Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 04 Окт 2021 21:34


Omega-x написа:
По ред причини се оказа че имам Apple+ предплатен.

Значи, чисто визуално, това е най-добрата стрийминг услуга. Няма никаква загуба на качеството и поне на мен, нещата ми приличат на маститите UHD RIP-ове, които съм свалял.

Иначе няма нищо за гледане там и само ти искат пари(20лв да си купя SpaceJam, който го има в Нетфликс).

В интерес на стината и на Prime си има да се стриймва директно в 4К Dolby Vision HDR, без да има нужда от по-скъп план както е при Netflix, което е доста добро - предвид че струва 2.99 евро на месец. :D

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 04 Окт 2021 22:59


Apple+ е с доста отвратителен UI
Иначе има някои готини неща според мен, за които вече стана на въпрос по-горе в темата. Реално 5-6 сериала дето могат да се изгледат и после да се ънсъбскарйбнеш, поне докато почнат да им излизат по-масово филмите

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 07 Ное 2021 14:56


Струва ли си това Squid Games?

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 07 Ное 2021 20:03


Ами вид Battle Royale драма.

Spoiler for :
Група хора с кофти финансово положение се включват в някаква игра и в резултат се озовават на неизвестно за тях място и ще играят поредица игри в борба за голяма парична награда.

Това което не знаят е, че всяка грешка в тези игри се наказва със смърт. Играчите трябва да преминат през 6 игри, като накрая ще остане само един. Общо взето темите са повече от стандартни - междучовешки взаимоотношения, да бъдеш човек в такава лайняна ситуация, в която трябва да прецакаш партньора си и т.н. Има разнообразие от персонажи.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 10 Ное 2021 11:50


За LoL-аджийския сериал Arcane казват, че бил мега добър и супер подходящ за хора, които не са играли играта или не се интересуват от нея. Аз обаче имам твърде много олд скул хейт насъбран към Riot покрай създаването на LoL и драмите с Dota и Icefrog и още не мога да се наканя да им простя :lol:

Иначе, почнах да гледам Succession - след първите 4 епизода ми е още леееко мех, но ще го доизкарам, та да видя какъв е големия хайп около него. Кефи ме, но засега не бих казал, че е нещо чак кой знае какво...

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 11 Ное 2021 09:40


denik написа:
За LoL-аджийския сериал Arcane казват, че бил мега добър и супер подходящ за хора, които не са играли играта или не се интересуват от нея.

Аз не съм играл LoL и все пак мисля, че разбрах за какво иде реч. Някак, като естетика ми напомня по-скоро зо BioShock Infinite. Сюжетът на първите 3 епизода (всеки по 40-45 минути) не е нищо особено, дори излишно бие на мелодрама, но заради визията, екшъна и митологията определено става.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 18 Ное 2021 10:31


Доста високи оценки на предварителните ревюта за предстоящата адаптация по
Wheel Of Time.

https://www.imdb.com/title/tt7462410/



Image

Мойте лични очаквания са за нещо на нивото на The Witcher дори малко по-добро. За мен и това фентъзи ще е и лек експеримент на Amazon с който да опипат почват за предстоящият Lotr, където искрено се надявам да ни отвеят.

Arcane - първите 3 епизода започват доста обещаващо арт музика всичко е топ.
Не съм играл никога LoL а и не смятам, но се очертава доста добър и приятен Steampunk сериал и на мен лично ми напомня повече на Dishonored.



Започнахме и най-накрая La casa de papel.
Spoiler for :

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 22 Ное 2021 00:58


Та поуката от Arcane ep4-ep9 е, че каквото и да прави човечеството, каквито и усилия да влага, каквито и гениални планове да скрои, до каквито и правилни изводни да стигне след множество грешки, винаги ще се появи някой единичен психопат, който да унищожи всичко...
Някак на наопаки, ако питат мен, обикновено много хора се грижат задружно, за да провалят нещата.
Ма да, красиви бързо движещи се психоделични картинки.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 28 Ное 2021 17:33


Arcane ще си остане masterpiece ако свърши до тук... дори не знам дали искам втори сезон, който не виждам как реално може да надгради повече.

Арт/Музика 10/10


___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 29 Ное 2021 12:17


Аркейн е мастърпийс, но ако си обръщал внимание на разпокъсаните между Legends of Runeterra, Wild Rift и LoL синематици вероятно няма да ти направи впечатление че Аркейн буквално надгражда върху историите заложени в тях, а те са адски много - дори бих казал че историите за Piltover / Zaun са най-малката част, вероятно затова и са заложили на нея за пилотния сезон. Просто очаквам изключително голям арк за Noxus (за който вече загатнаха впрочем, особено предвид че е доста вероиятно Мел Медарда да е мъртва след ендинга на първи сезон), както и естествено огромен арк за Ionia / Bilgewater / Shadow Isles - просто има твърде много материал, който екипът си умира да екранизира, та поне според мен сезон 1 е само началото. :D

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 09 Дек 2021 11:40


Никога не съм играл лига, та подхванах тоя сериал покрай горните постове и разни външни хвалби от приятели.

Смело мога да заявя, че това е най-добрата анимация, която някога съм гледал, или поне доколкото паметта ми позволява да знам че съм гледал.

Ебати величието, нямам кво повече да кажа :!:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 09 Дек 2021 17:02


Преди около десетина години яко цъках Лигата, значи може да хвърля едно око.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 14 Дек 2021 15:45


denik написа:

Иначе, почнах да гледам Succession - след първите 4 епизода ми е още леееко мех, но ще го доизкарам, та да видя какъв е големия хайп около него. Кефи ме, но засега не бих казал, че е нещо чак кой знае какво...

