Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
17 Дек 2005 10:15
Мнения: 1313
Местоположение: Да ви изпея песен ли искате?
Заглавие: Ненужен празник ли е Св. Валентин?
Публикувано на: 13 Фев 2007 16:23


Трябва ли ни ден, в който да показваме, че обичаме?
Не трябва ли да го правим всеки ден, по всякакъв начин, а не веднъж годишно с няква роза и бонбони за пет леа?
Или пък смисълът на празника не е такъв?

discuss! =)


PS: Ааа, щях да забравя.. знам, че повечето утре ще празнуват Трифон зарезан, но не е особено необходимо да го споменавате :)

___________________________________
> http://last.fm/user/amcdj


Профил ICQ Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
01 Мар 2005 10:06
Мнения: 1031
Местоположение: In forests unknown..
В момента играе: GTA IV
Заглавие:
Публикувано на: 13 Фев 2007 16:31


Ненужен е, ще празнувам Трифон Зарезан.

___________________________________
все аркадаши сме

Krieg


Профил ICQ Skype

Аватар
Регистриран на:
11 Юни 2004 08:33
Мнения: 138
Заглавие:
Публикувано на: 13 Фев 2007 16:42


Според мен това е един много глупав празник.


Профил

Заглавие:
Публикувано на: 13 Фев 2007 16:49


Тъпашки и ненужен празник е, също като деня на Санта Клаус (не казвам Коледа, защото Коледа си е изконно Български празник, а съветските "братушки" и американците го омаскариха).


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Авг 2006 21:38
Мнения: 1381
Местоположение: Druse Sweet Druse
Заглавие:
Публикувано на: 13 Фев 2007 16:51


Има си български празници със същата идея ;р

___________________________________
Ваш путь - золото, наш путь - солнце.

ANTI ANTIFA


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
29 Дек 2005 17:41
Мнения: 1829
Местоположение: The City of Ruse
Заглавие:
Публикувано на: 13 Фев 2007 16:54


Повечето които го мразят си нямат приятелки(и аз нямам де :) ), но не го мразя.
Да се обичат хората

___________________________________
И аз вече не знам защо още влизам в този форум...


Профил

Аватар
Регистриран на:
09 Юли 2006 04:53
Мнения: 1732
Местоположение: пред компа
Заглавие:
Публикувано на: 13 Фев 2007 16:58


Ледник написа:
Тъпашки и ненужен празник е, също като деня на Санта Клаус (не казвам Коледа, защото Коледа си е изконно Български празник, а съветските "братушки" и американците го омаскариха).


Мразя начина по който намесваш политиката във всичко, но иначе като краен отговор съм съгласен с теб (краен отговор, без извратената ти логика с която стигаш до него)

___________________________________
Заповядай в Comics Bistro - мястото за български уеб-комикси


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
01 Мар 2005 10:06
Мнения: 1031
Местоположение: In forests unknown..
В момента играе: GTA IV
Заглавие:
Публикувано на: 13 Фев 2007 17:05


Ледник написа:
Тъпашки и ненужен празник е, също като деня на Санта Клаус (не казвам Коледа, защото Коледа си е изконно Български празник, а съветските "братушки" и американците го омаскариха).

Леднико, време е да спреш с позьорщината и с политическата пропаганда, която струи от теб в близките няколко месеца. На всички от форума ни писна да четем във всяка възможна тема за неща, които нямат нищо общо с нея. Обясни на мен, простия метъл, какво точно общо има СССР или сегашна Русия, Казахстан, Украйна, етц. със Св. Валентин, който е изконно католически празник, и като такъв би следвало да се празнува само от католици? Обясни ми и защо си буташ асоциалния(и асексуален) задник навсякъде, където намериш за добре? След като искаш във форума да цари мир и спокойствие, би следвало да спомогнеш за тях. Ако не можеш да си сдържиш възгледите направи си тема "НЕ ВЛИЗАЙ, ЗУБРО ПИШЕ ТУКА" и си говори на воля, там никой няма да те спира, а вероятно ще имаш и публика. Минаха времената на изборите, независимо парламентарни, президентски или лични. Загуби... приятелството ми в момента, в който започна прекалено много да ти расте работата, за човек, който до преди година и нещо се оплакваше от липса на социални контакти във ГЕЙМЪРСКИ ФОРУМ.
Като за финал, нищо лично, но бъркаш, Българино.

