Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 21 Мар 2021 20:12


^ тва го написах ей са сутринта и го принтирах и сканирах и пуснах в нета, невероятно, че се връща отново тук


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 22 Мар 2021 22:06


Вчера вечерта се почувствах доста загрят, но без отпадналост и други такива, (но не съм си премерих температурата), а днес през деня ми нямаше нищо.

Сега преди няколко часа пак започнах да се чувствам загрят, но по-леко, премерих си температурата 37 градуса.

Ще видим тия дни как ще е, дано не съм ковидясал, пък и да съм да го изкараме леко дано, че и жената е с лека температура. :?

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 23 Мар 2021 00:36


Стискам палци!

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Юли 2002 15:24
Мнения: 426
Местоположение: източноправославно
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 23 Мар 2021 09:06


The Arrow написа:
Вчера вечерта се почувствах доста загрят, но без отпадналост и други такива, (но не съм си премерих температурата), а днес през деня ми нямаше нищо.

Сега преди няколко часа пак започнах да се чувствам загрят, но по-леко, премерих си температурата 37 градуса.

Ще видим тия дни как ще е, дано не съм ковидясал, пък и да съм да го изкараме леко дано, че и жената е с лека температура. :?


В краен случай предлагам професионалните си услуги, а при нужда от друг тип опело, препоръчвам колега ходжа от Родопите.

___________________________________
دشت شما درد نکند


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 23 Мар 2021 10:17


denik написа:
Стискам палци!


Благодаря, дано да е фалшива тревога. Утре ще си ходя на село да си правя тестове, изследвания и ще видим.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 30 Мар 2021 00:39


1 година и нещо по-късно все още масово хората ползват дезинфектанти срещу короната... що за дезинформирана паплач :lol:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 30 Мар 2021 08:52


Излязло е проучване доказващо неефективност или просто си потърсил тъповато мнение в някой сайт вдигнат вчера с уърдпрес, за да можеш да дойдеш да елитарничиш и обиждаш? :lol:

Не, сериозно, ефекта на дезинфектантите върху заразяемостта се очаква да е нисък към никакъв, особено сравнен с директното предаване. Но предвид към момента приетата възможност да се заразиш като си бръкнеш в окото с мръсни ръце, устойчивостта на вируса върху твърди повърности, и доказания ефект на алкохолните дезинфектанти върху вируса ин витро, да наречеш ползващите "дезинформирана паплач" е на същото ниво като да наречеш тези които не се къпят с дезинфектант малоумни самоубийци. Разбирай, стойността на мнението ти е 0, но съвсем успешно се правиш на глупак.

Научния коненсус засега е - ако има чушма, мийте си ръцете, ако нема - мажете се с дезинфектант. Впрочем, по принцип не става дума за ковид, просто покрай него стигна до заглавията, иначе това си е добра практика по начало. :lol:
Но ако си мислите, че това може да ви предпази от ковид и на 1/1000 от това да носите адекватна маска и да не си дишате във вратовете по опашките в супермаркетите, може и Гипчо да има основание. :roll:


@Ароу, как си? Какво става с тестовете?

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 30 Мар 2021 10:25


Благодаря добре съм, фалшива тревога беше май.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 30 Мар 2021 11:51


The Grim Reaper написа:
Излязло е проучване доказващо неефективност или просто си потърсил тъповато мнение в някой сайт вдигнат вчера с уърдпрес, за да можеш да дойдеш да елитарничиш и обиждаш? :lol:

Пак си тотално нелеп и необразован. От ден първи на короната имаше проучвания и доказателства за това защо не можеш да бориш вирус с антибактериално и че хората само си съсипват кожата. Доказателства за това, че вирусът единствено можеш да го отмиеш от ръцете си (тоест със сапун), но няма никакъв шанс да го убиеш с антибактериално. Само с елементарно проучване ще разбереш разликата между бактерия и вирус и ще ти стане ясно. Със същия успех можеше да си заливаш ръцете и с кока кола :lol:. А да, имаше и доказателство, че дори да употребиш 100 пъти повече алкохол от този, който би те убил, пак няма да разкараш вирус от тялото си :lol:.
Нямам никакъв интерес и желание да образовам хора, които сами не си правят труда да не са с овцете.
Научния консенсус си го набий отзад, защото не е научен консенсус, а рекламна кампания. Няма такъв учен, дето е казал, че антибактериалното помага срещу короната. Или поне не такъв, който да не е взел много пари за да изрече тази простотия. Да не си слушал доктор Йоткер :lol:

По друга тема - Чехия. Държавата, в която не можеш да излизаш на повече от 500м от вкъщи без специално разрешение. Също така всичко е затворено и хората задължително ходят със специални маски. А ако ще носиш нормална маска(като тия масовите тук), трябва да си с 2 :D. Нищо не работи и оцеляват на доставки, а полицията живее по улиците, за да контролира положението. Това е така от септември месец и хората са супер стриктни и изпълнителни (по думите на приятелско семейство, което живее в Прага). И пак, Чехия не е по-добре от нас в борбата си с короната. В същото време нашите тъпири затвориха за още 10 дни бизнеси, след като преди това с месеци се доказваше, че това не работи.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 30 Мар 2021 13:32


Гипчо пак си мисли че със стриймване на игри в ютуб се е научил повече от някой, дето това е учил и работил цял живот.

Какво да ме образоваш бе, ти не съумяваш да намериш разликата между спора за употреба на антибиотик при вирусна инфекция и ефекта на алкохолна среда върху вирусен микроорганизъм. Какво антибактериално, да не си падал по глава? Сам си потърси ефекта на 60%+ етанол, не е нужен консенсус тук даже, щото е елементарно до инфантилност. И виж дали има учени, които твърдят че вируса вирее в такава среда. Ебах те у капацитета тесен. :lol:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 30 Мар 2021 18:21


Gipo написа:
вирусът единствено можеш да го отмиеш от ръцете си (тоест със сапун)


Ма направо ше дабълпостна щот горното го писах в движение, а и още съм зашеметен от факта, че възрастен човек с образование си мисли, че понеже сапуна е лизгав начи взаимодействието му с микроорганизми е да ги изпързаля от кожата ти... :lol: :lol: :lol:

Не че съм изненадан или ще се хабя, все пак съвета да си мием ръцете, пък ако нямаме сапун и вода да се дезинфекцираме беше пратен в дупето ми с претенции за налагане на образование. :oops:



Ето, тук е обяснено така че и малоумници да могат да го разберат, но пък има интересни неща, та и за двама ни е подходящо. :roll:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 30 Мар 2021 19:30


Аз продължавам да не разбирам две неща:

1: За ваксините, как ще стават нещата от тук нататък? То е ясно, че най-вероятно вируса няма да изчезне никога и ще стане един от много вируси които си съществуват по принцип. Това означава ли, че от тук нататък ще се ваксинираме ежегодно до края на дните ни ако искаме да водим социален начин на живот или само в следващите няколко години?

2: На този етап ваксините не са задължителни, но не мога да разбера кой ще определя дали са задължителни за в бъдеще. Държавата ще задължава частните обекти от всякакъв вид да допускат само ваксинирани или всеки обект ще преценя сам за себе си?

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 30 Мар 2021 19:36


The Arrow написа:
Аз продължавам да не разбирам две неща:

1: За ваксините, как ще стават нещата от тук нататък? То е ясно, че най-вероятно вируса няма да изчезне никога и ще стане един от много вируси които си съществуват по принцип. Това означава ли, че от тук нататък ще се ваксинираме ежегодно до края на дните ни ако искаме да водим социален начин на живот или само в следващите няколко години?

