Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
07 Дек 2009 21:41
Мнения: 1801
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 06 Юли 2012 20:16


омега, що не си сложиш за аватар нарния???
Или как те бутат отзаде да влезеш :lol: :lol: :lol:

___________________________________
Пени написа:
ma nikoi ne ti chete na teb postovete be


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 10 Юли 2012 08:34


Tron Uprising - шеста серия, първи сезон.
Беше пълна с Paige, но някак не мога да я възприема, като драматичен образ.
Great visuals, както обикновено.

Gravity Falls - четвърта серия, първи сезон.
Поредната яка серия. Mable rules!

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Eroguro Lolies FTW!
Аватар
Регистриран на:
18 Апр 2004 19:14
Мнения: 16351
Местоположение: くそくらえ、やりまんめ!~
В момента играе: しんじまえ、でぶぶす!~
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 10 Юли 2012 11:05


Aru-sama, я дай мнение за

YuruYuri

Wasurenagumo

Ano Hi Mita Hana no Namae o Bokutachi wa Mada Shiranai

Hen Zemi

Sankarea

---

и се чудя дали да изтегля Deadman Wonderland + Hyouka

:D

___________________________________
天皇陛下万歳。。!

Serious Sam написа:
Бих ебал японка с кеф... Но с къса подстрижка... Нито дибидюс, нито джунглясала...


Цитат:
iskam nqkoq bipolqrna s koqto da ne znam dali 6te se sybudq 6toto mi duha ili mi e otrqzala huq


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 10 Юли 2012 12:10


Това е за другата тема...ама може и тук...и понеже ме мързи.

Yuru Yuri - училищна комедийка с момиченца лезбийки. Секс няма, само бъзици. Скъсах се от смях и MOE тръпки.
Your experience may vary!

Wasurenagumo - това е кратко, но много яко. В началото е MOE после идва horror twist в стил черна комедия. След края зрителят иска още...ама няма :cry: .
Препоръчвам и Buta...не е сходно, но картинките са хубави и е част от същия проект.

Ano Hi Mita Hana no Namae o Bokutachi wa Mada Shiranai - драма "да ти изтекат всички сълзи...и сополи...". Мразя го (защото обра много овации с един абсолютно елементарен похват), но не отричам, че картинките са убийствено красиви. Ако ти хареса, я има и Hanasaku Iroha от същата авторка на сапунки.

Hen Zemi- това не съм го гледал. Изглежда отакуцентрично.

Sankarea - почна красиво и идейно, но сюжетът ме депресира със скуката и бавното си темпо. Дропнах го.

Deadman Wonderland - не съм го гледал. Не е ли някаква супердрама пълва с кървища и педерастия? (може и да греша за последното)

Hyouka - ми е най-якото нещо в момента (може би евентуално след Joshiraku), но мисля че ще ти дойде прекалено лигаво и заспало. Освен това още не е приключило.
Your experience may vary!

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Eroguro Lolies FTW!
Аватар
Регистриран на:
18 Апр 2004 19:14
Мнения: 16351
Местоположение: くそくらえ、やりまんめ!~
В момента играе: しんじまえ、でぶぶす!~
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 10 Юли 2012 12:13


мерси, мерси.. и аз не знам защо го постнах това тук, нещо недоглеждам :lol:

май има бая мое да гледам :oops:

___________________________________
天皇陛下万歳。。!

Serious Sam написа:
Бих ебал японка с кеф... Но с къса подстрижка... Нито дибидюс, нито джунглясала...


Цитат:
iskam nqkoq bipolqrna s koqto da ne znam dali 6te se sybudq 6toto mi duha ili mi e otrqzala huq


Профил WWW

но с големо съ̀рце
Аватар
Регистриран на:
14 Май 2005 18:21
Мнения: 4847
Местоположение: The city of Neverwinter
В момента играе: A dance with rogues
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 15 Юли 2012 23:01


От няколко дни новина, но Ник са поръчали още 3 сезона на Корра :D :D :D

___________________________________
A man was hospitalized with 6 plastic horses up his ass. The doctors described his condition as stable.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 16 Юли 2012 09:18


За това четох някъде...и оригиналният текст беше доста объркан и безсмислен...типична журналистическа простотия.

