Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта

"ТРЯБВА ЛИ ДА ИМА ВЕЧЕРЕН ЧАС ЗА УЧЕНИЦИТЕ?"


 ДА! НЕ МОЖЕ ДЕЦА НА ПО 16-17 ГОДИНИ ДА ОБИКАЛЯТ УЛИЦИТЕ ПО ЦЯЛА НОЩ...    47%  47%  [ 43 ]
 НЕ! ВСЕ ПАК СМЕ ДЕМОКРАТИЧНО ОБЩЕСТНО И СВОБОДАТА Е ВАЖНО НЕЩО!    53%  53%  [ 49 ]
Общо гласове : 92
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2006 00:14
Мнения: 1
Местоположение: Варна,България
Заглавие: "ТРЯБВА ЛИ ДА ИМА ВЕЧЕРЕН ЧАС ЗА УЧЕНИЦИТЕ?"
Публикувано на: 26 Ное 2006 12:25


ВЕЧЕРНИЯТ ЧАС ЗА УЧЕНИЦИ СЕ ЗАВРЪЩА. МЯРКАТА ТРЯБВА ДА СПРЕ ВЪЛНАТА ОТ ДЕТСКО НАСИЛИЕ.
ДЕПУТАТИ НАСТОЯВАТ ЗА УНИФОРМИ И ОЦЕНКА ЗА ПОВЕДЕНИЕ.
"ИДЕЯТА Е МНОГО ДОБРА И НИЕ СМЕ Я ОБМИСЛЯЛИ", ЗАЯВИ ПРЕД РОДЕН ВЕСТНИК ПРОСВЕТНИЯТ ЗАМ.-МИНИСТЪР КИРЧО АТАНАСОВ. СПОРЕД НЕГО 22 Ч Е РАЗУМНОТО ВРЕМЕ, СЛЕД КОЕТО ДЕЦАТА ТРЯБВА ДА СА СИ ВКЪЩИ.

ТЕМАТА НА СУТРЕШНОТО ШОУ ЗА ЧЕТВЪРТЪК, 23.11 Е "ТРЯБВА ЛИ ДА ИМА ВЕЧЕРЕН ЧАС ЗА УЧЕНИЦИТЕ?"

ЩЕ ПОМОГНЕ ЛИ ТОВА НА РОДИТЕЛИТЕ ПРИ ВЪЗПИТАНИЕТО НА ДЕЦАТА ИМ?
ПОДОБНИ РЕСТРИКТИВНИ МЕРКИ ЛИ СА НАЧИНЪТ ДА СЕ СПРАВИМ С ПРОБЛЕМИТЕ С ПОДРАСТВАЩИТЕ?
"ЗА" ИЛИ "ПРОТИВ" ЛИ СТЕ ВИЕ ВЪВЕЖДАНЕТО НА УНИФОРМИ В УЧИЛИЩАТА?
НЕ Е ЛИ ТОВА ИЗРАЗ НА СЛАБОСТ И ВРЪЩАНЕ НАЗАД В ГОДИНИТЕ?


Профил ICQ Skype

Заглавие:
Публикувано на: 26 Ное 2006 12:33


Аз предлагам следното-да се осветят всички улици в София а после и в другите градове,да се усили полицейското присъствие в кварталите,като разбира се в по-крайните ще е най-засилено,но като цяло във всеки квартал да обикалят ченгета.И да няма вечерен час разбира се,или пък да се редуцира до полунощ.Така ще е най-добре според мен.

___________________________________
Till Lindemann написа:
начи да си в баварец, облечен добре, с яки курви около теб не ти доставя кеф?


Профил Skype

Заглавие:
Публикувано на: 26 Ное 2006 12:34


Момче,
щом съм отворил темата, значи очаквам да видя първия ти пост.
Няма нужда да пишеш с главни букви. ;) Чете се трудно, и означава, че ни крещиш неистово.

