Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 08 Ное 2020 23:57


Оф, тия скапани джипове са чумата на 21ви век.
Писна ми от тия грозотии с полегата задница.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 09 Ное 2020 04:39


Паркетни джипове, пълна подигравка.

И от всичките баш па Х6 ли посочи -.-

Иначе Гипо е прав, ако ти трябва надеждна кола за не-много пари, Хюндай. Направих си труда и поразпитах някви бакшиши за новите им Кии, на 20к км смяна на скоростна кутия както искайте го приемайте :D :D :D

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 09 Ное 2020 12:23


Хюндай е може би практичен избор, ако си фирма и ги купуваш нови, на ниска цена и ги изхвърляш след като им изтече гаранцията. Това са евтини, корейски боклуци, които изглеждат лъскаво като нови, но се разпадат като навъртят километри, защото са ЕВТИНО направени. Тези коли не задържат цената си с годините, което е обяснимо. Не са практичен избор да си ги вземеш втора ръка или за личен автомобил като цяло.


___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 09 Ное 2020 12:47


Нашите имат 2ро поколение хюндай сантафе и през седмица ме молят да им дам полото си, защото през седмица прекарва няколко дена по сервизи.
Тази седмица се развали спирачната помпа и колата не може да се движи с повече от 20кмч. Няма нищо по-скъпо от евтиният лукс.

Единственото нещо което съм сменял на скоростната кутия за 160к километра е топката на скоростният лост (с топка номер 8 разбира се 8) )

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 09 Ное 2020 12:54


Супер странно. Баща ми има санта фе 2 от 2006та и го кара така, сякаш го мрази. По тая кола не е пипано нищо освен масло, филтри, накладки и биелетки. Ходи на лов с него, тегли ремаркета, минава през дупки без дори да се опита да избегне... Колата отдавна мина 250 хил км, защото той много пътуваше с нея.
Питал съм и таксиметрови шофьори за хюндаите им. Казват, че са най-здравите таксита.
Аз не съм фен на хюндай, но не можах да не се изсмея на невежеството на Андро, честно :lol: Щото едно е да не ти харесва нещо, съвсем друго е то да е скапано.

Едит: Един приятел имаше хюндай тибурон. Винаги сме го подигравали за грозотата на колата (чак следващите модели ги направиха по ок). Той след това си купи бмв и разправя, че бмв-то се чупи в пъти повече.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 09 Ное 2020 15:09


Аз се кефя че някои марки коли са с лоша слава защото някои от тях ме кефят, а са евитни, нестандартен си като караш някаква такава и разбира се, повечето им недостатъци за които се говори са просто някакви митове. :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 09 Ное 2020 15:11


KIA, BMW... абе, момчета.

Фанете си по една грозновата Toyota и си свиркайте бе.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 09 Ное 2020 15:20


Маце Борко написа:
KIA, BMW... абе, момчета.

Фанете си по една грозновата Toyota и си свиркайте бе.


Метнал съм око на новата РАВ4, не мисля че е грозновата ами доста ставаща.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 09 Ное 2020 19:29


Маце Борко написа:
KIA, BMW... абе, момчета.

Фанете си по една грозновата Toyota и си свиркайте бе.


Да, прав си, TOYOTA са що-годе единствената марка, която си държи качеството и не се разпада. VW отдавна не са това което бяха, а за Мерцедес и BMW да не говорим. Тук е въпроса обаче, че Тойотите за съжаление са едни от най-не харизматичните коли, така че аз лично за момента си оставам с Audi от 1999г. 1,9 TDI едно от последните относително здрави. Поддържам още два служебни VW Пасат също 1,9 ТDI. Чат-пат разни неща се повреждат, даже турбо съм сменял на едното, но ремонтите са нищо в сравнение с по-новите коли.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 09 Ное 2020 20:16


Съгласен съм, тойотите са доста компромисни с външния вид и за мен :(

@The Arrow - мои приятели имат най-новият Rav4 хибрид и са супер доволни. Като изключим това, че им го откраднаха, след една седмица го намериха изоставен. Седя 4 месеца в полицията (защото са дебили и ги мързеше да подпишат 1 протокол), а след това седя още месец и нещо в тойота, за да му заменят цялото предно табло, защото при такива случаи, трябвало да се замени :lol: Покрай тоя случай разбраха, че са едни от най-крадените коли.

vanmx написа:
Аз се кефя че някои марки коли са с лоша слава

Веднага казвам - форд :D Аз обожавам моето мондео и бих го заменил единствено с по-нов модел мондео!

