Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 28 Ное 2020 14:50


Според мен, властта ни, колкото и да не я харесвам, няма думата за това нещо. Снесено е отгоре и нашите просто изпълняват. То е ясно, че за всяка бройка починал от корона се взимат субсидии, това го има черно на бяло. Отказвам да повярвам обаче, че са ЧАК толкова безскруполни, че да го правят единствено заради лична изгода. Не си представям някой да мрази държавата си чак толкова, че да е склонен да я фалира, за да лапне още някой лев.
Иначе за другото. Наложи се да взимам моя човек от болницата, защото не можеше да си кара колата, беше пред нервен срив. Не стига, че е починала майка му, пък на всичкото отгоре отрепките я вписали като корона, в името на статистиката...
Другите два случая идват от прекалено достоверни за мен източници, че да се осъмня в думите им.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 28 Ное 2020 15:49


На мен пък ми се вижда най-вероятен втория сценарии на Андрей и бих се съгласил с първият параграф на Гипо.

Просто ми е странно колко координирани са и медиите и правителствата от самото начало на цирка, та цялото нещо ми прилича на някакво активно мероприятие.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 28 Ное 2020 16:00


Имайте предвид, че много смъртни случаи означава провал на правителството в овладяване на кризата. Което не виждам как е в полза на правителството, особено на фона на предстоящи избори. Но както Гипо казва, определени кръгове се облагодетелстват от субсидиите.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 28 Ное 2020 16:10


Мен ми е странно как се оттървахме толкова леко пролетта. Даже толкова леко, че тръгнаха конспирации как не съществува вируса, антимаскърите и т.н. Ама дето вика Бойко, 'фатката е да се пазим и това е.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 28 Ное 2020 16:23


Liberty написа:
Имайте предвид, че много смъртни случаи означава провал на правителството в овладяване на кризата. Което не виждам как е в полза на правителството, особено на фона на предстоящи избори. Но както Гипо казва, определени кръгове се облагодетелстват от субсидиите.

Така е, ситуацията привидно изобщо не е в интерес на Гроб. Наистина странно. Или корабът потъва и гепят каквото може до последно, или наистина нямат думата в тия световни решения.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 28 Ное 2020 17:22


Спомняте ли си в началото как го изкарваха, че едва ли не хората припадат по улиците в Китай и някви такива? Много интересно как се оказа, че не е точно така и от тогава не се е чувало май за такива неща.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 28 Ное 2020 20:05


The Arrow написа:
Спомняте ли си в началото как го изкарваха, че едва ли не хората припадат по улиците в Китай и някви такива? Много интересно как се оказа, че не е точно така и от тогава не се е чувало май за такива неща.


Те наистина припадаха. Поради намалена сатурация (обогатяване на кръвта с кислород), което се причинява от по-тежките форми на заболяването. Сега просто знаем доста повече за вируса, как протича заболяването и какво трябва да се прави.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 28 Ное 2020 21:33


Liberty написа:
The Arrow написа:
Спомняте ли си в началото как го изкарваха, че едва ли не хората припадат по улиците в Китай и някви такива? Много интересно как се оказа, че не е точно така и от тогава не се е чувало май за такива неща.


Те наистина припадаха. Поради намалена сатурация (обогатяване на кръвта с кислород), което се причинява от по-тежките форми на заболяването. Сега просто знаем доста повече за вируса, как протича заболяването и какво трябва да се прави.


Дори да е така, защо вече не чуваме нищо за Китай? И защо го изкарваха така, че все едно вируса е навсякъде тоест като радиацията нещо и едва ли не ако излезиш от вас без маска автоматично се заразяваш.

И според вас, какво следва след като приключи пандемията? Говори се от официални лица, че няма да са задължителни ваксините, примерно, обаче от друга страна ако искаш да летиш явно ще ти изискват нещо като доказателство, че си ваксиниран. И това не съм го прочел в конспиративните сайтове и групи, ами в съвсем официални такива, които цитират представители на авиокомпаниите.