И не, вечерният час няма да помогне.

Ще помогне здрава реформа в образователната система, свалянето на Биг Брадър от ефир, повишаването на жизнения стандарт.
Но на комунистическите ни властници през последните 15 години винаги им е било по-лесно да прехвърлят вината на някого.


Профил

The King of Kings
Аватар
Регистриран на:
26 Дек 2002 14:16
Мнения: 3480
Заглавие:
Публикувано на: 26 Ное 2006 12:37


Естествено, че ДА.

- Не може заведенията да са фул с пишлемета, които мислят, че крема за бръснене е паста за зъби, най-малкото, че нощният живот е за хората, които с 18 години са доказали, че могат да носят отговорност за себе си.
- Не може родителите да не знаят къде са децата им посред нощ и после да съдят държавата, че детето им загинало в пиянска свада.
- Не може едно момиче с къса пола на 14-15 години да се разхожда като курва посред нощ, някой изнасивач да и нацепи сливата.
- Не може след тези часове да не са в къщи децата, предполага се, че трябва да спат.

Смятам, че след като родителите не могат да контролират нещата, държавата трябва да го направи. Специално моите родители никога не са ме контролирали и не са ми налагали вечерен час, но то си е до съвест, а както знаем, днес поколението не познава такова нещо. Както се казва, "ако нещеш мира, на ти секира". Мисля, че младото поколение пропиля шанса си за свобода, сега е време да действаме ние, властите :twisted:

А за униформите, според мен би било добре, ако се налагат на учениците по избор. Зависи от училището.

___________________________________
Цитат:
az se nadqvam planeta turneto da e ludnica taq godina!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
25 Дек 2004 23:37
Мнения: 630
Местоположение: Sf
Заглавие:
Публикувано на: 26 Ное 2006 12:38


Чудят се кво да измислят.За убиеца/изнасилвача ще му е без значение дали ще те убие/изнасили в 21:59 или в 22:01 :?

___________________________________
I will stone you,stone you
Wrap my arms around you
I will stone you,stone you
My little halo

a.k.a SoaP


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
10 Дек 2001 11:50
Мнения: 819
Местоположение: Sweet Alabama ....
Заглавие:
Публикувано на: 26 Ное 2006 12:43


Това не е решение на проблема. Това е като : Да си купиш нова кола и да и се развали нещо и ако
не знаеш как да я оправиш, да смениш цялата кола?!
Това е времено несъществено решение на проблема. За жалост мисля че няма еднозначен отговор как
да се реши проблема, но според мен трябва да се следи строго продажбата на алкохол и цигари на малолетни.


P.S Напълно съгласен съм:
SoaP написа:
Чудят се кво да измислят.За убиеца/изнасилвача ще му е без значение дали ще те убие/изнасили в 21:59 или в 22:01 :?

___________________________________
What Really Matters...




Профил ICQ Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Май 2004 09:20
Мнения: 828
Местоположение: Starship Enterprise_____ Професия: Starfleet Lieutenant Commander
Заглавие:
Публикувано на: 26 Ное 2006 12:56


Тъй като вече от доста време не съм ученик, съвсем отговорно ще отвърна на въпроса - "трябва ли да има вечерен час за учениците", по този начин: АБСОЛЮТНО!!!!

___________________________________


Не съм се покатерил на върха на ...аната хранителната верига за да ям ...ани моркови.

27B-6


Профил ICQ Skype

Аватар
Регистриран на:
06 Авг 2006 21:38
Мнения: 1381
Местоположение: Druse Sweet Druse
Заглавие:
Публикувано на: 26 Ное 2006 12:57


Тъпо е. Толкова безпомощна ли се чувства държавата, че налага вечерен час за да предпази децата ? Вечерният час, оценките за поведение и униформите няма по никакъв начин да повлияят на ценностната система на хората, чиято представа за общество и отношенията с другите е вече толкова грозна и извратена... проблемът е в бездушието на хората, не другаде.