Онтопик: Скъсаха ме преди седмица-две по скайп, чудя се дали да пращам валентинка или не, но май ще се въздържа тази година и ще празнувам Православно Християнския празник.

___________________________________
все аркадаши сме

Krieg


Профил ICQ Skype

Аватар
Регистриран на:
04 Юни 2004 15:50
Мнения: 4407
Местоположение: Taina
Заглавие:
Публикувано на: 13 Фев 2007 17:09


Fenriz написа:
. Обясни на мен, простия метъл, какво точно общо има СССР или сегашна Русия, Казахстан, Украйна, етц. със Св. Валентин, .
Той говореше за коледа. :wink: Иначе празници нека има па които иска да празнува които не иска да си седи в тях и да цъка дота


Профил ICQ Skype

Заглавие:
Публикувано на: 13 Фев 2007 17:22


Fenriz написа:
Обясни на мен, простия метъл, какво точно общо има СССР или сегашна Русия, Казахстан, Украйна, етц. със Св. Валентин, който е изконно католически празник, и като такъв би следвало да се празнува само от католици?


Говорех за Коледа, прости метъле. Видиш ли, празникът Коледа е обвързан от векове с верите на Българите - с православното християнство, а по-рано и с тенгрианството. Той има дълбока символика и носи много силни морални послания. Няма нищо общо с треската, която дойде от запада - белобради старци да ми рекламират телефони и кецове, и на всеки ъгъл някой да ми крещи в лицето, че не мога да прекарам една хубава Коледа с любимите ми хора, без да си купя от специалната му Коледна Бира (TM).

По същия начин е и със Свети Валентин - един католически хомосексуалист-свещеник, който (бидейки разкрит от църквата) бива убит с камъни. Столетия по-късно някой хитряга съчинява легенда, търговците доволно потриват ръце, а пъпчасали некъпани социопати се сещат, че имат "женски" на които да обърнат внимание. Булшит отсекъде.



И сега две думи, Фенриз. Щом се палиш толкова лесно за глупости, не знам дали изобщо съм искал приятелство с човек като теб. Прочее, не бъркай "оплакване от липса на контакти" с майтап - мога да ти извадя лично твои цитати, които доказват, че си гей. Животът ми си е мой, и ти като никакъв не можеш да му даваш оценка, ясно? Не си бил тук, не си видял, не ми хвърляй определения. Може да ти е леко досадно някой да излиза извън обичайните ви дискусии в стил "УААААГ", "Чопка", "88" и "кашак, копеле", ама има и неща които трябва да бъдат казани. Щом аз ги знам, ще ги казвам; а щом някоя кофа не иска и да чува за тях, да скролва надолу като ми види аватара - не мога да задължа всички да са образовани и с мнение.

Сега се извини за незаслужените обиди, приятелю, или остани с пръст отзад.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Фев 2006 17:09
Мнения: 636
Местоположение: El Cartel Records
Заглавие:
Публикувано на: 13 Фев 2007 17:26


На тоя,дето е влюбен празника ще е весел и пълен с любов.
На тези които не са влюбени разникът ще е тъп и безсмислен.

___________________________________
След загубата от Манчестър Юнайтед с 7-1 от Рома изпратили факс на ЦСКА с текст:Не сте сами!!!


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
17 Дек 2005 10:15
Мнения: 1313
Местоположение: Да ви изпея песен ли искате?
Заглавие:
Публикувано на: 13 Фев 2007 17:33


Не ме разбрахте.. въпросът ми е: трябва ли ни някъв специален ден, за да се сещаме за половинките?

