Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 00:24
Мнения: 2086
Местоположение: Alaska secret underground military base
В момента играе: GTA IV, Heroes 6
Заглавие:
Публикувано на: 28 Окт 2007 23:20


Кире_Гръчата написа:
А какво разбирате под това ''да си вярващ'' ? Исус тръгнал по водата , а Петър искал да го последва. Исус му казал да дойде и Петър потънал. След това Исус казал ''Ти не повярва, Петре''. Нима с едната вяра ще може човек да ходи по вода, да лети и т.н. ? Да приемем, че един човек, краен християнин, спазващ всички ( доколкото му е възможно ) норми, покайващ се за всеки грях и напълно отдал живота си на Бог, реши да скача от десетия етаж с думите ''АЗ ВЯРВАМ И БОГ Е С МЕН''. Е , що за щуротия ...

Това заприлича на вица дето скачащият е чернокож и точно след като скача Бог му казва "мри бе, черен!" :lol:

Отново тълкуваш нещата, както ти изнася. Казваш, че вярата ни не е като тази на Исус и затова не можем да ходим по водата. Но вярата не е способ да ходиш по водата, а път, по който може/м да стигнеш/м един по-добър свят и живот.

И чакайте малко, не искайте от мен да ви обясня всички неща, които пише в Библията. Първо дори не съм я чел, второ не съм и вярващ. Просто тези неща съм ги осъзнал от наблюденията си на света ни и от разговорите си с една вярваща колежка, която ми обясни нейната гледна точка.
Лично не одобрявам религията, но одобрявам вярата. Смятам (втората) за нещо, което е излишно за твърдите характери, които могат сами да изковават битието си, но полезна за хората, които се нуждаят от норма, която да им казва кое е правилно и кое е грешно, че са на прав път, за да могат да продължават напред по него. Затова и не е необходимо всяко нещо, написано в Библията да е 100% вярно и правилно написано.
Нима ти, който си наистина силно и правилно вярващ, като си се опитал да ходиш по водата, си се удавил? Едва ли си направил повече от крачка по водата. :lol:

___________________________________
Never save anything for the swim back!


Профил ICQ Skype

Аватар
Регистриран на:
30 Юли 2005 19:49
Мнения: 6073
Заглавие:
Публикувано на: 28 Окт 2007 23:23


Чакай сега - има само един бог, а как го наричат - Аллах, Отец (Господ, беш ли го как) или Буда, няма никакво значение.

Според мен пък Библията е една огромна книга, пълна с измислици.


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Дек 2006 17:40
Мнения: 458
Местоположение: Тлаченските крипти
Заглавие:
Публикувано на: 28 Окт 2007 23:24


MetalGearRex написа:
Лично не одобрявам религията, но одобрявам вярата. Смятам (втората) за нещо, което е излишно за твърдите характери, които могат сами да изковават битието си, но полезна за хората, които се нуждаят от норма, която да им казва кое е правилно и кое е грешно, че са на прав път, за да могат да продължават напред по него.

А нима един човек има нужда от това някой да му казва какво е правилно и какво е грешно? Ако не може сам да прецени дали е на прав път, никой не може да го направи вместо него.
--
Защото всеки път е правилен.


Профил

Eroguro Lolies FTW!
Аватар
Регистриран на:
18 Апр 2004 19:14
Мнения: 16351
Местоположение: くそくらえ、やりまんめ!~
В момента играе: しんじまえ、でぶぶす!~
Заглавие:
Публикувано на: 28 Окт 2007 23:25


Nocturno написа:
Чакай сега - има само един бог, а как го наричат - Аллах, Отец (Господ, беш ли го как) или Буда, няма никакво значение.

Според мен пък Библията е една огромна книга, пълна с измислици.


Енергията/силата е една, но ние я деформираме и изграждаме.. Християнския Господ не е същия като Аллах, а и Аллах няма същите качества като Буда ... :)

___________________________________
天皇陛下万歳。。!

Serious Sam написа:
Бих ебал японка с кеф... Но с къса подстрижка... Нито дибидюс, нито джунглясала...


Цитат:
iskam nqkoq bipolqrna s koqto da ne znam dali 6te se sybudq 6toto mi duha ili mi e otrqzala huq


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
30 Юли 2005 19:49
Мнения: 6073
Заглавие:
Публикувано на: 28 Окт 2007 23:28


Е бог не може да има качества, защото той е всичко. Той познава и лошото и доброто. По същия начин и човека ги познава.

