Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта

Обичате ли да снимате?


 Да, със каквото ми падне и където ми падне    56%  56%  [ 141 ]
 Само с хубав фотоапарат    19%  19%  [ 47 ]
 Само себе си    3%  3%  [ 8 ]
 Не обичам да снимам и да ме снимат    22%  22%  [ 55 ]
Общо гласове : 251
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2001 19:38
Мнения: 77
Местоположение: Necropolis
Заглавие: Re: Има ли тук любители фотографи?
Публикувано на: 17 Май 2008 14:15


Squiz написа:
Че какво лошо има във PS ако прави снимките добри?


Всъщност нищо, усвен че чат пат измества акцента от самата снимка. В нароилите се 40 страници тук на места улових доста самоелно щракване на каквото и да е и после обилно омазване с ефекти, което е фън и ок. Зависи и с каква точно техника снимаш - с обикновена "сапунерка" не можеш да очакваш чудеса.
:)

___________________________________



Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
01 Май 2003 15:57
Мнения: 2620
Местоположение: в БИАД
В момента играе: на сигурно...
Заглавие: Re: Има ли тук любители фотографи?
Публикувано на: 17 Май 2008 14:26


То си зависи като снимаш какво искаш да постигнеш...Аз от два месеца не си мъкна апарата с мен за щяло и нещяло, щото ми писна да правя самоцелно щракане :) ( друг е въпроса, че не ми се мъкне моя топуз дето е половин кило за тоя що духа )

Проблемът е, че и за сериозно щракане не намирам време и най-вече компания...

___________________________________
"Съединителят е връзката между двигателя и усмивката...

Все агенти сме!


Профил ICQ Skype WWW

Заглавие: Re: Има ли тук любители фотографи?
Публикувано на: 19 Май 2008 20:52


Време е за още някои от наще снимки , вече много по сериозно сме се захванали , снимкте имат душа така да се каже :P Едно борче без връх , тази снимка ме наведе на някви луди мисли
[url=http://img360.imageshack.us/my.php?image=imgp0389zx6.jpg][/url
]
и втората снимка за днес ....тя просто ми е любима има супер излъчване и дълбок смисъл.
3 [img=http://img362.imageshack.us/img362/7271/imgp0133yl4.th.jpg]


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2003 11:45
Мнения: 1542
Местоположение: London, UK
Заглавие: Re: Има ли тук любители фотографи?
Публикувано на: 19 Май 2008 21:02


Да не кажеш, че само ви критикувам, ама и в тая снимка нищо няма. Борът се губи между другите два, цветовете са.... Никакви, поне да не бяха кропнати двата бора :roll:

___________________________________
Chris написа:
Vermic написа:
Тъъъъъ тъъъъ дъъъъ дъъъъъъъъъъъ дъ дъ да да да па па да па па да дъъъъъ дааааааааааааааа!

Музиката от Star Wars ли е това или бъркам? Щото тя е Търъдъдъъън дъъън дъръдъдъъън а твойта версия някво различно ми звучи :?


Профил ICQ

Заглавие: Re: Има ли тук любители фотографи?
Публикувано на: 19 Май 2008 21:22


Пролет е ...кестените цъфтят , сичко е ок ... 8)
[img=http://img138.imageshack.us/img138/7223/imgp0109ey3.th.jpg]


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Май 2003 15:57
Мнения: 2620
Местоположение: в БИАД
В момента играе: на сигурно...
Заглавие: Re: Има ли тук любители фотографи?
Публикувано на: 19 Май 2008 21:30


Лято е.Жега е пекнала всичко, и цветята правят всичко по-красиво, въпреки лекото мръдване на пръста ми и избягалия ръчен фокус



Back_Door_Man, съжалявам, но не намирам абсолютно нищичко в твоите снимки.Нямат никаква душа, за техническо изпълнение да не говорим...

___________________________________
"Съединителят е връзката между двигателя и усмивката...

Все агенти сме!


