Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 12 Окт 2012 10:07


Цитат:
И как така първо изяде боя от Лидера, а после го победи без никаква допълнителна подготовка.


Сложи си кибернитични приставки, а и му игра нещо мръсно. Тва с Робин/Кери беше малко втф. Купуваш си костюм на Робин и вече си про-атлет, go figure. На мен керектър дизайнът по-скоро ми хареса, минималистичен и изчистен.

Цитат:
А къде дреме прокуратурата и щатската полиция?

Аз такива в продукт по Батман не съм виждал.


Цитат:
В допълнение, поредното връщане към детството на Брус, смъртта на родителите му, кадърът с прилепът разбиващ прозореца и пр. и пр. mandatory Батман-ски trademark сцени, вече доста са ми втръснали от повтаряне и хич не им се зарадвах тук.


На тебе са ти втръснали, на мен ми се повръщаше от тях.


Но като цяло съм доволен, Жокера открадна филма с 1 реплика, Харви беше готин и малко по-различен. Беше си подготовка за втората част, де.

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 12 Окт 2012 11:59


Omega-x
Цитат:
Сложи си кибернитични приставки


Това не беше кибернетична приставка, а алтернатива на гипс, с която можеше да движи счупената се на няколко места ръка...но не и да удря с нея :shock: .

То и първия път доста го понатупа, но спечели чак след намесата на "Робин" и използвайки една от джаджите си.
Вярно е, че вторият път се би по-мръсно и на територия, която да му даде предимство...но всичките контузии и фрактури (включително черепни), трябваше да му отнемат това предимство.

Абе, ясно беше, че трябва да победи hand to hand Лидера, за да спечели уважението на Мутантите...ама някак много неестестнено се стекоха нещата.

Абе Frank Miller-щинr. Не съм му голям фен.
Batman Year One (пак по негов комикс) беше пълно с по-добри идеи.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 12 Окт 2012 12:17


AlShu написа:
Omega-x
Цитат:
Сложи си кибернитични приставки


Това не беше кибернетична приставка, а алтернатива на гипс, с която можеше да движи счупената се на няколко места ръка...но не и да удря с нея :shock: .

В последният филм на Нолън използваше така приставка, която му увеличи силата + възстановяване. Може и в оригиналния комикс да е същото, все пак Нолън е ползвал The Dark Knight Returns за филма си. А ренерирането си беше като...ами комикс :Д

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 12 Окт 2012 13:45


Все си мисля, че за да се нарече "кибернетично", трябва да има двигателчета, срево механизъм, някакъв вид електронно управление и пр....а пък "комикс регенерацията" поне, я слагат между главите или някак отбелязват, че е изтекло известно време...

Да приемем, че е бил на "вълшебни обезболяващи", които блокират болката от парчетата кост, които му нанасят допълнителни вътрешни увреждания при всяко движение, но му позволяват да чувства крайниците си и да се бие координирано. :idea:

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 16 Окт 2012 13:35


Блокът DC Nation е отложен, чак за Януари 2013. Т.е. до тогава оставаме без нови епизоди на Young Justice и Green Lantern TAS.
WTF?

На тяхното място ще се излъчва Dragons: Riders of Berk.

Ето повече детайли:
http://www.worldsfinestonline.com/2012/ ... uary-2013/

Още WB/DC новини - http://www.worldsfinestonline.com/2012/ ... 013-slate/

Най-интересното: за dtv са планирани Superman: Unbound и Justice League: Flashpoint.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 22 Окт 2012 08:28


Аз докато съм дремал бил излязъл нов епизод на Tron Uprising - 0108 и почнал новия сезон на The Looney Tunes Show 0201-0203.

Серията на Tron не беше с кой знае колко интересна история, но както обикновено имаше яки vehicle дизайни и анимации. Освен това самото, присъствие на Paige и Pavel е достатъчна причина да съм щастлив.

