕРБ или съвсем е подлудял.

___________________________________
Коя си ти и какво ти е специалното? Хубава си. Но красотата е често срещана в природата.
Нека с наивната надменност на деца гледаме лицата на другите.
Когато съзнанието стигне своя край, когато мисленето спре, идва творчеството. А то носи щастие.


Профил

Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 24 Окт 2011 23:13


Росен е хубавичък, докато двойката на бсп прилича на готвачи в шкембеджийница. Роската май ще е :!:

___________________________________
Нещо остроумно

Sturm написа:
къв ханс бе...


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 24 Окт 2011 23:34


MetalGearRex написа:
Ерджан, бил си член на някоя от комисиите ли? И как се въртят номерата с гласовете значи? :)


Цялостния фарс няма да го засягам, че мога ферман да изпиша, а и вече се отрази медийно. Само ше ви кажа, че влязохме да си предадем книжата в 6 вечерта днес, 15 часа след като пристигнахме отпред и си взехме номерчето.

А как се въртят номерата с гласовете... Пф, на тия избори кой не е поискал той не е въртял номера с гласове, честно :!:

Не само бях член на комисия, ами на комисия в Студентски град.

Как става номера:
Студентите имат право да гласуват в секция по избор срещу студентска книжка и декларация, че няма да гласуват другаде. Като гласуват на задната корица на студентските им книжки се отбелязва, че е гласувал и се подписва от някой член и секретаря на комисията (аз). Да обаче, всеки един студент може да си извади настоящ адрес в общината и да бъде вписан в списъците, така че да може да гласува и за местни и за президентски избори. Тоест нищо не го спира да гласува в секцията, в която е по адрес, след което да отиде в която и да е друга секция и да гласува повторно за президент, като бъде дописан в допълнителен списък, със селския си адрес като например ул Извън Регулацията 19 в нз кое си село (реален случай, "Извън регулацията" е името на улицата.), без никой да разбере, че този човек е гласувал. Това което би трябвало да ги спре са декларациите, които попълват, че не са гласували и няма да гласуват на друго място. Същите тези декларации, които след края на изборния ден се увиват в амбалажна хартия, като тая в която ти опаковат салама, и отиват в кучи гъз в общината. При мен гласуваха 400+ студенти, като общия брой гласували за президент надхвърли бройката на имената в списъка по адресна регистрация (що студентки в студентски град имат моя подпис в студентските си книжки, хъхъ), което прави 400+ декларации в една секция, от около 50 в района. Осъзнавате ли колко декларации са това и дали някой ше седне да ги преглежда дали случайно не са гласували другаде, че дори и да седне, да намери нещо? Имаше сигнали за такива случаи и ония тъпанари неадекватни от ЦИК дойдоха да ни предупредят, да сме проверявали студентите да не би случайно да фигурират в списъците ни, вместо да ги добавяме. Че те да не са олигофрени бе, ше гласуват втори път там където са по адрес ли, та и 7 човека комисия никой няма да му се види позната физиономията втория път. Абсолютна неадекватщина. Никой няма да седне да проверява имената в декларациите в регистъра дали някой не си е извадил настоящ адрес, че и тогава да иде да провери в списъците в другата комисия тоя гласувал ли е. А дори и да го направи, ей го другия момент:
Аз лично имам две студентски книжки, щото уча две специалности. Кой можеше да ме спре да гласувам два пъти, и кой някога щеше да разбере, че съм го направил? И не знам как е по другите университети, ама в колко от тях нещо те спира да имаш няколко студентски книжки? Само в тези, в които ти бият печат единствено когато платиш. А то даже дори и да няма печат за платена такса ако има подпис и другия печат се счита за заверена и студентите се допускат до гласуване.
Ако не е този начин, е трудния начин - подмяна на протокола. Което беше адски лесно на тези избори, и съм абсолютно сигурен, че масово се е правило, ако не са били и с тази идея тези ексцесии в ОИК и чакането ни два дена. Масово комисиите се прибираха вкъщи да спят и се връщаха когато им наближи реда (15 часа чакане при нас, да спя на кашонче в ъгъла на залата ли (а имаше и такива...)). Хубаво, тръгваме си ние, прибираме се да поспим няколко часа, както и направихме. Протоколите ги взе председателката. Всяка комисия има два резервни протокола. Вкъщи сяда, вади си ново протоколче, надписва си колкото ще гласове, измисля 7 подписа, идва си на следващия ден, предавате заедно протокола, и ти естествено последното в главата ти са абе тука тоя кандидат 234 ли имаше или 334. Ако го направи, ше разбереш ли? Бюлетини повторно не се броят, принципно. Кой ше разбере?