Един вид, прави си каквото искаш, ама ако не си ваксиниран си изключен от обществото.

На мен лично не ми се вижда нормално това.

Аз лично бих се ваксинирал, но стига да имам абсолютни гаранции, че в дългосрочен план нищо няма да ми стане. Разбира се, ако ги нямам тези гаранции, бих предпочел да пропусна ваксинацията, ако е възможно.

Но не смятам, че трябва да се поставят такива условия, за тия дето не желаят да се ваксинират.Просто защото се потъпват принципите на демокрацията и свободния избор, за който толкова дълго се пропагандираше, а и на мен ми харесва всеки да има право на свободен избор без правата му да са застрашени по някакъв начин.

А и освен това, поставянето на условия направо е като подарък за конспираторите и един огромен автогол за властите.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 29 Ное 2020 11:58


^ Във връзка с това, бях принуден да се сблъскам със суровата реалност, че повече от половината ми приятели са не по-интелигентни от едноклетъчно - твърдят, че щом от Китай нищо не се чувало, значи ситуацията била овладяна. Не бе, как ше крият информация. Да не са ... ФАКАНИЯ КОМУНИСТИЧЕСКИ ТОТАЛИТАРЕН КИТАЙ

Наистина отчайващо


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 29 Ное 2020 15:27


Трудно е да се каже каквото и да е за Китай, поради липсата на достоверна информация.

Иначе момци, колкото и да отбягвам модерните трендове, Covid 19 не ме подмина и мен.

Ето как се развиха нещата дотук (предполагам на някого може да му е интересно).

Заразиха ме предполагам в Сряда, когато едни приятели дойдоха в нас за малко. На следващия ден единият приятел беше със симптоми, аз все още не.

В четвъртък вечерта почнах да се чувствам зле (горе долу 24 часа след заразяването), като едвам си довърших стрийма, който приключва в полунощ.

В петък се събудих с тежест в гърдите и суха кашлица. Леко раздразнено гърло, но не остро възпалено, както се случва при грип. Леко завтъкнат нос, но не обилно течащ, като при грип. Най-лошото беше, че почти през целия ден имах 38°С температура, като накрая изпих един Фервекс, че не се траеше и това донякъде помогна.

В събота се събудих без температура, което беше обнадеждаващо. През деня развих относително ниска (под 38°С) на няколко пъти, но си спадна без медикаменти. Същия ден ми донесоха бърз антигенен тест, за Covid 19, който излезе положителен. Имах спорадични болки в ставите (колена, кръст) и прасците. Тежестта в гърдите, раздразненото гърло и носа си останаха.

Днес, като че ли съм малко по-добре, но основните симптоми си остават. През нощта имах болки в ставите и мускулите, но нищо сериозно. Нямам температура и като че ли дробовете ми са малко по-добре, но е рано да се каже.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 29 Ное 2020 15:58


Всичко, което описваш звучи като съвсем нормален сезонен вирус. Тоест като нещо, което сме преживявали десетки пъти в животите си. Не е приятно, наистина, но заслужава ли си заради него да се случват всички други по-големи последствия? :?

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 29 Ное 2020 16:33


Гипче, заслужава ли си, понеже Андрей - млад човек в разцвета на силите си - го кара към момента леко, да генерализираш на базата на неговия опит?

Щото аз пък мога да почна да разказвам неща, от които да ти побелее косата.

Всеки е голям философ и много ги чатка нещата, докато някой здрав и прав негов близък не изжули болничното легло за две седмици или направо не го изпънат в ковчега.

Дайте да свърши цялото нещо и тогава ще вадим заключенията кое било правилно и кое грешно.

Вкъщи също го караме, ок засега.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 29 Ное 2020 18:36


Андрей, съжалявам да го чуя. Стискам палци да си добре и ти желая бързо възстановяване!