___________________________________
Ваш путь - золото, наш путь - солнце.

ANTI ANTIFA


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
05 Яну 2005 21:34
Мнения: 566
Заглавие:
Публикувано на: 26 Ное 2006 13:06


Няма да има голямо значение,защото всички пак ще излизат.Не вярвам ченгетата да се разхождат по цяла вечер(ще лапат ,,донъти" в някой магазин :lol: )

___________________________________
Go hard or go home.


Профил

Заглавие:
Публикувано на: 26 Ное 2006 13:06


Ами аз като ходя на курсове по немски в Петък и понякога се връщам след 10 кво да правя,да се откажа от тях ли?

___________________________________
Till Lindemann написа:
начи да си в баварец, облечен добре, с яки курви около теб не ти доставя кеф?


Профил Skype

Eroguro Lolies FTW!
Аватар
Регистриран на:
18 Апр 2004 19:14
Мнения: 16351
Местоположение: くそくらえ、やりまんめ!~
В момента играе: しんじまえ、でぶぶす!~
Заглавие:
Публикувано на: 26 Ное 2006 13:09


Съгласен съм с I_Hate_Noise и Актив. Стийл - ставаше въпрос за изнасилвач, когато няма веч. час - т.е. примерно в 01:30 часа, не в 22:01. :roll:

Ето какво ТРЯБВА и какво НЯМА да стане :

1. Трябва да има вечерен час, даже 22 е късно, нека да е 21:00 през зимата и 22:00 през лятото.
2. Никакъв алкохол и цигари на лица под 21 години !! ( друг вариант е да направят цигарите - кутия = 10 кинта , примерно, и да няма продаване на цигари 1 по 1. Така лапетата ще се замислят дали си струва да събираш сума ти и кинти за 1 кутия отрова. )
3. Да има засилен контрол на полиция, за да не стават улични свади, изнасилвания и убийства. Повече патрулиращи полицаи да му се невиди, и да - повече светлина, то в тоз мрак ?!
4. Родителите да спрат да си чешат задниците, ами да имат ЗАСИЛЕНО общуване със свойте отрочета.
5. Телевизията е страшен проблем, със всички простотии, които се показват там... изглупяват, извращават.

П.п. Естествено и половината неща са невъзможни поради - жажда за пари и.. жажда за пари.

ДЕБА! :notfair:

___________________________________
天皇陛下万歳。。!

Serious Sam написа:
Бих ебал японка с кеф... Но с къса подстрижка... Нито дибидюс, нито джунглясала...


Цитат:
iskam nqkoq bipolqrna s koqto da ne znam dali 6te se sybudq 6toto mi duha ili mi e otrqzala huq


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
11 Юли 2002 21:30
Мнения: 611
Местоположение: 666
Заглавие:
Публикувано на: 26 Ное 2006 13:24


The Chameleon написа:
1. Трябва да има вечерен час, даже 22 е късно, нека да е 21:00 през зимата и 22:00 през лятото.
Are you normal?
The Chameleon написа:
2. Никакъв алкохол и цигари на лица под 21 години !! ( друг вариант е да направят цигарите - кутия = 10 кинта , примерно, и да няма продаване на цигари 1 по 1. Така лапетата ще се замислят дали си струва да събираш сума ти и кинти за 1 кутия отрова. )
I със какво точно оскъпяването на цигарите ще помогне за предпазване на децата от извратени типове?
The Chameleon написа:
3. Да има засилен контрол на полиция, за да не стават улични свади, изнасилвания и убийства. Повече патрулиращи полицаи да му се невиди, и да - повече светлина, то в тоз мрак ?!
Мързи ги..и не им се дават пари.
The Chameleon написа:
4. Родителите да спрат да си чешат задниците, ами да имат ЗАСИЛЕНО общуване със свойте отрочета.
Ain't gonna happen.
The Chameleon написа:
5. Телевизията е страшен проблем, със всички простотии, които се показват там... изглупяват, извращават.