___________________________________
> http://last.fm/user/amcdj


Профил ICQ Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 00:24
Мнения: 2086
Местоположение: Alaska secret underground military base
В момента играе: GTA IV, Heroes 6
Заглавие:
Публикувано на: 13 Фев 2007 17:34


Ледник написа:
И сега две думи, Фенриз. Щом се палиш толкова лесно за глупости, не знам дали изобщо съм искал приятелство с човек като теб. Прочее, не бъркай "оплакване от липса на контакти" с майтап - мога да ти извадя лично твои цитати, които доказват, че си гей.

ЛОЛ, ти верно всичко го обръщат на политика - вади вече и компромати срещу опонента си, типично в политически стил! :lol:

Зубро, човекът просто се опитваше да ти каже, че е признак на абсолютна дебилщина, че във всяка тема намесваш политиката, Русия, Запада и т.н. Като се имаш за толкова начетен (и може би си), ок, напиши тези неща за мистър св. Валентин и заяви, че ти не го признаваш. Но за какво ти трябваше да намесваш Коледа, СССР и т.н.?

п.п. Да видим сега какви компромати ще изкараш срещу мен... Хм, сигурно съм гей, циганин, мюсюлманин и не знам още какво. :wink:

ЕДИТ: Забравих си мнението по темата бре... Празниците са създадени от хората за да има ден, на който специално да се демонстрира нещо. Например благодарността си към боговете, че са ги дарили с реколта или пък са ги пазили от болести. В този смисъл св. Валентин би трябвало да е ден, в който да демонстрираме чувствата си към обичания от нас човек. Вече си е отделен въпрос дали даваш на празника религиозна окраска и го обвързващ с православие, католицизъм и т.н. Ако си религиозен да, ще обърнеш внимание на факта от къде произлиза празника. Ако си вярващ си зависи до тем дали вярваш в този празник, а ако не си нито едно от двете, отново си е до теб дали ще сметнеш за нужно да го отчетеш.

Лично аз... Ако имах приятелка, щях да "празнувам с нея". Не знам защо, сигурно просто защото ще ми е приятно да го направя. Но така или иначе нямам приятелка, така че този въпрос не седи пред мен.

___________________________________
Never save anything for the swim back!


Профил ICQ Skype

Цар
Аватар
Регистриран на:
31 Яну 2003 12:18
Мнения: 1408
Местоположение: София
Заглавие:
Публикувано на: 13 Фев 2007 17:34


Offtopic:
Fenriz написа:
Онтопик: Скъсаха ме преди седмица-две по скайп, чудя се дали да пращам валентинка или не, но май ще се въздържа тази година и ще празнувам Православно Християнския празник.


Скъсали са те през Скайп, човече. FFS! Зарежи я тая... :?

___________________________________
Come, my raven, it could be a lark.


Профил

Аватар
Регистриран на:
07 Авг 2005 12:39
Мнения: 471
Местоположение: Always Somewhere...
Заглавие:
Публикувано на: 13 Фев 2007 17:34


Daddy Yankee написа:
На тоя,дето е влюбен празника ще е весел и пълен с любов.
На тези които не са влюбени разникът ще е тъп и безсмислен.


Еми тези които не са влюбени ще си празнуват (включително и аз) Трифон Зарезан :wink:


Профил

Аватар
Регистриран на:
07 Мар 2004 15:49
Мнения: 308
Местоположение: In a sinister state of your mind.
Заглавие:
Публикувано на: 13 Фев 2007 17:38


Според мен не е лошо да има празник специално за Любовта. Все пак е по-добре от някъкъв пиянски празник или нещо подобно. Естествено, че хората трябва да показват любовта си всеки ден, но не можеш да кажеш, че Св. Валентин е ненужен. Ако той е ненужен то и Трифон Зарезан (или Нарезад (абе дедагознам)) е ненужен, защото можеш също така всеки ден да се напиеш с вино.