Профил ICQ Skype WWW

Заглавие: Re: Има ли тук любители фотографи?
Публикувано на: 19 Май 2008 21:36


Squiz написа:
Лято е.Жега е пекнала всичко, и цветята правят всичко по-красиво, въпреки лекото мръдване на пръста ми и избягалия ръчен фокус



Back_Door_Man, съжалявам, но не намирам абсолютно нищичко в твоите снимки.Нямат никаква душа, за техническо изпълнение да не говорим...


...Скуиз слагаш ли фото шоп ? Брат кво да правя като не те кефат ..? Ха .Нема да спирам да качвам се пак :D аз съм видял доста слаби снимки тука и твой и на други хора ти се изкара ебахти фотографа ...за 1 снимката мога да се съглася че не е яка ..но 2 и особено 3 са изпълнени с нещо което ти не улавяш шанс брат :wink:


Профил

Аватар
Регистриран на:
04 Юни 2005 17:36
Мнения: 642
Местоположение: У паркъ
Заглавие: Re: Има ли тук любители фотографи?
Публикувано на: 19 Май 2008 21:37


Знам, че на нищо не прилича, но никога преди не съм се занимавал с нещо такова. Взех фотоапарат тая събота и покрай 12 часовото зареждане на батерията съм направил 5-6 снимки. Всеки започва от някъде. Ще задобрея...дано.

Image


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2003 11:45
Мнения: 1542
Местоположение: London, UK
Заглавие: Re: Има ли тук любители фотографи?
Публикувано на: 19 Май 2008 21:42


@Back_Door_Man,
Покажи тези снимки, които носят нещо.

___________________________________
Chris написа:
Vermic написа:
Тъъъъъ тъъъъ дъъъъ дъъъъъъъъъъъ дъ дъ да да да па па да па па да дъъъъъ дааааааааааааааа!

Музиката от Star Wars ли е това или бъркам? Щото тя е Търъдъдъъън дъъън дъръдъдъъън а твойта версия някво различно ми звучи :?


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
01 Май 2003 15:57
Мнения: 2620
Местоположение: в БИАД
В момента играе: на сигурно...
Заглавие: Re: Има ли тук любители фотографи?
Публикувано на: 19 Май 2008 21:51


Back_Door_Man написа:

...Скуиз слагаш ли фото шоп ? Брат кво да правя като не те кефат ..? Ха .Нема да спирам да качвам се пак :D аз съм видял доста слаби снимки тука и твой и на други хора ти се изкара ебахти фотографа ...за 1 снимката мога да се съглася че не е яка ..но 2 и особено 3 са изпълнени с нещо което ти не улавяш шанс брат :wink:


Ъхъ, два цвята от кофти ъгъл, без детайл и кибритче с масур/цигара до него на кофти изпълнен с шум фон...Явно трябва да си наистина кьорав, за да усетиш фийлинга на тези снимки :roll:

Не се обиждай пич, ама в снимките ти няма идея ( или се е изгубила някъде по време на снимането ) няма и интересна композиция ( снимката с кибрита нарушава едно от основните правила в композирането ) няма и нещо интересно за гледане предоставено от интересн ъгъл.Аз може да не съм добър фотограф, ама със сигурност снимам по-добре от теб.Ако не вярваш - прави си всеки регистрация във ФФ или ФК, качваме ти тази снимка с двата цъфнали цвята аз тая море горе и виждаме кой ще събере повече рейтинг, ок?

Не искам да се правя на големия шеф и да раздавам критики безпричинно, искам тук да пускаме все по-хубави кадри.Ако примерно на снимката с кибрита беше запалил цигарата и я оставил в пепелника, насочил една лампа натам ( само тя да е осветление! ) и беше оставил кибрита леееко отворен и легнал - тогава щеше да е добра.Не те спирам да качваш - и да искам не мога.Но е безсмислено да говориш колко са добри снимките, при положение, че не са.Ако когато си ги снимал си усещал емоция, вероятно е било кефа от снимането.Но това не значи, че си я предал...Иначе всеки щеше да бъде фотограф.

Да, фотошоп ползвам, но за ретуш на портрети основно.Иначе обработвам RAW-ве през Lightroom и когато ги изкарам са 99% готови и само слагам unsharp mask в PS :)


Снимката на Leach, противно на скромността му - доста ми харесва.

