Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 06 Мар 2021 13:34


Тъпа работа, бързо и неусетно оздравяване без последствия ти пожелавам, Дидко!

Вземи си един пулсоксиметър бтв, въпреки че шанса да се докараш дотам е доста малък, все пак не е пренебрежим, а тая машинка често показва ако нещата са тръгнали на зле доста преди да се усетиш сам.

Тия дни гледам някви проучвания излизат за различна заразяемост според кръвната група. Не съм чел в детайли още, ама се сетих за Майстера.

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

The King of Kings
Аватар
Регистриран на:
26 Дек 2002 14:16
Мнения: 3480
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 07 Мар 2021 11:26


denik написа:
Дейба, лепнах я и аз тази хуйня. Засега само лека температура и главоболие. То пък срамота, цяла година остисках, сега баш преди ваксините успях да се разболея


Много кофти, бързо оздравяване!


ЕС май са на път да позволят вноса на Спутник.
Spoiler for :
Image

___________________________________
Цитат:
az se nadqvam planeta turneto da e ludnica taq godina!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 07 Мар 2021 13:12


Що ли си мисля, че ще има много българи, желаещи именно с руската ваксина да се ваксинират? Примерно поддръжниците на някакви партии като Възраждане, на Слави и други подобни :lol:

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 07 Мар 2021 20:12


The Arrow написа:
Що ли си мисля, че ще има много българи, желаещи именно с руската ваксина да се ваксинират? Примерно поддръжниците на някакви партии като Възраждане, на Слави и други подобни :lol:

Излезе ми отнякъде във фейса една анкета с въпрос каква ваксина предопчитат хората. Не си спомням в каква група беше (т.е не знам контекста), но на 2-ро място след Пфайзер беше именно Спутника, и то с няколко стотин гласа :?

Иначе, аз съм ок. Не, не съм се тествал - то няма и смисъл, честно казано. То няма кво друго да е с тия симптоми - днеска си загубих и вкуса. Ся ще си седя 2 седмици у нас просто. От друга страна поне не съм вдигал температура днеска и не ме е боляла главата (но пък ми се вие леко свят).

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 07 Мар 2021 20:22


denik написа:
The Arrow написа:
Що ли си мисля, че ще има много българи, желаещи именно с руската ваксина да се ваксинират? Примерно поддръжниците на някакви партии като Възраждане, на Слави и други подобни :lol:

Излезе ми отнякъде във фейса една анкета с въпрос каква ваксина предопчитат хората. Не си спомням в каква група беше (т.е не знам контекста), но на 2-ро място след Пфайзер беше именно Спутника, и то с няколко стотин гласа :?



Ами то болшинството от българите симпатизират на Русия неимоверно много повече от колкото на Запада та може би е нормално.

А пък и ако трябва да съм честен, в наши дни Запада е бледо подобие на това, което е бил допреди само 10 години, за съжаление или не.

И това е малко за другата тема, но ето четох в СNN, че вече китайският военноморски флот е най-големият в света, а не американския. Само един пример.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 08 Мар 2021 10:58


Дидо, леко минаване през тая тъпотия ти желая :!:

Иначе, западът може и да е в някаква криза на идентичността/ценостите, но антизападните настроения у нас са продукт на традиционно авторитарните нагласи на голяма част от населението. Още доста години ще трябва да минат, за да бъде възприета парламентарната република като нещо естествено, защото засега ни е все още по-скоро чужда система. Неслучайно де факто форматът, под който работи изпълнителната ни власт в момента е много по-близо до идеята за президентска република. Естествената нагласа на повечето българи е, че управлението и отговорността трябва да са по-централизирани или най-добре да се държат от един, затова и Бойко съществува като явление - сами си го избираме и сами го толерираме докато "управлява" по начина, по който го прави. Оттам и тоя флирт и преклонение към държави със силно (и авторитарно управление) и лидерите им.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 08 Мар 2021 17:48


The Arrow написа:
И това е малко за другата тема, но ето четох в СNN, че вече китайският военноморски флот е най-големият в света, а не американския. Само един пример.


За портокала (no pun intended), САЩ имат 11 самолетоносача задвижвани от ядрен реактори, китай имат 2 които вървят на мазут, единият купен от Украйна. САЩ също имат и още 9 десантно-поддържащи кораба, които са на практика хеликоптерни самолетоносачи.
С това съотношение на силите е абсолютно невъзможно Китай да имат по-голям ВМФ.
CNN много бързо станаха официалният пропаганден апарат на ККП :lol:

А по темата, аз съм записан за чакащи за ваксина файзър посредством личната ми лекарка.