Ох, абе наистина искам да си говорим, ама немам желание точно тая вечер; загубих си половината мисли. :Д


Профил

Eroguro Lolies FTW!
Аватар
Регистриран на:
18 Апр 2004 19:14
Мнения: 16351
Местоположение: くそくらえ、やりまんめ!~
В момента играе: しんじまえ、でぶぶす!~
Заглавие:
Публикувано на: 28 Окт 2007 23:29


Nocturno написа:
Е бог не може да има качества, защото той е всичко. Той познава и лошото и доброто. По същия начин и човека ги познава.

Ох, абе наистина искам да си говорим, ама немам желание точно тая вечер; загубих си половината мисли. :Д


нп :Д Но когато кажем всичко става голям ХАОС , а Бог не е ли точно РЕД-а ? Ако Бог е всичко, това означава, че той е по-зъл и от Сатаната бе , дееба! :lol:

___________________________________
天皇陛下万歳。。!

Serious Sam написа:
Бих ебал японка с кеф... Но с къса подстрижка... Нито дибидюс, нито джунглясала...


Цитат:
iskam nqkoq bipolqrna s koqto da ne znam dali 6te se sybudq 6toto mi duha ili mi e otrqzala huq


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 00:24
Мнения: 2086
Местоположение: Alaska secret underground military base
В момента играе: GTA IV, Heroes 6
Заглавие:
Публикувано на: 28 Окт 2007 23:31


martinkfreеman написа:
MetalGearRex написа:
Лично не одобрявам религията, но одобрявам вярата. Смятам (втората) за нещо, което е излишно за твърдите характери, които могат сами да изковават битието си, но полезна за хората, които се нуждаят от норма, която да им казва кое е правилно и кое е грешно, че са на прав път, за да могат да продължават напред по него.

А нима един човек има нужда от това някой да му казва какво е правилно и какво е грешно? Ако не може сам да прецени дали е на прав път, никой не може да го направи вместо него.

Някои нямат, други имат. Ако ти смяташ, че си от първите, това не значи, че няма от вторите. Защото всеки един от нас е изпадал в ситуации, в които се чуди дали е прави или не. Не ми излизайте с "винаги знам", защото ще е абсурдно. А при някои хора тези въпроси са повече и по-важни. Толкова.

Хора, според мен тръгвате отново погрешно към темата. Никой тук не се опитва да ви накара да вярвате, никой не се опитва да ви кара да ходите на църква (или нещо подобно). Но и не трябва да се мъчите да убеждавате хората, които правят тези неща, са глупаци, че го правят. С какво ще ви промени вас това? Каква полза за вас и обществото ще има? Но вие го правите, защото както винаги хората се стремим да покажем, че ние сме прави, а другите криви. А точно поради подобно нещо сме/сте се настроили така - защото някой се е опитвал да ни накара да вярваме.
Да се опитваш да накараш някой да вярва, или обратното - да го накараш да спре да вярва, е все едно и също. И двете неща са неправилни и изключително високомерни и нагли. Защото вярата си е личен избор, в който не трябва никой да се меси.

Идеята на темата, доколкото схванах аз, е ако някой да обясни някои неща, свързани с вярата. Но повечето веднага тръгвате с рогата напред, заявявайки, че бла-бла-бла тези неща нямат смисъл. Ами тогава не влизайте в темата, какъв е проблемът?

___________________________________
Never save anything for the swim back!


Профил ICQ Skype

Аватар
Регистриран на:
31 Дек 2006 17:40
Мнения: 458
Местоположение: Тлаченските крипти
Заглавие:
Публикувано на: 28 Окт 2007 23:33


The Chameleon написа:
Nocturno написа:
Е бог не може да има качества, защото той е всичко. Той познава и лошото и доброто. По същия начин и човека ги познава.

Ох, абе наистина искам да си говорим, ама немам желание точно тая вечер; загубих си половината мисли. :Д


нп :Д Но когато кажем всичко става голям ХАОС , а Бог не е ли точно РЕД-а ? Ако Бог е всичко, това означава, че той е по-зъл и от Сатаната бе , дееба! :lol:

Сатаната/Бог/както си искате е и баланс, и хаос.


Профил

Eroguro Lolies FTW!
Аватар
Регистриран на:
18 Апр 2004 19:14
Мнения: 16351
Местоположение: くそくらえ、やりまんめ!~
В момента играе: しんじまえ、でぶぶす!~
Заглавие:
Публикувано на: 28 Окт 2007 23:34


martinkfreеman написа:
The Chameleon написа:
Nocturno написа:
Е бог не може да има качества, защото той е всичко. Той познава и лошото и доброто. По същия начин и човека ги познава.

Ох, абе наистина искам да си говорим, ама немам желание точно тая вечер; загубих си половината мисли. :Д


нп :Д Но когато кажем всичко става голям ХАОС , а Бог не е ли точно РЕД-а ? Ако Бог е всичко, това означава, че той е по-зъл и от Сатаната бе , дееба! :lol:

Сатаната/Бог/както си искате е и баланс, и хаос.