Boy, was I wrong :o

Вчера изгледах и последния епизод от актуалния сезон и мога да кажа, че сериала е велик - такива персонажи, както и диалозите между тях, не съм виждал от супер отдавна. Това е от тия сериали, в които всички персонажи са антигерои, но нещо те подтиква да ги харесваш. Вече разбирам какъв е хайпа и защо има толкова много награди :D Препоръчвам

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 14 Дек 2021 17:12


В днешно време големите, а и не чак толкова големите франчайзи раждат продукти по всякакви направления - от филми и комикси, през тениски, презервативи, шампоани, та до специална колаборация с производители на телефони или автомобили :D

Което води до няма такива шитни, защото повечето са low effort чекии, се правят заради demand-a и нищо друго.

Arcane абсолютно НЕ прилича на такъв продукт. То че demand има, има, че анимацията е изцяло съобразена с lore-a на играта, че дори и визията ѝ - съобразена е. Обаче прилича и на нещо, правено от някакви хора, които са го създали с желание и истинско вдъхновение, а не просто наемници, на които им е стоварено едно количество пачка за извършването на някаква услуга.

Евала на това френско студио, евала и на Riot за начина, по който са реализирали проекта.

Blizzard meanwhile един сериал по Диабло правят с Нетфликс от години вече и най-вероятно ще бъде тотални крака, щото тая корпорация отдавна работи по гореописания low effort метод.



Гледам и Wheel of Time сериала, даже почнах да пиша един пост, който стана твърде голям, а мисълта ми беше някъде към средата си, та се отказах. Вероятно ще се пробвам да синтезирам като свърши сезона. Ще кажа само две неща - по отношение на крайният резултат продукцията е някъде около Вещера - на моменти по-добре, на моменти по-зле. Има потенцил да бъде много повече, има и потенциал да се срине тежко.

Другото нещо, което исках да споделя е, че ми е писнало на шапката вече от политическо филтриране и "модернизиране" на "проблемни" елементи от някакви творби, особено пък ТАЯ поредица, която поначало е набримчена до козирката с дайвърсити, силни жени и всичко, което в днешно време трябва да има като запълнена квотичка, за да бъде дадена зелена светлина на голям проект. Именно за да не звуча като тия протрити вече тъпунгери, дето като видят лесбийка във филм и се качват на черешата, рекох да се аргументирам повече, ма стана твърде дълго и отебах. Та ше ви оставя на "вервайте ми", не изхождам от същото място като повечето мрънкачи на общо основание срещу съвременната политкоректност. Обаче почва да става очевидно вече как някакви неща се dumb down-ват, щото да не вземат случайно да предизвикат в заглавието на някоя статия от лява медия думичките "problematic", "tired stereotypes" или нещо такова.

Тва днешното няма нищо общо с прогресивизма вече. На майка ви корпоративната Цензура, амазон.

едит: его бе, даже шибания форум ме дразни в момента

пyтка

на майка ти пyтката и на тебе бе, форуме

:D :D

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 14 Дек 2021 20:06


Маце Борко написа:
абсолютно НЕ прилича на такъв продукт

Е, вервай ми друга добра брандова интерпретация е Warhammer 40K Angels of Death - https://www.imdb.com/title/tt10328494/?ref_=nv_sr_srsg_0





___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 14 Дек 2021 21:16


Имам абонамент за Warhammer+ и го гледам, да :)

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 17 Яну 2022 12:28


Вчера нещо ми щукна и реших да направя rewatch на Breaking Bad, тъй като съм го гледал чак по време на оригиналното му излъчване. Това беше верно един от най-добрите пилотни епизоди евър и само поставя началото на много епичности по-нататък :D
Кефи ме как нищо още не може да го събори от топа в IMDB, десетина години по-късно. (документалките на Атънборо не ги броя)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 17 Яну 2022 14:40


Най-сетне излезе английския дублаж на Netflix за Vinland Saga и в момента кротичко съм го подкарал в дните между епизодите на 1883 и Euphoria (които са неделя и понеделник съответно). Наистина жесток сериал, нищо чудно че има почти 9 в imdb, и най-сетне Лейф Ериксон и компания няма да ми се пенявят на японски. :D

Да не говорим че върви в перфектен унисон с God of War и AC: Valhalla, които играя в момента. Като цяло, грам не мога да се оплача от развлечения в момента, въпреки липсата на такива навън. :D

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 17 Яну 2022 15:42


Офтопик, ама как е God of War-a? Добър ли е портът?

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 17 Яну 2022 16:44


Портът е ЧУДОВИЩНО добър - определено от цялата поредица Death Stranding, Horizon Zero Dawn и God of War игри на SONY които стигнаха до РС това е най-добрият порт. Аз лично покрай Apple TV 4K се сдобих и с един PS5 контролер че да мога да си разцъквам игрички на Apple Arcade и да си стриймвам игри от компа с Moonlight, та имах възможността да я разцъкам и с контролера и с клавиатурата и порта е просто толкова добър че не мога да кажа дори как ми харесва повече. Реално като я играя на компа периодично превключвам от клавиатура на контролер и просто и двете ме кефят еднакво много. Играта определено е едно от най-яките неща които съм играл от адски много време насам и с голям кеф я разцъквам и на компа, и на iPad Pro през Moonlight, и на телевизора но в малко по-малка степен защото все пак за жалост телевизора ми не поддържа 120 FPS.
:rockon:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com