Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 15 Дек 2020 20:19


Само дето в случая не е ЕЖК ами беше цитиран изпълниятелния директор на някаква авиокомпания от Австралия. Предполагам, че нищо не им пречи да го наложат.

Иначе да, можем само да спекулираме на този етап.

Дай да дойде следващата година и ще го мислим тогава какво ще става.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 15 Дек 2020 20:59


vanmx написа:
Това казвам - нормалните хора няма за искат да се ваксинират ей така щото по телевизията са им казали. Затова няма нужда да се притесняваме че ще има масова ваксинация - хората не искат и няма как да им се наложи.

Не съм те разбрал явно. Иначе, ако решат, ще го наложат. Това, че ваксините не са задължителни е само на теория. Ако не искаш - ще те принудят. Като човек, който следи ковид новините, мога да кажа, че това с полетите далеч не е ЕЖК. Отделно, че не е и далеч най-страшното. Аз не знам защо конспирация стана мръсна дума и тези, които допускат такава са смятани за някакви идиоти. Напротив, ние сме трезво мислещи, предпазливи, open minded хора, които мислим и не вярваме на всяка глупост, която чуем по новините. И има голяма разлика между допускащи конспирации и вярващи на конспирации. Още откакто излязоха Zeitgeist филми, конспирация стана мръсна дума, а пък аз не виждам едно невярно нещо да са казали в тези филми.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 15 Дек 2020 21:36


Аз за това не вярвам нито на официалните източници, нито на конспираторите. Просто си взимам някакви елементарни мерки, информирам се сравнително често и това е. Но без излишно психясване.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 15 Дек 2020 23:03


Така е най-добре. Баланс между двете. И аз гледам да съм така.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
25 Апр 2014 15:10
Мнения: 1069
В момента играе: MoneyCrafta
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 17 Дек 2020 19:03


Българските коментари на тази тема ме карат да чувствам гняв, обърканост, понякога дори смях. Това важи и за двете страни, за което съм напълно съгласен с постовете отгоре за запазване на баланс. Не се изказвам като някой, който чете статистики на топличко у тях и прави заключения, а като медицински лаборант, който през последните месеци е направил общо над хиляда PCR, антигенни, и антитела тестове, което включва не само нанасяне на теста, но и събиране на материал за него, поради което съм посещавал неведнъж препълнено Ковид отделение. През януари имах доста филмарска гледна точка за вируса; бях си въобразил, че ето: „ще изживея и аз чумата, точно както по книга“. Мога без преувеличение да кажа, че очакванията ми бяха напълно надхвърлени. Може би ще се получи дълъг пост, но не задължавам никои да го чете. Все пак, може би ще е интересно за някои хора.

На първо място искам да засегна темата с леглата или по-точно техния недостиг. Истината е, че такъв няма, и няма да има. В болницата, в която работя има няколко Ковид отделения. Държавата плаща добре за разкриване на тези легла и дори болниците печелят много повече ако едно отделение, с не много пациенти, бъде преустроено като Ковид такова. Съществуват и фалшиви ковид пътеки, при които леглото остава празно, но по система някой лежи в него. Главния проблем е с недостиг на персонал, но за това после. Искам само да предупредя, че ако имате роднина, който не се чувства добре, и се притеснява, че нещата може да се влошат, да не бързате да го хвърляте в Ковид отделение. Реално, средно-тежките случай се настаняват, за да се точи касата от тях. Дори мамка му на парите, все пак за тези хора ще е много по-приятно да прекарат болестта вкъщи, отколкото да бъдат будени преди съмване, да ги дупчат по няколко пъти на ден за кръв, и като цяло кофти си е да знаеш, че си на това място. Нещата ще се подобрят ако се приемат само най-тежките случаи, но познавайки шефовете на бг болниците; едва ли.

Anyway, аз мисля, че пренебрежението на процента смъртност е доста наивна гледна точка, защото смъртността от този вирус е идеална за неговата репродукция в едно население. Процента е точно толкова, за да не бъде взиман сериозно от индивидуално виждане, но достатъчно висок, за да срива здравни системи на развити държави. Доста противоречив е този вирус, създаващ изключително много сиви казуси, които не могат да бъдат решени без „но“, точно както е по въпроса за ваксините.

Едно нещо, което забелязах още преди да заработя директно със заразата, е как пандемията напълно ти ебава представата за времето. Това, което очакваш в най-скорошен план, изведнъж се изтласква извън очакваните рамки. Събития, които изглеждат далечни, ти се струпват пред тебе. Дори когато се опиташ да се пригодиш към тези промени, нещата изведнъж тръгват сякаш предсказуемо, но само до време. Може би само на мен така ми се струва, не знам; интересно ми е да чуя дали някои друг не го е изпитал това. Обаче, за работата в болница и дума не може да става, хаоса е истински. Всичките оплаквания на българските лекари са напълно оправдани. Дори един лаборант като мен става изключително незаменим в сегашните условия. Работиш без да знаеш дали ще почиваш Събота и Неделя, а делник не минава без извънредни часове. По всяко време може да се наложи да покриеш дежурство на някой разболял се или напуснал. Да, страшно много хора неиздържат и напускат. Други си взимат измислени болнични, които продължават с месеци (платени , разбира се). Издигнах се изключително бързо в йерархията само благодарение на това, че работата трябва да бъди свършена от някого, дори не напълно подготвен. Наистина, на моменти усещаш колко е крехка цялата система и как всеки момент може да рухне само ако няколко санитарки си вземат багажа.

