Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 29 Ное 2021 16:29


Аз съм от хората дето най-много се съобразяват с обстановката, въпреки че не съм се ваксинирал още и за сметка на това социалният ми живот през последните две години е почти никакъв. Само дето лятото малко повече се отпускахме да ходим на открити заведения.

Както казах, вече гледам че 99% от хората по света тотално не им пука (освен ако не опре до тях, разбира се), независимо дали са ваксинирани или не.

Та вече ще взема да се ваксна в някакво скоро време защото не може повече така.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 29 Ное 2021 19:29


The Arrow написа:
Аз съм от хората дето най-много се съобразяват с обстановката, въпреки че не съм се ваксинирал още и за сметка на това социалният ми живот през последните две години е почти никакъв. Само дето лятото малко повече се отпускахме да ходим на открити заведения.

Както казах, вече гледам че 99% от хората по света тотално не им пука (освен ако не опре до тях, разбира се), независимо дали са ваксинирани или не.

Та вече ще взема да се ваксна в някакво скоро време защото не може повече така.

Би ли ми казал какво по-точно чакаш?

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 29 Ное 2021 20:01


VALEN7INVS написа:
The Arrow написа:
Аз съм от хората дето най-много се съобразяват с обстановката, въпреки че не съм се ваксинирал още и за сметка на това социалният ми живот през последните две години е почти никакъв. Само дето лятото малко повече се отпускахме да ходим на открити заведения.

Както казах, вече гледам че 99% от хората по света тотално не им пука (освен ако не опре до тях, разбира се), независимо дали са ваксинирани или не.

Та вече ще взема да се ваксна в някакво скоро време защото не може повече така.

Би ли ми казал какво по-точно чакаш?


Ами от една страна си работя онлайн.

От друга страна, изчаквах да мине достатъчно време и да си направя собствени проучвания, наблюдения и т.н. на база на ваксинирани роднини и познати и всичко ми изглежда наред.

С други думи, малко като хората на Андрей, които ги описа. :lol: От една страна наистина си осъзнавам опасността от вируса, от друга страна не бързах и с ваксините въпреки, че осъзнавам ползите.

Просто вече ми писна от нулевият социален живот, липсата на екскурзиите в чужбина и т.н, това е.

Чудя се дали да не изчакам януари когато е една година от както майка ми се ваксинира или преди празниците да се набода. :lol:

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 29 Ное 2021 21:01


Цялото това разтакаване при такъв жалък процент ваксиниране в България и при такъв несравним брой умрели на глава от населението ми се струва просто ебати простотията. Кво очакваш повече да се случи? Да умрат още 50-100 хиляди човека? Еми... няма да чакаш дълго :)

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 29 Ное 2021 21:06


Изкара го все едно аз съм виновен за ниския процент на ваксинация в България :roll:

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 29 Ное 2021 21:30


Естествено, че ти си виновен! И за идването на короната си виновен! И за загубата ни на баскетбол си виновен!

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 29 Ное 2021 22:43


The Arrow написа:
Изкара го все едно аз съм виновен за ниския процент на ваксинация в България :roll:

Е какво си направил по въпроса? Не виждам да си направил нещо по въпроса че да можеш да ми правиш такива коментари :arrow:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 29 Ное 2021 23:31


https://nauka.offnews.bg/news/Meditcina ... 3pF23hqlmM

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 29 Ное 2021 23:33


VALEN7INVS написа:
The Arrow написа:
Изкара го все едно аз съм виновен за ниския процент на ваксинация в България :roll:

Е какво си направил по въпроса? Не виждам да си направил нещо по въпроса че да можеш да ми правиш такива коментари :arrow:

Моята работа е да се информирам от сравнително официални източници и да си направя изводите и решенията за себе си като междувременно пазя себе си и останалите до колкото е възможно. Но, както казах, на 99% от хората вече не им пука, така че отговорността ми е изцяло до личната ми безопасност и тази на жена ми.

Освен това, не съм служител в правителството, че да мога да направя нещо повече.