На мен ми прозвуча най-логично така - сякаш Nick са поръчали още 26 серии, които пак ще бъдат разцепени на две.
Като се има в предвид, че втората част на първи сезон ще дойде (по оптимистична оценка) след година (а по песимистична след две)...за тези нови сезони ще трябва доста да почакаме (4 години? 6 години?).

А и да си призная, колкото и да ме кефи Legend Of Korra, някъде слезд 4-5 серия тук-таме си личаха мърляви детайли и фонове. Общото впечатление е много добро, но са бързали доста. За тези нови серии, ще бързат още повече. Страх ме е заради това да не омажат нещата вече по-видимо.

Засега само MLP:FiM издържа на темпото 26 серии наведнъж през годината...ама векторните понита са доста по-лесни за рисуване и анимиране...а и по тях работят три екипа (два в Канада и един в Малайзия).
Другите с добро темпо и 22 серии на година са SW The Clone Wars...но те са планирани и са в продукция от години...а и фирмата зад тях (подобно на Hasbro зад MLP:FiM) пръска безумни пари, разчитайки на мърчъндайзинг, за разлика от другите шоута, които разчитат предимно на пари от TV и DVD/BD.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 16 Юли 2012 13:30


Малко concept art от втори сезон на Korra изложен по време на ComicCon - http://io9.com/5926144/beautiful-concep ... d-of-korra

Между другото.

Futurama - пети епизод, седми сезон.
Най-тъпата серия до сега.

Tron Uprising - седма серия, първи сезон.
Една от най-яките серии до сега.

Generator Rex - до девета серия, втори сезон.
Има големи идиотии и дупки в сюжета, но ако ги игнорираш, бързото темпо забавлява, а музиката (без едно-две emo highschool rock парчета, които пуснаха единично) е доста добра. Появи се и братът на Rex. Абсолютно нелогичен и неадекватен deus ex machina герой.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Мар 2007 07:54
Мнения: 2959
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 16 Юли 2012 17:07


Изгледах и последният епизод(засега) от втори сезон на Young Justice. Бахти якия епизод. Сцената с Конър и М'ган ми стана една от любимите изобщо.

___________________________________
For all those who said this day would never come, what are they to say now?

Penny написа:
ave isus e pokemon ve


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 17 Юли 2012 10:05


Свърших си Авенджърите, чак сълза пророних накрая. Само не разбрах защо хълк във 2рата част на шоуто отсъстваше на 90%? Сми някаква рационална причина, дали има или просто са фокусирали историята в/у другите Авенджъри? Няколко слаби епизода тук и там, но нищо фатално.

Сега почнах Justice Lеague и продължавам със Спайди Ултимата.

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Eroguro Lolies FTW!
Аватар
Регистриран на:
18 Апр 2004 19:14
Мнения: 16351
Местоположение: くそくらえ、やりまんめ!~
В момента играе: しんじまえ、でぶぶす!~
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 17 Юли 2012 11:01


аз си изтеглих 1вия сезон на The Boondocks :devious:

___________________________________
天皇陛下万歳。。!

Serious Sam написа:
Бих ебал японка с кеф... Но с къса подстрижка... Нито дибидюс, нито джунглясала...


Цитат:
iskam nqkoq bipolqrna s koqto da ne znam dali 6te se sybudq 6toto mi duha ili mi e otrqzala huq


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 17 Юли 2012 11:28


Fenrir
Цитат:
Сцената с Конър и М'ган ми стана една от любимите изобщо.


Аз пък не помня сцената им от 7-ми епизод...те всеки път се заяждат нещо...нали са ексове :lol: .

Но пък сцена Aqualad - Artemis - Nightwing - Kid Flash беше разбиваща. Доста му вдигнаха рейтига на Aqualad. :lol:

Гледах някакви рекламни материали от ComicCon (видеото вече не е достъпно) и спойлнаха разни неща за сезона - Black Beetle (както си личеше от хинтовете), Death Stroke, Statick Shock...дори се мярна Aquagirl...може би ще има ретроспекция как са я утрепали...

Иначе:

Gravity Falls - пета серия, първи сезон.
Як епизод въпреки, че Mable имаше по-малка (но достатъчно шантава) роля. Тийн бандата на Wendy са големи сладури (разбирайте идиоти :lol: ).

