Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 20 Юни 2021 09:51


Да, напоследък разни ремонти се правиха и наистина има някои участъци, които са изключително гладки.

Миналата година за пръв път от доста години насам ходих на нашето море и ми направи впечатление колко добре беше направен пътя.

Утре пак тръгвам натам, дано да няма нужда от ремонти вече :D

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 20 Юни 2021 10:12


Да хвали магистрала Тракия може само човек, който не е видял свят. Или е прост гербаджия. :D

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 20 Юни 2021 10:23


The Grim Reaper написа:
Да хвали магистрала Тракия може само човек, който не е видял свят. Или е прост гербаджия. :D

Видял съм свят, ама не съм шофирал в други държави освен в Гърция, та не ми е правило впечатление.

Но това, което казах за пътя след Стара Загора, за морето, си остава. :arrow:

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 20 Юни 2021 10:34


Дам, след Стара Загора може и да е добре, но за да стигнеш до там, преди това си минал през прекасната 40-километрова (нова) отсечка с ограничение 90, която беше по-неравна и от лунен пейзаж :lol: Която в момента отново "ремонтират" по време на сезона, в резултат на което главния път минава през някакво село и стават чудовищни задръствания 8)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 20 Юни 2021 23:52


Аз смених дисковете и накладките, меката връзка в ауспуха, масло, филтри и няма да отивам никъде идният месец...

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 21 Юни 2021 00:21


Gen.Toast написа:
Аз смених дисковете и накладките, меката връзка в ауспуха, масло, филтри и няма да отивам никъде идният месец...

Мъка.
На мен преди дни ми се случи колата да загасне 20м след потегляне. Ей така, умря просто. Добутах я обратно пред блока. Минаха ми всякакви ремонти през мозъка. Оказа се, че батерията в ключа е отслабнала. Включила се е защитата, че колата не е заедно с чипа в ключа и до там :D Та "ремонта" ми струваше към 2лв.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 21 Юни 2021 09:45


Това е супер странно, не съм чувал за кола, която гасне при липсващ ключ. Да нямаш някакъв афтърмаркет имобилайзер?
Иначе на старата кола аз страдах веднъж като сменях кутийката на ключа, че се беше разгембила. Прехвърлих ключове, платки, батерии, всичко, слизам долу и като завъртя просто се чува нещо странно и неправилно. Оказа се, че има малко черно транспондърче, което трябвало да прехвърля също, щото стартера без него не върти, а то с цвета на кутията и не се вижда, а и не можеш и да преместиш без пинцета. Добре че не бях избързал да хвърля кутията... :lol:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 21 Юни 2021 15:51


Скоро сигурно колата ти няма да пали ако не е ъпдейтната с последния фирмуер и не си си инсталирал някакво приложение на телефона с което да се логваш с някакъв 2-step verification. Очаквам Голф 3-ките да станат много скъпи и търсени по същото това време :D


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 21 Юни 2021 16:36


https://btvnovinite.bg/bulgaria/udalzha ... irpan.html

:rockon:

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 21 Юни 2021 16:58


Да им еба майката, пътя днес се удължи с около час и нещо :x

Тоя пост го пиша от плажа... 8)

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 21 Юни 2021 19:02


The Grim Reaper написа:
Това е супер странно, не съм чувал за кола, която гасне при липсващ ключ. Да нямаш някакъв афтърмаркет имобилайзер?

Не, фабричният ключ е, а и всяка съвременна кола би трябвало да угасне при тези обстоятелства (ако засече, че чипа не е с ключа).

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 22 Юни 2021 09:20


Няма такова нещо, съвременните коли с безконтактни ключове например ще ти опищят живота, че ключа не е засечен в колата, но няма да угаснат докато не ги угасиш ти. Има логика и откъм сигурност, не е като да би искал да угаснеш насред кръстовище защото ти е паднала батерията на ключа. Още повече, "чипа" за който би трябвало да говорим е RFID транспондер и дори не подлежи на захранване, че да се влияе от батерията.

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 22 Юни 2021 12:35


Ех, човече.
Когато оставиш колата запалена, а безконтактния ключ/карта ти е в джоба и някой друг тръгне с колата - тя загасва след определени метри. Това съм го виждал десетки пъти покрай автокъщата на мой приятел. А и сме го тествали с приятели покрай техните по-нови коли. И най-малкото, можеш да го прочетеш.

И пак, ех, човече. Моята кола е модел преди 14 г. и е с ключ. Съответно чипа е в ключа и зависи от батерията, която също управлява отключването и заключването. Ако махнеш батерията на ключа, колата няма да запали. По същата причина не трябва да оставяш дистанционното дълго време без батерия, защото чипа губи синхронизация с колата (губи памет).

