Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 21 Мар 2021 18:48




Нашето Бугати цепи обаче :rockon:

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 21 Мар 2021 19:26


Екстра е! Спомням си като се появи това Бугати и нашите гении започнаха да хулят човека, че не си е взел "гъзарски" номер на колата, а обикновен :lol: :lol:

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 21 Мар 2021 21:52




много ме кефи тоя пичага. малко лолнах на момента дето се видя със CFOто на onlyfans :lol:

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 21 Мар 2021 22:21


Императора написа:
The Arrow написа:
много ме кефи тоя пичага. малко лолнах на момента дето се видя със CFOто на onlyfans :lol:


тиместамп плс?

2:45

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 30 Мар 2021 19:14


НЕ, НЕ Е ШЕГА: VW ВЕЧЕ ЩЕ СЕ НАРИЧА VOLTSWAGEN В АМЕРИКА

:lol: :lol: :lol: :lol:

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 31 Мар 2021 09:15


Ееее, май ще се окаже лийкната 1-априлска шега

VOLTSWAGEN ВСЕ ПАК СЕ ОКАЗА ПОДРАНИЛА ПЪРВОАПРИЛСКА ШЕГА

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 02 Апр 2021 22:41


Искам да опитам със собствен бизнес и търся възможно най-качествената изработка на онлайн магазин, която и да не е много скъпа, защото средствата, с които разполагам са ограничени. Ако имате добри отзиви за някой, предложете ми го. За момента ми препоръчват изработка на онлайн магазин от 3D Web Design!

___________________________________
Успехът е много лош учител. Той съблазнява много умни хора да мислят, че не могат да загубят. https://incanto.center/


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 22 Апр 2021 11:27


Тъй, най-накрая се появи още една кола от моят модел за части.
Да се надяваме че ще има налично това което ми трябва.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 22 Апр 2021 13:10


Аз вчера си одрасках дясната задна врата до ламарината :)

На паркинга пред блока един ме беше запушил и за да изляза направих "майсторска" маневра назад и ожулих един пласмасов контейнер за боклук, от тия за разделното събиране.

Аз че съм тъп и съм пишман шофьор не крия. Тъпото е че виждах че ще ударя тоя контейнер ама си викам, че само леко ще го подпра пък и нали е някаква пласмаса и си помислих че щети няма да има :D И сега стана доста грозно и ме дразни.

Затова не бих си купил някаква по-скъпа и запазена лачена кола - щот си знам какъв съм и колко лесно нещо за което си дал сума ти му пари и му се кефиш и т.н може да се пребе за част от секундата заради някакво несъобразяване или невнимание.

Чедя се дали да ходя при майстори които да ме обрулят не знам си колко пари или с риск да стане цигания да се пробвам сам да поправя щетите. Тия майстори, дето са уж добри, са на другия край на града, докато стигва сигурно още повече щети ще направя :) Да не говорим че цял ден ще отиде за такова разкарване.

Spoiler for :
Image


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 25 Апр 2021 23:40


Значи, стана вакхалия пред нас и гледам патрулка с пуснати лампи.
Излизам на терасата и гледам че там където съм паркирал колата гори. Слагам си най-близкият анцугов панталон и 2 етажа ги взимам за 10 секунди надолу.
Оказа се че колата на съседа с когото споделихме кражба на регистрационен номер преди 2 години се самозапалила тамън като той я паркирал като се прибира от работа. На едно място от моята.
Там усетих че съм забравил ключа на колата в другите панталони а през това време пожарната пристига и тръгва да я гаси.
Съседът е наред, ама неговата кола е тотал щета.

Преместих колата, огледах я и няма щети за щастие.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 26 Апр 2021 08:31


Да бе малко странно, май и аз досега не съм чувал кола да се самозапали след паркиране. Примерно виждал съм по АМ Тракия разни коли в пламъци, които са прегряли в августовската жега, както и съм срещал новини за самозапалени коли в движение по някой булевард, но за тази цел колата трябва да е в покъртително техническо състояние. Или с шано газова бутилка (ма то ако газта беше проблема, щеше да си е цяла експлозия)

Иначе в последната една година пред блока на един приятел имаше две коли, които са били подпалени през нощта. Едната е била някаква доста стара на някакъв мил дядо съсед, а другата пак нищо особено. Но поради огромните пламъци и съседните им паркирани коли също са го били отнесли

