Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
18 Дек 2016 16:45
Мнения: 306
В момента играе: Soldier of Fortune, Vivisector: Beast Within
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 23 Дек 2020 11:43


Императора написа:
Вече и в Антарктида отчетоха случаИ.
Забележете множественото число.


МакРиди И Чайлдс.

___________________________________
"Carthago delenda est"


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 23 Дек 2020 13:37


Дали имат огнехвъргачки да се справят :lol:

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 31 Дек 2020 14:59


Какво мислите за задължителните ваксини ако искате да посещавате частни обекти? Това според вас на добра воля от обектите/компаниите ли ще се прави или ще бъдат заставяни от правителствата?

Аз лично се надявам да не се случи това.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 31 Дек 2020 15:28


Въобще не вярвам, че правителствата ще наложат задължителни ваксини... поне не в "свободния" свят. Обаче не съм сигурен за частните компании - например авиокомпаниите - от една страна ще си навлекат гнева на много хора и ще си направят много лош ПР, но от друга страна бих им влязъл в положението.

Но дори и това да се случи, според мен би било чак през 2022, защото самият процес по доброволно ваксиниране ще отнеме месеци в повечето държави. А дотогава ще имаме повече информация за ваксините и ефектите им

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 31 Дек 2020 15:34


The Arrow написа:
Какво мислите за задължителните ваксини ако искате да посещавате частни обекти? Това според вас на добра воля от обектите/компаниите ли ще се прави или ще бъдат заставяни от правителствата?

Аз лично се надявам да не се случи това.

Предполагам, че индиректно ще бъдат заставяни от правителствата. Но от друга страна, това ще доведе до фалшиви документи са ваксинации. Колко му е да се измами системата?


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 31 Дек 2020 15:49


Не знам, аз лично не съм антиваксър в буквалния смисъл на думата, нито съм антинаука обаче за конкретния случай бих искал да изчакам колкото се може повече преди евентуално да се ваксинирам някога.

Иначе мисля, че правителствата ще си измият ръцете с бизнеса и ни лук яли, ни лук мирисали както се казва.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 31 Дек 2020 15:51


И аз така.


Профил Skype

Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 31 Дек 2020 18:57


За много години, ТАПАЦИ

:59:


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 31 Дек 2020 18:58


Има още няколко часа ве тапаг :D

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 31 Дек 2020 19:30


За ного години на вируса бе, ГОФРЕН :x
Той става на 1 (една и една четвърт) години днес.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 03 Яну 2021 23:27


https://nauka.offnews.bg/news/Novini_1/ ... 62729.html

гг

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 04 Яну 2021 08:27


Абе някакви смислени ваксини чак след поне година. А тогава вече едва ли ще могат още да лъжат хората с това колко е смъртоносна короната.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 04 Яну 2021 17:48


Gipo написа:
А тогава вече едва ли ще могат още да лъжат хората с това колко е смъртоносна короната.


Image

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 04 Яну 2021 19:08


Голямото предизвикателство на нашето време пред индивида явно ще бъде да не се поддава на крайностите.

За съжаление, в моя балон, както очевидно и по целия свят, непрекъснато се увеличават разделението и силните емоции - и то до такава степен, че просто ме уморява и даже не ми се влиза в спор, когато някой каже нещо глупаво. А преди нямах търпение да някой да каже нещо глупаво (според моите разбирания), за да почна чаршафите с обяснения - както се е случвало тук неведнъж. :D

В момента не можеш да си с либерални възгледи И едновременно с това да смяташ, че съвременният прогресивизъм е прекалено агресивен и на моменти не по-малко плашещ от това, срещу което се бори.
Не можеш да си ЗА гей браковете, да защитаваш правата им И едновременно с това да ти е писнало от педерастка пропаганда и in your face отношението.
Не можеш да НЕ дискриминираш чернокожите и просто да гледаш на тях като на хора като всички други - трябва да ги третираш като специални и да минаваш обучения за това на работа.
Не можеш да смяташ, че около коронавируса се вдигна малко повече от нужната истерия като последица от глобализацията на света и съответно не се предприеха най-добрите дългосрочни мерки, И едновременно с това да го приемаш като сериозната заплаха, която е и да не се правиш на интересен на касиерката в магазина с носенето на маски или каквото и да било друго, което ти коства минимум шибани усилия.

