Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 21 Фев 2021 13:47


The Arrow написа:
Добре де, нали ако ваксините са ефективни не би трябвало ваксинираните да се притесняват, че около тях има неваксинирани, поне на тоя етап?

Ваксина, която не предизвиква стерилизиране на вируса, няма как да е ефективна и да доведе до - водя нормален живот и не се притеснявам, че някой може да ме зарази.

Ако говорим за би трябвало - хората би трябвало вече да знаят да не ползват анти-бактериално срещу корона, но очевидно не знаят.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 21 Фев 2021 14:53




за мен не е нормално и децата да са обсебени от тая ваксина, ненормална работа

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 21 Фев 2021 15:00


Нека не причисляваме създания, които живеят пред ТВто, към човешката раса.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 21 Фев 2021 15:43


The Grim Reaper написа:
Не бе, не те питаме що не пишеш на кирилица, толко си можеш, не е кат да си единствения малоумен наоколо. :lol:

Кат бях на 13 и аз исках да съм специален, даже може и да съм говорил за всенародната безличност. Точността на предположението ти що някои могат да бързат да се ваксинират и то е там некъде по адекватност. Това ми е мисълта в главата, и също не е само собствена. :oops:

Едит: А па Гипчо познава ЛЕКАРИ! Споко мой, останалите сме на село с козите, не сме срещали хора на науката. Класически слаб аргумент, сори. :lol:


Не, не, аз имах предвид, че ти си неграмотен. Нещо се напиняш, гледам, ама нищо не ти разбрах. Виж да не си се насрал.


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 21 Фев 2021 16:16


Момчето му куца четенето с разбиране, ма седнало да се пише езиковед. Срах, да, виж да не съм ти напълнил бузките. :lol:
Говньо, виж се бе:
covid2012 написа:
не казвам нищо, освен, че

Тури си още една излишна запетая и пак се обади на тема граматика, точко кат у 6-ти клас, а аз ше го туря на майка ти, точно кат вчера. :D



@Гипчо, сори майка, дори и да види бел свет стерилизиращ имунитет, което е доста съмнително, шанса да трябва да си биеш повторни ваксинки е всъщност максимален, щото antigenic drift най-малкото. Та не разбирам къв е зора да не се бодеш втори път, тия чипове са си съвместими! За да не излизам от кенефната реторика, в крайна сметка кат умираш от глад, и сандвича с лайно е сандвич. :D

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 21 Фев 2021 18:20


The Grim Reaper написа:
обичам да ям лайна, ммм-мм, вкусни лайна, дайте ми още лайна да си хапна, мммм


Наистина сме това, което ядем.


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 21 Фев 2021 20:22


Цитат:
Измислица № 4: Ваксината ще стане задължителна за всички със закон
Според фейсбук публикации в различни държави в Европа, включително и в България, ваксината ще е задължителна за всички граждани, след като правителствата я поръчат и тя им бъде доставена.

Това не е вярно. Ваксината срещу COVID-19 ще се поставя само по желание, както неколкократно заяви министърът на здравеопазването Костадин Ангелов, министър председателят Бойко Борисов, главният държавен здравен инспектор доц. Ангел Кунчев и редица други представители на управляващите.

По-рано този месец българското правителство потвърди участието си в пълното портфолио с всички седем ваксини от общата европейска инициатива за производство и доставка на бъдещи ваксини срещу Covid-19.

"Целта е българските граждани да имат равен достъп до ваксина, когато тя бъде открита, с гаранции за качество, безопасност и ефикасност, като ваксината се предвижда да се поставя само по желание", казват от пресцентъра на правителството.




Източник: https://www.svobodnaevropa.bg/a/30956993.html

така, че който иска да ходи от сега да се ваксинира и да не казва на другите какво да правят, аз определено ще изчакам още известно време.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 21 Фев 2021 20:44


Еми, то няма да излезем от тоя спор, така че поне да ви споделя нещо хубаво. Най-хубавото нещо на 5G-то е, че Виваком пуснаха неограничени мегабайти за мобилни телефони на разумна цена (всъщност не знам дали е свързано, но обявиха новия план горе-долу по същото време, когато ми се появи 5G мрежа на телефона).


---
@Ерик, който иска да си троши главата, да си троши главата :D Аз ще видя тия дни как ще е availability-то на болниците около нас и ще се пусна (ама тайничко се надявам за някоя от другите марки, въпреки че не ми е чак такава драма)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 21 Фев 2021 21:11


The Grim Reaper написа:
Та не разбирам къв е зора да не се бодеш втори път, тия чипове са си съвместими!

Е то е много просто какъв е зора:
- ваксината не е изработена според нормите и реда на изработване на такива неща;
- няма да премахне нуждата да ходиш с маска;
- ако в дългосрочен план се случи нещо с теб, няма как да обвиниш производителя;
- млад човек си и не си лекар на първата линия и съответно няма причина да си на зор за точно тази ваксина.

Но нека да се върнем към това, WTF :lol:
Gen.Toast написа:
Сигурно мислите че птиците са истински :roll:

Това новото твърдение на плоскоземците ли е?

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 21 Фев 2021 22:02


Да, и аз не го разбрах много това с птиците втф :lol: :lol: :lol:

А, и много ме кефи как нежелаещите да се бодат с ковид ваксината(поне на тоя етап) са поставяни на едно ниво с плоскоземците, отричащите науката и другите подобни. :D

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 22 Фев 2021 00:26


Gipo написа:
Е то е много просто какъв е зора:
- ваксината не е изработена според нормите и реда на изработване на такива неща;
- няма да премахне нуждата да ходиш с маска;
- ако в дългосрочен план се случи нещо с теб, няма как да обвиниш производителя;
- млад човек си и не си лекар на първата линия и съответно няма причина да си на зор за точно тази ваксина.


