Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
20 Юли 2006 08:25
Мнения: 987
Местоположение: In The Middle Of Nowhere
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 27 Фев 2008 23:11


Samurai Champloo > All :oops:

___________________________________
LOVE & PEACE!!!
Барай меча!!! - Touch da Sword!!!
Не спичай - Don't speak/bake
Ни мъ ибе - It doesn't fuck me
Да еба майка ти, да еба! - To fuck yer mother to fuck!
Лайната се случват - Shit happens


Профил

Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 27 Фев 2008 23:53


Да еба, аз пък си забравих аниметата, дето съм ги гледал! :lol: :lol: :lol:

Бе, дето има една дума, Black Lagoon си е яко. Аз от аватара на Бъди я видях Реви и питах коя е, Диста ми каза и аз звех, че изгледах анимето. Мда, ултра-гига-мега-супърб-файн-(повече няма да продължавам, мързи ме)-яко си е. Дъчи рулейз.

Samurai Champloo ме накефи ама много яко заради рапърските изцепки и заради свежите хрумки (например, че един от главните герой Муген (безкрайност на японски) "измислял" знака за безкрайност в математиката (между другото, някой да си спомня как Джин се беше преоблякъл като куртизанка и го накараха да свири на шамисена? KVLT!!! :lol: )).

Naruto отначало ме кефеше заради изцепките на самия Наруто, сега обаче се сбози тотално. По цял епизод само се гледат лошо един друг в очите и дума не продумват. Ако размахат два-три юмрука на серия, благодат.

Tenchi Muyo и Love Hina от Ecchi аниметата също ме накефиха. Смятам скоро да изгледам и Ichigo 100%, чувам много добри отзиви.

Тва е засега, мързи ме да пиша нататък. Откакто АlShu сподели с мен за съществуването на chise.ludost си тегля анимета и гледа-а-а-ам! Ама напоследък много време нямам, виновника за това се казва Cabal Online...

___________________________________
私の拳は、死の出血!あなたの運命へようこそ!


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6131
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 28 Фев 2008 00:02


Абе не знам, гледам, гледам и се ми се струва че Японците са яко откачени копелета :) Смисъл не че филмчетата не ме кефя, напротив, но на места са супер неадекватни :shock:

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 28 Фев 2008 00:14


Andrey358 написа:
Абе не знам, гледам, гледам и се ми се струва че Японците са яко откачени копелета :) Смисъл не че филмчетата не ме кефя, напротив, но на места са супер неадекватни :shock:


Защото абсолютно сигурно си попаднал на дълбоко вкоренените в аниметата клишета. На мен даже ми писна от тях. Попитай AlShu, той е гледал повече анимета и със сигурност може да ти каже повече за тях.

Клишето, което най-много ме дразни, е следното - питат главния герой въпрос от типа на "Защо искаш сила, могъщи воине" и той отговаря с адски клишираното "За да защитя приятелите си, съседите и малкото коте отсреща"...

Да еба, простия отговор е "Защото искам да кормя малки същества", бе, тъпак! В анимето Kiba главния герой Zed ме накефи до безкрай, като разчупи клишето и отговор с краткото "Защо ми е да не искам сила?" :lol:

Готин пич.

___________________________________
私の拳は、死の出血!あなたの運命へようこそ!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 28 Фев 2008 10:49


Цитат:
но на места са супер неадекватни


Е, точно това ме кефи най-много :twisted: . Писнало ми е от "нормални" холивудски неща. Аз затова и гледам аниме - в него все още мога да намеря неща, които да ме изненадат. Естествено избягвайки очевидно свръх клиширани заглавия, като Наруто, Шаман Кинг и пр. нискобюджетна комерсиална сволоч.
Принципно много от нещата, които се случват в аниметата, наистина са неадекватни...но за това си има серьозна причина. Японците се адски въпизтани, затворени и отговорни хора. Затова им прави удоволствие да гледат заглавия в които героите се държат, невъзпитано, безотговорно или направо тъпо. Един вид избиване на вътрешното напрежение и намаряване на стреса. Бягство от реалността. В реалния живот некога не биха постъпили така.

