Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта

За кого ще гласувате на предстоящите президентски избори?


 Меглена Кунева (Инициативен комитет)    12%  12%  [ 10 ]
 Росен Плевненлиев (ГЕРБ)    19%  19%  [ 16 ]
 Сали Шабан Ибрям (Национално движение "Единство")    2%  2%  [ 2 ]
 Румен Христов (СДС)    4%  4%  [ 3 ]
 Мария Капон (ЕНП)    2%  2%  [ 2 ]
 Стефан Солаков (Национален фронт за спасение на Б-я)    1%  1%  [ 1 ]
 Ивайло Калфин (БСП)    13%  13%  [ 11 ]
 Волен Сидеров (Атака)    20%  20%  [ 17 ]
 Алексей Петров (инициативен комитет)    1%  1%  [ 1 ]
 Николай Ненчев (БЗНС)    0%  0%  [ 0 ]
 Атанас Семов (РЗС)    1%  1%  [ 1 ]
 Павел Чернев (Партия за хората от народа)    0%  0%  [ 0 ]
 Димитар Куцаров (Инициативен комитет)    0%  0%  [ 0 ]
 Красимир Каракачанов (ВМРО)    0%  0%  [ 0 ]
 Андрей Чобанов (Българска демократична общност)    0%  0%  [ 0 ]
 Николай Василев (Инициативен комитет)    0%  0%  [ 0 ]
 Светослав Витков (Инициативен комитет)    23%  23%  [ 19 ]
 Венцислав Йосифов (Инициативен комитет)    0%  0%  [ 0 ]
Общо гласове : 83
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 741
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 16 Сеп 2020 09:44


Маце Борко написа:
Истината е, е темата вече е по-тъпа от нивото на средния български гласоподавател.

С годните съм се убедил, че тия, дето имат потребност да обсъждат политика в интернет, са или млади и тепърва си оформят разбиранията, или са ебани в главата и нещо не им е наред.


Нищо не обсъждам аз.

Гледал съм ви сеира на почти всички тук с години, да се пените (в тая, и др теми) включително и ти, не се прай на ударен сега. :D

(с 1вото изречение съм съгласен. :lol: )

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 16 Сеп 2020 10:03


za majkati


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 16 Сеп 2020 14:42


Der Meister написа:
Андрей, да разбирам, че за ГЕРБ ще гласуваш?


Да, разбира се! Един ден ще кажа на внуците си, че съм направил всичко по силите си за да спра завръщането на БСП на власт. За съжаление обаче, то най-вероятно ще се окаже недостатъчно. Много ще се смея на феновете на Дъ Бъ след изборите, ама много. :lol: :lol: :lol:

The Arrow написа:
Аз,лично, си имам резервите ми към Радев, но орпеделено подкрепям някои от позициите му.


АХАХАХА, този е известен в целия свят като "Про-руския президент на България", той имал "известни резерви". Буквално ЕС, САЩ и Русия са на едно мнение по въпроса.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 16 Сеп 2020 15:16


Ти не си тъп, просто тролиш. 1000% съм убеден.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 16 Сеп 2020 17:49


vanmx написа:
Никой не се наема да прави никакви прогнози, ама излезе че съм зле заради моята прогноза че ГЕРБ ще продължат да са на върха. :D

Това не е PCM политическата дискусия която очаквах :D

Не си напълно в грешка, тъй като е много възможно ГЕРБ да "бие" БСП с малка разлика на изборите. Но това няма да е от значение, защото в случая важно е кой ще може да сформира стабилна коалиция. БСП има по-големи шансове според мен.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 16 Сеп 2020 19:13


Agent написа:
Der Meister написа:
Не познавам нито един човек, за когото да знам, че ще гласува за ГЕРБ. И се замислям, аджеба, освен купения вот, кой още гласува за този подчовек Буда. След това се усещам, че моят затворен кръг както и София, не са България. За съжаление на село освен БСП и ГЕРБ друго не знаят.


Глупости.

ГЕРБ пак имаше мн % в София, даже ей ся проверих и си е на 1во място, 2017та год.
Познай що?

Защото София е ебахти селото. :lol:

https://results.cik.bg/pi2017/rezultati/23.html
https://results.cik.bg/pi2017/rezultati/24.html
https://results.cik.bg/pi2017/rezultati/25.html
https://results.cik.bg/pi2017/rezultati/26.html

Не се мъчи да вкарваш тая логика пробита, кат фактите сочат друго. (БСП не купуват ли, или ДПС?) :lol:
---
За кой ще гласува твоя "затворен кръг на просветените дейци, илюминираните илюминати онанисти" - за Христака Иванов ли е? Или за Раданчо? За КОРнелия ясно че няма да е. :lol:

В политиката няма случаен, още повече пък в ебаната от всеки България - ама мн трудно ще си отворя тук (в нета*) устата - даже и в тоз пробит форум, ако бяхме на по бира в "Софето" бих споделил.

Аре.

Четене с разбиране трябва. Никъде не съм казал, че ГЕРБ и БСП не са на първо място и в София. Статистиките ги знам. Идеята на поста ми е - моят затворен кръг > София > България. Естествено, че дори в София ГЕРБ и БСП са на първите 2 места и все пак не намираш ли съществена разлика в процентите на Да БГ и Нова Република в София и в провинцията?


