Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 05 Мар 2021 18:09


Понякога ми се налага да шофирам до райони, които не познавам добре, та няколко пъти тъпия гпс ме навигира в улица, която се оказва насрещна. Добре, че не е било основен булевард ами квартална уличка.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 05 Мар 2021 19:40


Gen.Toast написа:
Аз днеска направих най-наглото нещо което някога съм правил с колата, спраях точно пред една кола която един паяк правеше приготовления да вдигне. Влезнах в банката, направих това което трябваше да направя, излезнах и точно в този момент видях паяка се връща празен.
Избягах с мръсна газ от това проклето място.

:D :D :D :rockon:

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 06 Мар 2021 20:40


https://rechnik.chitanka.info/w/%D0%BD% ... 0%B5%D0%BD

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 06 Мар 2021 20:57


Три години плащам директно към общината за имоти. За сега няма ядове, да видим дали след време няма да си ги искат отново с лихвите :lol:

Аз с някъв пин си ги следя, ма се замислям за КЕП, макар че инструкциите които съм мяркал са напълно безумни.

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 07 Мар 2021 16:45


Тоя уикенд ходих у ловешко за да празнуваме на дядо ми 80 годишншя му любилей. Цялата случка беше съпроводена с две автомобилни неволи.

Първата е че за малко щях да стана собственик на Жигула - ВАЗ 2101, тая дето обсъждахме с Denik дали била грозна и дали ставала за нещо :)
Съседа на село наскоро почина и аз просто взех да си харесвам някакви неща от двора му, разбира се като преди това се свързах със сина му да го питам дали има нещо против това. Едното от тия неща беше една синя жигулка която всеки ден гледах през дувара. Отварям портата на съседа и гледам там две такива возила - освен синята, една друга бяла малко по-надолу по пътеката.

Като ги видях отблизо обаче положението се оказа зле - и двете ръждясали и почти нищо читаво няма по тях, в едната даже тръгнало да покълва някакво растение от таблото. Стъклата смъкнати и оставени на метеорологичните условия, толкова ли пък един найлон е нямало че да ги покрие поне...

Вече си представях как спамя тая тема със снимков материал, показващ реставрацията на някаква такава антика, после как ходя с нея по ретро събори, ама курец. Нямам нито знанията, нито времето нито техниката за чак такива мащабни проекти, които могат да се видят по дискавъри или някой такъв ютуб канал.

Аз отдавна имам мерак да подкарям нещо такова, напълно аналогово и механично, произведено само от метал, кожа и дърво, ама и мерака да съм собственик на такова започва да се увеличава. Знам че звучи налудно :) Ама кой каквото иска да говори, тия возила са вече редки и когато мине такова нещо по улиците, кара минувачите да го зяпат. След още 10-на години тия колички ще са със статут като на фордчетата от филмите на Чарли Чаплин.

А, да кажа накратко и за другата неволя. Алфата ме остави на пътя, на един баир насред нищото в балкана. Добре че имаше телефона някакъв обхват и отзивчив роднина с дърт пасат който да ме изтегли до един сервиз на негови хора. Аз преди малко се прибрах с автобуса :)

Мисля си че ако бях взел жигулата, реално и двете ми коли щяха да са италианки били кола на годината по времето когато са се появили за първи път, само че едната щеше да е надеждна :D .


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 07 Мар 2021 20:07


Какъв се оказа проблема на алфата? Дай ъпдейт после :)
Иначе разбирам те за увлеченито по аналогови автомобили (но не за Жигулата хаха). От време на време се случва да разглеждам мобилето за някакви подобни гробници, дето носят на реставрация - в моя случай някви от сорта на Пежо 205, Голф двойки (абе, тия взеха да изчезват вече!), Рено 5 и т.н. Но в момента просто ми е невъзможно да се занимавам с project кола - може би в далечното бъдеще :)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 07 Мар 2021 20:39


И аз съм си мислел за кола проект и първата ще е именно 2101 защото ги има под път и над път :D
Евентуално като е успешно, ще се сдобия със стар опел адмирал/дипломат да го оправя.
Ама чак след като се сдобия със собствено жилище.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 07 Мар 2021 21:17


Бившият кмет на селото ми Хасково, Георги Иванов, имаше може би най-голямата колекция на западни ретро автомобили в България. За справка - Ретро Ауто. (не е реклама ест)

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 07 Мар 2021 21:45


@denik Тия коли които изреди са прекалено модерни и пластмасови. За Renault 5 пък мога да кажа от първа ръка че е по-зле от жигулата във всяко отношение, понеже на вуйчо ми първата кола беше такава и доста съм я гледал и съм се возил в нея като хлапе. Ако случайно намериш някакво alpine turbo или друго рядко издание, тогава вече ще е друга приказката.