И зад твърдите убеждения на всеки като източници са посочени "приятел на приятел ми каза", "ти не го ли гледа онова видео, където Х обяснява каква е цялата работа и как ни манипулират с нея" (където Х е някакъв сопол с мнение, базирано на никакви факти, но за сметка на това популярен, защото удовлетворява confirmation bias-a на аудиторията си), "пише го навсякъде в интернет" (където навсякъде в интернет е някакъв кропнат шот от туиит на тотално неизвестен профил, разпространяван по всички мийм канали) и т.н.

Впрочем, това, което Ерик пусна, е взимайки предвид всички локдауни, носенета на маски и т.н.

И малко не мога да разбера аргумента, че лъснало как коронавирусът не бил опасен. Ми не сме го оставили да стане наистина опасен бе, момчета - нали това е целта на всички тия мъки.

Наистина ми се ще колективната мисъл първо да търси и да чете и едва тогава да си формира мнението, а не както е сега - точно обратното.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 04 Яну 2021 19:28


Чисто и просто, проблемът е в липсата на доверието на хората към институциите и адекватната комуникация от институциите към хората. Също така, липсата на адекватни икономически помощи за пострадалите е проблем.

Аз лично не вярвам на пропагандата за безопасността на ваксината, но не съм антиваксър. Но предполагам в някакво време по-натам ще си я сложа когато има повече информация.

Нося си маска където и когато е нужно, но нищо повече. Но се надявам до края на тази година да приключат нещата.

А поста на Морко е в стил вижте ме колко ме съм умен. :D

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 04 Яну 2021 19:39


Постът ми нямаше да съществува, ако повече хора се опитваха да пишат като "вижте ме колко съм умен" вместо като "вижте ме колко тъп мога да бъда", те еба и тебе :!:

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 04 Яну 2021 20:03


Маце Борко написа:
Постът ми нямаше да съществува, ако повече хора се опитваха да пишат като "вижте ме колко съм умен" вместо като "вижте ме колко тъп мога да бъда", те еба и тебе :!:

Цитат:
В момента не можеш да си с либерални възгледи И едновременно с това да смяташ, че съвременният прогресивизъм е прекалено агресивен и на моменти не по-малко плашещ от това, срещу което се бори.
Не можеш да си ЗА гей браковете, да защитаваш правата им И едновременно с това да ти е писнало от педерастка пропаганда и in your face отношението.
Не можеш да НЕ дискриминираш чернокожите и просто да гледаш на тях като на хора като всички други - трябва да ги третираш като специални и да минаваш обучения за това на работа.
Не можеш да смяташ, че около коронавируса се вдигна малко повече от нужната истерия като последица от глобализацията на света и съответно не се предприеха най-добрите дългосрочни мерки, И едновременно с това да го приемаш като сериозната заплаха, която е и да не се правиш на интересен на касиерката в магазина с носенето на маски или каквото и да било друго, което ти коства минимум шибани усилия.


Иначе с това съм мега съгласен.

Но все пак, мисля че не може да отречеш, че има хора които определено си правят схеми на гърба на вируса.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 04 Яну 2021 20:59


Ма какво доверие в институциите бе, вие добре ли сте? Хората умират от какво ли не, а всички ги пишат като корона. Как така хем е толкова опасна короната, хем пък се налага да издуват статистиката? То или е едното, или е другото (в случая).
Всеки работник в лаборатория знае, че нещата с тестовете не са ок. Всеки човек, чийто роднина е починал в последните месеци, знае, че нещата не са наред. Дали е защото са го оставили да умре заради липса на грижи или защото е починал от едно, а са го писали като друго... На тия точно и лайното си няма да доверя.

А тия конкретни две ваксини - ако не си на 90г, трябва да си напълно луд, за да отидеш за доброволна ваксинация.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 04 Яну 2021 21:04


Маце Борко написа:
Голямото предизвикателство на нашето време пред индивида явно ще бъде да не се поддава на крайностите.