Generator Rex - до дванадесета серия, втори сезон.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Мар 2007 07:54
Мнения: 2959
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 17 Юли 2012 18:40


AlShu написа:
Fenrir
Цитат:
Сцената с Конър и М'ган ми стана една от любимите изобщо.


Аз пък не помня сцената им от 7-ми епизод...те всеки път се заяждат нещо...нали са ексове :lol: .

Но пък сцена Aqualad - Artemis - Nightwing - Kid Flash беше разбиваща. Доста му вдигнаха рейтига на Aqualad. :lol:

Т'ва верно :!: Не мога се сетя за скоро да съм гледал анимация, която да ме накара да направя подобна физиономия - :shock: . Визирам битката на плажа. Като цяло - много зрял подход към анимацията.
@ Омега - за Спайди да те предупредя - нищо общо, с която и да е негова версия. В началото е забавно как не се вземат на сериозно, но след време става досадно.

___________________________________
For all those who said this day would never come, what are they to say now?

Penny написа:
ave isus e pokemon ve


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 19 Юли 2012 10:28


Е спайдито съм на 12ти епизод :) И да, става леко досадно, но да видим, запълва време.

Аз искам да се оплача, че прехода ми от Avenger към JL е малко труден. Отделно Марсианеца ми е мега безсмислен и си искам origins историята на Хоукгърл. Но яко, че поне 1вия сезон всяка история е разделена в два епизода, само имам опасения да не вземат да разтеглят в даден момент нещо прекалено много.

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 19 Юли 2012 10:41


Omega-x
Цитат:
прехода ми от Avenger към JL е малко труден


Ами доста по-дърто, по-евтино и по-традиционно направено е (в традицията на 80-тарските детски шоута). Втори сезон е малко по-добър. А от 3-ти до 5-ти (така нареченото Justice League Unlimited) си е направо жестоко.

Вижте какво идва през Август (май някой вече го беше споменавал) - http://io9.com/5926653/weve-seen-the-cg ... p-troopers

Аз не вярвах, че такова нещо може да се случи. (или поне ако се вярва на хвалбите в статията)

Междувременно аз си пукам Generator Rex и съм на последния сезон. Crossover епизодът с Ben 10 беше с прекрасна графика и анимация (по-скъпа и по-детайлна от стандартната), но с отвратителен сюжет пълен с дупки и сбъркана sci-fi логика. Целият проект страда от идиотски хрумвания и туистове, както и от прекалено лесно решаване на кардинални проблеми.

ПП
Omega-x, предполагам ти гледаш реставрираната и remaster-ната DVD версия на JL сезон 1...аз съм гледал и TV-reap-а от CN, който освен, че е ужасен, показва и някои анимационни грешки (изчистени в последствие). Освен това имам по-стари спомени да съм го гледал по телевизията в блока ToonAmie.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 20 Юли 2012 11:43


Интересен пример, как е организирана работата по един анимационен ТВ сериял от продуцентско сценарискта гледна точка - http://www.s8.org/gargoyles/askgreg/sea ... ?qid=15077

Естествено става дума за организацията на екапа на Young Justice. :lol:

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 30 Юли 2012 09:08


Вчера изчистих няколко изостанали серии, обаче или не бях в настроение или епизодите си бяха тъпи.

Futurama - седми епизод, седми сезон. Скука. Не че нямаше някой и друг лаф от Зойбърг и Скръфи, но сюжетът ми дойде, като доказателство за сушата в writer's room-а (или пък прекалено много запивания едно след друго :lol: )

Generator Rex - до края на трети сезон. Последният сезон май беше с най-яката анимация и сценаристите са влезли в синхрон...но пък понеже са знаели, че шоуто няма да се поднови, финалните аркове бяха прекалено прибързани и решаваха прекалено много сюжетни нишки наведнъж.
Освен това, за съжаление и тук се срещаха типичните GR глупости - нелогични решения и действия на ключови герои, променлива интелигентност на антагонистите (ту са супер хитри, ту правят глупости), сюжетни развития, които в крайна сметка се оказват пълна глупост и са сложени само с цел twist и изненада за зрителя.
В крайна сметка, не историята е якото в GR, а музиката, някои от екшън сцените и някои от героите: Шестицата, Док, Бобо, Белият Рицар, Черната Рицарка, Сърси, Ноа... и Есмералда (звездата от латино сапунката...дублира се от актрисата на Док).

