Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 26 Юли 2021 11:56


Е то ваксинирането няма по-голяма давност от имунитета от преболедуването. Нали точно заради това тия картончета са за месеци, а не завинаги. Възможно ли е всъщност да не си преболедувал корона, все пак тестовете са крайно неточни?
На популационно ниво и ваксините не решават проблема, защото те не правят така, че ваксиниран човек да не предава вируса.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 26 Юли 2021 12:52


Какво мислите за брутално суровите ограничения, които налагат във Франция? Според мен, така само ще разделят още повече хората и ще подсилят конспираторите.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 26 Юли 2021 13:13


Image
Е кво да мисля, поне западните държави се усещат навреме какво ще стане октомври-ноември и се мъчат да го секнат. А и съм склонен да вярвам че тежките мерки, колкото и да са храна за конспираторите, със сигурност ще накарат и повече хора да се ваксинират.

Ваксините не спират на 100% разпоространението на вируса, да, но почти гарантирано ако си ваксиниран и се заразиш, няма да имаш усложнения/няма да влезеш в болница. Това е много важен факт, който често се пропуска.

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 26 Юли 2021 13:23


И другото, което ми е любопитно последно време, защо до сега бяха неглижирани болести и проблеми като глад, бедност и болести, воини и други такива, които съществуват от десетки години, а чак сега правителствата решиха, че им пука за хората?

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 26 Юли 2021 13:29


The Arrow написа:
И другото, което ми е любопитно последно време, защо до сега бяха неглижирани болести и проблеми като глад, бедност и болести, воини и други такива, които съществуват от десетки години, а чак сега правителствата решиха, че им пука за хората?

Image

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 26 Юли 2021 17:11


Дидко, не каза защо ще се ваксинираш, при положение, че си го изкарал :)

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 26 Юли 2021 17:20


Gipo написа:
Дидко, не каза защо ще се ваксинираш, при положение, че си го изкарал :)

Аз дори се ваксинирах вече :Д Ами създадения имунитет от преболедуването отслабва и може да се изгуби напълно (не малко хора са се разболявали втори път и то отново с тегави симптоми), та реших да го играя насигурно и да не му мисля предстоящата есен

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 26 Юли 2021 20:29


Всички здравни организации препоръчват ваксиниране и за преболедували, най-малкото защото няма консистентни данни за силата и трайността на имунитета след разболяване, но има сериозни съмнения. Ваксината е безплатна, в държавите които още наричаме "бели" ве стигат 80%+ ваксинация на населението, ма ние тука си дъвчим едно и също от камбанарията на мнозинство нискообразовани тупани. Ем, ковеме си съдбата.

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 26 Юли 2021 20:56


Gipo написа:
Е то ваксинирането няма по-голяма давност от имунитета от преболедуването. Нали точно заради това тия картончета са за месеци, а не завинаги. Възможно ли е всъщност да не си преболедувал корона, все пак тестовете са крайно неточни?
На популационно ниво и ваксините не решават проблема, защото те не правят така, че ваксиниран човек да не предава вируса.


До колкото ми е известно около 6 месеца ти дават с ваксината и после трябва трета доза. За съжаление това е положението. На популационно ниво идеята беше хората масово да се ваксинират за да може да се спре предаването на вируса от човек на човек. Когато достатъчно много хора са ваксинирани, хипотетично вируса няма как да се предава или се предава много бавно. Вярно е че ваксината не те предпазва на 100% но шанса ваксиниран човек да се разболее, че да зарази и някой друг е много малък.

Лошото е че мисля, че го изпуснахме тоя момент. С появата на Делта варианта към който много вероятно ваксините да не са толкова ефективни, вижда се че в страни с голяма степен на ваксинация в момента има отново повишение на случаите и връщане на мерките.

Впрочем до колкото разбрах (не следя нещата супер отблизо) Делта варианта се е появил в Индия, което има логика, защото там нещата бяха изпуснати от контрол и имахме едно огромно население в което вируса се разпространяваше неограничено. Т.е. безброй много репликации на вируса доведоха до появата на нов щам.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 26 Юли 2021 21:12


Въпросът е до кога ще е нужно да има бустерни дози.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 26 Юли 2021 23:22


The Grim Reaper написа:
мнозинство нискообразовани тупани. Ем, ковеме си съдбата.

За теб голямото количество "нискообразовани тупани" за мен е малко количество хипохондрици :D

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 27 Юли 2021 08:56


Gipo написа:
The Grim Reaper написа:
мнозинство нискообразовани тупани. Ем, ковеме си съдбата.