Пропуснах да кажа за 2101 че освен заради всичко което казах, влече ме защото тия колички носят носталгия и най-вече са част от нашето (източно европейското) културно наследство. :D И италианските коли от 60-те до края на 80-те ме кефят. Fiat 124 едва ли ще намеря отнякъде, а и е правен за западно европейските магистрали, докато руското нещо е 1:1 само че окачването е нагодено за сибир и е като на камион камаз :)

Гледам и други ретро класики. Една друга съседка на село имаше един москвич осмак - това е възможно най-лошата кола от соц времето, ама беше лачен, държан само в гараж и едва ли на повече от 20-30к километра. Миналата година питах съседката и тя каза че го пратила за скрап... напълно изправен ретро автомобил в състояние като от авто изложение :doh:

В мобилето имаше една alfa spider от 1986-та. Произведение на изкуството, с олдскул дървен съзтезателен волан. Беше само 8 хиляди лв и искаше само претапециране и пребоядисване. Ама не съм толкова луд да си дам всичките спестявания за кола, ама бая се замислих.

По принцип на село при дядо ми имам доста място и празен гараж и доста инструменти. Мисля на село да преместя и хоум офиса, така че и бих имал и време и възможност да човъркам някакви неща там. Затова се замислих за реставрации на коли и други щуротии. :D

Иначе алфата в момента е при едни троянски майстори. Като ми се обадят ще хвана автобуса да си я взема. Като разбера какво е било ще пиша :)

Ебаси обстоятелствения пост съчиних пак... :?


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 08 Мар 2021 10:41


Без гараж с вода и канал, ще берете много ядове със стари кошници, които се опитвате да оправяте, само да си кажа.

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 08 Мар 2021 11:17


Да бе, пълен абсурд, ако ще ги държите в София, при тоя дефицит на паркоместа и гаражи.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 08 Мар 2021 12:37


Таво е една от причините да мразя София и пренаселените градове като цяло :)


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 08 Мар 2021 15:15


Оня ден направих едно от най-тъпите неща откак въртя геврека.
Изтичаше ми винетката на 04.03, ма понеже имах пътуване на 05.03, викам аре утре ше я купя направо. Съответно си дойде утре, аз си драпах макарите до следобед, тръгнах, след 30км по магистралата гледам на един мост закачени камери на АПИ. В тоя момент ме удря в лицето факта, че съм мега просто парче, шот ни винетка, ни хуй съм купил. Съответно отбих при първа възможност и купих една през сайта, ама доколкото знам е късно, щом са ме засекли на предните арки ше ме глобят. И то глобата е ако си платиш 70 кинта компенсаторна такса 14 дена след получаване, иначе 300 лева ако си наистина тъп. Та, ся нито знам дали са ме глобили, нито знам дали ше си я получа глобата че да мина по-тънко, щот ако я пратят по пощата колата е регистрирана на стар адрес че трябваше да я пререгистрирам и нея заради зелената зона.

И може да звучи като всичко това да е било за да си удължа винетката с един ден, но не. Като я купуваш си избираш от коя дата да е валидна.
Тл;др не си купих винетка навреме щот съм тъп и ся това ше ми струва между 0 и 300 лева.

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 08 Мар 2021 19:40


Преди време имах един съквартирант и колега който редовно си пътуваше от София до Бургас и обратно без винетка и никога нищо не е глобяван поне за двете години през които се возех с него. Иначе аз веднъж забравих да си платя вноската по гражданската отговорност и една камера ме беше зансела някъде, та платих 250 лв глоба :)


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 10 Мар 2021 15:47


Знаех си че не трябва да сменям гумите поне до април...

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 10 Мар 2021 16:20


Аз по-рано от Великден, живот и здраве, няма да ги сменям определено.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 10 Мар 2021 16:28


Алфата е била със запушен EGR клапан, което доколкото разбирам е довело до това че притокът на гориво в двигателя е секнал. Махнали са го и са префлашнали колата с друг софтуер. Всичко останало е в перфектно състояние, според майсторите :) Уикенда ще хващам автобуса до Троян и на връщане ще го тествам това чудо на италианското автомобилостроене как е след промените.


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 11 Мар 2021 09:32


Gen.Toast написа:
Знаех си че не трябва да сменям гумите поне до април...


След един тежък сняг, който се изсипа на 01.04, мисля че 2011-та, и моя абсолютен минимум за смяна на гуми стана април. :lol:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 12 Мар 2021 10:24


Днес започва новия сезон във Ф1 с 3 дни зимни тестове в Бахрейн :D Първото състезание ще е на 28-ми

Ако някой проявява интерес към спорта, препоръчвам документалния сериал Drive to Survive, който в много сбит формат успява да прави обзор на предходния сезон като улавя behind the scenes драмата по много готин начин :) Не бях гледал Ф1 от малък и именно този сериал успя да ме зариби отново. Новото му издание излиза на 19-ти

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 12 Мар 2021 13:55


Добре че днес беше над 0, за да мога да отида да свърша някаква работа в центъра :oops:

И най-накрая се случи. Глобиха ме за паркиране пред собственият ми дом на основание чл. 94, ал. 3 В НЕПАВИРАНАТА УЛИЦА ПРЕД БЛОКА.
Ей, ако столична община беше наполовина толкова педантична в поддръжката на улиците колкото в следването на правилникът за движение по пътищата, сигурно аутобана щеше да позеленее от яд.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com