Е къде е логиката в това ?

___________________________________
天皇陛下万歳。。!

Serious Sam написа:
Бих ебал японка с кеф... Но с къса подстрижка... Нито дибидюс, нито джунглясала...


Цитат:
iskam nqkoq bipolqrna s koqto da ne znam dali 6te se sybudq 6toto mi duha ili mi e otrqzala huq


Профил WWW

Заглавие:
Публикувано на: 28 Окт 2007 23:36


The Chameleon написа:
нп :Д Но когато кажем всичко става голям ХАОС , а Бог не е ли точно РЕД-а ? Ако Бог е всичко, това означава, че той е по-зъл и от Сатаната бе , дееба! :lol:

И аз това съм се чудил. И например как така щом човек е създаден по подобие и образец на Създателя си, е толкова греховен?


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 00:24
Мнения: 2086
Местоположение: Alaska secret underground military base
В момента играе: GTA IV, Heroes 6
Заглавие:
Публикувано на: 28 Окт 2007 23:36


The Chameleon написа:
Nocturno написа:
Е бог не може да има качества, защото той е всичко. Той познава и лошото и доброто. По същия начин и човека ги познава.

Ох, абе наистина искам да си говорим, ама немам желание точно тая вечер; загубих си половината мисли. :Д


нп :Д Но когато кажем всичко става голям ХАОС , а Бог не е ли точно РЕД-а ? Ако Бог е всичко, това означава, че той е по-зъл и от Сатаната бе , дееба! :lol:

Хам, смучеш си парадокси от пръстите. Не тълкувай всичко в буквален смисъл. Тогава всичко ще изглежда противоречиво. Защото нещата във вярата не са като в математиката - 1+1=2.
Опитай се да разбереш вярата. Ако не можеш - значи тя не е за теб. Но това не означава, че други няма да я разберат и да я изберат за свой път. И още по-малко не означава, че трябва да ги възпираме в този им избор с търсене на парадокси и т.н.

___________________________________
Never save anything for the swim back!


Профил ICQ Skype

Аватар
Регистриран на:
31 Дек 2006 17:40
Мнения: 458
Местоположение: Тлаченските крипти
Заглавие:
Публикувано на: 28 Окт 2007 23:38


The Chameleon написа:
martinkfreеman написа:
The Chameleon написа:
Nocturno написа:
Е бог не може да има качества, защото той е всичко. Той познава и лошото и доброто. По същия начин и човека ги познава.

Ох, абе наистина искам да си говорим, ама немам желание точно тая вечер; загубих си половината мисли. :Д


нп :Д Но когато кажем всичко става голям ХАОС , а Бог не е ли точно РЕД-а ? Ако Бог е всичко, това означава, че той е по-зъл и от Сатаната бе , дееба! :lol:

Сатаната/Бог/както си искате е и баланс, и хаос.


Е къде е логиката в това ?

Той/он' е единственото нещо без противоположност... И за да има БАЛАНС трябва да е своя противоположност.


Профил

Аватар
Регистриран на:
24 Юли 2006 20:38
Мнения: 1253
Заглавие:
Публикувано на: 28 Окт 2007 23:39


Господ е само един Spectator.

=> Господ е негър :D

___________________________________
:o Или имаш, или немаш.


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8408
Местоположение: Yuggoth
Заглавие:
Публикувано на: 28 Окт 2007 23:39


За това кой гарантира истиността и достоверността на писаниците в Библията - не можем да кажем, но едно е сигурно - било е нужно да се изложат черно на бяло тия неща. То е като с политическите идеи - един пльосва идеята и всички си казват ''да беее, как не се сетихме преди, че така е по-добре''. По онова време хората не са мислели много много и светото писание наистина е изглеждало като свято. Който вярва в него не вижда смисъл в това да го оспорва. Изнася му това, което пише, следва го, стреми се към доброто.

Рекс, не се стремя да ги тълкувам както ми изнася, а се опитвам да дам по-остър пример. Защото едно е да се нагласиш да направиш нещо допустимо и елементарно и като успееш да си кажеш ''ето, повярвах , че ще стане и имам 6 на контролното'', примерно :)

Много поустове бре, чекайте да видим за какво още да се хвана :D

А за доброто и злото ... Човек се ражда зъл , и от самото начало се заражда инстинкта му да оцелява за сметка на другите. По-силния и умния заема по-добре платеното място и оставя тъпака да мръзне и да гладува. Това зло ли е ?

Кой е пратил змията - еми Бог, ако приемем, че цялата тая шашкъния е негово дело.

