Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
24 Юли 2005 12:39
Мнения: 647
Местоположение: на тавана
Заглавие: School RPG
Публикувано на: 02 Юли 2007 10:23


ЕДИТ:
Идеята е несериозна и ако не ви харесва нека темата потъне. Става въпрос за RPG, чието действие се най-вече в някакво даскало и героите са тийнейджъри. Целта на играчите ще е да се издигнат в „училищното общество” по всякакви различни начини. Естествено ще има и персонажи (учители и помощен персонал), които ще следят за спазване на правилата.
Всеки играч започва с 0 популярност и 2 лева в джоба.Популярността се вдига ако извършите успешно дадена акция. Например: има празник на училището и вие сте решили да го саботирате, печелите +1 точка популярност в случай, че не ви хванат. В обратния случай губите 1 точка. Максималното ниво на популярност е +3, а минималното -3.
Парите ще ви служат да подкупвате учителите и другите ученици. Ако нямате желаната от тях сума бъдете сигурен, че се издъните. В подобни случаи, вие печелите вашите кинти. Максимална сума, която може да бъде поискана за подкуп 10 кинта.
Персонажи:
Ученици:
Скейтъри- момченца и момиченца облечени с карирани ризки, готини тениски, широки дънки и кецове, а и естествено каращи скейтове. Скейтърите могат да правят атрактивни демонстрации, с което да печелят популярност. (3 броя)
Емове- облечени в тесни джинси, гумени и ризки. Депресари подценявани от всички, но това може да перфектното прикритие за една голяма „акция” (3 броя)
Фешъни- т’ва са „готините хора” в училище. Истината е, че повечето им съученици ги ненавиждат (3 броя)
Скинове- едри момченца с бръснати глави. Лесно внасящи респект към себе си, но това не означава популярност. (2 броя)
Зубари- това са трудещите се ученици, които имат отлични компютърни познания и хакерски умения (3 броя)
Метълисти- фенове на метъла.Обличащи се предимно в черно. (2 броя)
Пънкари- фенове на пънк рока. (2 броя)
Помощен персонал:
Бодигард- този чичко винаги е нащрек за директора и си заминава винаги, когато гореспоменатият е на командировка някъде
Чистачки (леличките)-тези мили създания само чакат някой изрод да подпали даскалото, че да изкопчат малко кинти от него
Директор- строг човечец държащ на дисциплината готов да изключи провинилите се
Учители- тези радетели на културата мечтаят да прецакат някое детенце.
Битки:
В тях могат да участва само ученици. Всеки от тях започва с 10 точки здраве, ни повече, ни по малко. Също така има и 2 атака, която може да бъде увеличена от различни „оръжия”. Когато предизвикате някой, битката се провежда след училище, като двамата противници се редуват в атаките. Започва този, който е предизвикал опонента си. Битката се води докато някой не се откаже или някой не изгуби всичките си точки здраве. В този случай той оставя в къщи и за всеки ден, в който отсъства губи по една точка популярност. При предаване губи само една. За сблъсъците може да се залагат кинти от 1 до 3 лева.
Изключване от даскало:
При три неуспешни акции вече сте забелязан от директора и сте с последно предупреждение. При пет сте изключен от училището, демек отпадате от играта,

Акции:
За да стане една акция ви трябват по двама съучастника. В един саботаж може да участват от 3-5 човека. Като при успех само организатора печели популярност, а при разгром губят всички. Цялото действие се представя с разказ с половин страница- две страници от „инициаторът на действието”. За акцията могат да знаят само персонажи от класа на организаторът(инициаторът) или участници в акцията. Може да подкупвате персонала ако ви трябва нещо.

Оръжия:
нож- +5атака
прът-+2 атака
бокс- +1 атака
камък-+1 атака
Верига- +3 атака
Бухалка-+4 атака
Оръжията могат да се намерят пръснати из града или да ги купите от някой батко.
Изкарване на кинти:
Те могат да бъдат добавяни като отплата за вашето мълчание за дадена акция. Също атака може да разнасяте вестници, да лепите плакати и други полезни дейности.

Описание:
Всеки играч трябва да описва своите действия в училищното заведени с 1-3 страници. Спазва се определен ред в писането. Битките се извършват чак след като изтече рунда (деня). На всеки един ден поне двама от играчите трябва да се срещнат. Учителите и помощният персонал не са игрови персонажи. След като всички играчи „изиграят своят ред” и се проведат битките участниците имат възможност да спечелят малко пари с извън класна дейност или да се помотаят. Което трябва да бъде описано с половин или максимум една страница отново в определеният игрови ред.

Изграждане на персонаж:
Освен клас вие определяте име, пол и външен вид на вашият персонаж, можете да имате само един главен персонаж и други помощни, с чиято помощ да развиете действието. Старайте се да общувате с другите участници в играта.

