Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 01 Апр 2021 10:01


Предаването беше в стил въпроси и отговори като предварително му задаваха въпроси на фейсбук страницата му, а някой са му изпращали и видеа. Естествено, нямаше как да отговори на хиляда въпроса в едно предаване.

А и ми е интересно какво мисли човек като Божков по темата, пък и реших да му задам малко по-различен въпрос от обичайните. :D

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 01 Апр 2021 10:55


The Arrow написа:
Божков
Карбовски
Цанов


Душата ми повръща.

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 01 Апр 2021 14:36


Императора написа:
The Arrow написа:
Предаването беше в стил въпроси и отговори като предварително му задаваха въпроси на фейсбук страницата му, а някой са му изпращали и видеа.


Питах дали ТИ ЛИЧНО си изпратил този въпрос, или просто е съвпадение че някой друг е имал същия и го е пратил.

Да, това беше моят въпрос.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 02 Апр 2021 15:07


https://life.dir.bg/zdrave-i-krasota/d- ... -trevozhni

Цитат:
Бяхме подложени на масивно облъчване чрез медиите за коронавируса. Нещата се представят по начин, който според мен, не е подходящ, за да се вмени на даден човек да бъде дисциплиниран или убеден в полезността на ваксината. Единственото, което се случва, е, че хората са изключително стресирани, паникьосани, тревожни. Това от една страна, намалява имунитета им, от друга - събужда съпротивителни сили да правят точтно обратното, защото изобщо не са убедени, че всичко, което ни се казва, е точно така. Тъй като всичко, което ни се казва в тази една година, не е подплатено с факти и доказателства, а се представя като решения.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 12 Апр 2021 19:23


vanmx написа:
Ама каквото и да си говорим, тия мерки против вируса явно работят. Съдя по себе си - от ранна детска възраст, всяка година кашлям и подсмърчам с температура по това време, както и есента. Не искам да дърпам дявола за опашката, но досега не съм боледувал от нищо - нито от китайския грип, нито от нормалния :D


Миналата седмица осъществих една дълго отлагана заради ковид екскурзия у чужбина. И се разболях още на третия ден. Според PCR теста не е китайският грип, така че май ше да е стандартният. Ще го потушим с чайчета и витамин С.


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 14 Апр 2021 18:26


Баннаха ме от ковид събредита щото съм бил писал прекалено антиваксърски работи, а просто изказвам неувереност в ситуацията. Сигурно ако бях писал как нямам търпение да се боцна, без значение колко много самите експерти си променят мнението, щях да получавам някакви стикери.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 14 Апр 2021 19:29


Точно така.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 14 Апр 2021 22:10


То и тук промитите мозъци скочиха за същото, но поне не могат да те баннат. Зарежи ги, ще ги сочиш с пръст и ще им се смееш след година.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 14 Апр 2021 22:15


Gipo написа:
То и тук промитите мозъци скочиха за същото, но поне не могат да те баннат. Зарежи ги, ще ги сочиш с пръст и ще им се смееш след година.

Бе просто си лафя по форумите, не искам на никой да се смея. Всеки сам да си взима решенията, без да му се бъркат другите ако реши или каже нещо друго.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 14 Апр 2021 22:57


Gipo написа:
То и тук промитите мозъци скочиха за същото, но поне не могат да те баннат. Зарежи ги, ще ги сочиш с пръст и ще им се смееш след година.


Когато ми се отключи летенето и X-Ray vision-а ще видим кой на кого ще се смее :D :D

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 14 Апр 2021 23:54


Gipo написа:
То и тук промитите мозъци скочиха за същото, но поне не могат да те баннат. Зарежи ги, ще ги сочиш с пръст и ще им се смееш след година.


Аз не мога да разбера, при положение, че в момента у нас умират по 100-200 души на ден от Covid, как някои хора продължават да се притесняват от ваксините :roll:

В последните две седмици починаха двама български геймъри/създатели на съдържание. Единият, който почина на 1-ви Април не го познавах лично, но иначе му бях гледал неща в youtube и като цяло беше доста известен персонаж в българското гейминг комюнити под прозвището "Рошав". Момчето беше на около 20.