Да има клишета, да дразнещи са, но са в пъти по-малко от холивудските, пък и минава известно време преди да им се наситиш (примерно онова клише с тъпото момиченце, което слага "десу" на края на всяко изречение...аз още не съм му се наситил :lol: ).
А и трябва да се прави разлика, кога нещо е клише или кога е гавра с популярно клише. Yakitate Japan е тотален пример за гавра с абсолютно всяко клише в биткаджийския жанр - вместо да се бият, там се съревновават, кой ще изпече най-вкусен хляб, при това използвайки всеки мръсен трик в учебника :lol:. На места гаврата в него е толкова неразбираема, че звучи сюрреалистично.

Draksis, клишето с речта за защитаванито (или както една позната аниме фенка го нарича "маморването") го има на маса места, но предимно в разни екшън шонени(разбирай заглавия предназначени, за недорасли пикливи пубери :lol: )...примерно в Cowboy Bebop няма да я срещненеш, а в Наруто я има през всеки 5-6 серии...
Съобразявай за каква публика става дума - няма обществена телевизия, която да позволи аниме предназначено за "подрастващи", в което протагонистът да е "лош" и в крайна сметка да победи. Ето нали видя как "светиха маслото" на Райто от "Умрелия тефтер". (Всъщност това се случва и в мангата, но дали говорим за издател на комикси или обществена телевизия - все тая.)
В Япония и без това си имат проблеми с хлапета масови убийци, сега остава и мас медиите да почнат, да пропагандират тийнейджърско насилие.
Хората създаващи анимации се пазят от това (или гледат да не разсърдят спонсорите) и поне про-форма заявяват "Вижте ся...нашият човек е як, ама е добър. Искал е да предпази старата си баба от хулигани...затова ги е заклал...".

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6131
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 28 Фев 2008 11:37


Мен лично ми е интересно да гледам аниметата именно защото в известен смисъл са нещо различно и докосване до чужда култура. Точно това си личи на места, които бних определил меко казано като странни. Ей сега например последната серич на Full Metal Panik дето гледах се разправяше за нещо като състезание по лека атлетика на гигантските роботи (Мекове). Те се надбягваха по тартановата писта играеха пин-понг ( :mrgreen: ) и др. Не стига това ами през цялото време се усещаше, че авторите влагат някакъв дълбок смисъл и в края имаше някаква мъглява поука, която явно само Японците могат да я осъзнаят :wink:
Абе яко е като цяло, имам желание да се позапозная по обстойно с аниметата.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 28 Фев 2008 13:54


Full Metal Panic Fumoffu-то е по-изродско...няма да разкривам подробности, ама примерно имаше един сескуален маняк, който си падаше по дамски прически тип Pony Tale...разхождаше се нощем с конска маска на главата ( :? ), издебваше момичета, хващаше ги, променяше им прическата на "конска опашка" и ги пускаше...през цялото време повтаряше "Пониии, пониии, пониии..."...

Във Full Metal Panic: The Second Raid пък имаше един писхопат, дето нещо се ядоса на някъква мутра, почна да ми се кара, застреля го, после вдигна трупа му и продължи да му крещи...накрая каза "Абе тъпанар, разбра ли какво ти казах? ОтговаряЙ, като те питат...ааа извинявай, аз май съм те убил...". (нещо такова, цитирам по памет)

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 28 Фев 2008 15:04


AlShu написа:
"Вижте ся...нашият човек е як, ама е добър. Искал е да предпази старата си баба от хулигани...затова ги е заклал...".


Бхахахахахахахаххаа, това ме накъса от смях! :ROFLROFL: :ROFLROFL: :ROFLROFL: :ROFLROFL:

Не, ебаси и клишетата дето станаха в Наруто вече, направо ми писна да го гледам... Ама продължавам, понеже си викам така и така съм го започнал...

Ся ще взема да почна Базилиск, че първия епизод го гледах преди два месеца, зариби ме и оттогава не съм го и поглеждал... да еба.

