Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 28 Окт 2021 16:56


Ричард Алибегов преди няколко месеца: искаме зелен сертификат, за да не ни затварят и да си работим нормално.

Ричард Алибегов сега: протестираме срещу зеления сертификат.

Колкото и да симпатизирам на реално пострадалите служителите и бизнеси просто не мога да го разбера тоя какво иска :lol:

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 28 Окт 2021 17:37


The Grim Reaper написа:
vanmx написа:
смята че няма да го преживее


144 човека от хората, които са смятали, че ше го преживеят, са били положени в чували вчера. Знам че начина да накараш някого да поумнее далеч не е да му повтаряш колко е тъп, ама дееби и питекантропите наоколо. :D


Еми грешно са преценили :D


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 29 Окт 2021 18:57


Gipo написа:
В световен мащаб се доказаха следните неща - държавите с висок процент ваксинирани нямат по-добри резултати от държавите с нисък процент ваксинирани.


Тва май остарява точно както изглеждаше и като прясно :?:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 29 Окт 2021 19:45


Гипчо да гледа хоспитализираните случай, както и смъртните такива, а не просто положителните случай.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 29 Окт 2021 23:18


Споко, за разлика от разни зомбита тук, гледам двете страни на монетата :live:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 29 Окт 2021 23:32


За да гледаш и двете страни на монетата, трябва да я въртиш постоянно. Някои обаче още в самото начало на пандемията просто я метнахте тая монета и каквото ви се падна тогава, все същото си го повтаряте и сега, независимо от обстоятелствата.

Като някаква история от детската градина. Няма значение каква е истината, а кой ще излезе най-отгоре накрая.

Я ми припомни, моля те, как пръскам вирус и разболявам хората около себе си докато съм ваксиниран с първа доза, но тялото ми още не е изградило имунитет. И затова сертификатът ми го дават едва след втората доза. Припомни ми я тая теза, ей така, ако не те е срам да говориш тъпотии, само и само да има с какво да защитиш несменяемата си от чист инат позиция :)

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 01 Ное 2021 11:36


Тъй, днес официално ми свърши карантината.
Не успях да се разболея.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 01 Ное 2021 12:11


Явно Файзъра върши работа и е доста ефективна, един приятел преди време не се разболя с Файзър, а друг приятел с АЗ се разболя, но за щастие на домашно лечение. Но, разбира се, може да е до организъм, няма как да знаем дали е от конкретната ваксина. Но, като цяло, и аз съм се спрял на Файзър и скоро вече ще се ваксинирам, само да минат опашките по пунктовете и настоящата вълна.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 01 Ное 2021 17:42


Не знам дали е от ваксината, защото си направих 2 бързи теста днес и двата са отрицателни.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 02 Ное 2021 18:24


The Grim Reaper написа:
vanmx написа:
смята че няма да го преживее


144 човека от хората, които са смятали, че ше го преживеят, са били положени в чували вчера. Знам че начина да накараш някого да поумнее далеч не е да му повтаряш колко е тъп, ама дееби и питекантропите наоколо. :D


Ще взема да отговоря сериозно на тази нападка. Според мен всеки трябва да има правото на информиран избор, без да бъде принуждаван по никакъв начин. Ако човек е тъп и това пречи само него, нека си бъде тъп - лошо няма :D . Въпрос на принципи спрод мен е цялата работа, а не кой какъв питекантроп е. Примерно аз съм и против задължителните предпазни колани в колите - да знам че спасяват животи, аз самия винаги си го закопчавам, ама защо трябва да глобяваме тези които не искат.

Покрай тая пандемия хората масово се разделиха на два отбора. Информация отвсякъде, доста е трудно да се отсеят истинските факти от фалшивите, като добавим липсата на доверие към институциите която си я има по подразбиране, както и склонстта на много хора да вярват само в това което ми дава душевен мир, нещата стават пълен леш. Това се вижда даже и в този умрял форум, да не споменавам как близки, роднини и приятели започнаха да се обиждат на овце или какво ли не. Приятелства и добри взаимотношения отидоха в миналото, само заради някаква такава простотия. Това за мен е най-голямата щета която направи пандемията.

Аз преди малко се ваксинирах. Живея с едно приятелче - добро и интелигентно момче. Като разбра какво съм направил, каза че няма да влиза повече в стаята ми, защото ще го заразя от корона вирус. В същото време работи в помещение със 100 други човека в него и не му пука и съм сигурен че ако шефът му каже ще си бие и той някаква инжекция. Ами как сега да не ми идва да му кажа, че е ебаси пещерния малоумник... иде ми, но се въздържам, щото всеки си има право на грешното си мнение и е по-важно мир да има :D .


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 03 Ное 2021 09:11


Ше ти го кажа така - логиката ти е ок, ама дай да я изкараме докрай, че е малко половинчата.

Щом всеки сам си преценя, аз бих предпочел парите, които давам на държавата, да не отиват за лечението на разни погрешно преценили питекантропи. Нито за лекуване на такива, дето всеки ден изхвърлят по десет фаса през прозореца си и сами си причиняват ракови заболявания. Както и още хиляда случая на малоумие.

Ок ли е :?:

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 03 Ное 2021 10:42


И аз да продължа по твойта логика - тъпото е, че много хора не вярват че има проблем защото до сега на никого не му е пукало, че сме били номер едно по смъртност, за съжаление, та сега защо изведнъж да им пука на управляващите.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Юли 2005 19:49
Мнения: 6073
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 03 Ное 2021 11:39


vanmx написа:
Примерно аз съм и против задължителните предпазни колани в колите - да знам че спасяват животи, аз самия винаги си го закопчавам, ама защо трябва да глобяваме тези които не искат.