Първата серия от втория сезон на The Looney Tunes Show нещо не ми хареса...може би защото хлапето чудовище винаги ми е било страшно досадно.
Обаче втора и трета бяха убийствени - особено субплотовете с hate mail-а и детективското разследване. Daffy си беше на обичайната висота, а Lola за моя радост е още откачена дори в сравнение с предишния сезон.
Любимката ми Tina също имаше култови включвания.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 05 Ное 2012 14:23


Най-интересното от изтеклата седмица за мен:
Tron Uprising 0110 (пак най-яките бяха Paige и Pavel) и The Looney Tunes Show 0205.
В Star Wars The Clone Wars 0506 нямаше нищо друго освен красиви картинки.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 12 Ное 2012 15:57


Само да напомня, че почва новият сезон на Понитата (Ponyyyy!) и нещо не намиран релийзи, като за мен.
Има някакви 720p, но цветовете и отчетливостта на обектите са, като от Xvid, а анимацията насича .
Т.е. upscale са от нещо по-мизерно.

Довечера ще пробвам дали моята вярна щайгичка може да се оправи с 1080p.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 13 Ное 2012 10:22


Season opener-а на новото MLP FiM беше отварт. Май екипът почна да се поизчерпва. Не че нямаше няколко доста добри идеи (примерно магическите логически пъзели, които трябваше да решава Twilight), но някак не се навързаха в интересна история.

Иначе поредните епизоди на SWTCW и TLTS бяха стабилни.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Мар 2007 07:54
Мнения: 2959
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 14 Ное 2012 19:00


Изгледах новите три епизода от вторият сезон на Young Justice. Какво да кажа - епик уин са. :D

Изтеглих си и двете анимирани филмчета по Clone Wars(не CG-то, а обикновена анимация) и бях приятно изненадан. Наистина ми харесата, особено първият, при положение, че намирам компютърната анимация за изключително скучна. :)

___________________________________
For all those who said this day would never come, what are they to say now?

Penny написа:
ave isus e pokemon ve


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 19 Ное 2012 10:09


Миналата седмица беше добра - приятни нови серии на SWTCW, TLTS, Dragons и MLP FiM.

Най-накрая ми изпадна свестен batch с епизодите на втория сезон от The Avengers: Earth's Mightiest Heroes.
Досега разполагах само с мърляви боклуци, а шоуто определено трябва да се гледа с чиста картина и звук. Някъде през седмицата ще се опитам да го изгледам. Ще почна от начало, защото съм позабравил първите епизоди.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 29 Ное 2012 10:38


Почти довърших втория сезон на The Avengers: Earth's Mightiest Heroes и съм разочарован.

За мен първият сезон беше пример как с минимални визуални средства и семпъл, почти грозноват дизайн може да се направи убийствен екшън. Историята беше динамична, комплексна, смислена, засмукваща зрителя и един то най-добрите canon distillation-и на които съм попадал.

Във втория сезон, първото което се забелязва е лека промяна в character design-а. Не непременно към по-лошо (примерно Enchantress тук изглежда по-секси), но някак не ме зарадва.
Второто нещо е, че битките не са чак толкова много и не са чак толкова добре замислени и анимирани. Не всичко е зле, но има изключително дървени и грозни моменти, претупване на междинни анимации и неестествени пози, каквито нямаше преди.
Сюжетът е по-разпокъсан и епизодичен, а някои от сериите си бяха откровено тъпи. Насилственото вкарване на Spider-Man, Wolverine и Beta Ray Bill (т.е. "конската версия" на Thor :lol:) в историята не изглеждаше добре...за разлика от The Thing, Iron Fist и Luke Cage, които някак си бяха по на място.
Не всичко беше толкова отвратително де.
Имаше епични space opera епизоди и аркове - да кажем бягството на Captain America от затвора, или нападението над 42-ката, както и финалния арк (последните три серии), където имахме приятен animation bump.
Мисля, че част от проблема са оплакванията на Disney XD от първия сезон. Прекалено много over arc-ващи истории имало, не бил подходящ за деца (понеже били тъпички, не съобразявали, не помнели...сякаш няма recap с по-важните неща в началото на всеки епизод, който е свързан с предишни събития).
Може би друга част от проблема е, че в този сезон на екипа са помагали директните им конкуренти от Man Of Action (създатели на "любимите" - Ben 10, Generator Rex и Ultimate Spider-Man). Те в момента произвеждат ново шоу за Avengers, което ще замести EMH, вместо последното да бъде подновено за трети сезон.