___________________________________
私の拳は、死の出血!あなたの運命へようこそ!


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Май 2004 18:33
Мнения: 2965
Местоположение: Лолиландия
В момента играе: Рефреш на PCM форума (epik high score!)
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 28 Фев 2008 17:25


Draksis, сега с появата на Саске нещата би трябвало да се пооправят малко :roll:

Но така или иначе за пореден път ще кажа Наруто манга >>>>> наруто аниме. Призовавам всички да четат мангата! :!:

___________________________________
"Properly read, the Bible is the most potent force for atheism ever conceived." — Isaac Asimov.


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
24 Авг 2004 11:39
Мнения: 177
Местоположение: Стара Загора
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 28 Фев 2008 23:09


Много съм скиптичен че историята в Naruto Shippuuden ще се забърза,ама надеждата умира последна,така че се надяваме. :)
А за мангата,определено е по-интересна от анимето,така че няма да сбъркате ако я почнете. :)

___________________________________


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6131
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 29 Фев 2008 22:21


Имам нужда от помощ. Знаете ли торент сървър за анимета. Защото в сайта http://chise.ludost.net има Full Metal Panik Fumoffu, обаче на японски със субтитри на английски което е крайно неприемливо :(
Някой може ли да ми каже от къде мога да изтегля английската версия?

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2004 22:57
Мнения: 1353
Местоположение: Някъде там в неизследваните райони!!!
В момента играе: Knight online
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 29 Фев 2008 22:30


Андрей, честно казано да гледаш едно аниме с оригиналния саунд си е много по-добре , отколкото дублирано на английски или който друг език щеш. Просто при дублажа някак си се губи едно около 20 % от атмосферата на анимето. Иначе до Фумофуто, в чизето е дуал аудио, просто си изключи субтитрите и си пусни анлйския саунд, но според мен просто не си струва да го осакатяваш.

___________________________________
Крещя, следователно съществувам!


Профил

Аватар
Регистриран на:
23 Мар 2002 22:07
Мнения: 783
Местоположение: 777
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 29 Фев 2008 22:41


Верно... ако ше го гледаш така, по-добре не го тегли, ми си дръпни някой сезон на Фемили Гей :Р

___________________________________
Expect the worse, you bleeding heart, but kill me first - before it starts. Yes, my cock is getting hard, we are
born different after all.
Invite mayhem, produce weapons, shoot out, burn down.
No CNN or media now ...


Профил

Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 29 Фев 2008 23:35


Andrey358 написа:
Имам нужда от помощ. Знаете ли торент сървър за анимета. Защото в сайта http://chise.ludost.net има Full Metal Panik Fumoffu, обаче на японски със субтитри на английски което е крайно неприемливо :(
Някой може ли да ми каже от къде мога да изтегля английската версия?


Японско аниме, с дублаж на английски?

:blink:

Само ей тая емотикона ми изразява мнението.

Губят се сто и десет(!) (110) процента от усещането, вярвай ми. Единственото аниме, което съм гледал с дублаж на английски, беше Tenchi Muyo. И повярвай ми, беше единственото аниме, което съм гледал през живота си, на което да ми хареса дублажа. Актьорите бяха просто невероятни.

Иначе, си го гледах на японски първо, да. Понеже при дублажа на английски всички готини реплики се орязват. Пример: една от героините в анимето трябваше да вземе проба от спермата на главния герой (не ме питай, ами изтегли анимето и го гледай, няма да сбъркаш ама никак!). На японски му предлага да я вземе по три много "сочни" начина - с пръсти, с гърди или с уста. На английски тези реплики, естествено, бяха заменени със забавно увещание, но не толкова смешно, колкото на японски - на английски тя просто го увери, че "Come on, I've got magic fingers".

Не, пак си беше смешно, но на японски просто ме събори от стола от смях.