- не е изработена според нормите само в главата на анонимните ти източници, единственото ненормирано в изработката е т.нар. спешно одобрение, което просто означава, че определени кохорти не са преминали клинични проучвания, например в момента текат такива върху бременни
- и кат не се ваксинирам ше ходя с маска, как това е аргумент против?
- да, ше ми порасне трето ухо, на бас че последното хапче без рецепта което си пил е по-рисково от коя и да е ваксина
- имам приятели на под 25 с фиброза от тая болест, това че най-вероятно няма да умра не променя факта, че шанса за щети върху здравето ми са безмерно по-големи ако не се ваксинирам, колкото и да виждаш второто като допълнителен риск.

Още повече, тепърва се водят клинични изследвания за предаването на вируса от ваксинирани, така че към момента да отпишеш влиянието като статистически незначимо докато се позоваваш на доказано незначимите странични ефекти е доста слаба бира. Не че те убеждавам, казах някъде напред че и аз мисля, че акъла не е хуй да ти го набият, ама аз оставам с впечатлението, че просто те е страх от инжекции и со търсиш оправдание. :oops:

@ковидче, да ми се напъваш по граматиката беше доста жалко дори и преди да докажеш, че си бездарен и там, ма тва ся е ебати кринджа, честно. Недоумявам как реши, че ше се впечатлим кат ми преправиш цитат, ма е толко слабо че даже ми е кофти да те напсувам. Не те знам кой си, ма дано верно си некой пубертет пъпчасал, че тва за възрастен човек е кофти работа, извинявай че те нарекох малоумен ако верно си с проблемно развитие или си изпускан по глава. :(

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 22 Фев 2021 00:46


Доста пъти обясних нещата. Както казах, хапвай лайната и не ги рекламирай на другите хора :D

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 22 Фев 2021 01:06


Не бе, да си внушиш че си прав не означава, че си обяснил нещата, означава само че си пълниш главата с лайна. Та, дръж си ги там, не на показ, не е възпитано. :roll:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 22 Фев 2021 01:14


ОоО о О иМаШ АРгУмеНт СрЕщУ вАкСИНИраНеТо с ТиЯ ваКсиНИ, ЗнАчИ тЕ е СтРАх о О О о О о О :crying: :eek: :shy: :blush: :spermatozon:
Image

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 22 Фев 2021 02:14


Ще се ваксинирам само ако се стигне до положение при което да трябва да го направя за да не съм лишен от нещо си. По медиите рекламираха тия ваксини като някакво спасение от сигурна смърт и говореха така че все едно хората нямат търпение да се набодат с това нещо. Сега чак ми е невероятно че чета мнения на хора които наистина нямат търпение :D Иначе да, Гипо залита по някакви конспиративни неща и обижда тия които не се съгласяват с "истината" му, това и преди съм то забелязвал :)


Профил

Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 22 Фев 2021 09:19


А забеляза ли кой почна с обидите :)

Слушайте какво ви приказва Гипо и бъдете благодарни, че си хаби пръстите да ви образова, амеби безмозъчни. И безлични.


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 22 Фев 2021 09:38


Gipo написа:
ОоО о О иМаШ АРгУмеНт СрЕщУ вАкСИНИраНеТо с ТиЯ ваКсиНИ, ЗнАчИ тЕ е СтРАх о О О о О о О :crying: :eek: :shy: :blush: :spermatozon:


Отново не си разбрал - нямаш аргумент срещу ваксинирането, щот си готов да вярваш на всяка тъпотия, която пасва на confirmation bias-а ти => вероятно те е страх. :wink:

Не е до страха от инжекции (то па кой обича, пф), а страх да направиш необратим ход, за който сам можеш да си виновен, по-лесно е да си невинна жертва на тоя вирус, от който също те е страх, затова си внушаваш и че най-вероятно опасността му е пресилена. Страх и от медицинска интервенция, която също винаги крие някакви рискове, а след последната година те е страх и от повече рискове, нищо че "рисковете" от първото всъщност митигират рисковете от второто, и буквално по-големи рискове приемаш ако изпиеш един парацетамол, само че това си свикнал да го правиш и не е нов риск, докато нова ваксина си е страшна, не само щото е ваксина, ми щото е и нова. Малко генерализирам хората с твоя "аргумент", ма няма да се сърдиш, можеш само да кажеш че тва си го обяснявал някъде в миналото, та щом е отлежало начи е неоспорима истина. :D

И е го пак ковид инфантила, с "аргумент" че обидите явно дискредитират, шото мама му е казала че в градината е виновен тоя дето първи почна. Впрочем, с Гипчо може и да си говорим на висок тон, ма никога не съм го обиждал, докато тебе чак ми стана кофти да те псувам, щот дори не знаеш как да реагираш - което не прави живота ти по-значителен, да не се объркаш нещо. Аре.

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 22 Фев 2021 09:40


хах тоз пък грим рийпъра е толкова слят с хайв майнда, че даже не пише 'аз', ами 'ние'. Тъжно, че само до 13 годишен сe е опитвал да бъде индивидуална личност, какво друго да му кажа. Изглежда наистина жалко, че носи провала си като някакъв медал.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 22 Фев 2021 10:37


Признавам си, тази тема ми вдигна самочувствието :oops:. Опитах се да помогна на момчетата, но в крайна сметка си има естествен подбор и процес на еволюция за тая работа.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 22 Фев 2021 12:04


Между другото, едно от нещата дето са ми странни е как целия свят действа в синхрон с тази болест, а за други болести и проблеми така и не могат да се разберат?

___________________________________
тежки нокаути


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com