___________________________________
Victims aren't we all?


Профил Skype

Цар
Аватар
Регистриран на:
31 Яну 2003 12:18
Мнения: 1408
Местоположение: София
Заглавие:
Публикувано на: 13 Фев 2007 17:39


мини руло написа:
Не ме разбрахте.. въпросът ми е: трябва ли ни някъв специален ден, за да се сещаме за половинките?


Oпределено не. Кръгла идиотия е една година да я третираш като околовагинално мастно образувание (кой го беше казал тоя лаф?), а за един ден да се 'сетиш', че има нещо като романтика.

P.S. А тези, които са sXe и не празнуват и Тр. Зарезан, ще си карат нормален ден заобиколени от внезапно залюбили се / леееко подпиийнали съграждани... :P

___________________________________
Come, my raven, it could be a lark.


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Мар 2005 10:06
Мнения: 1031
Местоположение: In forests unknown..
В момента играе: GTA IV
Заглавие:
Публикувано на: 13 Фев 2007 17:42


Въпроса, интелектуалецо е, защо намеси Коледа, обвързан от векове с верите на Българите - с православното християнство, а по-рано и с тенгрианството, празник, в темата за Св. Валентин. Не ми пробутвай обясненията, че видиш ли, и този празник се бил комерсиализирал. Той винаги е бил комерс. Но си има и дух, влюбени двойки, седнали навсякъде, обичащи се. Малко разнообразие в сивото ежедневие. И все пак, всеки го разбира по-свой начин. А разбиранията се изменят с времето. Миналата година не исках и да чуя за такъв празник, тази нямам нищо против него. За морално, духовно и умствено израстване говорим. Етер, материя и мисъл, дето се вика.

И сега да отвърна на двете ти думи, Glacier. Щом мислиш, че се паля лесно за глупости, значи не си толкова умен, колко се представяш. Реагирах остро, защото, както вече споменах в горния си пост, твоето продължава няколко месеца. Пак казвам, Коледа и политическите конспирации нямат място в тема за Св. Валентин. Никакво. Колкото до "оплакването от липса на контакти", освен ако представата ти за хумор не е крайно изватена, не бяха точно майтап. Ако под "тук" разбираш при теб, не, не съм бил, но бях във форума, което ми е достатъчно. Относно "обичайните дискусии", след като не си бил не би могъл да знаеш какво точно се обсъжда на тях. А вярвай ми, не са чопки и паци (;. Поне на моите. Аз също знам неща, само че неща, които не бива да бъдат казвани. И пак ти казвам, ако толкова много те гложди отвътре да ги споделяш, отвори си тема или издай книга.
Извинение не очаквай, понеже няма нужда от него, а пръстите ми са заети с клавиатурното устройство пред мен.
Мир. Или не.


P.S.
Цитат:
мога да ти извадя лично твои цитати, които доказват, че си гей.

Моля те, извади ми, и ги дай в темата, или ако "не искаш да ме опозоряваш" на ЛС.

___________________________________
все аркадаши сме

Krieg


Профил ICQ Skype

Аватар
Регистриран на:
01 Мар 2005 10:06
Мнения: 1031
Местоположение: In forests unknown..
В момента играе: GTA IV
Заглавие:
Публикувано на: 13 Фев 2007 17:44


Firzen написа:
Offtopic:
Fenriz написа:
Онтопик: Скъсаха ме преди седмица-две по скайп, чудя се дали да пращам валентинка или не, но май ще се въздържа тази година и ще празнувам Православно Християнския празник.


Скъсали са те през Скайп, човече. FFS! Зарежи я тая... :?

Оф: Хаха, не на нея (:

___________________________________
все аркадаши сме

Krieg


Профил ICQ Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Яну 2005 21:34
Мнения: 566
Заглавие:
Публикувано на: 13 Фев 2007 17:51


Damage san написа:
Daddy Yankee написа:
На тоя,дето е влюбен празника ще е весел и пълен с любов.
На тези които не са влюбени разникът ще е тъп и безсмислен.


Еми тези които не са влюбени ще си празнуват (включително и аз) Трифон Зарезан :wink:

:nod:

___________________________________
Go hard or go home.


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com