Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
26 Апр 2006 11:01
Мнения: 1750
Местоположение: България, запад-юг
Заглавие: Енергизиране
Публикувано на: 23 Фев 2007 15:22


Здравейте на всички. :)
Извинявам се, че ви занимавам пак с моите проблеми, но става дума за общество за взаимопомощ, така че, моля ви, влезте в положението ми, дори не напълно.
Проблемът е следният. Уча и бачкам на две места, което не е лесно (по мое мнение). Скоро време ще се сдухам чисто и сигурно ще почна да пиша глупости, за да избивам комплекси (което правят много членове на форума в интерес наистината).
Кажете ми някакви стимуланти (напитки, хапове, билки, женшенове и прочее), за да издържам, но да не са много вредни. :oops: Споделете и личен опит и вие, колеги, които следвате.

___________________________________
Това на аватара не съм аз :/


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Фев 2005 18:51
Мнения: 108
Заглавие: Re: Енергизиране
Публикувано на: 23 Фев 2007 15:32


Вземи си Креатин за издръжливост.А вечер за разпускане една яка Марихуанка :P

___________________________________

Everywhere,and before everything,by day and by night,constantly in mind is death.
The Psychology of the Assasin


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 00:24
Мнения: 2086
Местоположение: Alaska secret underground military base
В момента играе: GTA IV, Heroes 6
Заглавие:
Публикувано на: 23 Фев 2007 15:36


"Питбул" е май масово използван от студентите и т.н. Както се изразява един приятел "Питбул - куча марка Редбул", ама е тонизиращ. Особено ако изпращиш два, направо ще си като изпращял (или поне на мен така ми действа).

Но виж, не ти препоръчвам да ги използваш. В крайна сметка това не е нещо, което ти дава енергия, както си написал, а просто те държи буден и ти позволява да се "изцедиш" на максимум. Т.е. след това пак ще трябва да си почиваш и въстановяваш енергията. Така че това ги прави подходящи само за единична употреба, а не постоянна.

А това, което се опитвам да ти кажа, е, че просто няма такова нещо, което да ти дава енергия и да се чувстваш по-добре, при положение че постоянно си натоварен. Единственото, за което аз се сещам, е всъщност някаква чиста, полезна и енергийна храна (т.е. нямам предвид хранителни добавки и т.н.). Другото нещо, което може да ти дава енергия е да се наспиш като хората! ;)

А ти май говориш всъщност и за нещо, което да те успокоява, а не прост да те "енергизира". Лично според мен това не можеш да го постигнеш с напитки и други работи. Отново почивката му е майката А ако смяташ, че нямаш време за това или нещо подобно, бих ти препоръчал да започнеш да практикуваш някакъв спорт, защото физическото изтощение всъщност разстоварва психически много добре. Да не говорим, че след едно такова физическо натоварване се чувстваш и наистина изморен, което ти помага да имаш доста по-лек и ползотворен сън. Гарантирам ти от личен опит, че Е адски полезно и приятно.
Единственият проблем в случая може да бъде, ако работата ти е свързана с физически труд, при което положение едно допълнително физическо натоварване няма да ти се отрази особено добре. В такъв случай прибегни до просто повечко разходки на чист въздух и т.н.

Знам, че звуча малко доста наивно, но мнението ми е такова. Не вярвам разни там гъбки, билки и т.н. био средства да ти помогнат особено, за лекарства да не говорим (те само ще ти донавредят според мен). Просто нали се сещаш, че в природата има баланс и не можеш да взимаш енергия и спокойствие "от нищото". :)

БТВ, къде учиш?

___________________________________
Never save anything for the swim back!


Профил ICQ Skype

Аватар
Регистриран на:
26 Апр 2006 11:01
Мнения: 1750
Местоположение: България, запад-юг
Заглавие:
Публикувано на: 23 Фев 2007 15:45


MetalGearRex,
Благодаря много за изчептателния и сериозен пост. Радвам се, че се намери колега студент, който да е навътре в нещата. Не съм си правил илюзии, че химията ще ме направи да се чувствам супер, но тък като не съм се подлагал на такава, реших да разбера от друг какъв резултат дава. Колкото до другите методи, които изреди - ще пробвам, звучат и повече природосъобразно.
Повече сън - ето това е добре казано. Значи по-малко дискотеки. :) Иначе тук, където уча, паркове има - особено пък едно село до

Уча стоматология.

___________________________________
Това на аватара не съм аз :/


Профил

Аватар
Регистриран на:
23 Фев 2007 13:58
Мнения: 359
Местоположение: Tillilean Forest
Заглавие:
Публикувано на: 23 Фев 2007 15:47


Ако ти трябва да се "изцедиш" на максимум, както каза MetalGearRex, може да опиташ и комбинацията кола с нес кафе. Мммм, да, ще те държи буден доста дълго време, но не го използвай прекалено дълго време, както и другите "енергизиращи" напитки, че кофеина води до пристрастяване.