Клиничните изпитания поставят руската ваксина на доста добра позиция, въпреки доста бързото ѝ излизане на пазара, за разлика от една от последните - китайската Cinovac, която е с под 50% ефективност.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 09 Мар 2021 10:36


До колкото разбирам след известен рисърч, това отново е типичния китайски пиниз, в който се опитват да компенсират това колко са назад с материала с бройка. Самият факт, че статистически имат повече плавателни съдове, но общия им тонаж е 2х по-малък, може ясно да ви говори за какво става въпрос. Още преди години сме обсъждали тук, и нещата трудно биха се променили - всичко се свежда до самолетоносачите, и ако извадим безусловните им съюзници от уравнението САЩ притежават повече от целия свят взети заедно, а и ако включим няколкото в резерв буквално самолетоносачите на разположение на САЩ са точно колкото всички останали взети заедно, ако не и повече. Не мисля, че е възможно в обозримото бъдеще балансът на силите да се промени осезаемо - не случайно именно по този начин е запланувана отбраната на САЩ. They got the game in a knot, честно казано. :arrow:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 13 Мар 2021 13:16


Честита ни годишнина от извънредното положение. Дано тая година вече наистина да приключи това.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 15 Мар 2021 02:06


Писна ми от ковид истерията, може би беше забавно в началото, ама сега е просто абсурдно :cry:

Майка ми ми иска отрицателен бърз тест за да се видим тоя уикенд, аз просто бях настинал...
И беше отрицателен.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 15 Мар 2021 12:30


С риск да се завъртим в кръг с дискусията, аз не виждам друг изход освен този с ваксините. Явно копелето не отминава от само себе си.

Мина една година и вече ми е интересно да проследя статистиката за повторно заболелите (тук да се абстрахираме от ваксините). Идните месеци на база на повторно заболелите, трябва със сигурност да разберем дали тази шитня ще е сезонна или не. Трябва да имаме и повече инфо колко средно траят и антителата.

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 15 Мар 2021 13:10


Според мен на хората масово им омръзна вече да се съобразяват и просто искат да се възстановят нещата колкото се може по-бързо, със или без вируса или със или без ваксини.

Което е нормално де, хората могат да понесат определено количество от това, защото това не са нормални човешки условия.

Ти как си иначе? Аз вече два пъти бях на заведение тоя месец и, да чукам на дърво, засега нищо ми няма.

За ваксините, вече родителите ми и няколко приятели са се ваксинирали та може и аз да се боцна по някое време по натам ама ще видим, че малко ме паникьоса случая с тая жена. :?

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 15 Мар 2021 15:38


The Arrow написа:
Което е нормално де, хората могат да понесат определено количество от това, защото това не са нормални човешки условия.



Хората, които губят работата си или тези, които го карат тежко - това са жертвите.

Тези, дето мрънкат че от една година не са ходили на бар, дискотека, ресторант, кино или фитенс - в което и време в човешката история да ги пуснат, няма да им е по-добре отколкото в момента. Тия жалвания са ми меко казано странни. Я да върнем само 20 години лентата назад и пак да си поговорим за наличието на човешки условия?

Давам си сметка, че интровертността на някои хора (като мен) в момента им е от полза и по-лесно се справят с тия неща, но еби му майката, тъпо е тва мрънкане вече. Омръзнало им да се съобразяват - то пък едно съобразяване паднало.

Image

Познайте ние къде се намираме в момента.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 15 Мар 2021 15:51


Съгласен съм за първото изречение.

Иначе за останалото, нещата които ги изброи са нормална част от начина на живот на повечето хора и са част от социализацията, та не виждам какво странно има, че вече им е писнало на мнозинството.

То и аз съм до някаква степен интровертен, но пък по-скоро се определям по средата. В началото не ми пречеше по изолирания начин на живот ама последно време яко ми дотегна особено преди около месец и нещо когато още беше гадна зима и бяха затворени нещата.

Дето разправям на един приятел, втория локдаун някак си малко по-тегаво ми беше от първия поради комбинацията от студено време навън, повече обездживеност (даже не ми се тренираше вкъщи въпреки че си взех уреди) и доста рядки срещи с други хора.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 15 Мар 2021 17:59


Оф, аре не се дръжте като ентайтълд педалчета и се стегнете малко. Света ей ся ше спре да се върти заради тва че на някой му било "писнало" да се съобразява със собственото си, че и на другите, здраве. Некой ви е длъжен. На всички ни е писнало, но това не променя обстоятелствата и на йота.

Gen.Toast написа:
Майка ми ми иска отрицателен бърз тест за да се видим тоя уикенд, аз просто бях настинал...
И беше отрицателен.