___________________________________
"Съединителят е връзката между двигателя и усмивката...

Все агенти сме!


Профил ICQ Skype WWW

Заглавие: Re: Има ли тук любители фотографи?
Публикувано на: 19 Май 2008 21:57


Mорт написа:
@Back_Door_Man,
Покажи тези снимки, които носят нещо.

Те носят нещо за мен , за теб нз ..но се пак ще опитам :P Слънцето къпе зелните листенца на крушата , деликатно осветява матреничката която виси на магия от там . Също в тази снимка ме изумява начина по който слънчевите лъчи се отразяват от самите листенца .


Профил

Заглавие: Re: Има ли тук любители фотографи?
Публикувано на: 19 Май 2008 21:58


Няколко нови и от мене:

свобода :D (скуиз така май е по добре а?)

П.П.Не знам кво храните като нито имаме с човека добро фото,нито блъскаме по снимките фотошоп :oops: бтв скуиз яка снимка е станала

___________________________________
Аз моята душа... май си я оставих в хладилника

а.к.а State of mind
a.k.a Jamaican Herbman


Профил

Заглавие: Re: Има ли тук любители фотографи?
Публикувано на: 19 Май 2008 22:06


Squiz написа:
Back_Door_Man написа:

...Скуиз слагаш ли фото шоп ? Брат кво да правя като не те кефат ..? Ха .Нема да спирам да качвам се пак :D аз съм видял доста слаби снимки тука и твой и на други хора ти се изкара ебахти фотографа ...за 1 снимката мога да се съглася че не е яка ..но 2 и особено 3 са изпълнени с нещо което ти не улавяш шанс брат :wink:


Ъхъ, два цвята от кофти ъгъл, без детайл и кибритче с масур/цигара до него на кофти изпълнен с шум фон...Явно трябва да си наистина кьорав, за да усетиш фийлинга на тези снимки :roll:

Не се обиждай пич, ама в снимките ти няма идея ( или се е изгубила някъде по време на снимането ) няма и интересна композиция ( снимката с кибрита нарушава едно от основните правила в композирането ) няма и нещо интересно за гледане предоставено от интересн ъгъл.Аз може да не съм добър фотограф, ама със сигурност снимам по-добре от теб.Ако не вярваш - прави си всеки регистрация във ФФ или ФК, качваме ти тази снимка с двата цъфнали цвята аз тая море горе и виждаме кой ще събере повече рейтинг, ок?

Не искам да се правя на големия шеф и да раздавам критики безпричинно, искам тук да пускаме все по-хубави кадри.Ако примерно на снимката с кибрита беше запалил цигарата и я оставил в пепелника, насочил една лампа натам ( само тя да е осветление! ) и беше оставил кибрита леееко отворен и легнал - тогава щеше да е добра.Не те спирам да качваш - и да искам не мога.Но е безсмислено да говориш колко са добри снимките, при положение, че не са.Ако когато си ги снимал си усещал емоция, вероятно е било кефа от снимането.Но това не значи, че си я предал...Иначе всеки щеше да бъде фотограф.

Да, фотошоп ползвам, но за ретуш на портрети основно.Иначе обработвам RAW-ве през Lightroom и когато ги изкарам са 99% готови и само слагам unsharp mask в PS :)


Снимката на Leach, противно на скромността му - доста ми харесва.

Да спреме ...снимам от 10 дена ...уча се да каеме но се пак снимката с цветовете си ме кефи хех сичко е зелено ...а тая с масура . кефи ме начина по който пепелника се отразява в масата . как масура се издължава като комин надолу ...и т.н ...ти гледаш салбите неща .


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Май 2003 15:57
Мнения: 2620
Местоположение: в БИАД
В момента играе: на сигурно...
Заглавие: Re: Има ли тук любители фотографи?
Публикувано на: 19 Май 2008 22:11


Не знам защо си мислите, че "храня" някого...Просто критикувам, все пак, не съм казал нищо не става от вас момчета, откажете се, нали? :) Просто ви давам съвети, щото едно е да си мислиш, че си добър, друго е да ти го признаят и другите...А стане ли второто начи си успял.Аз още не съм :)

Свобода става ( но бих направил друга обработка ), за тази с мартеницата отново бих избрал друг ъгъл...