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 09 Ное 2020 21:19


Gipo написа:
Съгласен съм, тойотите са доста компромисни с външния вид и за мен :(

@The Arrow - мои приятели имат най-новият Rav4 хибрид и са супер доволни. Като изключим това, че им го откраднаха, след една седмица го намериха изоставен. Седя 4 месеца в полицията (защото са дебили и ги мързеше да подпишат 1 протокол), а след това седя още месец и нещо в тойота, за да му заменят цялото предно табло, защото при такива случаи, трябвало да се замени :lol: Покрай тоя случай разбраха, че са едни от най-крадените коли.


Аз сега карам от две години и нещо един 15 годишен Мерцедес СУВ дето май ще трябва да го сменям в близко бъдеще и мисля, че Рав4ката ще е идеална кола докато се замогна достатъчно за една нова Х6 :D

Иначе е интересно това за кражбите, не го знаех.Аз съм се интересувал от темата с кражбата на коли, ей така от обща култура, и сякаш са спаднали последните години и почти не съм срещал по медиите да пишат за откраднати коли. До колкото знам крадците и застрахователните компании са в нещо като тандем, но може да е преувеличено това.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 09 Ное 2020 21:59


Gipo написа:
vanmx написа:
Аз се кефя че някои марки коли са с лоша слава

Веднага казвам - форд :D Аз обожавам моето мондео и бих го заменил единствено с по-нов модел мондео!


Аз съм с дизелова Алфа Ромео 147 от 2008-ма :D Колицата ме кефи по-всички параграфи, независимо че всички плюят по тая марка и почти никой не кара такава. И да, като ми омръзне и реша да я сменя ще е за някаква по-нова алфа. :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 09 Ное 2020 22:13


Маце Борко написа:
KIA, BMW... абе, момчета.

Фанете си по една грозновата Toyota и си свиркайте бе.

Мислил съм си за тойота корола, но след мондеото, няма как да се кача доброволно в толкова по-малка кола :?

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 09 Ное 2020 22:22


vanmx написа:
Gipo написа:
vanmx написа:
Аз се кефя че някои марки коли са с лоша слава

Веднага казвам - форд :D Аз обожавам моето мондео и бих го заменил единствено с по-нов модел мондео!


Аз съм с дизелова Алфа Ромео 147 от 2008-ма :D Колицата ме кефи по-всички параграфи, независимо че всички плюят по тая марка и почти никой не кара такава. И да, като ми омръзне и реша да я сменя ще е за някаква по-нова алфа. :D


На един приятел, луд маняк и той на бмвтата, първата му кола беше алфа :D

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 12 Ное 2020 13:53


Ето едно фън стори - нашите си бяха взели нов Great Wall хечбек от ловечките. Бях супер втф защо ще си вземат китайско-български боклук (макар и с двигател на мицубиши), ма както и да е. Караха го 10к км годишно основно извънградско - в момента е на 70-80к. Единствено с годишна профилактика в оторизирания сервиз, единственият проблем им бяха втулки за ремонт на скоростния лост. Изумен съм как тази кола продължава да си е чук отвсякъде. Иначе китайско-българското си го има де - плъзнала е ръжда лека-полека, при порои капе вода в купето през дупката на антената и тн :lol:

Сега си взеха няква Нисан Микра от тия новите, които за мен са много красиви коли, ама в крайна сметка това отдолу е Рено Клио и пак съм супер скептичен

@vanmx колко често посещаваш сервиза хаха :D И аз се кефя на алфи, но не мога да си представя колко много биха ми яли от бюджета. Иначе съм на мнението на Гипо за фордовете - тия по-старите са железни. Аз карам първа генерация Фокус и съм доста доволен, вече 3 години нямам големи оплаквания (за сметка на това дребните ми оплаквания са много, ама това е нормално за 20-годишна кола :lol: )

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 12 Ное 2020 16:28


Цитат:
плъзнала е ръжда лека-полека, при порои капе вода в купето през дупката на антената и тн :lol:


Това си е доста сериозен недостатък всъщност, особено на нова кола.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 12 Ное 2020 17:39


Обратно на топика, Мангъров бил поел някакво Ковид отделение, ако съм разбрал правилно. Мнения?