Правилно. Като за начало могат да забранят излъчването на Канал 1, Биг Брадър и Сървайвър + всички останали малоумни шоута от типа Бързи Пари, Вот на Доверие и каквото още се сетите. След това престъпността във българия ще спадне със поне 20%, гаранция..

___________________________________
Аз спамих форума на PC Mania за да дръпна хора към моя нов форум.


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
21 Сеп 2006 22:46
Мнения: 1443
В момента играе: Singularity
Заглавие:
Публикувано на: 26 Ное 2006 13:30


The Chameleon написа:
Съгласен съм с I_Hate_Noise и Актив. Стийл - ставаше въпрос за изнасилвач, когато няма веч. час - т.е. примерно в 01:30 часа, не в 22:01. :roll:

Ето какво ТРЯБВА и какво НЯМА да стане :

1. Трябва да има вечерен час, даже 22 е късно, нека да е 21:00 през зимата и 22:00 през лятото.
2. Никакъв алкохол и цигари на лица под 21 години !! ( друг вариант е да направят цигарите - кутия = 10 кинта , примерно, и да няма продаване на цигари 1 по 1. Така лапетата ще се замислят дали си струва да събираш сума ти и кинти за 1 кутия отрова. )
3. Да има засилен контрол на полиция, за да не стават улични свади, изнасилвания и убийства. Повече патрулиращи полицаи да му се невиди, и да - повече светлина, то в тоз мрак ?!
4. Родителите да спрат да си чешат задниците, ами да имат ЗАСИЛЕНО общуване със свойте отрочета.
5. Телевизията е страшен проблем, със всички простотии, които се показват там... изглупяват, извращават.

П.п. Естествено и половината неща са невъзможни поради - жажда за пари и.. жажда за пари.

ДЕБА! :notfair:


Аве човек не че не те подкрепям ама ако поскъпнат цигарите някои тапаци ше земат да пушат трева шото по лесно се намира...

___________________________________
Aber selbst nachdem ich dass zugebe
Gibt es keine Katharsis....
Dieses Geständniss war völlig bedeutungslos...


Профил

Заглавие:
Публикувано на: 26 Ное 2006 13:30


Bullshits.
За да проработи подобно ограничение е нужен контрол . Ако имаше този нужен контрол , които трябва да има за да проработи това ограничение , то това ограничение нямаше да е нужно .
Clear ?

___________________________________
остарехме


Профил

Аватар
Регистриран на:
15 Май 2005 20:34
Мнения: 402
Местоположение: В страната на свободата
Заглавие:
Публикувано на: 26 Ное 2006 13:31


THE KING OF TIME написа:
Ами аз като ходя на курсове по немски в Петък и понякога се връщам след 10 кво да правя,да се откажа от тях ли?


Авторе, не викай!

Трябва да носиш в джоба си, или още по-добре да си татуираш отзад на гърба удостоверение, потвърдено с електронен подпис, имплантиран в тебе, че вашите носят отговорност за тебе. :wink:

Моето лично мнение за униформите е, че никой няма да ги носи. За вечерния час - той ще задвижи "ъндърграунд"-а, който вади фалшиви документи за самоличност и ще стане дори по-лошо.

За да пазят децата (нас) от насилие, първо трябва да ни спасят от самите нас - не е известно дали като ни затрупат с учене, че да не можем да станем, или като ни обясняват в детайли какво става в дискотеките. При мене и двете не помагат :).

За оценката за поведение мога да твърдя, че в дните на демократичното общество на никой не би му допаднала тази идея, защото просто никой не се държи както трябва.

Освен това, малчуганите взимаме пример от родителите си - те пият - и ние пием. Или - те не пият, ние не сме като тях (яки сме :wink: ) - ние пием. Същото е с цигарите и с дрогата (пази Боже).