И тъст ми така надуваше подразнен у нас, докато бореше подсмърчане и лека температурка, че "човек вече не може да настине бе". Това на 10-ти декември. На 20-ти влезе в болница със сатурация 84. Много е забавно да гледаш как човек се влошава всеки ден, до момента, в който му събираш багажа и го караш в болница, осъзнавайки че ако продължи да се влошава никога повече няма да го видиш. Още по-забавно е като наистина продължи да се влошава първите дни в болницата. Няма да задълбавам колко яко преживяване е като това е точно насред Коледа и вместо да празнуваш се бориш с отрицанието на безсилието си. Важното е че после си оценяваш късмета, че му се е разминало. Ма направо си го обожаваш тоя късмет. Сипваш си едно и ти иде да станеш вярващ, че да намериш на кого да благодариш, акъла ти не го побира. Колко се смиряваш щото твоя опит има хепи енд, на фона на ~96 (7-day moving avg.) почернени семейства НА ДЕН, няма да обяснявам. Ако е нужно, е излишно.
Ако наистина си искал да се видиш с майка си докато проявяваш симптоми на вирусна инфекция, без да си 1000% сигурен че не е ковид, което няма как да си към оня момент, колкото и да наблегна на hindsight bias-а си, значи си срам за родителите си.


The Arrow написа:
За ваксините, вече родителите ми и няколко приятели са се ваксинирали та може и аз да се боцна по някое време по натам ама ще видим, че малко ме паникьоса случая с тая жена. :?


"Тая жена" с тройния байпас и свръхнаднорменото тегло, починала от запушени артерии а не тромбоза, трябва да те паникьосва колкото и някой, който твърди че се е излекувал от рак с шуслерови соли. И двете са макс анекдотични доказателства. Съмненията за тромбоза са единственото, което може да те притесни, не "една жена", и е ок да изчакаш проверка. На фона на десетки милиони ваксинирани за момента не изглежда да има зачестяване в следствие на ваксината, но това домашно ще си го пише който трябва, аз съм само глас в интернет. Всички останали изводи са сходни на "смъртността на хората консумирали H2O е близо 100%". Correlation does not imply causation.


За да завърша на малко по-весел тон, и на мен ми писна от мерките, виждам се с хора и ходя по кръчми, тия дни мисля и фитнеса да подновя. Последвайте ме за още плюсове от това да си ваксиниран. :lol:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 15 Мар 2021 21:21


https://www.dnevnik.bg/sviat/2021/03/15 ... _mainStory

Ами ето затова смятам да изчакам до колкото се може повече преди да се ваксинирам. Просто ми е прекалено рано да си правя експерименти с нови лекарства. Да, то и вируса може да ми предизвика някакви дългосрочни последици, ама то е или едното или другото.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 15 Мар 2021 21:44


Не говори така, че сега веганите ще ти скочат, че те е страх :lol:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 15 Мар 2021 21:57


Гипчо е като зарязана бивша, от 4 страници не се дърляте вече ама не може да се сдържи да не пусне някоя пасивно-агресивна вметка. Move on, Гипи, it's over. :roll:

@Ароу, и аз това казах, тия съмнения си имат логичен начин за разнищване, ма извода че ваксината може да ти доведе дългосрочни последици, че даже и на нивото на вируса е много нелогичен, сори. Ще има нова информация до седмица, споко.

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 15 Мар 2021 22:01


Не бе, няма лошо, ама като прочетеш, че Германия е спряла ваксините, щото разследва някакъв случай, това е напълно достатъчно да затвърдиш своята гледна точка и въобщеееее няма да обърнеш внимание след 1 седмица като открият, че проблемите въобще не са свързани с ваксината и продължат с ваксинациите.
В твоята глава ще остане, че ваксината е опасна и държавите я забраняват и туй то :)

Иначе The Arrow, супер съм, мерси. Нямам симптоми вече (освен че чакам да ми се възвърнат вкуса и обонянието) и чакам другия понеделник вече да ми свърши шибаната карантина. Много е гадно да си в карантина като ти е наложено насила :lol:

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 15 Мар 2021 23:20


Всички хора около мен, включително родата се разделиха на двете крайности - за едните ваксините са опасен експеримент и всичко свързано с вируса е дирижирано от злите тъмни сили за да ни заробят още повече и да, вирусът не съществува :D

Другите пък се насраха от страх от вируса, редят се на опашки да се ваксинират и не смеят да си покажат носа навън, когато го направят се пръскат навсякъде със спирт и си мият ръцете през 3 минути.

На мен щеше да ми е забавно ако не бях между чука и наковалнята и не бях свидетел на идиотските скандали и споровете им. Лично за мен това е първия негативизъм от това ковид положение, след разбира се затварянето на градовете което беше в началото. Доста е дебилно това, особено като слушаш "доводите" им. Просто всеки си вярва на това което го кефи повече, без да мисли особено.

Слава богу все още нито аз нито накой близък, е изкарал тоя вирус или ако го е изкарал е било леко положението.


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com