И щях и на тебе да ти кажа да се думкаш отзад ама няма, за да запазим благоприличето на разговора :lol:

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 29 Ное 2021 23:54


The Arrow написа:
VALEN7INVS написа:
The Arrow написа:
Изкара го все едно аз съм виновен за ниския процент на ваксинация в България :roll:

Е какво си направил по въпроса? Не виждам да си направил нещо по въпроса че да можеш да ми правиш такива коментари :arrow:

Моята работа е да се информирам от сравнително официални източници и да си направя изводите и решенията за себе си като междувременно пазя себе си и останалите до колкото е възможно. Но, както казах, на 99% от хората вече не им пука, така че отговорността ми е изцяло до личната ми безопасност и тази на жена ми.

Е 8 месеца ли ти отне да се информираш ебаси? Това е абсолютно несериозно и също не знам къде ги видя тия 99% от хората които не им пука, предвид че извън България реално във всички страни които изобщо имат достъп до ваксините преобладаващото мнозинство му пука и отдавна са направили информирания си избор и са свели броят на хоспитализациите и дадените жертви до абсолютен минимум дори и да имат 10-15х по-голямо население от нашето. Заради хора разсъждаващи по този начин и отлагащи до безкрай по абсолютно несъстоятелни причини дадохме 10 ПЪТИ повече жертви на делта-варианта отколкото беше необходимо, та дори не се опитвай да си измиеш ръцете. :)

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 30 Ное 2021 00:09


VALEN7INVS написа:
Е 8 месеца ли ти отне да се информираш ебаси? Това е абсолютно несериозно и също не знам къде ги видя тия 99% от хората които не им пука, предвид че извън България реално във всички страни които изобщо имат достъп до ваксините преобладаващото мнозинство му пука и отдавна са направили информирания си избор и са свели броят на хоспитализациите и дадените жертви до абсолютен минимум дори и да имат 10-15х по-голямо население от нашето. Заради хора разсъждаващи по този начин и отлагащи до безкрай по абсолютно несъстоятелни причини дадохме 10 ПЪТИ повече жертви на делта-варианта отколкото беше необходимо, та дори не се опитвай да си измиеш ръцете. :)


Да, ама това е така само ако лапаш пропагандата като речна риба с която вече те сравниха, та не искам да повтарям и аз.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 30 Ное 2021 00:17


Аз щях да му кажа да слезе от високия кон малко :lol:

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 30 Ное 2021 00:42


Пахаха, каква пропаганда бе, вие малоумни ли сте :lol:

Това че в България на ден умират два пъти повече хора отколкото във Франция въпреки десеторно по-малкото ни население със сигурност няма нищо общо с ефективността и смисъла от ваксините, това е пропаганда. Вие виждате тези факти и продължавате да се чудите кое е правилният избор, кои били речни риби, и ми философствате, докато родителите на половината ни квартал в Русе вече са покойници. Стегнете се, момчета :arrow:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 30 Ное 2021 01:09


Ние можем да се стегнем, защото сме момчета, ама ти не можеш, защото си риба :lol:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 30 Ное 2021 02:02


Пропагандата, мочмета, е хуй с две глави. Не върви да ревеш срещу едната докат си възседнал другата :!:

@Ароу, брат, ваксинирах се още февруари и изкарах почти цела година без да ме боли кура за тоя вирус, и аз работейки изцяло от вкъщи, ти още си на оградата докат генетичния дрифт скоро ше ебе майката на ефективността на първоначалните, та ше трябват адаптирани ваксини, закво си го причиняваш - ти си знаеш.

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 30 Ное 2021 10:58


Е браво, аз не бях толкова смел да се ваксинирам от самото начало, но както казах си се пазех добре така или иначе. Сега вече съм почти изцяло склонен да се ваксинирам.