Gravity Falls - шеста серия, първи сезон. Не че нямаше 2-3 хитри идеи (примерно мазната и прашна атмосфера на месната закусвалня или гнусните любовни трепети на пра-чичо Стенли :lol: ), но не беше толкова яка колкото предишните.

За Ultimate Spider-Man нямах сили.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 30 Юли 2012 09:24


Вчера изгледаг Black Dynamite (animated series), това беше всичко "грешно", което може да се сложи в ТВ шоу накуп. Расизъм, педофилия, гавра с мъртви, абе страхотно е, препоръчвам го горещо!!

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 02 Авг 2012 10:05


Малко информация.

1. Почна редовното ТВ излъчване на Scooby-Doo! Mystery Incorporated Season 2...което означава доста по-качествен видеоматериал.
Последното е важно, защото графиката е доста шантава и психоделична. Лошите копия до сега тотално проваляха кефа.

2. Излезе DVD-rip-а на The Pirates! Band of Misfits (оригинално британско заглавие - The Pirates! In an Adventure with Scientists)...нали се сещате от създателите на Wallace and Gromit и Flushed Away. Довечера ще се опитам да му хвърля едно око.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 03 Авг 2012 09:52


The Pirates! Band of Misfits e доста яко филмче. Сюжетът е малко досаден и в стил family movie, обаче финалният twist с тайното гастрономическо общество, което обича да пирува с изчезващи животински видове ми хареса много.
Такъв елемент не се среща често, нали? :lol:
(Иронията е, че самият Дарвин е обичал да похапва от непознати и екзотични видове, с научни цели естествено :lol: Ако не вярвате, разгледайте № 6 от този списък - http://www.cracked.com/article_19660_8- ... -puke.html )
А може скуката в историята да идва от книгата, на която е базирано заглавието.
Въпреки това Band of Misfits компенсира с наистина велики гегове, страхотна stop motion анимация, детайлни фонове и убийствена игра на voice actorите.

Геговете идват под всякаква форма и размери, от гротесковия външен вид на самите пирати, през псевдо пиратския език и терминология, безкрайните игри на думи, анахронизмите, чупенето на четвъртата стена и намигванията към зрителя (примерно при промяната на гледната точка, се оказа че началния надпис "Лондон 1837" се държи от някакъв персонаж) и се стигне до сложни многопланови комедийни екшън сцени (примерно тази с ваната, където наведнъж се случват безброй неща и е пълно с шегички то най-различен вид).
Band of Misfits представлява и порой от референции към други повече или по-малко познати заглавия, включително такива на Aardman Animations (поне два от персонажите са някаква, говореща или не версия на Gromit, а имаше и сцени препратки към Chicken Run и The Curse of the Were-Rabbit...както предполагам и доста други неща, които не съм забелязал или схванал...).
Забелязват се няколко recurring gags, като да кажем честото използване на думата barnacle - т.е. полипите по дъната на корабите ("Barnacle face", какво подходящо име за кръчма!).

Споменах страхотните детайли фонове...обаче в случая трябваше да ги нарека декори (те са си миниатюрни декори). Същите са осеяни с надписи ("говорящи" има на улици, обяви, плакати и пр. и пр.). Преводачът на българските субтитри - Tigermaster е направил героично усилие да преведе най-важните от тях, обаче пълното разглеждане и разбирането на всички шегички в тях (признавам, че не схванах много) е непосилна задача.
Има един своеобразен replay на част от тях, както и на част от реквизита по време на финалните надписи. Май разбрах някои от тях (да кажем "снимките" на Дарвин с жирафа - типичен brick joke), но други ме оставиха в дълбок размисъл. :lol:
Препоръчвам ви да ги изгледате, а не да зарежете филма след последната сцена!

Играта на дублиращите артисти беше страхотна и на обичайното ниво за Aardman Animations. Не харесвам Хю Грант, но се оказа, че е наистина добър voice actor.
(По подобен начин във Flushed Away се изненадах приятно от иначе омразната ми Кейт Уинслет.)

Накратко - The Pirates! Band of Misfits, не е най-великото нещо от студиото, но е must see, както за феновете на AA, така и за всички почитатели на анимацията.

ПП
Забравих да спомена за recurring gag-а - nerd-ски спор на тема "акула vs Дракула"...явно местният аналог на Superman vs Batman. Много му се смях.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com