Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 07 Авг 2021 11:29


Снощи бяхме на дискотечка (чалготека) за първи път от февруари 2020 насам(даже в същата бяхме :lol: ) и ми беше малко странно :Д

Даже с жената се навихме да се ваксинираме вече, че ми писна да съм под параноя известно време след всяко излизане на заведение :lol:

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 08 Авг 2021 14:04


От декември миналата година:


Поне да си беше казал директно, че направи ваксините задължителни веднага щом има достатъчно информация за безопасността им и т.н.

Ето затова хората не вярват на кариерните политици и се подклаждат конспиративните теории.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 08 Авг 2021 14:37


The Arrow написа:
Снощи бяхме на чалготека... с жената се навихме да се ваксинираме вече...

Ето защо, деца, не трябва да се ходи на чалготека - защото се оглупява :D :Oooops:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 08 Авг 2021 15:12


Gipo написа:
The Arrow написа:
Снощи бяхме на чалготека... с жената се навихме да се ваксинираме вече...

Ето защо, деца, не трябва да се ходи на чалготека - защото се оглупява :D :Oooops:


Е не ходя само на чалготеки, ами и по принцип щото ми писна да съм под параноя след всяко излизане :D

От друга страна, теста ми за антитела е off the charts дето се вика на английски и като чета такива неща: https://www.nature.com/articles/d41586-021-01442-9 сериозно се обърквам.

Абе ще си направим подробни клетъчни, мисля че се казваха, изследвания и тогава ще решим според резултатите.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 09 Авг 2021 21:48


По тая логика Гипчо трябва да е собственик на Пайнер. :lol:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 13 Авг 2021 07:32


Gipo написа:
denik написа:
...да мрем кат кучета :idea:

Деник, стегни се :D

Image

Никаква емпатия за бъдещите умрели.

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 13 Авг 2021 10:44


Думата е състрадание.
И браво на нас, веднъж да не сме зле в някакво отношение :D
(и преди някой да ме замери със статистика за смърт - ние винаги сме били на това място по смъртност, защото здравеопазването ни е покъртително)

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 13 Авг 2021 11:39


Аз не съм антиваксър и уважавам решението на всеки, независимо дали е временно (като моето, например) или постоянно, ама Дидко ти си ебати корпоративното зомби :Д

Иначе да, и на мене ми е много странно как на никого не му пукаше за нашето здравеопазване до сега и как точно ковида се превърна в най-важната болест на всички времена, а за болести, които съществуват от десетилетия почти нищо не се правеше.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 13 Авг 2021 12:39


Аз съм ченге на големите корпорации, както често напомняше един бивш неадекватен съфорумец :idea:

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 13 Авг 2021 14:08


Сега ще ви споделя моя опит да се ваксинирам от последните няколко дни. Проблема при мене е че по принцип имам алергии, вкл. като дете съм проявявал алергии към определени ваксини. Ето защо част от ваксините не са ми били поставени, други са поставени след предварително приемане на противо-алергични лекарства. С цялата тази информация отидох във ваксинационния кабинет и веднага ми отговориха, че не могат да ме ваксинират и че трябва да отида при личния ми лекар да ми изпише лекарства, които да пия предварително.

Тук да уточня, че лекарката ми се пенсионира миналата година и никой от старите лекари не приемаше пациенти, та бях принуден да се запиша при една дето е пълната овца. Отидох аз при нея започвайки с "Мисля да се ваксинирам" при която тя нищо не каза, но ми хвърли един поглед в стил "Гледай го па и тоя". В крайна сметка ми изписа два вида хапчета, едните трябваше да се поемат по 5 (пет) таблетки два пъти дневно, другите по една два пъти дневно, в течение на три дни. Тези първите, понеже са кортикостероиди (хормони) не бива да се спират рязко а трябва да се пият с намаляваща доза по схема още 5 дни. Аз първоначално се изненадах и я попитах по 5 таблетки наведнъж не е ли много, а тя ми отговори "Моя работа е да ти изпиша хапчетата, твоя работа е да ги пиеш". Да, определено мисля да си сменя лекарката за в бъдеще. Специално я питах овцата, дали хапчетата водят до успиване и има ли проблем с шофирането, тя ми каза че няма.

Отидох в аптеката. Там фармацефтката, която изглеждаше доста по-адекватна ме попита за операция ли става дума :D Казах и че за ваксиниране и тя се облещи, но нищо не каза. Накрая като опакова блистерите каза: "Тука ви слагам листовката да си я прочетете...".

Така де, прочетох я. Първото нещо което ми направи впечатление е че кортикостероидите са на Phizer. :D "Ей, това е като да продаваш проблема и решението едновременно" - помислих си, но после бързо отпъдих тази мисъл. Друго ме притесни. Кортикостероидите, особено в такива слонски дози имат за цел да потиснат имунната система . Това означава обаче, че в период от седмица и нещо ще бъда практически имуно-компрометиран и то в момент в който постоянно пътувам, присъствам на събития със стотици хора и т.н. Демек ще съм отворен за всякакви инфекции вкл. и от Covid 19, чиито случаи постоянно нарастват. Другия проблем е че вторите хапчета, които бяха обикновени анти-хистаминови пък пише, че като често срещани странични ефекти може да предизвикат замайване, световъртеж, главоболие и съответно трябва да сме с повишено внимание при шофиране и работа с машини.