2: На този етап ваксините не са задължителни, но не мога да разбера кой ще определя дали са задължителни за в бъдеще. Държавата ще задължава частните обекти от всякакъв вид да допускат само ваксинирани или всеки обект ще преценя сам за себе си?

1. Нз
2. Нз

В смисъл не съм единствения, който не знае. Тия неща тепърва ще се разбират. Дотогава можем само да си чоплим езиците :)

Аз се надявам ваксините да са едно на ръка, но да измислят и лекарство в даден момент. Нали още миналата година бяха впрегнали една камара суперкомпютри да мислят за лекарство.

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 30 Мар 2021 19:51


Определено лекарствата биха били добър вариант, по този начин може да се избегне задължителната ваксинация и разделянето на обществото на ваксинирани за ковид и не-ваксинирани за ковид.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 30 Мар 2021 20:40


The Grim Reaper написа:
Гипчо пак си мисли че със стриймване на игри в ютуб

Аз и да си стриймвах оная работа в onlyfans нямаше да промени факта, че си се хлъзнал много сериозно по течението и звучиш като фенка на костадин ангелов :D. Ще ти дадат грамота "почетна риба" накрая, браво.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 30 Мар 2021 22:12


Не намери какво да кажеш и реши да се изпуснеш дребнаво. Не ти е за първи път.

Не е срамно човек да е в грешка. Малко е кофти когато се пише просветен докато не знае как работи сапуна, ама и това е човешко. Щеше да е достойно да си признаеш, че си се изказал от неосведомена гледна точка, ма ти предпочете това.

Пък аз съм бил рибата... :cry:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 30 Мар 2021 22:24


Хубаво е, че си го каза - не е лошо човек да е в грешка. Само дето твърде дълго си се успокоявал така и ето до какво води.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 30 Мар 2021 23:00


На това "не съм аз, ти си" мисля, че няма какво да се каже повече. Пак се връщам на фундаменталния извод, че акъла не е хуй, да ти го набият. :cry:

The Arrow написа:
Аз продължавам да не разбирам две неща:

1: За ваксините, как ще стават нещата от тук нататък? То е ясно, че най-вероятно вируса няма да изчезне никога и ще стане един от много вируси които си съществуват по принцип. Това означава ли, че от тук нататък ще се ваксинираме ежегодно до края на дните ни ако искаме да водим социален начин на живот или само в следващите няколко години?

2: На този етап ваксините не са задължителни, но не мога да разбера кой ще определя дали са задължителни за в бъдеще. Държавата ще задължава частните обекти от всякакъв вид да допускат само ваксинирани или всеки обект ще преценя сам за себе си?


1. Нз
2. Нз

#NOFKYO

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 31 Мар 2021 09:10


The Grim Reaper написа:
На това "не съм аз, ти си" мисля, че няма какво да се каже повече. Пак се връщам на фундаменталния извод, че акъла не е хуй, да ти го набият. :cry:

The Arrow написа:
Аз продължавам да не разбирам две неща:

1: За ваксините, как ще стават нещата от тук нататък? То е ясно, че най-вероятно вируса няма да изчезне никога и ще стане един от много вируси които си съществуват по принцип. Това означава ли, че от тук нататък ще се ваксинираме ежегодно до края на дните ни ако искаме да водим социален начин на живот или само в следващите няколко години?

2: На този етап ваксините не са задължителни, но не мога да разбера кой ще определя дали са задължителни за в бъдеще. Държавата ще задължава частните обекти от всякакъв вид да допускат само ваксинирани или всеки обект ще преценя сам за себе си?


1. Нз
2. Нз

#NOFKYO

I see exurbia reference, I like

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 31 Мар 2021 20:53


Божков даде интервю при Карбовски, което се явява продължение на интервюто при Цанов където хората му задаваха въпроси, но не успя да отговори на всички. Та моят въпрос го зададе Карбовски и Божков каза, че не ваксиниран, но е изкарал вируса за няколко дена.

___________________________________
тежки нокаути


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com