Даже малко ме е яд, че всъщност няма чипове във ваксините и през 5же мрежата да пускат ъпдейти всеки път когато има нужда от промяна :lol:

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 30 Ное 2021 11:19


Аз вчера се канех да ви задам този въпрос на хората, които по принцип сте про ваксините, но сте твърдо анти решенията срещу ковид. Интересно ми е примерно Гипо как разсъждава - кога точно ще възприемеш Файзер като равностойна на други ваксини, които си си поставял/с които си ок? След пет години? След десет? Или когато вече цялата работа е отминала и забравена и признанието, че тази ваксина всъщност е ОК и ползите от нея са повече отколкото щетите, няма да означава да се изсереш сам върху собствената си глава и всичко, което си говорил в продължение на година?

Защото аз забелязвам две много детински неща от иначе претендиращи за разум хора. Едното го проявява Андрей - класическия kneejerk reaction - понеже някаква форма на власт го е задължила да пише, че 2+2=4, ако иска да отиде на кино, нашто момче ще направи всичко възможно да не го прави, включително да се присмива на другите, че се връзвали на "пропагандата, че 2+2=4" :lol:
Те и децата така - като ги караш да си учат уроците, ти се сърдят на теб, все едно ти си източникът на неудобството им, докато всъщност такъв е животът и това са нещата, които трябва да направиш в него, за да проявиш отговорност към себе си.

Другото е на Гипчо глупостите - той е ядосан и той вече не знае от какво, лови се за всякакви сламки като "една позната лекарка ми каза", "вчера слушах радиото, чух там нещо, не го проверих, интерпетирах го свободно, доказах теза във форум", "прочетох някаква тъпотия в интернет, ваксините те правят заразен, пробвах се да докажа теза във форум, правя се на ударен, че се насрах", "аз понеже нали ритам футбол, не обичам климатици и не се храня с глупости, разбирам по-добре от повечето хора кое е здравословно", "лъжат ни, карат ни да си слагаме всякакви отрови", "ама иначе аз съм ЗА ваксините" и т.н. некохерентни глупости, посредством които упражнява confirmation bias вместо нормална мисъл.

Сега, естествено, от тезата "ковид ваксините са отрова" ще минем на нещо друго, което ще е по-философско и няма да подлежи на директно доказване като "вие сте шарани и жертва на пропагандата" - като тук вече дори не сочим конкретни твърдения, а става дума за общи постановки, защото това вече са едни такива житейски позиции, които нямат оборване :)

И специално за Arrow - пичага, аз не съм фен на крайностите и всякакви разделяния между хората. Андрейката даже се опитваше да ме бъзва с епитета "умерен" по повод политиката, все едно е нещо лошо. Има моменти в живота обаче, когато просто трябва да направиш избора между "А" или "Б" на база някакви обективни фактори. Няма значение, че за "А" има добри аргументи, ако за "Б" са по-добри. Взимаш математически по-рационалното решение и това е. Остави ги Ерик и Княза с морализаторстването им - дори да те дразнят, това не е повод да направиш или да не направиш нещо. А или Б. Математика. Толкова. Чак сега си взел решение, ОК. Към днешна дата математиката безапелационно показва, че решението да се ваксинираш > решението да не се ваксинираш.

Да, има ШАНС Андрей и Гипо да се окажат прави и след десет години да ни порасне втори хуй и още един показалец на лявата ръка, но... към днешна дата няма индикации това да е развоя с по-голяма вероятност :)

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 30 Ное 2021 11:24


Една колежка не иска да си бие ваксина, щото не знаела какво има в нея и се притеснявала. Ма иначе джаска бело

:idea:

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 30 Ное 2021 11:42


Стана ми смешно, щото и във форплей форума има една потребителка, на която много малко вечеществ от Менделеевата таблица не са минали през организма ѝ, но точно за ваксината беше голямо тюхкане и притеснение. :lol:

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 30 Ное 2021 12:03


Аз се чудя дали има батки от фитенса, които се бодат всяка седмица с какво ли не ама иначе се притесняват от ваксината :lol:

Иначе и на мен ми е малко странен тоя аргумент за това какво се съдържало във ваксината. Все едно хората до сега сме се интересували какво точно се съдържа в лекарствата и витамините които приемаме. Както и в храната и всичко останало.

На мен единственото ми притеснение е относно някакви дългосрочни последствия примерно след години, но както казах не мисля да чакам още много.

___________________________________
тежки нокаути


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com