Малко се получи, като в ситуацията, когато втория сезон на American Dragon попадна в ръцете на създателите на Kim Possible. Последва неадекватно загрозяване на графиката/анимацията и ръшнато развитие на сюжета. Въобще диснивщини.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 11 Дек 2012 10:19


Почнах Regular Show...бахти колко е мощно (не че не знаех де, попадал съм на единични епизоди).
Цялата му сила идва от сценария и от изпълненията на voice actor-ите...иначе анимацията е една от най-евтините и семплите, които съм виждал.
Създателят на шоуто (той озвучава и един от главните герои) има доста оригинални идеи, как да изкара хумор от всекидневни ситуации и да ги трансформира в изродско сюрреалистично приключение. Другият му печеливш подход е, да събере голям екип от независими артисти, да ги организира и да ги стимулира да работят креативно.

Шоуто изглежда елементарно, но почнеш ли да го следиш е страшно зарибяващо.


Иначе другите поредици, които следя - Star Wars The Clone Wars имаше доста странен епизод (странна визия, разсъждения за самоубийство и т.н.), а Tron Uprising си беше както обикновено.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 10 Яну 2013 09:27


Трябваха ми 2-3 дни докато зацепя, че 16-ти епизод на Tron Uprising е базиран на логическа безсмислица. Няма начин влаковете в мрежата да функционират по такъв безумен начин. Това сигурно е най-безсмисленият епизод, но и един от тези, които ме изкефиха най-много.
Защо ме зарадва толкова - имаме Paige, имаме поредния сблъсък Paige vs Pavel, имаме опит за свалка на Beck над Paige...накрая Paige май му се нави...Yes!!!
Драматичното развитие по арката с авторката на вируса и mood whiplash накрая дори вече съм го позабравил :lol: .

ПП
Токущо прочетох превюто за 17-та серия...Beck и Paige си чукват среща, но Pavel се намесва и Paige е пратена на игрите, та Beck трябва да я спасява дегизиран като The Renegade...Yeeees!!!
Трябва да се измисли нов термин за това - cyber opera (по аналогия от space opera).

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 10 Яну 2013 14:29


АлШу, кажи как е като цяло Tron Uprising. Аз така или иначе ще го гледам задължително, защото съм голям фен на Tron вселената, но ми е интересно мнението ти. Гледам в последните ти постове, че го следиш редовно и общо-взето май си доволен... :roll: )

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 10 Яну 2013 16:10


Няколко уговорки:
1. Не съм много наясно с Tron вселената. Гледал съм първия филм много отдавна...с немски дублаж (и баща ми постоянно ме прекъсваше, за да си гледа някакъв мач)...нямам много добри спомени. Ефектите е ясно, че от днешна гледна точка са смешни, но и сюжетът (немски превод на откъси от сюжета :D ) не ми се стори нищо особено.
Идеята, че тези персонажи са програми, не мога да я купя сериозно...затова и мисля, че терминът cyber opera е подходящ. Има някакви елементи, но подходът не е като за hardcore sci-fi.
Вторият филм го помня и пак не съм впечатлен от сюжета, но пък беше доста стилен и дизайнерски пипнат.
2. Все пак Uprising не е приключил и винаги може да се самозакопае по-дълбоко.