Като цяло ми се стори крайно неразумно в този период от годината, когато водя най-активния си начин на живот и шофирам на дълги разстояния да предприемам такава терапия. Другия вариант ми беше да го карам на риск и да се ваксинирам без предварителна подготовка. Накрая обаче реших, че риска от самия вирус, който вече изкарах веднъж, едва ли оправдава всичките тези експерименти. Може би зимата, ако до тогава не съм го повторил, мога да премина анти-алергичната терапия и да се ваксинирам, защото тогава мога да си позволя една седмица да не излизам от вкъщи. Ама за сега съм пас.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 13 Авг 2021 14:25


Боцни си Sputnik V :evil:

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 13 Авг 2021 14:33


The Arrow написа:
Аз не съм антиваксър и уважавам решението на всеки, независимо дали е временно (като моето, например) или постоянно, ама Дидко ти си ебати корпоративното зомби :Д

Иначе да, и на мене ми е много странно как на никого не му пукаше за нашето здравеопазване до сега и как точно ковида се превърна в най-важната болест на всички времена, а за болести, които съществуват от десетилетия почти нищо не се правеше.


Ако да не опонираш сляпо на призивите на научната общност да си набиеш тъпата ваксина и да забравиш поня за няколко месеца те прави "корпоративно зомби", пиши ни двама, никви грижи. :lol:

Иначе за пореден път задаваш такъв неадекватен въпрос, който подхожда на някой бакшиш, не на образован младеж в семейство на лекари. Как па изведнъж ли? За кои други болести десетилетия нищо не се е правило? И е важна защото е неизвестна, бързо навлизаща и със умерено висока смъртност. В коя трябваше да се фокусираме? Хепатита?

На Гипчо мозъчната дрисня с "ма те ората си умират шотоо ЗДРАВЕОПАЗВАНЕТО СИ Е ТАКОА" дори ми е трудно да коментирам. То си беше такова и миналите години ве майна, що чупим рекорди ся? Нека позная, "ЩОТО СПРЕХА ПЛАНОВИТЕ ОПЕРАЦИЙ". Иди на планово в чужбина, да ти кажат да дойдеш след 3 месеца на преглед и да пиеш аналгин ако те боли през тва време. :lol:

Андрейката, който е безспорен кретен на всяка политически ангажирана тема, тук е адекватен на ниво че чак е заходил с готовност да мине през някви негативи с цел да се ваксинира. Което си е повече от похвално, особено на фона всички останали, за които ваксината е безплатна, няма негативни последствия и се иска само да минеш да ти я набият, което вече даже и по моловете правят. И пак, нема 15%. Ееебати тъпунгерите, честно. :lol:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 13 Авг 2021 19:22


Всъщност се оказа, че съм до горе с антитела, така че ваксинацията ми е отложена за някакъв период от време. Сaмо дето жената няма никакви антитела, което не знам как става така че сигурно нея ще я ваксинираме първа :D

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 16 Авг 2021 08:27


Айде, бих си втората инжекция. Ся да видим дали ще вдигам температури а-у, че имам много работа за вършене и тряя да съм на линия

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 26 Авг 2021 11:17


Image

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 28 Авг 2021 11:27


denik написа:
Айде, бих си втората инжекция. Ся да видим дали ще вдигам температури а-у, че имам много работа за вършене и тряя да съм на линия


Как беше?

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 28 Авг 2021 20:16


The Arrow написа:
denik написа:
Айде, бих си втората инжекция. Ся да видим дали ще вдигам температури а-у, че имам много работа за вършене и тряя да съм на линия


Как беше?

:lol:
Какво очакваш да се случи :?: :D

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 29 Авг 2021 09:29


VALEN7INVS написа:
The Arrow написа:
denik написа:
Айде, бих си втората инжекция. Ся да видим дали ще вдигам температури а-у, че имам много работа за вършене и тряя да съм на линия


Как беше?

:lol:
Какво очакваш да се случи :?: :D


Ами нали има странични ефекти и т.н. няколко дена.

Ние, като цяло, решихме да се ваксинираме и май клоним към Файзър на база на опита на наши приятели. Излизали една вечер, едното момче с Файзър и му няма нищо, другият с АЗ и беше болен около седмица някъде. За щастие, не се стигнало до влизане в болница и такива гадости.

Освен това, нали Файзър получи одобрение от FDA, така че ми е една идея по-спокойно.

Ще видим още малко, ама като цяло натам отиват нещата май.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 29 Авг 2021 16:21


The Arrow написа:
Ами нали има странични ефекти и т.н. няколко дена.


Чак па няколко дена... Познавам вече доста ваксинирани, повечето просто се чувстват лайняно един следобед и толкова. Не е по-неприятно от обикновен неделен махмурлук.

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 30 Авг 2021 08:58


Обикновен неделен махмурлук е много точно казано :D Може би в допълнение и лека треска (37 и малко), която лесно може да се смъкне със стандартните лекарства против температура. Това при втората доза. При първата ми нямаше нищо

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com