___________________________________
私の拳は、死の出血!あなたの運命へようこそ!


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6131
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 01 Мар 2008 00:47


Ами аз си мисля, че ще ми се изгуби едно 50% от смисъла ако го гледам на японски понеже не знам този език, а и не мога да чета и превеждам на английски толкова бързо. Специално първия сезон на Full Metal Panic го гледах на Английски и дублажа много ми хареса. Смисъл такъв не съм чак толкова зарибен че да гледам аниметата на оригиналния им език :) А може ли някой да ми обясни как става това със смяната на езиците...хъх понеже не мога да се оправя :oops:

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2004 22:57
Мнения: 1353
Местоположение: Някъде там в неизследваните райони!!!
В момента играе: Knight online
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 01 Мар 2008 00:58


След като аз мога да чета и разбирам, при положение че английския ми е на ниво дете, което за първи път чува за този език, значи не е страшно.
Наистина дублажа на английски освен че орязва от анимето, в едно 80% от случаите си превеждат, каквото на тях им е кеф.

Последният ми сблъсък с абсурда на дублажа, беше преди около месец с анимето Blue Seed, между другото, то е по-старо от ФМП, но според мен си струва и може и да ти хареса даже, та то автоматично тръгва на английски, но и със субтитри. За жалост субтитрите, които все пак си се водат по японския на места нямаха нищо общо с това, което дублажат казваше, е на места и дублажа се доближаваше до написаното но това е друга тема.

Както Дист каза, да гледаш аниме с англ дублаж - по-добре си намери някакво друго занимание, просто губиш си и времето, а и не си струва да осакатяваш анимето, изпускат се готини моменти ( а и ругатните си ги бива :P ).

Иначе на каква програма гледаш анимето? На каквато и да е, ако му разбиджиткаш настройките ще видиш някъде изз тях Аудио, от там трябва да ти даде да си избереш звука ( ако има вграден втори) а на Фумофуто от Анимес даже са те снабдили и с вградени БГ субтитри ^^ Ако не друго, то с тях анимето разбива двойно ( На скоро го гледах, а и Гарванката ще ме подкрепи ^^ ).

___________________________________
Крещя, следователно съществувам!


Профил

Eroguro Lolies FTW!
Аватар
Регистриран на:
18 Апр 2004 19:14
Мнения: 16351
Местоположение: くそくらえ、やりまんめ!~
В момента играе: しんじまえ、でぶぶす!~
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 01 Мар 2008 02:26


Cowboy Bebop <- тук дублажа ми хареса толкова, колкото оригиналната версия. :)

Май имаше още 1 заглавие.. ама не помня..

___________________________________
天皇陛下万歳。。!

Serious Sam написа:
Бих ебал японка с кеф... Но с къса подстрижка... Нито дибидюс, нито джунглясала...


Цитат:
iskam nqkoq bipolqrna s koqto da ne znam dali 6te se sybudq 6toto mi duha ili mi e otrqzala huq


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
23 Мар 2002 22:07
Мнения: 783
Местоположение: 777
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 01 Мар 2008 07:15


The Chameleon написа:
Май имаше още 1 заглавие.. ама не помня..


Elfen Lied? Там дублажа беше изключително точен до японския.

И все пак - на японски >>> на английски :Р

___________________________________
Expect the worse, you bleeding heart, but kill me first - before it starts. Yes, my cock is getting hard, we are
born different after all.
Invite mayhem, produce weapons, shoot out, burn down.
No CNN or media now ...


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6131
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 01 Мар 2008 09:50


IceQueen написа:

Цитат:
Иначе на каква програма гледаш анимето? На каквато и да е, ако му разбиджиткаш настройките ще видиш някъде изз тях Аудио, от там трябва да ти даде да си избереш звука ( ако има вграден втори) а на Фумофуто от Анимес даже са те снабдили и с вградени БГ субтитри ^^ Ако не друго, то с тях анимето разбива двойно ( На скоро го гледах, а и Гарванката ще ме подкрепи ^^ ).


С медия плейър си ги гледам. Има една опция за off на субтитрите, но нищо не става. А иначе кой е този сайт Анимес? Аз знам само прокси анимес, но едва ли него имаш предвид?

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
19 Фев 2008 09:27
Мнения: 836
Местоположение: Nosgoth
В момента играе: Crashday(multiplayer)
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 01 Мар 2008 10:12


Някой би ли ми предложил аниме с самурай,битки,мечове да не Bleach,Shaman King,Samurai 7

___________________________________
"There is no path as wicked as that of the righteous"


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com