Щом снимаш от 10 дена, разбирам те напълно.И аз в началото се кефех на вс, което произведе апарата ми.Все пак, предлагам ти да прочетеш това - http://photo-forum.net/ebook/start.htm и после само снимане остава :wink:

___________________________________
"Съединителят е връзката между двигателя и усмивката...

Все агенти сме!


Профил ICQ Skype WWW

Заглавие: Re: Има ли тук любители фотографи?
Публикувано на: 19 Май 2008 22:18


Squiz написа:
Не знам защо си мислите, че "храня" някого...Просто критикувам, все пак, не съм казал нищо не става от вас момчета, откажете се, нали? :) Просто ви давам съвети, щото едно е да си мислиш, че си добър, друго е да ти го признаят и другите...А стане ли второто начи си успял.Аз още не съм :)

Свобода става ( но бих направил друга обработка ), за тази с мартеницата отново бих избрал друг ъгъл...




Щом снимаш от 10 дена, разбирам те напълно.И аз в началото се кефех на вс, което произведе апарата ми.Все пак, предлагам ти да прочетеш това - http://photo-forum.net/ebook/start.htm и после само снимане остава :wink:

Добре е че се разбрахме само с по 3 поста хех :P още сега ще прочета линка и се пак нали спомена запален масур ...ще метна още 1 снимка която не претендирам да има неква стойност :oops: мацката от последната снимка е супер и снимката също.


Профил

Заглавие: Re: Има ли тук любители фотографи?
Публикувано на: 20 Май 2008 08:33


Добър ден ...момчета :P Една снимка от земята ...супер е удобно да легнеш на центъра в града си . Зеленият Килим ... :arrow:


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2003 11:45
Мнения: 1542
Местоположение: London, UK
Заглавие: Re: Има ли тук любители фотографи?
Публикувано на: 20 Май 2008 10:13


В последната снимка има малко надежда. Само композицията малко има да се оправи. Като насоки опитай да хванеш само нещото отзад, без БТК и сградата. Със сапунерката, с която снимаш надали има много настройки, но пробвай да фокусираш върху него, а не в тревичките директно пред обектива.

___________________________________
Chris написа:
Vermic написа:
Тъъъъъ тъъъъ дъъъъ дъъъъъъъъъъъ дъ дъ да да да па па да па па да дъъъъъ дааааааааааааааа!

Музиката от Star Wars ли е това или бъркам? Щото тя е Търъдъдъъън дъъън дъръдъдъъън а твойта версия някво различно ми звучи :?


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
26 Апр 2004 19:38
Мнения: 2088
Местоположение: ...Death Valley
Заглавие: Re: Има ли тук любители фотографи?
Публикувано на: 20 Май 2008 10:51



Не съм я снимал аз.

___________________________________
...


Профил ICQ Skype WWW

The King of Kings
Аватар
Регистриран на:
26 Дек 2002 14:16
Мнения: 3480
Заглавие: Re: Има ли тук любители фотографи?
Публикувано на: 20 Май 2008 11:43


zip0 написа:

Не съм я снимал аз.

Маратонките със зелени лепенки бяха на мода, когато бях първи клас 8) :lol:

___________________________________
Цитат:
az se nadqvam planeta turneto da e ludnica taq godina!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
18 Апр 2007 18:29
Мнения: 1520
Местоположение: City of Delusion (:
Заглавие: Re: Има ли тук любители фотографи?
Публикувано на: 20 Май 2008 14:13


Който качва творчество в нета (за ПЦМ да не говорим) - да се научи да носи на хейт. ^^

П.П.: Деяницо, последните ти три кефят много, задобрял си от едно време насам.

___________________________________
стон, тон, ехо във салон, ако бях микрофон, щях да бъда он.


Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com