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 12 Ное 2020 18:08


denik написа:
@vanmx колко често посещаваш сервиза хаха :D И аз се кефя на алфи, но не мога да си представя колко много биха ми яли от бюджета. Иначе съм на мнението на Гипо за фордовете - тия по-старите са железни. Аз карам първа генерация Фокус и съм доста доволен, вече 3 години нямам големи оплаквания (за сметка на това дребните ми оплаквания са много, ама това е нормално за 20-годишна кола :lol: )


Нищо и няма на алфичката :D За 17к километра, освен разните консумативи, в сервиза съм я карал само два пъти.

Първия път се прееба механизма на стъклото на вратата. Не се беше спуснало до долу и като се протегнах да си взема билетчето от бариерата на lidl-а, наситнах без да искам стъклото и нещо изпука отвътре и стъклото повече не се вдигна. В сервиза ми казаха че механизма бил някакъвв китайски, който даже не е бил за тоя модел кола, сложиха ми втора употреба, но уж оригинален :D

Втория път беше за смяна на носачи. Според слуховете в нета, окачването е слабата част на тия коли и съм склонен да вярвам. Ама трябва да се отбележи че доста често си пътувам до село и ме кефи да обикалям в тоя район, където пътищата са меко казано зле и често скачам в някакви кратери по пътя :D

И понеже спомена за Clio - първата ми кола беше Clio от 2002-ра, отново дизел. Мен доста си ме кефеше - малка, практична, симпатична и добре си се движеше, единственото което не ми харесваше бе че е малко шумна като се засили на магистралата. За 7000 километра дадох 2х цената на колата пари за няколко ремонти на турбото и смяна на неща по окачването. Половината време седя като паметник пред блока, почти нищо не и работеше, даже и радиото. След това колата спря да пали, таблото взе да свети като коледна елха и ми омръзна и я подарих на вуйчо ми. След още един ремонт на турбото, основен ремонт на двигателя и не знам още какво, той сега си кара колата и е доволен, колко пари е пръснал не смея да го питам. :D
Проблемът беше че взех най-евтината таратайка от mobile.bg на цената на посредствен лаптоп, а нормалните ексземпляри по това време бяха над 3500 лв. :D Ако бях взел по-запазен курник сигурно още щях да се возя в това нещо с кеф.

Хубавото след всичко това е че каквито и разходи да имам по алфата ще ми изглеждат малки на фона на клиото :D А си взех и поука - като съм си харесал дадена кола винаги ще гледам за купувам възможно най-запазената, като преди това мине на преглед в сервиз от хора които разбират.


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 12 Ное 2020 18:16


The Arrow написа:
Обратно на топика, Мангъров бил поел някакво Ковид отделение, ако съм разбрал правилно. Мнения?

Из нета написа:
Мангъров - февруари - Епидемията от коронавирус вероятно ще отшуми до лятото
Мангъров - март - Няма смисъл на носите маски
Мангъров - април - Стотици хиляди са болни от ковид
Мангъров - май - В страната няма нито един починал от ковид
Мангъров - юни - Няма да има втора епидемия от коронавирус наесен
Мангъров - юли - Няма излекувани от коронавирус у нас, просто им е минало
Мангъров - август - Няма нищо притеснително с ковид
Мангъров - септември - Част от мерките бяха абсурдни и самоцелни
Мангъров - октомври - Това е вирусна инфекция, за която няма дефинитивно лечение
Мангъров - НАЗНАЧЕН ЗА ШЕФ
Мангъров - ноември - Мерките в България са съвсем правилни


Баси големия експерт, затвор му трябва.

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 12 Ное 2020 18:43


Чак затвор не знам, може да е добър детски вирусолог, но очевидно ковид материята му е непонятна. Или нарочно прави такива контра мнения и ето накрая получи някакъв пост.

И медиите наистина прекаляват с облъчването по темата.

За мерките, смятам че ако ще има тотален локдаун, трябва пострадалите да бъдат обезщетени адекватно приемрно замразяване на сметки, безвъзмездно държавно финансиране и други такива, а не като в началото дето раздаваха кредити, което беше пълна подигравка и дето тоя Горанката беше казал дали не сме очаквали парите с хеликоптер от въздуха да ги пускат :lol:

Аз лично смятам, че за момента мерките са що-годе адекватни, но за най-пострадалите сектори трябва да има адекватни обезщетения както за самия бизнес така и за работниците.

___________________________________
тежки нокаути


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com