Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 15 Май 2021 21:32


хахах аз имам един съсед с такава кола, че все си мисля как трябва да осъдят ГТП-то, което му дава техническия преглед :D. Колата е безкрайно изгнила и ръждясала, сякаш няколко години е седяла под вода :D

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 15 Май 2021 21:41


Gipo написа:
хахах аз имам един съсед с такава кола, че все си мисля как трябва да осъдят ГТП-то, което му дава техническия преглед :D. Колата е безкрайно изгнила и ръждясала, сякаш няколко години е седяла под вода :D

И аз направо доста често се чудя как има автомобили, които не са спрени от движение и пратени за скрап.

Аз пък най-после смених гумите с летни.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 16 Май 2021 01:51


На моите зимни това им беше за последно и си позволих да ги покарам повечко :D Но така или иначе никога не сменях гуми преди началото на май, откакто веднъж ме валя сняг на Гергьовден :lol:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 16 Май 2021 21:37


Готови ли сте за отвратителното киберпънк бъдеще?

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 17 Май 2021 21:45


Ей тоя дедо направо ми напълни душата :D



В такава Варшава съм се возил. Един съселянин имаше три такива - едната му седеше пред къщата и я изполваше, другите две скрити в двора му за донори :D . Тон и половина ламарина с 75 коня двигател и три скорости. Вози супер комфортно даже и по черен път. Кола от 1967-ма, а издглежда като такав от 1947-ма :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 19 Май 2021 14:51


Варшавите ми бяха любими навремето. Трябва да отбележим обаче, че макар да е от 1968г. колата е само на 200 000км. което за тези години значи че не е карана много.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
15 Ное 2007 18:16
Мнения: 3215
Местоположение: Aruba, Jamaica, Bermuda, Bahama, a place called Kokomo
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 19 Май 2021 18:05


Пичове, събрах наскоро едни пари за бричка, за Mercedes CLK 270 2005 какво мислите като модел?

___________________________________
Я тибя МУСТАК
Warbringer » 16:12 » написа:
и една малка таблетчица може да те прати на марс, синко


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 19 Май 2021 18:56


Мерцедесите (за ежедневно каране) постигат своят пик със 190Е, от там нататък са стръмно надолу.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
16 Дек 2007 17:46
Мнения: 680
В момента играе: Със самолетчета :)
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 19 Май 2021 20:46


Admiral General Hurf написа:
Пичове, събрах наскоро едни пари за бричка, за Mercedes CLK 270 2005 какво мислите като модел?


270 e ot капризните дизели...по-старите можеш на олио и на всякакви боклуци да ги караш... за сметка на това харчат да си ебе - около 10-12 в градО поне... по-добре си вземи 200К или 230К, а защо не и 500 на газ...

иначе са си мерцедеси от 2000-те с ядовете си по електрониката и всякакви леки и дребни забележки... всичко си остава мерцедес, което значи че е скъпо от дилъра, но има всяакакви части, боклуци, тунинги... можеш всичко да направиш с таз каляска...

___________________________________
I'm far too busy... being delicious.

Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn

а.к.а. Багериста


Профил

Аватар
Регистриран на:
15 Ное 2007 18:16
Мнения: 3215
Местоположение: Aruba, Jamaica, Bermuda, Bahama, a place called Kokomo
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 20 Май 2021 11:24


На мен съображението ми е евростандартът да е поне 4, за да не стане "Ма сега тая кола не става за пътя" една година след като я взема.

Като цяло в рамките на 5000лв без обслужването след купуване, какво бихте препоръчали от моделите след 2005?

___________________________________
Я тибя МУСТАК
Warbringer » 16:12 » написа:
и една малка таблетчица може да те прати на марс, синко


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 20 Май 2021 12:15


Ако не е Мерц, значи Форд Фокус двойка :D Лично за мен дизайнът му е дооста тъп, но пък са железни коли. Същото и с Honda HRV - безсмъртна кола, но дори соц пералните от едно време са по-красиви от нея.
Друга е схемата с Honda Civic генерацията с извънземния дизайн - хем са доста здрави, хем (лично мнение) изглеждат доста куул. Само че още държат висока цена (7-8к, edit: около 6к са, паднали са леко)
А иначе за 5к винаги можеш да намериш някое беенве, но шанса в БГ да намериш читаво е нулев, а и ще те заклеймят като беенвист до края на живота ти :lol: Но са много читави някои от моделите в тия години

п.с не им знам стандартите и говоря наизуст така или иначе :Д

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 20 Май 2021 12:19


Хубавото на това CLK, дето го е загледал е - ще се погнуси от мерцедес до живот, ще се погнуси от двуврати коли и няма да се занимава повече с тъпотии до живот. Това са два големи позитива, според мен :D Скачай смело, ама не ме мрази после, моля те.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 20 Май 2021 12:22


А, и още нещо, поне това преди беше много актуално, сега не знам как е, но като ще избираш кола, гледай да е внос от Италия (другите, поправете ме ако греша) - там почти няма сняг и шансовете за ръжда са доста ниски.