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 26 Апр 2021 10:56


Помня, че около 2009та застрахователите бяха спрели да изплащат щетите на запалени коли. Хората уж масово си запалвали колите, заради кризата и невъзможността да изплатят лизингите. Аз не съм си чел обстойно застраховката и нямам идея какво пише по въпроса.
Иначе да, възможно е кола да се самозапали при редки обстоятелства. Преди много години бяха запалили колата на съсед и беше пострадала и колата на баща ми. Тогава питах пожарникарите дали може кола да се самозапали - казаха, че може, но в случая колата била запалена. Показаха ми как е счупен фара, излято е нещо и от там е тръгнал пожара. Не знам колко е било професионално да ми разкажат това, ама аз бях много дружелюбен и любопитен младеж :lol:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 26 Апр 2021 11:36


Колата беше 3то поколение поло от 93та на 600 000 километра, ръждясала отвсякъде и оставяше петна по земята.

Бих казал че е логичен завършек на историята.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 27 Апр 2021 14:47


Мит или факт е, че редовното палене/гасене на двигателя уврежда двигателя?

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 27 Апр 2021 14:58


The Arrow написа:
Мит или факт е, че редовното палене/гасене на двигателя уврежда двигателя?

ми някой с кола със старт/стоп система да каже :D ама предвид, че това е широко използвана технология вече, не мисля, че влияе на двигателя толкова много. Може би на стартера..? нз

Той и дядо ми навремето си гасеше трабанта по светофарите да пести гориво, ама нямам идея колко навреждало това на колата

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 27 Апр 2021 15:07


Аз нямам старт-стоп система, просто вчера ми се наложи да обикалям с колата общо в рамките на час, но спирам на различни места за около 10 минути. Та в рамките на един час щеше да ми се наложи да гася-паля колата поне 5-6 пъти и се замислих дали всъщност е добре това.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 27 Апр 2021 16:45




Според този, старт-стопа вреди най-много на стартера.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 27 Апр 2021 18:36


The Arrow написа:
Мит или факт е, че редовното палене/гасене на двигателя уврежда двигателя?


Двигателя се амортизира най-много при запалване, защото маслото още не се е качило в двигателя. Като цяло стоп-старт системата е пълна простотия и само износва двигателя и стартера.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 27 Апр 2021 20:05


Императора написа:
denik написа:
ми някой с кола със старт/стоп система да каже :


защо това има значение, сравнено със стандартното завъртѝ-ключе? O_o

Защото по стандартния метод не вярвам някой да пали и гасне постоянно (освен ако евентуално не е бил дядо ми с трабанта :lol: ).
Докато при старт/стопа на всеки шибан светофар ти гасне и хората с такива автомобили със сигурност имат повече информация за износването на двигателя или стартера. Разбира се, има го и момента, че при някои автомобили можеш да си я изключиш системата...

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 27 Апр 2021 20:08


От години колите се правят така, че частите им да издържат определени километри/години. И разработчиците знаят идеално колко време ще издържи един двигател, ако не се случат дефекти. Ако без тая стар-стоп система двигателя е направен да държи 10г (чисто примерно), то и с нея могат да го направят да държи 10г. Всичко зависи от желанието на производителя. По същия начин една бензинова кола на газ има по-малък живот заради по-голямото нагорещяване на буталата. Разработчиците обаче знаят това и ако колата е направена фабрично на газ, то те правят буталата от сплав, издържаща по-високи температури. По същия начин и старт-стоп системата. Състезанията с автомобили са чудни бета тестъри за такова нещо, защото там отдавна знаят точно колко обиколки ще издържи дадена част.

Наскоро попаднах на материал за първия случай, в който е направен подобен род монопол. Става въпрос за крушките. Още първите години след пускането на крушките са открили как да са почти вечни, но после 5те (или 6, не помня точно) световни компании за крушки са се събрали и са сключили договор. Ако на един от 5те производителя крушките му издържат повече от някакво време - плаща глоби на другите. Така е било много време, но с Втората Световна Война са се поразтурили уговорките им. Но принципът е използван в много други неща. Това ми попадна по повод един клип за крушка в пожарна, която е една от първите и свети до ден днешен.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com