Нещата няма да се подобрят в продължение на поне няколко месеца, и това, което ме плаши е, че българската психика няма шанс да издържи.

___________________________________
нелегален написа:
Grim Demise написа:
столквах ти профила по едно време...

не искам да имаме никакви взаиомоотношения.


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 17 Дек 2020 21:43


Качествен пост 10/10
Според теб защо се стига до там да не можеш да влезиш в болница (да чукам на дърво да не ми се налага) освен ако нямаш ковид и няма да ти обърнат внимание както имаше няколко такива случая?

В началото като почваше цирка си мислех колко зле ще е положението особено като знам изключително разбитата ни здравна инфраструктура каква е и даже бях изумен как практически не усетихме първа вълна тука в България. Сега, за съжаление, се случва лошия сценарии защото всички лятото си мислеха, че ковида е отминал(и че изобщо не съществува) и не се бяха подготвили за сегашната вълна.

Иначе, много ясно че българската психика няма да издържи тъй като няма адекватна икономическа помощ за пострадалите бизнеси и работници и не мисля, че можеш да ги виниш хората по някакъв начин. Освен това, с нон-стоп облъчването по медиите и всичко останало е нормално някои хора да се побъркат.

Общо взето, силно се надявам, до година по това време, живот и здраве, нещата да са почнали да поотминават и то окончателно.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 18 Дек 2020 11:52


Сигурно има в предвид, че на хартия са пълни.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 20 Дек 2020 17:21


Изключитлено много мразя генерализациите и поставянето под общ знаменател.

Защо се твърди, че един човек ако не се доверява на ковид ваксината, то същия този човек е антимаскър, антиваксър и задължително отрича науката. И най-важното, подкрепя Тръмп.

Аз,примерно, нямам против маските, не съм антиваксър, но съм скептик към ковид ваксината поне на този етап и ще я избягвам до колкото мога.

Но междувременно съм фен на науката. Но на истинската наука, а не политизираната, каквато според мен е с ковд ваксината.

И подкрепях Тръмп, поне до скоро. Но това не означава, че сега съм станал фен на Байдън.

Тъпа работа.

А да, не съм и фен на конспирации като Qanon.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 20 Дек 2020 20:06


И мен ме дразни изключително много. Ако не си с нас, си против нас. И ако не си против нас, значи си с нас и ако не правиш всичко като нас автоматично ставаш против нас.

За жалост няма нищо по-човешко от това да гледат да те напъхат в някакъв калъп, към който СИ МИСЛЯТ, че имат подход, и така. И ако по някакъв начин не възприемеш техният заучен подход към калъпа, в който са те напъхали, им причиняваш когнитивен дисонанс и не ти се кефят.

Аз по никакъв начин не съм анти-ваксър, но тая работа с ковида е толкова прозрачно схемаджийска, политизирана, грозна и квито щеш още епитети, че направо не знам.


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 20 Дек 2020 23:05


А какво мислите за неща като това: https://dnes.dir.bg/obshtestvo/samoleti ... aksinirani

Аз мисля, че е огромна грешка ако се наложи това и само ще накара конспираторите да почнат още повече да говорят.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 21 Дек 2020 00:20


Еби му майката, вече просто трябва да отворя Дир Бг за да вляза в тоталитарната дистопия маскирана като светлото бъдеще.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 21 Дек 2020 21:51




Като цяло съм склонен да се съглася с професора. И не, не е от тия дето казват, че вирус няма.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 21 Дек 2020 23:03


А ТОЯ БАТЕ КОЛКО МЕ ДРАЗНИИИИИ

Има някои хора, дето са ми малко енигма, има и такива, дето са ми доста прозрачни.

Тоя е от вторите.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 21 Дек 2020 23:28


Добре де, можеш ли да отречеш, че разни индивиди се възползват от ситуацията с различни цели? Определено тези събития няма да минат от днес за утре, в преносния смисъл, а последиците от тази криза ще са налице за доста години.

Дано да греша.

И само да подчертая не вярвам нито на конспирациите, нито на официалните източници.

А професора ми е симпатичен сравнително и доста по-добре от Пасков, примерно.

СЗО с официално съобщение, че нямало причина за паника: https://www.dnevnik.bg/sviat/2020/12/21 ... _NaiNovoto

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 21 Дек 2020 23:45


Маце Борко написа:
А ТОЯ БАТЕ КОЛКО МЕ ДРАЗНИИИИИ

Има някои хора, дето са ми малко енигма, има и такива, дето са ми доста прозрачни.

Тоя е от вторите.