Повече в комисия, могат да ми ядат кура. Добре че поне са казали че ше ни платят 60лв+ за висенето, шото иначе в неделя половината секции просто няма да отворят поради липса на хора. Че даже и сега ше има проблеми с неявили се, ше видите, дано на ЦИК им стигнат резервите дето ги пращат ако недостига кворум в секция. Никой не иска да преживява това втори път, а и не е хуманно да го преживява пак. И аз не съм изключение, но за момента мисля да отида и тази неделя, но следващ път в комисия - не.

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 00:24
Мнения: 2086
Местоположение: Alaska secret underground military base
В момента играе: GTA IV, Heroes 6
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 25 Окт 2011 11:39


Ерджан, благодаря и аз за дългото описание, което си направил. За съжаление наистина далаверите със студентските книжки са лесни за правене. И както казваш, дори някого да успеят да хванат, че е гласувал два пъти, съмнявам се глобите и наказанията за това да са особено големи (както всички други в България). Пък и не само със студентите се правят далавери, това е ясно.
Не знам в коя комисия си бил ти, явно не в тази, в която аз гласувах (блок 40А), понеже там бяха 5 човека и имаше доста големи опашки (аз лично чаках час, за да гласувам). Председателят на комисията каза, че на всички избори били малко персонал, а идвали сташно много хора да гласуват (лично съм чакал и повече, надолу по стълбите, понеже се гласува на втория етаж). Общо взето положението беше много зле и не съм сигурен, че проблемът е единствено в студентите, които не са подавали предварително декларация, че ще гласуват на друго място. Мечтая си за електронно гласуване, което и допълнително ще затрудни фалшификацията на резултатите (стига системата да е сигурна, разбира се), но вероятно няма да стигнем Естония скоро. :(

creator, магистрали и зала викаш. А знаеш ли, че оригиналните планове за залата са били тя да бъде по-голяма и да е годна за още повече спортове? И съответно да не се завърши през мандата на ГЕРБ? Подсказвам ти, че по-малката цена не е единственото нещо, поради което плановете ѝ се промениха, та тя стана по-малка и негодна за всички спортове, за които е била запланувана. А прословутото изказване на Борисов пред студентите от УНСС, да потраят лошите условия за образование, но поне ще си имат магистрали, просто не мога да коментирам...

___________________________________
Never save anything for the swim back!


Профил ICQ Skype

Аватар
Регистриран на:
14 Юни 2009 09:25
Мнения: 3305
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 25 Окт 2011 21:29


гласувах за кадафи


Профил

Аватар
Регистриран на:
09 Авг 2005 20:59
Мнения: 11346
Местоположение: Rousse
В момента играе: опаааааа
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 25 Окт 2011 21:52


човек написа:
гласувах за кадафи


I az!!!!!

___________________________________
Where The Eagles Fly I Will Soon Be There


Профил Skype

Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 25 Окт 2011 22:44


Заложили сте на грешния кон :!:

___________________________________
Нещо остроумно

Sturm написа:
къв ханс бе...


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 25 Окт 2011 23:50


На умрел кон :lol:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 26 Окт 2011 23:02



___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 26 Окт 2011 23:50


Бойко като млад е бил симпатяга :D

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com