___________________________________
[25.9.2007 г. 20:45:20] Bator каза: милчо е ибаси калашника уа
http://goroz.forumotion.com/
^Нов адрес
Пънко


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Мар 2007 07:54
Мнения: 2959
Заглавие:
Публикувано на: 02 Юли 2007 11:22


Не го прочетох цялото ама т'ва прилича на книга-игра(без книгата :lol: -така де,разбра ме!)Според мен идеята е много добра! :wink:

___________________________________
For all those who said this day would never come, what are they to say now?

Penny написа:
ave isus e pokemon ve


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Май 2005 14:30
Мнения: 235
Местоположение: Сливен
Заглавие:
Публикувано на: 02 Юли 2007 16:50


С голям респект към труда ти, но ... не! Не ми хареса ... особенно това, че най-яките са скейтърите, не че имам нещо против тях, но .... имаш доста пристрастна гледна точка за реалността.

___________________________________
KuzMan is not a name. KuzMan is way of life.


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
29 Юни 2007 19:31
Мнения: 113
Заглавие:
Публикувано на: 02 Юли 2007 19:53


На мен пък идеята ми допада.За съжаление моето Аз не влиза в нито една от категориите.Но ако някога играта започне влизам зубър

___________________________________
"Не е честно!! Те ни замерят с камъни, а ние разполагаме само с картечници!!"

Поздрав за всички левскари


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Фев 2007 11:59
Мнения: 1639
Заглавие:
Публикувано на: 02 Юли 2007 20:48


Метълист съм!!!!!!!!!!!!!!


Профил

Аватар
Регистриран на:
11 Окт 2001 20:18
Мнения: 1118
Заглавие:
Публикувано на: 02 Юли 2007 20:53


Ами идеята е готина, само дето не мога да разбера много добре правилата, не съм спал за тва ще ги прочета пак утре като се наспя. Но моля те вкарай и други прослойки като наркомани, пънкове и тн. :D И дай някакви бонуси към всеки клас защото иначе е само за украса. И дай да вкараме предмети като бира, амфети, трева, цигари и тн. Сешаш се :wink: Дано не стане мноо сложно. Ма деба са и аз не знам кво написах... надявам се да е ясно....


Ако има пънк си го заплювам, ако няма да има пънк си заплювам един металяга.

___________________________________
Though they sink through the sea they shall rise again; Though lovers be lost love shall not; And death shall have no dominion.


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Авг 2006 22:06
Мнения: 453
Местоположение: Под Дери
Заглавие:
Публикувано на: 02 Юли 2007 22:30


Заплювам си скина :]

___________________________________
Тук долу всички се реем....


Fear of the dark,fear of the dark
I have constant fear that something's always near
Fear of the dark,fear of the dark
I have a phobia that someone's always there


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Фев 2007 09:11
Мнения: 95
Заглавие:
Публикувано на: 02 Юли 2007 22:34


ХАХАХАХ идеята ми харесва,но много не разбрах правилата.

___________________________________
Всичко е хаос,а хаосът е хармония,туршията е хаос и животът е туршия и всички сме в нея!


Профил

Аватар
Регистриран на:
24 Юли 2005 12:39
Мнения: 647
Местоположение: на тавана
Заглавие:
Публикувано на: 02 Юли 2007 22:56


Ми дайте своите въведения, а аз ще се постарая да едитна поста с правилата. Нека да са от 1-3 страници

___________________________________
[25.9.2007 г. 20:45:20] Bator каза: милчо е ибаси калашника уа
http://goroz.forumotion.com/
^Нов адрес
Пънко


Профил

Аватар
Регистриран на:
11 Окт 2001 20:18
Мнения: 1118
Заглавие:
Публикувано на: 03 Юли 2007 10:01


Pеnnywise написа:
Заплювам си скина :]


Пенни с тебе ше се тепеме усешам :) Днеска ше помисля как да ги направим правилата по добри с нововъведенията които съм измислил. До утре вечерта ше постна нещо.

___________________________________
Though they sink through the sea they shall rise again; Though lovers be lost love shall not; And death shall have no dominion.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Фев 2007 11:59
Мнения: 1639
Заглавие:
Публикувано на: 03 Юли 2007 11:21


Я кажи,че това ми е първата такава игра,какво разбираш от въведение?Как да говоря? В 1 лице,или в 3то?


Профил

Аватар
Регистриран на:
24 Юли 2005 12:39
Мнения: 647
Местоположение: на тавана
Заглавие:
Публикувано на: 03 Юли 2007 11:26


Няма значение, важното е да представиш товя персонаж с 1-3 страници

___________________________________
[25.9.2007 г. 20:45:20] Bator каза: милчо е ибаси калашника уа
http://goroz.forumotion.com/
^Нов адрес
Пънко


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Фев 2007 11:59
Мнения: 1639
Заглавие:
Публикувано на: 03 Юли 2007 12:54


Та ето това е от мен,казвайте ако е грешно като цяло.



