Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
31 Юли 2005 14:35
Мнения: 9
Местоположение: Plovdiv, Republic of Bulgaria
В момента играе: Pekka Kana 2 & other free games
Заглавие:
Публикувано на: 22 Фев 2007 22:52


Поздравявам участниците в дискусията за смислените си разсъждения!Всеки може да вярва в каквото иска и това ни прави личности,а както е широко разпространено-"В спора се ражда/открива Истината"...
Според мен е трудно да правиш избори(особено в това дали/в какво/как/защо вярваш...),но е още по-трудно е да осъзнаеш избора си...
Може би нещата опират (до някаква степен) до това в каква е за теб Истината и дали/защо вярваш в нея...Човешкият разум е нещо много условно,променливо,специфично и същевременно обратното!
Прераждането е нещо,за което няма единно мнение.(А дали то непременно е нужно?)...
Ако то съществува в някаква форма,но е неусетно(присъствето му не се забелязва),ще бъде ли то дори обмисляно,освен ако не бъде почуствано/разбрано ?
А,ако не - как мислите?
"Мисля,значи съществувам." - много поучително слово,имащо различна функция и оформящо различни мнения у различни хора...
Трите най-различими разлики между човека и животните/растенията/"неживата природа" според мен са:
1.Човекът може да създава/твори(виж 3.---->и себе си!)!
2.Човекът може да избира и да взаимодейства с другите(и те с него) чрез съзнателно общуване(или без него) и така да се оформя!
3.Човекът като че ли е създаден,за да създава(твори,мисли) и така той има неограничени възможности!
Вероятни изводи:
Човекът е единственият,който е в състояние/може да се ограничи(себе се и/или околните) и същевременно това може да не е вярно!
"What lies beyound (often),comes from within"
"The purity and the truth of the I-consciousness is maybe a part of the Truth for the human,the other part is a mistery even for the man!"
"One of the biggest mysteries for/оf the man is the man himself"
"Man`s greastest gift and curse is that he can be beyound himself and himself at the same time"

"I want to believe"
"The Truth is out there"

Maybe,just maybe the Truth that the man wanted (to know,to feel)was that whole time the Man himself!"
!!! Парадокса и смеха са неща характерни само за човека! - Обърнете внимание!

А пък може и всичко това да е грешно,а всъщност да е въпрос на гледна точка,време,пространство,математика :twisted: и степен на развитие на разума/науката/технологиите/уменията(примерно ние може да си мислим,че маймуните са глупави и не могат да мислят и да общуват,а през цялото време те да се чудят на нашата глупост и да не говорят с нас,защото не сме достатъчно умни,за да ги разберем и защото искат ние сами да стигнем до Истината,защота само тогава ще вярваме в нея/ще я знаем ) ...

Заболя ли ви главата от думите ми? :D
"Rethink (and recreate/discover something new) again!" or "STOP and (re-)think about IT(it)!"


Man has created himself to create!
You can make the difference(in other words-you can make the Change/the Future)!

___________________________________
Only the one who do not seek anything,can find what can`t be found.
Извод:KEEP TRYING PUNK:)
Source:LaxiusPower3:The Final Terror


Профил Skype WWW

Eroguro Lolies FTW!
Аватар
Регистриран на:
18 Апр 2004 19:14
Мнения: 16351
Местоположение: くそくらえ、やりまんめ!~
В момента играе: しんじまえ、でぶぶす!~
Заглавие:
Публикувано на: 22 Фев 2007 23:11


" ние може да си мислим,че маймуните са глупави и не могат да мислят и да общуват,а през цялото време те да се чудят на нашата глупост и да не говорят с нас,защото не сме достатъчно умни,за да ги разберем и защото искат ние сами да стигнем до Истината " :lol: :lol:

Мерси и твойте разсъждения си ги бива :!:

___________________________________
天皇陛下万歳。。!

Serious Sam написа:
Бих ебал японка с кеф... Но с къса подстрижка... Нито дибидюс, нито джунглясала...


Цитат:
iskam nqkoq bipolqrna s koqto da ne znam dali 6te se sybudq 6toto mi duha ili mi e otrqzala huq


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
03 Яну 2006 23:10
Мнения: 179
Местоположение: The Woods Of Eternity
Заглавие:
Публикувано на: 22 Фев 2007 23:17


Аз вече не знам какво да мисля. Оставам без думи от всичко, което чета.

___________________________________
You are wrong, fucked, and overrated
I think Im gonna be sick and its your fault
Everyday its the same - I love, you hate!
But I guess I dont fucking care any more...
I'm betrayed! This is the end of everything!


Профил WWW

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7901
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие:
Публикувано на: 22 Фев 2007 23:17


Ледник написа:
И две страници текст с обяснения да ти спретна, и да ти кажа на Доган да лижеш анала - все същата реакция ще дочакам.