Tron Uprising

- Визията, фоновете и механичният дизайн ме кефят. Взаимствани са от филма, но са опростени, за да се впишат в бюджет за ТВ анимационно шоу (обаче скъпо такова).
- Керъктър дизайнът е доста странен и нереалистичен (Издължени тела, странни чела, лица и прически). Мен този карикатурен подход ме кефи, защото подчертава факта, че става дума за виртуални личности.
Много хора обаче бяха отблъснати от него.
- Анимациите. По време на битка имаме страхотна хореография и каскади с превозни средства. Внимателно замислени и представени...красиви за гледане.
Обаче в обикновените сцени лицевите анимации, жестовете, походките и пр. са семпли и дори дървени. Това не ми пречи ,защото е обичайна анимационна практика, пък и странните мимики допринасят за карикатурното излъчване, което очаквам от изкуствени персонажи, но много хора не харесаха и това.
- Историята. Uprising е prequel на Legacy.
В началото не си личи много, но по-нататък се правят няколко смислени връзки. Въобще за разлика от много други анимации по игрални филми, Uprising е доста добре вграден в оригиналния свят и спомага за разширяването му.
Самите аркове не са нищо особено (стандартни sci-fi, corporate conspiracy, authoritarian society, spy, political thriller и тийнейджърски trope-ове), но пък приключенският елемент е готин, а екшън сцените са забавни (въпреки, че не са толкова много колкото ми се иска).
Героите може и да са семпли, но бързо ти влизат под кожата - аз моментално харесах антагонистите Tesler и Pavel, както и полу-злодейката (и войнстващо тсундере) Paige.
- Играта на актьорите. Илайжа Уудс е лигав и безличен (както обикновено), но някак върши работа, като Beck.
Ланс Хенръксън прави страхотна роля, като генерал Tesler, Пол Рубенс, като Pavel, а гласът на Paige (Еманел Шрики) е най-секси нещото в западните анимации...след гласа на Грей ДеЛизли, естествено...
- Музиката. Композиторът се е постарал музиката за звучи доста близко до Legacy. Аз съм страшно доволен от мотивите и най-вече от употребата им.
- Саунд дизайнът. Перфектен (но трябва да се слуша в добър запис и на добра система иначе глъхне гадно)...с изключение на ужасните филтри, които са сложили на гласовете...но това си го има и във филмите.

Може да се каже, че съм влюбен в този сериал :lol: .
Не е на върховното ниво на Young Justice или Legend Of Korra, но е относително скъп проект и екшън-приключенската му атмосфера ме кефи.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 10 Яну 2013 18:03


Бати и фена, цяла тема сам си пишеш почти, но това изобщо не те спира. Респект. :)

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 12 Яну 2013 11:29


Само да вмента, че много често постовете му са копия от някой друг форум :)

Мен TRON ме отблъсна, но не ме кефи и вселената и цялостния дизайн. В момента свалям Young Justice, че след Justice League и Avangers много ми се гледат западни super-hero анимации :/

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 12 Яну 2013 11:31


Единствено искам продължение на Spawn. Просто всичко в тва аниме беше бати и грабващото, от стила и атмосферата, до уникално добре разгърнатите и направени персонажи (както и като идея, така и като изпълнение).

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 14 Яну 2013 11:28


Omega-x
Цитат:
често постовете му са копия от някой друг форум

В грешка си...първо ги пиша тук, а после ги копирам в още два форума и блога (но там рядко) 8) ...с изключение на днес...защото по някаква причина pcmania-та не ми се отваряше.



Serious Sam
Цитат:
Единствено искам продължение на Spawn.


Щото не си гледал Young Justice :lol: :lol: :lol: ...а и за уточнение Spawn не е аниме.



Да припомня, че почнаха новите серии на Young Justice и Green Lantern TAS...нещо 17-та серия на второто, не мога да я намеря с хубаво качество.
Има и нов епизод на Regular Show.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com