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 22 Юни 2021 14:22


Ех, човече - https://letmegooglethat.com/?q=will+car+turn+off+without+key.

Ех, човече2 - https://letmegooglethat.com/?q=start+car+with+dead+key+fob.

За пореден път си извън реалността, но си позволяваш да се изкажеш по-арогантно от мен, човече, и то за неща, които най-малко не си прочел преди да ми препоръчаш същото. :lol:
Обобщавам линковете горе - колата не загасва ако ключа изчезне от вече запалена кола, освен ако не остане без гориво, не я изгасиш ти, или ако е ръчка не изтървеш съединителя. И това е без да споменавам и аз личния си опит, иначе мога да изляза да ти снимам клипче, споко.
Ако махнеш батерията на ключа колата ще запали съвсем спокойно, защото механичния ключ + пасивния транспондер са достатъчни за завъртане на стартера и изключване на имобилайзера. Това което не можеш да направиш е да активираш централно отключване и деактивация на аларма, където липсата на батерия (или синхронизация) са проблем. Затова дори модерните безконтактни ключове всъщност имат резервен ключ в кутийката и възможност за запалване ако допреш кутийката до старт бутона, за да разпознае транспондера когато липсва захранване. Какво си мислиш, че ако си изтървеш ключа в морето и наводниш платката със солена вода ше се прибираш с пътна помощ? Или че малко по-старите коли, където аларма/централно се управляваха с отделно дистанционно, всъщност имат сигурност колкото патрона на вратата в мазето? :lol:
Така запалих и аз старата си кола, когато смених кутийката без транспондера - отключих с новия ключ, за да спра алармата, и запалих със резервния, в който батерия нямаше, човече, ако щеш ми вярвай :!: :o

И всичко това обаче продължава да е в хипотезата, че колата е със заводските си системи за сигурност - един афтърмаркет имобилайзер, какъвто даже застрахователите задължават да се постави на коли над определена стойност/честота на кражби, може и да може да доведе до изключване на двигателя, но и там фокуса е повече на превенция на запалването въобще - съответно и въпроса ми дали има нещо добавяно. И все пак, питах защото ми беше любопитно, защото не съм чувал, чел и виждал такива коли, ама ако държиш пак да се акаме словесно, ето, свалил съм гащите. :oops:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 23 Юни 2021 12:16


https://www.capital.bg/politika_i_ikono ... Y3MbAT_42w

Не че им имам доверие да направят всичко от статията ( :lol: ), но поне се радвам, че започва да се говори лека-полека за тези неща....

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 23 Юни 2021 16:44


Елементарно е, публично-частно партньорство със сегашните частни паркинги и работата става. Разбира се, и двете страни трябва да бъдат с по равни вложения в проекта, а не само общината да инвестира в инфраструктурата, а собствениците само да прибират печалбите.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 24 Юни 2021 13:39


Сегашните частни паркинги са крайно недостатъчни - поне тези, които знам в центъра на София са разни разорани парцели с капацитет 15-20 коли. Рабира се, би било добре да се включат в някакъв публично-частен проект, но нуждата от по-големи паркинги за по няколко стотин коли е належаща.

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 25 Юни 2021 22:36


Ей сега минахме пред една несебърска кръчма на крайбрежната алея и изплакнах очи по автопарка отпред. Няколко Х6, G класи, Porsche Cayenne, един Rolls Royce и още няколко подобни.

Бахти лудницата.
Даже се чуваха поздрави за едикойси прокурора та си представих за какво става дума. :lol:

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 26 Юни 2021 09:12


^намирам това за отвратително по изключително много причини, най-малката от които е че харесваш тъпи коли.

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 26 Юни 2021 11:10


Как са ви климатиците, момчета? Аз на моя таралясник трябва всяка година да пълня фреон, щото теча е на супер недостъпно място (някъде под таблото, тоест трябва да се разглоби цялото табло и не си струва). Винаги по това време го пълня и ме изкарва за сезона. Сега другата седмица ми се отвори едно неочаквано ходене до морето и пак че извадих късмет тази сутрин да намеря работещо място без запазване на час...

-----

Между другото, сега докато тече ремонта на Тракия (до края на юли уж, ама може и август), стават огромни двучасови тапи по обходния маршрут (Чирпан-Ракитница-Стара Загора)

За да не се преебете, хващайте Марица и след това през Димитровград обратно към Тракия (30-40км повече)

Image

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com