---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Той се събуди внезапно,след като досадният му часовник звънна.Надигна се леко,потърка очите си и пак легна.Почна да събира мислите си,къде е как е и защо е там.Пак се надигна,този път по смело и погледна стената на другия край на стаята - съзря плакат на Soilwork.Удари в леглото и промълви `Дееба,все още съм в тази дупка.`След няколко секунди стана от леглото и понечи да се облече - той не беше изненадан от факта че е с дрехите си и,че още е с калните кубинки.Седна на бюрото си,и пусна компютъра(който му служеше само за музика).Останалите 10тина минути преминаха в търсенето на мишка и клавиатура.Изрови една мишка,в която беше забучена вилица,и една клавиатура на която липсваха 20тина бутона,а на тяхно място бяха сложени прилежно втвърдени дъвки,и върху тях бяха написани съответните букви.Пусна музика,и започна да прави гимнастика.Тя се състоеше в 8 ритника към стената,като последният е към вратата за да се отвори(не можеше да се отвори по друг начин).След като се освежи,се загледа в огледалото.Той не беше кой знае какво - висок,със сини очи и много тъмна кафяна коса.Нормален по телосложение,и по набит в раменете.Дрехите по него бяха предимно черни,с преобладащо синьо-черни къси панталони с множество надписи по тях,плътно черна тениска,с арт на Рамщайн отпред,а отзад на гърба му - Анархистки знак.Носеше и 2 догтага-на Offspring и Green Day.Майка му се провика от долу
-Маааайк,закускааааааа!
-Добреее! - избоботи в отговор.
Той взе раницата си по която имаше много значки,на всякакви групи.На изход погледна стаята си,тъй като знаеше че можеше да не се върне никога повече-за всеки случай!Затича се по стълбите,и се отправи към кухнята.


Профил

Аватар
Регистриран на:
24 Яну 2007 11:53
Мнения: 78
Заглавие:
Публикувано на: 03 Юли 2007 19:18


мхм Идеята ми допада макар че по правилата треа се поработи (ако искаш идеи питаи мене)заплувам си нормален ученик.Скоро чакаите моито ваведение. 8)


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Мар 2005 10:06
Мнения: 1031
Местоположение: In forests unknown..
В момента играе: GTA IV
Заглавие:
Публикувано на: 03 Юли 2007 20:53


Играя пънк, описание утре.

___________________________________
все аркадаши сме

Krieg


Профил ICQ Skype

Аватар
Регистриран на:
24 Юли 2005 12:39
Мнения: 647
Местоположение: на тавана
Заглавие:
Публикувано на: 03 Юли 2007 21:12


Лято е, не играем за пари, пънквете са заети, не ми се играе зъубар, а и трябва да има Фън за тва съм >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>ЕМО<<<<<<<<<<<

___________________________________
[25.9.2007 г. 20:45:20] Bator каза: милчо е ибаси калашника уа
http://goroz.forumotion.com/
^Нов адрес
Пънко


Профил

Аватар
Регистриран на:
07 Юни 2007 07:34
Мнения: 398
Местоположение: Пловдив/Велико Търново
В момента играе: Heroes IV-WoW (Winds of War)
Заглавие:
Публикувано на: 04 Юли 2007 10:13


Тази игра може и да бъде забранена . :D

___________________________________
...your hands bound, your head down, your eyes closed. You look so precious now...


Профил Skype

но с големо съ̀рце
Аватар
Регистриран на:
14 Май 2005 18:21
Мнения: 4847
Местоположение: The city of Neverwinter
В момента играе: A dance with rogues
Заглавие:
Публикувано на: 04 Юли 2007 17:16


Ще се пробвам и тук :D Аз ще съм скейтър,но правиалта са лееееко чалнати :?

___________________________________
A man was hospitalized with 6 plastic horses up his ass. The doctors described his condition as stable.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
24 Юли 2005 12:39
Мнения: 647
Местоположение: на тавана
Заглавие:
Публикувано на: 04 Юли 2007 18:14


Ами ако някой му се занимава да ги пооправи. Аз просто дадох идея за РПГ :wink:

___________________________________
[25.9.2007 г. 20:45:20] Bator каза: милчо е ибаси калашника уа
http://goroz.forumotion.com/
^Нов адрес
Пънко


Профил

но с големо съ̀рце
Аватар
Регистриран на:
14 Май 2005 18:21
Мнения: 4847
Местоположение: The city of Neverwinter
В момента играе: A dance with rogues
Заглавие:
Публикувано на: 04 Юли 2007 22:16


Еми аз предлагам някакъв фрийформ...Раззказвача само отваря деня (Ден 1ви:Понеделник) и разказва за някакви по значими събития(Пешо усрал кенефите,Гошо хвърлил димка в кабинета по физика,празник на даскалото,спортно събит и т.н.) и след това играчите пишат за дадения ден,като гледат да се съобразяват с събитята описани от разказвача.

___________________________________
A man was hospitalized with 6 plastic horses up his ass. The doctors described his condition as stable.


Профил Skype
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com