За теб голямото количество "нискообразовани тупани" за мен е малко количество хипохондрици :D


Може би щеше да в смешно ако не бяхме погребали 18000 "хипохондрици" само в България, което прави смъртността ни на милион 8 пъти по-висока от тази в Индия. Но тия факти не са от значение, важното е твърдо да държиш първоначалното си мнение независимо от развоя на нещата, защото няма как да те хване срам че се излагаш ако упорито отказваш да приемеш че се излагаш. Не говоря за теб, говоря за цяла България. :D

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 27 Юли 2021 10:34


Какво общо има короната с ужасното ни здравеопазване? В Бг умират хора по всякакви абсурдни причини, защото сме 50на години назад в здравеопазването. Хора тук умират от усложнения, които ги няма в Европа от десетилетия. Спешните кабинети са смешни кабинети. Здравеопазването ни стана още по-зле, след идването на короната, и не, не е защото не можеха да смогнат, а защото им вързаха ръцете и не можеха да лекуват хора, болни от друго.
И нека не забравяме, че само аз знам за два смъртни случая, които 1000% нямат общо с корона, но ги писаха корона (на вас това може да ви е смешно, но за мен е абсолютен факт, защото се е случило с роднините на много близки приятели).
В световен мащаб се доказаха следните неща - държавите с висок процент ваксинирани нямат по-добри резултати от държавите с нисък процент ваксинирани. Държането на хората в домовете им, носенето на специални маски (не като нашите) през 100% от времето, изолации... не води до по-добри резултати в сравнение с по-свободните държави по отношение на мерките. През цялото време се говори колко заразна е короната и пак през цялото време я "борят" с мерки, за които от самото начало се знаеше, че няма да действат.
Не знам как теб не те е срам вече 2 години да гледаш какъв цирк се случва и все още да продължаваш да си на принципа "о, сзо каза така, значи е така" :D Сякаш гледам тъп сериал, в който постоянно има ситуации на "е добре, тоя няма как да не разбере, че ще се случи това..."
Има хора, които от самото начало казаха какво и как ще се случи, кое ще работи и кое не. 2г по-късно нещата на 100% се случиха по тоя начин, но хората още чакат сзо да им ака в устите.
В същото време слушате хората, които:
- затваряха парковете
- караха хората да носят маски на открито
- твърдяха, че маските ще ни спасят
- позволиха на хората да борят корона с антибактериални (тоест някой да направи много пари от психозата на хората)
- затваряха едни нелогични места, държаха отворени други нелогични места
- бройките заразени от корона у нас се вдигаха, без да има видима причина и спадаха, пак без да има видима причина (не, не беше заради мерките)
и какви ли не други ултра тъпизми. Вие сте като малцинството, дето още вярват в герб (а не гласуват заради финансови стимули).
Направо я прекръствайте тая тема на - Хипохондрия - Глобална Епидемия и да се свършва.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 27 Юли 2021 10:51


Единственото от което би ме било срам е трети път да вляза в тоя спор с теб сякаш има надежда да прогледнеш отвъд редовните си глупости, към които само си добавил, че високоваксинираните държави нямат по-добри резултати от малоумните държави, доказано. Дори няма да питам откъде ги вадиш тия лайна. Както се разбрахме и предните два - бъди си тъп, но го прави по-тихо.

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 27 Юли 2021 10:55


Единствената причина, поради която влизам в тази тема, е за да ви се смея. От време на време самонавиването ви става толкова смешно, че решавам да се включа, за да разваля илюзията, че всички са във вашето блато :D (с други думи, искам да се знае, че не всички в тоя форум са скопени мозъци по отношение на короната :live: )

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 27 Юли 2021 11:15


Дам, становищата на научните общности по цел свет със се способите им за самокритика и корекция бледнеят пред капацитета на Гипчо от форумово да чете неща из нета с гъза си. :oops:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 27 Юли 2021 11:22


The Grim Reaper написа:
Дам, становищата на натиснатите от сзо научни общности по цел свет, бледнеят пред не натиснатите от сзо научни общности

Беше объркал, оправих го за теб :D

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 27 Юли 2021 15:25


В никакъв случай не омаловажавам ситуацията, ама малко ми е съмнително все пак как целия свят реши да работи заедно за точно този проблем.

И също така, миналата година по това време те маркираха като конспиратор, ако във фейсбук споделиш нещо свързано с това, че когато има ваксини те ще бъдат задължителни.

И другото показателно е как все още има много хора, които първо изобщо не вярват, че вируса съществува(което не е така, разбира се) или, че не е толкова опасен колкото го изкарват. Дори да приемем, че половината са тролове, това пак са много хора.

Определено ми е странна работата.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 27 Юли 2021 15:46


Не забравяй, че огромна част от ваксиниралите се лекари, са били принудени да се ваксинират. Повечето от тях са отказвали, докато не са били принудени.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 27 Юли 2021 15:56


Gipo написа:
Не забравяй, че огромна част от ваксиниралите се лекари, са били принудени да се ваксинират. Повечето от тях са отказвали, докато не са били принудени.

Майка ми работи директно в тая област и доброволно се ваксинира още февруари-март някъде, мисля че беше.

___________________________________
тежки нокаути


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com