Ако едно шише Водка струва 8 лева и една кутия цигари струва 2,30, че и по-малко, излиза, че на скромната цена от 10 лева можеш да се отрязваш три до четири пъти в седмицата (зависи от организма ти естествено). А такова разпространенеие не е нормално.

Преди да псувате 15-16-18 годишните, помнете от кого сме видели. Променете се вие, и ние ще се променим. :wink:

___________________________________


Have you been touched by his noodly appendage?


Профил

Аватар
Регистриран на:
29 Юли 2006 10:17
Мнения: 881
Местоположение: Day by day,kickin' all the way
Заглавие:
Публикувано на: 26 Ное 2006 13:33


Некви 13 годишни курвички ходят с по 30 годишни "пичове" и после шо имало изнасилвания.Просто всички сте селяни и заради вас аз няма да се прибирам в 7!

___________________________________


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
06 Авг 2006 21:38
Мнения: 1381
Местоположение: Druse Sweet Druse
Заглавие:
Публикувано на: 26 Ное 2006 13:34


че трева и аз съм пушил много на 13 години пишлегер като съм бил вярно е, ама сега 13-14-15-годишните групово се насочват вече и към синтетичните наркотици ;Р Абе каквото и да правят няма значение, това че пият/пушат/друсат не вреди токова, колкото мръсотията, която ги залива от всякъде... свръх престижно е 13-годишните момиченца да се занимават с 30-40-50 годишни нерези понеже смятат, че това ще им донесе повече уважение от колкото ако се занимават с искуство или учене, или спорт примерно... кой ги е научил така ;Р

___________________________________
Ваш путь - золото, наш путь - солнце.

ANTI ANTIFA


Профил WWW

Заглавие:
Публикувано на: 26 Ное 2006 13:49


"I със какво точно оскъпяването на цигарите ще помогне за предпазване на децата от извратени типове?"
Вечерният час не е само за да те пази от извратени типове, дете. :/
Оскъпяването на цигарите и алкохола ще намали значително потреблението им, след като единствено по-заможните ще могат да си позволят да ходят здраво намотани из града.

Освен това говориш със сарказъм по пета точка на Хамелеона, но само колкото да си опък. Всъщност момчето е пределно право, че телевизията играе огромна роля в израстването на масата профани.


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Мар 2006 21:10
Мнения: 537
Местоположение: Земният рай- България
Заглавие:
Публикувано на: 26 Ное 2006 13:50


Всичко опира до възпитание.

Там е работата, че родителите не общуват с децата си. Има една бариера, която седи между родители и деца.

___________________________________
Изтървем ли България,
изтървали сме всичко.



Който говори много, все ще каже нещо, което не е трябвало да казва. Конфуций


Профил

Аватар
Регистриран на:
17 Дек 2005 10:15
Мнения: 1313
Местоположение: Да ви изпея песен ли искате?
Заглавие:
Публикувано на: 26 Ное 2006 13:54


Тфа за цигарите е ебаси глупостта.. извинявай, Хамелеоне.. а пък това за ТВ-то е милиони пъти дъвкано и предъвквано, че простооо.. алкохола се знае.. някой батко ще ни купи.. то това не е нещо нечувано, в някои заведения наистина се спазва.. както и да е..
А вечерният час и да бъде въведен.. като тука искам да е нещо от рода на до 14 - 22:00 (зимно говорим.. ), 16 - 00:00.. или нещо такова.. то така или иначе няма да бъде спазвано.. някво рехаво такова.. 22:00 е прекалено рано.

ИИИИИИИИИи.. вчера като го четох това в един друг сайт.. МОЛЯ НЯКОЙ ДА МИ КАЖЕ как поставянето на вечерен час ще намали насилието в училище? МОЛЯ!

Мерси.

___________________________________
> http://last.fm/user/amcdj


Профил ICQ Skype WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com