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 20 Май 2021 12:38


С колите от Италия има много + и много -. Най-големия минус е, че са измекяри като нас при продажба. Аз лично съм виждал кола свалена от автовоза от Италия да е с трупче във вратата, което да държи стъклото вдигнато, защото карантията вътре липсва :lol:.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
15 Ное 2007 18:16
Мнения: 3215
Местоположение: Aruba, Jamaica, Bermuda, Bahama, a place called Kokomo
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 20 Май 2021 12:44


denik написа:
А, и още нещо, поне това преди беше много актуално, сега не знам как е, но като ще избираш кола, гледай да е внос от Италия (другите, поправете ме ако греша) - там почти няма сняг и шансовете за ръжда са доста ниски.


И аз съм го чувал това за Италия, имаш даже едни Милано Ауто или нещо такова тука в София, където цените бяха добри и автомобилите бяха в ок състояние, само трябва да им намеря координатите.

Аз по принцип гледах и хонди точно, ама от малък ми набиват в главата да не си взимам японска кола, че частите били майка си и баща си. Ако някой тук кара хонда, моля да каже.

Gipo написа:
Хубавото на това CLK, дето го е загледал е - ще се погнуси от мерцедес до живот, ще се погнуси от двуврати коли и няма да се занимава повече с тъпотии до живот. Това са два големи позитива, според мен :D Скачай смело, ама не ме мрази после, моля те.


Абе аз съм си малко Mercedes fanboy от бая време, и малко по-старите Е-та гледах, ама ме притеснява точно, че тука в БГ ще са ѝ ебали майката 10 пъти преди да стигне до автокъщата.

___________________________________
Я тибя МУСТАК
Warbringer » 16:12 » написа:
и една малка таблетчица може да те прати на марс, синко


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 20 Май 2021 12:50


Ако единственото нещо което искаш е Евро 4 стандард за 5 бона, на практика всеки хечбек от 2005 става.

Нещо по-конкретно като опции?

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 20 Май 2021 13:41


Admiral General Hurf написа:
...от малък ми набиват в главата да не си взимам японска кола, че частите били майка си и баща си.


И затва се спря на дрът мерцедес, щот частите са особено евтини? :lol:
Да не говорим, че за първи път чувам японците да имат висок running cost, по принцип се хвалят с точно обратното.

Ако колите за които Дидко говори са наистина в тоя диапазон, не бих се замислил за тъпата очиларка, еле па двуврат кенеф. Ся, ако си фен наистина толко, go for it, ма кат цяло и на мен не ми звучи кат рационално решение, та съм 100% квот Гипчо каза. :roll:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 20 Май 2021 17:45


Admiral General Hurf написа:
Аз по принцип гледах и хонди точно, ама от малък ми набиват в главата да не си взимам японска кола, че частите били майка си и баща си. Ако някой тук кара хонда, моля да каже.

Японките са със скъпи части, но това не е фактор, ако ги сравняваш с тези на мерцедес. Също така не е и фактор, предвид факта, че японките са много по-здрави от мерцедесите. В общи линии, нищо не каза :D

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 20 Май 2021 22:13


В очакване на ГТП си прегледах аптечката и пожарогасителя.
И двете са изтекли от 3 години.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 20 Май 2021 23:34


Аз имам един пожарогасител от не знам си колко време и това е. Знам че полицаите не се заяждат с тия неща и на мен за няколко години откакто шофирам не ми се е случвало да ме проверяват за тия неща. Знам че всичко си има първи път, ама засега не ме ебе особено :)

Ама имам един въпрос - някой може ли да ми препоръча в София майстор който оправя драскотини по боята и кривини по ламарината ? По възможност да е някъде в региона брезите, борово или манастирски ливади, че ако тръгна в час пик към другия край на града ме е страх да не направя още щети по пътя :)


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com