За съжаление, в моя балон, както очевидно и по целия свят, непрекъснато се увеличават разделението и силните емоции - и то до такава степен, че просто ме уморява и даже не ми се влиза в спор, когато някой каже нещо глупаво. А преди нямах търпение да някой да каже нещо глупаво (според моите разбирания), за да почна чаршафите с обяснения - както се е случвало тук неведнъж. :D

В момента не можеш да си с либерални възгледи И едновременно с това да смяташ, че съвременният прогресивизъм е прекалено агресивен и на моменти не по-малко плашещ от това, срещу което се бори.
Не можеш да си ЗА гей браковете, да защитаваш правата им И едновременно с това да ти е писнало от педерастка пропаганда и in your face отношението.
Не можеш да НЕ дискриминираш чернокожите и просто да гледаш на тях като на хора като всички други - трябва да ги третираш като специални и да минаваш обучения за това на работа.
Не можеш да смяташ, че около коронавируса се вдигна малко повече от нужната истерия като последица от глобализацията на света и съответно не се предприеха най-добрите дългосрочни мерки, И едновременно с това да го приемаш като сериозната заплаха, която е и да не се правиш на интересен на касиерката в магазина с носенето на маски или каквото и да било друго, което ти коства минимум шибани усилия.

И зад твърдите убеждения на всеки като източници са посочени "приятел на приятел ми каза", "ти не го ли гледа онова видео, където Х обяснява каква е цялата работа и как ни манипулират с нея" (където Х е някакъв сопол с мнение, базирано на никакви факти, но за сметка на това популярен, защото удовлетворява confirmation bias-a на аудиторията си), "пише го навсякъде в интернет" (където навсякъде в интернет е някакъв кропнат шот от туиит на тотално неизвестен профил, разпространяван по всички мийм канали) и т.н.

Впрочем, това, което Ерик пусна, е взимайки предвид всички локдауни, носенета на маски и т.н.

И малко не мога да разбера аргумента, че лъснало как коронавирусът не бил опасен. Ми не сме го оставили да стане наистина опасен бе, момчета - нали това е целта на всички тия мъки.

Наистина ми се ще колективната мисъл първо да търси и да чете и едва тогава да си формира мнението, а не както е сега - точно обратното.

+1

По отношение на короната, аз си оставам на мнението, че пренасищането с огромни количества информация предизвиква мозъчна диария (г/д както храната прави със стомаха ни)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 04 Яну 2021 22:15


Маце Борко (и Дидко) написа:
кофата с истините

+1000

Имам чувството, че тва е един от големите проблеми на нашето поколение. Обинявахме предното, че е тъпо щото няма достатъчно информация и не си прави необходимия труд да я потърси. Нашето е първото, което има неограничен достъп до информация, с която е постоянно заривано, и някак не отстъпва по тъпота. Щото в момента има информация за всичко в излишък, вярна или грешна - има я. Аз го виждам като следствие на липсата на качествено образование, но проблема е със сигурност много по-комплексен. За мнозинството е по-важно не да използва тоя обем от данни за да подложи на здравословно съмнение дори собственото си мнение и ако се наложи (даже с гордост) да заяви, че предното му съждение е било плод на грешна информираност, а я използва само и единствено за да потърси потвърждение на първосигналното мнение, което е подхванал когато за пръв път се е сблъскал с която и да е полемика. Важи и за всеки от примерите на Морката, и става особено болезнено с коронавируса. Добавяйки обаче и ефекта на прекомерната възможност за разпространение на информация, вярна или грешна, който пак е пръв за нашето време, нещата излизат извън контрол. Нали, не искам да кажа, че "истината е някъде по средата", щото ше вляза в middle ground fallacy, но определено първобитния подход на принадлежност към за vs против, ние vs те, левски vs цска и etc. ми идва в повече, особено последната година.

Казвайки това, с годините почнах и аз да си подбирам битките и публиката. Например, ако Морко седне да ми каже, че се притеснява от гейовете, ваксините, глобализацията, чернокожите, 5g, квито още примери даде, с кеф бих седнал да му чуя доводите и източниците, пък да изложа и моите, навлизайки в спора с ясното съзнание, че и моето мнение би подлежало на промяна в следствие на добра доказуемост.
Кво прайм обаче кат пуснеш на Гипчо статистика, че 2020 е с най-висока смъртност в бг за последните 70 години без разбивка по причинност, а той ти обяснява, че това било щото завишили статистиката на смъртността от коронавирус за сметка на другите причини, после генерализира всички лаборанти, после всички починали роднини, и накрая заклеймява всички ваксини без къвто и да е довод?
Мнението ми е, че няма полезен ход в случаи, в които за ответната страна е по-важно да бъде прав за себе си отколкото да е прав за фактите.
Prove me wrong, ама "акъла не е хуй, че да ти го набият".

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com