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 03 Ное 2021 13:02


vanmx написа:
Примерно аз съм и против задължителните предпазни колани в колите - да знам че спасяват животи, аз самия винаги си го закопчавам, ама защо трябва да глобяваме тези които не искат.


Ще ти отговоря само на това, ти ще си го наложиш на ситуацията с коронавируса. Има една основна причина коланите да са задължителни, и това е че липсваше възприемчивост, въпреки безспорния им принос за намалена смъртност в пътнотранспортни произшествия. Причината да е предвидено административно наказание за неспазване на това задължение обаче далеч не е ограничена до намаляне на медицинските разходи за потрошени хора. Не знам дали си шофьор, но не е и нужно, малко познания по физика и обща култура са достатъчни да се замислиш какво се случва с инертна маса от 80 килограма свободно стояща в друга маса върху която се оказва влияние водещо до внезапно спиране. Човешка глава на някой без колан при страничен удар от 30км/ч се равнява приблизително на удар с топка за боулинг в лицето на човека до него, а при нормалните за равнището на индустрията скорости дори пасажер отзад е способен да убие човека отпред, съответно и глобата за неносене на колани отзад която още се оптива да пробие в България. Ето ти и видео, а тия тестове се правят при едва 80км/ч, защото при повече няма смисъл.

В днешно време сме точно в ей тая ситуация, дали ще си обясняваме първия закон на Нютон или ще се опитваме да убедим някого, че ваксините, както коланите, спасяват собствени и чужди животи, положението е трагично. Но прощавай че задълбах, първосигналния ми отговор на твърдението, че най-голямата щета от паднемията била, че си се поскарал с приятелчета щеше да бъде в два съвета - да си се радваш на късмета и да си ебеш майката. Дай да се придържаме към него, че като си ми го плеснал тоя пост в деня с най-голяма смъртност от началото на тая пандемия, когато дори нямаше ваксини, наистина бих си останал само с втората част на съвета, та пак ти е много.

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 09 Ное 2021 10:28


Миналата седмица бях в командировка в чужбина и с разни италианци и испанци си говорихме коя държава как я кара с короната. Голям срам брах като им обясних, че тука сме с 20% ваксинирани и че ситуацията вместо да се подобрява, се влошава. Буквално ни помислиха за някакви неандерталци, каквито явно сме. Отделно, да не споменавам, че една бг колежка беше с фалшив сертификат...

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 09 Ное 2021 11:23


Просто тука липсата на доверие в институциите ни през последните 30 и повече години си казва думата, за съжаление.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 09 Ное 2021 21:16


denik написа:
Миналата седмица бях в командировка в чужбина и с разни италианци и испанци си говорихме коя държава как я кара с короната. Голям срам брах като им обясних, че тука сме с 20% ваксинирани и че ситуацията вместо да се подобрява, се влошава. Буквално ни помислиха за някакви неандерталци, каквито явно сме. Отделно, да не споменавам, че една бг колежка беше с фалшив сертификат...

:lol:

Ебахти маймуняците

То чак ми става смешно как тук и в Германия по-скоро се говори че в момента обществото е под тиранията на неваксинираните... Което... в България придобива съвсем друг смисъл :roll: :lol:

Направо ми се гади от това каква тотално фрагментирана, жалка пасмина сме, не сме способни да се обединим дори около нещо толкова фундаментално, кво остава за някакви по-сериозни и абстрактни неща. :lol:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
01 Дек 2017 18:51
Мнения: 147
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 10 Ное 2021 00:47


The Arrow написа:
Просто тука липсата на доверие в институциите ни през последните 30 и повече години си казва думата, за съжаление.


Не е само тук.

Навсякъде е и хората ежеминутно биват лъгани и всякаква информация бива изопачавана само и само да фитва някакъв narrative.

Десетки примери има в които се казва едно, до довечера се казва друго.

Ебал съм ви Цензурата майна и на ваксини, и на всякакви олигофрении. И без това си работя от нас и ходя само до магазина, въобще не мисля да се ваксинирам. :)

vseki samsi precenia

___________________________________
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ.


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 10 Ное 2021 11:21


Горе-долу и аз съм така, работя от вкъщи, ходя до магазина и от време на време се разхождаме по парковете та затова и аз избягвах решението за ваксинация до скоро.

Иначе, лятото сравнително често си обикаляхме по заведенията и си беше добре. Но в някакво близко бъдеще бих искал да си възстановя социалният живот та в някакво най-скоро време определено съм взел решение да се ваксна най-после и аз.

Освен това, през това време си проучвах подробно нещата (чрез официални източници разбира се) и като цяло съм убеден вече, че ползите са повече от негативите. А пък и се оказа че видните антиваксери (тоест тези дето ги дават по телевизията) самите те са се ваксинирали, което още повече ме убеди.

А пък вече държави с висок процент на ваксинация наистина отменят мерките та най-вероятно наистина няма някаква конспирация за контрол на населението и други такива.

И все пак, вече супер много по света са се вакснали и вече би трябвало да има достатъчно информация за странични ефекти и т.н с оглед на това че е минала почти една година.

Иначе, интересна статия от едно време, на която попаднах:
Image

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 17 Ное 2021 13:40


Image

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com