Тоя е ебати нихилиста

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 22 Дек 2020 10:43


кво ше гледаш ти, нали щеше да умираш тая зима :?: празноглавец безподобен


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Апр 2006 10:18
Мнения: 1168
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 22 Дек 2020 15:48


11| 1353|22.12.2020
”Добрият съсед България” ще помогне на РСМ с ваксини срещу COVID-19

https://frognews.bg/novini/dobriiat-sas ... id-19.html

Леле, допуснах, че ПС Мания е напуснала България. :Oooops:

___________________________________
Нема таа, нема онаа.


Профил

Аватар
Регистриран на:
18 Дек 2016 16:45
Мнения: 306
В момента играе: Soldier of Fortune, Vivisector: Beast Within
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 22 Дек 2020 16:11


Македонците да го духат на сърбина и без това са умрели за него. Защо трябва да им помагаме?

Трябвало е още през 90-те да га анексираме, дейба. Когато сме имали войска и оцелели ветерани от ВСВ.

___________________________________
"Carthago delenda est"


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 22 Дек 2020 17:19


Ако му се чете на някого:
Цитат:
Към момента има два типа ваксини в напреднала фаза на разработка и вече одобрени или пред одобрение. Едните са РНК ваксините, които използват липидни наночастици, съдържащи химически модифицирана с цел повишена стабилност РНК молекула, кодираща S протеина на SARS-CoV-2, за да експресират този протеин в клетките на ваксинирания индивид и да индуцират имунен отговор към него. Другите са ДНК ваксини, използващи аденовируси като вектор, за да доставят гена за същия S протеин. РНК ваксините бяха почти напълно нетествана технология и имаше много съмнения дали изобщо този подход ще проработи, но засега представянето им, поне на базата на наличните данни, е най-добро.
Но оттук нататък започват усложенията. Идеалната ваксина трябва да дава доживотен имунитет, този имунитет да е стерилизиращ (т.е. да предотвратява не само тежкото протичане на заболяването, но и заразяването) и да е лесна за масова дистрибуция.
РНК ваксините не изпълняват последното условие, тъй като РНК е нестабилна молекула и това налага съхраняване на много ниски температури (тази на „Пфайзер“ на –70C, тази на „Модерна“ на –20C). Като и двете ваксини изискват поставяне на две дози през няколко седмици една от друга, което удвоява проблема. Трудно е да си представи човек как ще има масова ваксинация с РНК ваксини в тропическите райони на Третия свят.
Колко дълго трае имунитетът, няма как да се знае, без да е минало достатъчно дълго време, но е много вероятно да не е дълготраен, което ще наложи ежегодни реваксинации (или може би веднъж на две години). Това е сериозен проблем за векторните ваксини, тъй като при тях освен имунитет към S протеина на SARS-CoV-2 се изгражда имунитет и към самия вектор; повторна ваксинация със същия вектор ще е неефективна, тъй като той ще бъде обезвреден от иммуната система много преди да има шанс да си свърши работата.
Именно заради този проблем, векторните ваксини използват например аденовируси от шимпанзета, към които няма изграден имунитет в човешката популация. Но няма безкрайно разнообразие на аденовируси, от което да се черпи за бъдещи реваксинации. Така че ако имунитетът не е траен, ще трябва да се прибегне до тип ваксина, при който няма такива проблеми, каквито са РНК ваксините.
Обаче и РНК ваксините, и наличните в момента векторни такива, имат един много сериозен друг недостатък – те не са стерилизиращи (което се и потвърди от изпитанията на тази на „АстраЗенека“). Т.е. ваксинираните могат да се заразяват, те просто не развиват сериозни симптоми. Причината за това е, че те индуцират само IgG антитела, но не е и мукозалните IgA антитела, които защитават срещу първоначална инфекция в горните дихателни пътища.
Това е потенциално огромен проблем по две причини. Първо, съвсем възможно е ваксинираните не само да могат да се заразяват, но и да предават вируса. Така, ако примерно половината популация е ваксинирана, а другата не е, ще е много трудно да се накарат ваксинираните да продължат да носят маски, въпреки че те с това си поведение излагат на сериозна опасност неваксинираните.
Второ, това създава огромен еволюционен селективен натиск към възникването на мутанти, резистентни към тези ваксини. Това не е така при стерилизиращите ваксини – при тях при среща с вируса той бива обезвреден моментално, без да му се даде възможност да се размножи. Но с нестерилизиращи ваксини и милиарди заразени ще има предостатъчно възможности за възникване и селектиране на мутанти, към които налчините ваксини нямат никакъв ефект.
Така е доста вероятно в идните години да се борим с COVID-21, COVID-22, COVID-23a, COVID-23b, COVID-25a до COVID-25g, и т.н.
Интраназалните ваксини би трябвало да индуцират стерилизиращ имунитет, и такива се разработват в момента, но те са по-назад в процеса. При тях обаче е дори по-малко вероятно този имунитет да е дълготраен.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 22 Дек 2020 20:13


Ами... Лошичко :D

Много искам да fast forward-на няколко години и да видя докъде ще доведе всичко това


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com