Тъй че, не.

ПП: Милион години е по-точно фактически.


О, не го прави заради мен. Покажи простотата си пред целия форум. Отново. Моля те.

ПП: Значи си вярвал в Авраам още преди да се е родил?

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Eroguro Lolies FTW!
Аватар
Регистриран на:
18 Апр 2004 19:14
Мнения: 16351
Местоположение: くそくらえ、やりまんめ!~
В момента играе: しんじまえ、でぶぶす!~
Заглавие:
Публикувано на: 22 Фев 2007 23:21


Demonic написа:
Аз вече не знам какво да мисля. Оставам без думи от всичко, което чета.


Доста си е объкващо като цялом, спор няма :)

___________________________________
天皇陛下万歳。。!

Serious Sam написа:
Бих ебал японка с кеф... Но с къса подстрижка... Нито дибидюс, нито джунглясала...


Цитат:
iskam nqkoq bipolqrna s koqto da ne znam dali 6te se sybudq 6toto mi duha ili mi e otrqzala huq


Профил WWW

но с големо съ̀рце
Аватар
Регистриран на:
14 Май 2005 18:21
Мнения: 4847
Местоположение: The city of Neverwinter
В момента играе: A dance with rogues
Заглавие:
Публикувано на: 22 Фев 2007 23:30


Sah War pwned all!
Доста интересна тема,четох мненияята ви с удоволствие.

___________________________________
A man was hospitalized with 6 plastic horses up his ass. The doctors described his condition as stable.


Профил Skype

Curse of the Sands
Аватар
Регистриран на:
14 Дек 2005 12:43
Мнения: 1899
Местоположение: Velvet
Заглавие:
Публикувано на: 23 Фев 2007 15:43


Относно Бог защото пак виждам абсурдни по смисъла си изкавания на напълно неподготвени хора.
Да не се визират имена за да няма пряко засегнати. А и невероятните умствени наслоявания срещу вярата от идивида.
Който повече от пределно развесели душата му като се обясняваше или по-скоро като убеждаваше хора ,че всъщност няма Бог.


Всички видове предрасъдаци означават,
че се отъжествявате с мислещия ум.
Означават, че вие вече не виждате другия човек и перспектива
а само собствената си представа за него/нея.
Свеждането на друго живо човешко същество до представа вече е форма
на насилие.


Не мисля ,че осъзнавате в същност(говоря за големите логисти и нуждаещи се от доказателства) колко е лесно да
попаднете в капана на собствените си понятия и виждания!
В стремежа си да научи, разбере и контролира,
човешкият ум обърква своите мнения и възгледи с истината. Той казва : "Точно така е".
Трябва да си по-голям от мисълта,
за да осъзнаеш, че както и да тълкуваш "своя живот" или нечий друг живот и поведение,
както и да съдиш за някоя ситуация, това не е
нищо повече от гледна точка, една
от много възможни. Не е нищо повече купчина мисли. А действителността е единно
цяло, в което всички неща са преплетени и нищо не съществува само по себе си.
Мисленето фрагментира действителността-
нарязва я на понятийни парченца.
Мислещият ум е полезен и мощен инструмент,
но много ви ограничава, ако напълно превземе
живота ви и вие не осъзнавате, че той е само
дребен аспект на съзнанието, което всъщност
представлявате.





'


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
17 Мар 2005 19:43
Мнения: 32
Заглавие:
Публикувано на: 23 Фев 2007 16:04


Така...

Ето до какъв парадокс се стига

Според религията Бог е съвършен, нали така? Той е единствения сътворител на нашия смъртен свят. Той е създал всичко което ни заобикаля и т.н. Точно това го прави съвършен. Никое създание не може да постигне това, което Той е направил, нали така ?

Ако Бог съществува, то тогава той би трябвало да е съществувал още по времето и на неандерталците. Идва въпросът дали неандерталците са вярвали в Бог. Едва ли... занимавали са се с по-важни тогава за тях неща, като например да не станат поредната жертва на някой изгладнял тигър.

Кога за първи път се появява Бог тогава? Когато човешкото мисъл и РАЗУМ са родили идеята че Бог ЕВЕНТУАЛНО може и да съществува и че току видиш ли има живот след смъртта. Добре тогава питам се аз : щом Бог е съвършен, тоест никой не може да подражава на него, никой не може да го СЪТВОРИ, никой не може да го разруши ( защото имено това означава едно нещо да е съвършено ) как тогава човешкия разум го сътворява в съзнанието?
Просто от една точка във времето сме решили че Бог съществува и сме почнали да вярваме в него ? Та нали Бог е сътворил света.. той винаги е съществувал ?