Другият който почина тази седмица беше професионален CS:GO играч и стриймър на 32 години, женен с малко дете.

Отделно във фейсбука ми постоянно изкачат хора, относително млади, които са в болница, на кислород и т.н.

Та не знам как я виждате вие тая работа.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 14 Апр 2021 23:56


Ама никой не казва, че не почиват хора. Просто е прекалено нестабилна ситуацията с ваксините в момента тъй като самите авторитети/производители си променят мнението през няколко дена. За пример, АЗ ваксината.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 15 Апр 2021 10:25


Производителите не си менят мнението, тяхното мнение е заповядайте ваксина, давайте парите.

"Авторитетите", които постоянно си менят "мнението" са медиите, които пишат за "поредния смъртен случай заради кръвосъсиреци след ваксина на Астразенека", с който стават общо 7 (това обикновено се изпуска) от направените да кажем 7 милиона ваксинации. Големи авторитети, няма що.

Мен не ми харесва това, че се твърди, че например южноафриканският щам бил резистентен на ваксините. Значи догодина - нова? Да има какво да се записва в паспортчето. Чудно.


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 15 Апр 2021 11:00


Просто искам да се стигне до момента, в който има ясна и конкретна информация и правила, по които да става цялото нещо, а не така хаотично.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 15 Апр 2021 11:00


Никой не е казвал, че вирусът не е опасен. Казвам, че мерките и наличните ваксини са ташак, а и че цифрите се издуват.
Някои хора са толкова навътре в гъзовете си, че не разбират, че нещата не са черно-бели.
Моята ваксина си я взимам всеки ден под формата на спорт, добра храна и слънце. Вие се бодете с тия говна(наличните ваксини) и по слепоочията, ако искате.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 15 Апр 2021 11:41


The Arrow написа:
Просто искам да се стигне до момента, в който има ясна и конкретна информация и правила, по които да става цялото нещо, а не така хаотично.

Когато се сблъскваш с нещо за първи път от поколения насам е нормално да не знаеш какво да правиш и да се действа хаотично. И на мен ми се ще всичко да е 100% ясно, въпроса е че докато чакаме това да се случи хора продължават да се заразяват и да умират.

В момента данните от Израел, САЩ и Великобритания показват съвсем ясно, че масовата ваксинация е решението на проблема.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 15 Апр 2021 12:00


Omega-x написа:
Когато ми се отключи летенето и X-Ray vision-а ще видим кой на кого ще се смее :D :D

Пожелавам ти го, поне нещо полезно да има :D

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 22 Апр 2021 13:51


От 30 април до 9 май отварят зелени коридори и за иРНК ваксини :)

На мен днес личната ми се обади по списък да ми предлага Модерна (явно списъците на личните вече са стигнали до младите здрави?), но за съжаление тъй като го карах съвсем скоро, се разбрахме чак след 6 месеца (заради антителата, а и дозите да отидат за някой по-нуждаещ се)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 22 Апр 2021 14:07


Liberty написа:
Gipo написа:
... доста известен персонаж в българското гейминг комюнити под прозвището "Рошав". Момчето беше на около 20.



Другият който почина тази седмица беше професионален CS:GO играч и стриймър на 32 години, женен с малко дете.

Отделно във фейсбука ми постоянно изкачат хора, относително млади, които са в болница, на кислород и т.н.

Та не знам как я виждате вие тая работа.


WTF Roshav умрял от ковид ? :shock: Кой е 32 годишния стриймър ?


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 27 Апр 2021 19:37


https://www.reddit.com/r/Coronavirus/co ... ns_can_go/

лол

Ние тука носихме маски навън задължително само в първите няколко седмици и бяхме наясно, че вируса не се разпространява толкова лесно наоткрито.

Много ме кефят и коментарите в темата.

PS: по никакъв начин не омаловажавам носенето на маски като средство за защита в закрити пространства. Става дума за носенето им навън.

___________________________________
тежки нокаути


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com