Като човек, който е против локдауна, твърдя, че вирусът не е шега работа и трябва да подхожда доста отговорно към него и най-вече да пазим възрастните хора. Който живее с такива е редно да се карантинира и да ограничи на максимум излизанията си. С баба ми се виждам само навън вече. На самите възрастни хора също трябва да им се обясни никъде да не излизат освен до кварталния магазин. Недоумявам какво правят в градския траснспорт. Тъжното е, че вече има доста случаи и на млади починали без придръжаващи заболявания, даже и на бебета. Това, че 90% имаме силен имунитет и добър ген не означава, че трябва да подеценяваме вируса. Аз от 6 години не съм боледувал от нищо, ще видим дали ще ме удари вирусът, за да ми развали стрийка :o


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 29 Ное 2020 21:40


Маце Борко написа:
Щото аз пък мога да почна да разказвам неща, от които да ти побелее косата.

Разбирам идеално какво имаш предвид, не съм искал да омаловажавам ничии страдания. Идеята ми е, че всичко това се случваше и преди короната и не виждам причина да се блокира всичко останало.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 29 Ное 2020 22:19


Не е така. Отвори сайта на НСИ и виж смъртността за последните месеци, сравнена с тази в предишни години.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 29 Ное 2020 22:47


Der Meister написа:
Не е така. Отвори сайта на НСИ и виж смъртността за последните месеца, сравнена с тази в предишни години.

Тия сайтове са също толкова манипулирани, колкото и новините. В сайта на СЗО смъртността от сезонен грип винаги е била около 1%. Дойде короната и процента моментално стана 0,1. За да пишат всичко възможно на короната.
И пак, нормално е смъртността от корона да е много висока на хартия, след като пишат едва ли не всяка смърт като корона... Хората спряха да умират от друго едва ли не...

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 01 Дек 2020 00:15


https://edition.cnn.com/2020/11/30/asia ... index.html

Я, статия в ЦНН за Китай и тяхното справяне с вируса.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 01 Дек 2020 10:56


Gipo написа:
Der Meister написа:
Не е така. Отвори сайта на НСИ и виж смъртността за последните месеца, сравнена с тази в предишни години.

Тия сайтове са също толкова манипулирани, колкото и новините. В сайта на СЗО смъртността от сезонен грип винаги е била около 1%. Дойде короната и процента моментално стана 0,1. За да пишат всичко възможно на короната.
И пак, нормално е смъртността от корона да е много висока на хартия, след като пишат едва ли не всяка смърт като корона... Хората спряха да умират от друго едва ли не...

1% смъртност от сезонен грип е адски много, никога не е била толкова. Кой те излъга, че винаги е била 1%?


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 01 Дек 2020 11:53


Жената на мой приятел е завършила медицина и понастоящем е мениджър в международна фармацефтична компания. Тя го каза на едно събиране. Както каза и, че бързите тестове за корона в аптеките имат не повече от 60% шанс за точност. След това имах ходене при личния лекар и го питах, дали наистина смъртността от сезонен грип е 1%, а той:"ъ, един процент, в България някои години е било и повече".
Те ме "излъгаха".

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 01 Дек 2020 12:42


The Arrow написа:
https://edition.cnn.com/2020/11/30/asia/wuhan-china-covid-intl/index.html

Я, статия в ЦНН за Китай и тяхното справяне с вируса.



Да бе!
Нима искаш да кажеш че най-големият тоталитарен апарат в света би лъгал?
Държава която от пролетта тази година няма абсолютно никакви нови случаи?
Я се разкарай от тука, трябва да се справим с епидемиите с китайският модел.

https://www.karger.com/Article/FullText/508448
https://www.newyorker.com/magazine/2020 ... oronavirus
https://www.nybooks.com/articles/2020/1 ... id-crisis/
https://eu.usatoday.com/story/news/worl ... 938374001/
https://www.nytimes.com/2020/10/30/worl ... virus.html


Все още чакам европейските народоотстъпници да потърсят отговорност от тая дупка.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com