ДЕБЕЛО ПОДЧЕРТАВАМ:

Нищо не съществува в съзнанието, преди първо да е било усетено чрез сетивата. Съвкупността от нашите мисли и идеи се е загнездила в съзнанието ни чрез всичко онова, което сме видели и чули.Притежаваме вроден РАЗУМ.Притежаваме вродена способност да подреждаме всичките си сетивни възприятия в различни групи и класове.
Разумът е най-отличителния белег на човека.Ала докато не започнем да усещаме, той остава "празен".Следовтаелно човек не притежава вродени "идеи", а ако Бог съществуваше нямаше ли всеки един човек да има идеята че той наистина
съществува ?

___________________________________
Her eyes... lost... forever...


Профил Skype

Curse of the Sands
Аватар
Регистриран на:
14 Дек 2005 12:43
Мнения: 1899
Местоположение: Velvet
Заглавие:
Публикувано на: 23 Фев 2007 18:34


Една истина за хората. Човек е прекалено далеч от съваршенство за да можем да кажем ,че имаме сетивата. Напротив човек няма и процент от сетивата които се спотаяват и нещата които не можем и да си представим ,че са там.
Когато човек за първи път усеща Госапод ,чрез свойта душа това бива позволено от него(Господ) защото той е решил ,че вече сме готови - дорасли за да съобщи на определни хора ,че той съществува и бди над нас. А от тези хора се очаква да разпространят радостната вест.

Дали ние ще повярваме , дали ще го усетим или напълно безмислено ще го отричаме и ще крием истинската си природа това е в наши ръце. Той ни е дал свободната воля.

Амин.


Профил WWW

Заглавие:
Публикувано на: 23 Фев 2007 19:09


Хетло, идеята ти за неандерталците се основава на еволюционната теория, която с напредването на годините бива опровергавана все повече, поначало - дори от собствения си създател. Повечето образовани хора не вярваме, че човекът е еволюирала маймуна, поради ред причини.

Прочее, бъркаш идеята за Бог и душата в различните форми на религия единствено с християнството. Християнството се е появило вследствие на човешката мисъл, но идеята за Бог съществува от незапомнени времена - да, дори у развитите цивилизации по времето на твоите неандерталци.


Профил

Аватар
Регистриран на:
12 Сеп 2006 13:03
Мнения: 994
Местоположение: Nuclear Catacombs
Заглавие:
Публикувано на: 23 Фев 2007 19:28


... "Докато не проумееш вечния закон на смърта и прераждането, ти си само пасивен гост на тъмната земя" - Гьоте...

От самото начало досега, само четях мненията в темата и реших да си кажа мнението. Прераждането съществува в различните религий по различен начин още от дълбока древност. Даже в астрологията има специален раздел, който изучава въпросите, свързани с кармата и прераждането - кармичната астрология. Аз лично не съм вярващ, но като всички други винаги съм се чудил какво става с душата, когато човек си отиде от този свят. Лично моето мнение е че все нещо трябва да става, но не вярвам да има начин да се разбере какво...

___________________________________
Kuutamo hasta vittu perkele.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
17 Мар 2005 19:43
Мнения: 32
Заглавие:
Публикувано на: 23 Фев 2007 21:56


Ледник написа:
Повечето образовани хора не вярваме, че човекът е еволюирала маймуна, поради ред причини.

.. но идеята за Бог съществува от незапомнени времена - да, дори у развитите цивилизации по времето на твоите неандерталци.


Два въпроса :

Кои са тези ред причини?
Кои са тези развити цивилизации?

___________________________________
Her eyes... lost... forever...


Профил Skype

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7901
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие:
Публикувано на: 23 Фев 2007 23:20


Immaterium написа:
Когато човек за първи път усеща Госапод...


Имаш предвид,
Когато някой човек за първи път каже на друг човек за господ?

Ай обясни как господ ти е доказал на теб, че съществува и бди над теб.

И какво е душа? Искам определение.

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
28 Окт 2005 21:51
Мнения: 1250
Местоположение: 777
Заглавие:
Публикувано на: 23 Фев 2007 23:21


hettllo написа:
Ледник написа:
Повечето образовани хора не вярваме, че човекът е еволюирала маймуна, поради ред причини.

.. но идеята за Бог съществува от незапомнени времена - да, дори у развитите цивилизации по времето на твоите неандерталци.


Два въпроса :

Кои са тези ред причини?
Кои са тези развити цивилизации?



Не е доказана еволюцията. Липсват следи за ВСИЧКИ връзки между видовете. Пет да имаше, щяха да оставят поне една следа. Уви, таква няма. Но определено не сме създадени от кал, а жените не са ходещи ребра.

Няма да споделям мнението си спрямо темата, просто ще кажа, че според мен се прераждаме ;) Няма да обяснявам защо, това са си мои лични неща ;)

___________________________________
The passions that drive us should be the ones we respect and admire. To feel contempt for one's own motivations is a vulgar thing.