За физическа отмора здравият сън е най-доброто. За психическа - разходките и чистият въздух, вятърът, някой готин разговор с приятели и т.н.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Яну 2005 21:34
Мнения: 566
Заглавие:
Публикувано на: 23 Фев 2007 15:48


Аз много често пращя по 2 Редбула преди тренировка,наистина тонизира и през цялата тренировка съм като луд :twisted: .
ПП.Питбула за нищо не става,голяма глупост.Шарка и другите не съм ги пробвал :wink:

___________________________________
Go hard or go home.


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8447
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие:
Публикувано на: 23 Фев 2007 16:16


Crank.

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 00:24
Мнения: 2086
Местоположение: Alaska secret underground military base
В момента играе: GTA IV, Heroes 6
Заглавие:
Публикувано на: 23 Фев 2007 16:26


Казим написа:
MetalGearRex,
Благодаря много за изчептателния и сериозен пост. Радвам се, че се намери колега студент, който да е навътре в нещата/

Бе то аз не съм навътре в нещата, не мисли така. Просто споделих мнението си. Всъщност сигурно има хора, които НАИСТИНА "са по-навътре" и всъщност те биха ти дали дори по-добър съвет.

За Редбул/Питбул не съм много компетентен, най-вече защото първото съм го пил веднъж, а второто - едва 3-4 пъти. А и както казах, "куча марка Редбул". Иначе за тренировка или друго физическо натоварване наистина е стимулиращ, но все пак мисля, че пак е по-добре да си изкараш тренировката на собствени сили, вместо да се "изцеждаш" по този начин. Както и да е, никога не съм ходил нальохан с нещо подобно на тренировка. Всъщност дори и кафе не пия. :D

___________________________________
Never save anything for the swim back!


Профил ICQ Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Май 2004 09:20
Мнения: 828
Местоположение: Starship Enterprise_____ Професия: Starfleet Lieutenant Commander
Заглавие:
Публикувано на: 23 Фев 2007 17:20


Не знам дали рецептата, която ще споделя с теб е добър съвет, или въобще е съвет, но ето какво си забърквам аз, когато съм учил до 2-3 през нощта за изпити по Психосемантична Лингвистика, а после трябва да ставам в 7.

Предупреждение - да не се употребява от лица под 18 годишна възраст, хора страдащи от язва или каквато и да е била чувствителност на стомаха и бременни жени.

Първо леко затоплям малко вода (или чай, но да е черен, а не някой успокояващ) в едно джезве. Вътре добавям една препълнена супена лъжица мед и сок от един лимон и един грейпфрут. После слагам две пълни чаени лъжици Нескафе и накрая хвърлям един разтворим мултивитамин (гледай това да става в дълбока чаша, че като сложиш витамина се получава изригване). Отгоре може да се капне малко табаско. Вкусът е ужасено, но ако РедБул ти дава крила, то това ти инсталира реактивен двигател на задника.

___________________________________


Не съм се покатерил на върха на ...аната хранителната верига за да ям ...ани моркови.

27B-6


Профил ICQ Skype

Аватар
Регистриран на:
11 Окт 2001 20:18
Мнения: 1118
Заглавие:
Публикувано на: 23 Фев 2007 17:27


Братле ебати миксовете правиш, да се чуди човек как ги измисляш :wink: (ще го пробвам :P)

Иначе добра темичка, ще ми бъде полезна. Мерси на тези писали отгоре.

Аз съвети не бих давал тъй като имам подобен проблем както и Казим.

EDIT: На мен да си легна и да послушам 30-45 минути приятна музичка ми помага понякога... Няма значение каква важно е да ти харесва и да не е депресираща (каквато слушам в повечето време ала Saturnus, Katatonia, My dying Bride, Anathema etc.)

Другото което е - смехът. Гледай нещо забавно пак за 30 мин, 1 час. Доказано е че смехът дава енергия и те кара да се чустваш по-добре през деня.

___________________________________
Though they sink through the sea they shall rise again; Though lovers be lost love shall not; And death shall have no dominion.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Фев 2006 17:09
Мнения: 636
Местоположение: El Cartel Records
Заглавие:
Публикувано на: 23 Фев 2007 17:36


На мен винаги са ми помагали енергийните напитки в такива ситуации (РедБул) :D

___________________________________
След загубата от Манчестър Юнайтед с 7-1 от Рома изпратили факс на ЦСКА с текст:Не сте сами!!!