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Eroguro Lolies FTW!
Аватар
Регистриран на:
18 Апр 2004 19:14
Мнения: 16351
Местоположение: くそくらえ、やりまんめ!~
В момента играе: しんじまえ、でぶぶす!~
Заглавие:
Публикувано на: 28 Окт 2007 23:39


Rex, ти разбираш ли вярата?

П.п. Аз, това е Религиозната тема , където се обсъждат неща по топика, поне досега, мкей? :wink:

___________________________________
天皇陛下万歳。。!

Serious Sam написа:
Бих ебал японка с кеф... Но с къса подстрижка... Нито дибидюс, нито джунглясала...


Цитат:
iskam nqkoq bipolqrna s koqto da ne znam dali 6te se sybudq 6toto mi duha ili mi e otrqzala huq


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
30 Юли 2005 19:49
Мнения: 6073
Заглавие:
Публикувано на: 28 Окт 2007 23:42


Не, MGR, въобще не искам да се правя на злия сатанист, атеист, непукист, пеерас или каквото и да било друго отричащо по най-грозния начин нещо толкова важно като вярата. За мен това е толкова важно да си го обясня, колкото за този, който е решил да стане вярващ и да отдаде живота си на религията. Религията е изкривявана, изкривявана до безобразие, изкривявани са и ценностите, което звучи адски глупаво, но е така, изкривяван е и моралът. А религията, примерно, може да се нарече вяра. Но не религията в смисъла на лепене на некролози, пародиране с религиозни обряди и др. Религията като начин да си обясниш защо това е добро, защо другото е лошо; като начин да си обясниш защо искаш да постъпиш по този начин, какво те кара да постъпиш по този начин, какви биха били последствията от двата/трите/четирите начина, по които можеш да разрешиш дадена сложна ситуация, да прецениш кой ще пострада най-малко, кой ще има най-голяма полза от твоите действия - да си избрал истината, правилния път. Не искам да звуча като някакъв необразован глупак, нямам представа от Библията, но съм сигурен, че тези неща, които казах, със сигурност са споменати по един или друг начин, с притча, с диалог. Библията е нещо, което е твърде добре измислено, за да се оспори. Затова аз не казвам директно "ебал съм простотиите, дето пише вътре", а искам да си обясня как може да има нещо толкова правилно, нещо, което да направи човек някаква величина. Затова и задавам тези въпроси, които бият доста пряко по истините в тази книга. На мен ми е проблем да повярвам; може би ми е рано - то ако ще става - ще става.


Профил

Заглавие:
Публикувано на: 28 Окт 2007 23:45


Ахаххаа.... темата си е*а мамата. От къде тръгнахме, къде стигнахме.
Без лоши чувства, само констатация. :)


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8408
Местоположение: Yuggoth
Заглавие:
Публикувано на: 28 Окт 2007 23:57


Не мога да си се представя отдаден на религия / вяра, защото това значи да преобърна сетивата си, разбиранията си, схващанията си и идеалите си. Ако приемем, че има хора, които го направят, те също няма да са чисти християни, защото грехове под път и над път. Тогава стигаме до момента, в който вярата ни уверява, че Христос ще прости и най-гнусния грях, ако човек се покае и помоли за прошка. А покаянието и гризящата съвест би била по-страшна от затвора. Въпреки, че вярващият не би направил кой знае какъв грях, само защото се страхува. Леко загатваме темата за свободата и оковите...
А пък ако решаваме дали сме добри или зли - отнемаме правото на Бог като върховен съд. Той е съдника, той ще ни прости в съдния ден ( или не ).

Това е идеята при християнството. До прозрението и истината не се стига с доказателства и факти, а с вяра. Приемаш го , че е така, тръгваш по пътя.
Или стоиш и събираш доказателства цял живот , накрая умираш и нищо не си разбрал...
Не можем да си обясним дали наистина има бог и да го докажем, пореди краткостта на човешкия живот.

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
24 Юли 2005 12:39
Мнения: 647
Местоположение: на тавана
Заглавие:
Публикувано на: 28 Окт 2007 23:57


БИЛИНИЗЪМ-проповядва мързел, безентерес към проблемит ена другите и уменито да се докопваш ду арна манджа :D
PS. За подоробности отностно моята религия ми пишете ЛС

___________________________________
[25.9.2007 г. 20:45:20] Bator каза: милчо е ибаси калашника уа
http://goroz.forumotion.com/
^Нов адрес
Пънко


Профил

Заглавие:
Публикувано на: 28 Окт 2007 23:59


Били, като направят форумен раздел "детска градина" ще те уведомим, обещаваме. Моля не осирай темата.


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com