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
17 Мар 2005 19:43
Мнения: 32
Заглавие:
Публикувано на: 23 Фев 2007 23:27


Disturbеd написа:

Липсват следи за ВСИЧКИ връзки между видовете.


Само да уточня че все още има неизследвани кътчета от нашата планета..
Все още има "парчета" по земната повърхност по които не е стъпвал човешки крак. Да не говорим за океаните където над 93 % остават в пълен мрак за науката.

Може би когато напълно разкрием облика на нашия свят тогава ще видиш връзките.

___________________________________
Her eyes... lost... forever...


Профил Skype

Curse of the Sands
Аватар
Регистриран на:
14 Дек 2005 12:43
Мнения: 1899
Местоположение: Velvet
Заглавие:
Публикувано на: 23 Фев 2007 23:34


The Grim Reаper написа:
Immaterium написа:
Когато човек за първи път усеща Госапод...


Имаш предвид,
Когато някой човек за първи път каже на друг човек за господ?

Ай обясни как господ ти е доказал на теб, че съществува и бди над теб.

И какво е душа? Искам определение.


Много просто аз го усещам със същинската ми личност под маската на ежедневието и преструвките. Всеки играе игра и слага маски но може накрая да се изгуби сам себе си.

Душата е твойта съвест това което ти подсказва кое е редно това което те прави човек.


Профил WWW

Заглавие:
Публикувано на: 23 Фев 2007 23:38


The Grim Reаper написа:
И какво е душа? Искам определение.


Дефинирай ми "душа", посочи ми топографските координати на Рая, разпиши ми атомния състав на Светия Дух. :icq11:

Ако не се шегуваш, тъжно е! :(


Профил

Аватар
Регистриран на:
16 Ное 2003 18:58
Мнения: 516
Заглавие:
Публикувано на: 24 Фев 2007 00:14


Според мен след смъртта няма нищо - както като човек спи не усеща времето. Та и смъртта може да е нещо такова - дърпат ти шалтера и толкова. Никакви адове и райове. Толкова за усещането след смъртта. А за прераждането няма как да знам. Ако душата може да съществува извън тялото, в което малко се съмнявам, то може би е възможно да има прераждане. Въпреки че и тогава е малко вероятно. Защото замислете се - един контейнер за души, където заминават всичките. Ражда се дете и какво става? Аз не мога да кажа. Бой ли настъпва в контейнера или всички се ослушват, докато по-висша сила не сръчка някой. Малко вероятни ми звучат и двете твърдения на този етап от развитието на човечеството. Тогава как се решава кой в кой да се прероди. Произволният принцип също е малко вероятен според мен. Единственият начин който аз смятам за възможен е, че веднага след смъртта или малко след това душата трябва да си намери нов приемник - някой който е напът да се роди/зачене/достигне определен етап от ембрионалното развитие. Но в такъв случай какво става с тези, които не могат да си намерят приемник? Може точно това да са призраците. Но да продължавам да гадая за нещо, което не може да бъде разгадано докато не го видим е безмислено.

Едит: От друга страна вярвам, че съществуват сили от по-висш порядък, които направляват света, които са първоизточникът на всичко и вероятно продължават да съществуват. Все пак трябва да има причина за пораждането на физичните закони и познатото им действие, големият взрив е бил предизвикан от нещо, макар че се смята за Началото. Всички тези неясноти ме карат давярвам в гореспоменатото. Което означава, че има още много да научим за "необозримият свят" - духовното/енергийното/т.н. Оттам и прераждането може да става по определени "физични" правила, които веднъж осъзнани, ще ни се струват логични, естествени и елементарни.

___________________________________
"Когато критиците говорят, дори и авторът мълчи."
by Phantom


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7901
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие:
Публикувано на: 24 Фев 2007 09:20


Immaterium написа:

Много просто аз го усещам със същинската ми личност под маската на ежедневието и преструвките. Всеки играе игра и слага маски но може накрая да се изгуби сам себе си.

Душата е твойта съвест това което ти подсказва кое е редно това което те прави човек.


Не те питам как усещаш господ, а как ти е доказал, че съществува и бди над теб.

Пак ли да давам пример с античността? Тогава никой не го е гризяла съвестта, че е наебал 5 годишно 'лапе.

И как от няколко души са се образували вече 6,700,000,000? Душата може да се създаде? Значи не е съвършенна.

Ледник, малоумните ти методи на преувеличение те правят още по-жалък. Да ти еба майката.

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8447
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие:
Публикувано на: 24 Фев 2007 09:36


Уау, забележителна констатация - писанията на един форумец свидетелстват за това колко е жалък. Че той тоя форум е станал почти като истинския живот бе...

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com