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
28 Окт 2005 21:51
Мнения: 1250
Местоположение: 777
Заглавие:
Публикувано на: 23 Фев 2007 19:53


Амфетамини в много малък грамаж.
Кафетата няма да ти помогнат, ако кофеина не ти действа. Редбул и другите проститии, съм ги отписал тотално, тва е пълна простотия.
Пробвай с бононби Xit. Стриваш на прах и шмъркаш - ще те вдигнат за отрицателно време. (Слагаш в хаванче и удряш, докато не стане на прах ;) Не дразни кой знае колко лигавицата на носа, а опасност от кръвоизливи няма.)

___________________________________
The passions that drive us should be the ones we respect and admire. To feel contempt for one's own motivations is a vulgar thing.


Профил WWW

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8447
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие:
Публикувано на: 23 Фев 2007 20:44


Цитат:
Амфетамини в много малък грамаж.

Абе ти хубаво му казваш в малък грамаж, ама той на първо време трябва да прецени колко ще му е достатъчно, че въобще да усети ефект, а това изисква експеримент. Петица, десятка, две десятки... половин грам... ;р

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
11 Окт 2001 20:18
Мнения: 1118
Заглавие:
Публикувано на: 23 Фев 2007 20:46


Disturbed с тебе трябва да се видим някой ден (кат се върна от шибаната италия). Гледам имаш връзки :wink: а ми трябват някой определени неща както и информацийка.

___________________________________
Though they sink through the sea they shall rise again; Though lovers be lost love shall not; And death shall have no dominion.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Окт 2005 21:51
Мнения: 1250
Местоположение: 777
Заглавие:
Публикувано на: 23 Фев 2007 22:10


William Varggoth Legrand написа:
Цитат:
Амфетамини в много малък грамаж.

Абе ти хубаво му казваш в малък грамаж, ама той на първо време трябва да прецени колко ще му е достатъчно, че въобще да усети ефект, а това изисква експеримент. Петица, десятка, две десятки... половин грам... ;р


Чакай малко, аз говоря само колкото да го вдигнат, не да се надруса ;) На 60 килограма около 0.2 гр. са достатъчни, за да не се надрусаш, но и да не изпитваш смазващата нужда от сън.


@Johnny Rico
Грешно си разбрал, не се занимавам с наркотици :) Виж, на по бира/кафе/чайче - с кеф ;)

___________________________________
The passions that drive us should be the ones we respect and admire. To feel contempt for one's own motivations is a vulgar thing.


Профил WWW

Цар
Аватар
Регистриран на:
15 Юли 2001 07:03
Мнения: 1613
В момента играе: с чурка
Заглавие:
Публикувано на: 23 Фев 2007 22:27


Казим, как влезе?

___________________________________
Коя си ти и какво ти е специалното? Хубава си. Но красотата е често срещана в природата.
Нека с наивната надменност на деца гледаме лицата на другите.
Когато съзнанието стигне своя край, когато мисленето спре, идва творчеството. А то носи щастие.


Профил

Аватар
Регистриран на:
11 Окт 2001 20:18
Мнения: 1118
Заглавие:
Публикувано на: 23 Фев 2007 23:00


Знам бе :wink: Една Каменица перфектно ще ми дойде, както и бяло виктори :) Писна ми малборо, камели, давидови искам си бяло виктори :D

___________________________________
Though they sink through the sea they shall rise again; Though lovers be lost love shall not; And death shall have no dominion.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Окт 2005 21:51
Мнения: 1250
Местоположение: 777
Заглавие:
Публикувано на: 23 Фев 2007 23:07


Johnny Rico написа:
Знам бе :wink: Една Каменица перфектно ще ми дойде, както и бяло виктори :) Писна ми малборо, камели, давидови искам си бяло виктори :D




Ахахахахахахахха, ох, горкия :РРР Мале, направо не знам как издържаш с тоя Камел, Марлборо, Давидоф, ужас :РРР


П.П. Късо ММ :)

___________________________________
The passions that drive us should be the ones we respect and admire. To feel contempt for one's own motivations is a vulgar thing.


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
01 Яну 2006 10:38
Мнения: 1242
Местоположение: Sofia
Заглавие:
Публикувано на: 23 Фев 2007 23:11


Червен VICEROY-самоубийство!

___________________________________
| | |


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
20 Авг 2006 22:06
Мнения: 453
Местоположение: Под Дери
Заглавие:
Публикувано на: 23 Фев 2007 23:12


Disturbеd написа:
Johnny Rico написа:
Знам бе :wink: Една Каменица перфектно ще ми дойде, както и бяло виктори :) Писна ми малборо, камели, давидови искам си бяло виктори :D






П.П. Късо ММ :)



MM 100 Uber alles!!!

___________________________________
Тук долу всички се реем....


Fear of the dark,fear of the dark
I have constant fear that something's always near
Fear of the dark,fear of the dark
I have a phobia that someone's always there


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com