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 16 Сеп 2020 19:18


vanmx написа:
Тоя път няма да се поддавам на провокациите ви и злобната елитарност. И все пак никой нищо не каза какво очаква като си тръгне Бойко. Да дойде Славиту да ни оправи ли ? :D

Провокация от моя страна няма, има констатация. Очаквам Буда да не си тръгне. Прогноза, кой ще управлява ми е трудно да дам.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 16 Сеп 2020 19:19


vanmx написа:
Никой не се наема да прави никакви прогнози, ама излезе че съм зле заради моята прогноза че ГЕРБ ще продължат да са на върха. :D

Това не е PCM политическата дискусия която очаквах :D

Не си зле заради прогнозата, която аз също споделям до някаква степен, а заради това, че ще гласуваш за Буда.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 16 Сеп 2020 19:21


Маце Борко написа:
Истината е, е темата вече е по-тъпа от нивото на средния български гласоподавател.

С годните съм се убедил, че тия, дето имат потребност да обсъждат политика в интернет, са или млади и тепърва си оформят разбиранията, или са ебани в главата и нещо не им е наред.

Браво! Най-умният пост засега в темата! Ние, глупаците, можем само да се учим от твоя величествен интелект.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 16 Сеп 2020 19:26


Liberty написа:
Der Meister написа:
Андрей, да разбирам, че за ГЕРБ ще гласуваш?


Да, разбира се! Един ден ще кажа на внуците си, че съм направил всичко по силите си за да спра завръщането на БСП на власт. За съжаление обаче, то най-вероятно ще се окаже недостатъчно. Много ще се смея на феновете на Дъ Бъ след изборите, ама много. :lol: :lol: :lol:

Това, че ще гласувам за тях, не ме прави техен фен. Аз се смея на тези дето виждат, че ГЕРБ ни серат на главата, но продължават да гласуват за тях, за да не дойдели комунистите. :lol:


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 16 Сеп 2020 20:34


Значи си трябва да дойдат комунистите за да се осъзнаете :D

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 16 Сеп 2020 21:04


Liberty написа:
Значи си трябва да дойдат комунистите за да се осъзнаете :D

Ама, че те не са си тръгвали бе :o

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 16 Сеп 2020 21:30


Liberty написа:
Значи си трябва да дойдат комунистите за да се осъзнаете :D

Антикомунист съм и смятам, че БСП е 100% зло. Ако приемем, че ГЕРБ е 90% зло, то по каква причина аз не трябва да протестирам с идеята, че видиш ли, евентуално, щяло да дойде малко по-голямо зло. Да си търпим всички безумия на мутрата? Сори, повръща ми се от такова мислене. Политиците трябва да имат страх от народа и да знаят, че няма да търпим наглостта и некомпетентността им. Като дойдат "комунистите" и те ще си заслужават същото отношение. Не мога да проумея как дясно мислещ човек гласува за ГЕРБ.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 16 Сеп 2020 22:10


Der Meister написа:
Liberty написа:
Значи си трябва да дойдат комунистите за да се осъзнаете :D

Антикомунист съм и смятам, че БСП е 100% зло. Ако приемем, че ГЕРБ е 90% зло, то по каква причина аз не трябва да протестирам с идеята, че видиш ли, евентуално, щяло да дойде малко по-голямо зло. Да си търпим всички безумия на мутрата? Сори, повръща ми се от такова мислене. Политиците трябва да имат страх от народа и да знаят, че няма да търпим наглостта и некомпетентността им. Като дойдат "комунистите" и те ще си заслужават същото отношение. Не мога да проумея как дясно мислещ човек гласува за ГЕРБ.


Не само дясно(не съм убеден до колко има смисъл от тия понятия де), ами и млад и образован човек като него да гласува за тях и то без да получава някакви облаги примерно постове, поръчки или нещо подобно :D

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 17 Сеп 2020 00:23


Ми защото не е 90% зле. Не отричам проблемите, които имат, но като цяло имам основателни причини да не искам сегашното управление да се сменя с нищо от алтернативата. Икономически страната ни се развива доста добре. Имаме значим напредък през последните 10 години. Безработицата е на рекордно ниски нива. Същите тези "образовани млади хора" дето протестират работят в западни фирми в България за големи заплати и ходят на почивки по целия свят. Инфраструктурата много се разви, с всички критики за качеството, НО ВСЕ ПАК! Помня времето когато нямаше дори магистрала до Бургас. Може да говорите всичко за "мутрата", но това са си реални постижения, пък било то съпътствани от кражби и корупция.
Дипломацията ни също не беше лоша. Постигнахме успехи с Македония. Това дето го критикуват Борисов, че бил предал няколкото турски метежника на Ердоган си е чисто и просто защитаване на нашия национален интерес. Благодарение на дипломацията ни не бяхме залети от вълни от бежанци, за разлика от Гърция.
В добавка:
– Макар и под натиск не приехме Истамбулската конвенция
– Не приехме пакта за бежанците
– Купихме F-16 и значително засилихме Българо-Американските отношения. За всички дето разправят, че Борисов бил командван от Русия. Не, не е. Но не е и открито русофобски както на някои хора би им се искало. На мен включително, но съм наясно, че такива политици не изкарват дълго в България по ред причини. Така че Борисов просто действа умно.

И какво имаме като алтернатива? Бившите комунисти от БСП и агентите на ДС от ДПС, заедно с още някакви пълнежи като Слави Трифонов. Това са открито командвани от Москва, образувания. БСП са особено зле, защото от една страна ще клякат на Москва, от друга играейки го "европейски социалисти" ще клякат и за всяка една джендъро-емигрантска простотия която биха ни сервирали от Брюксел.

Последното важи и за ляво-либералната ДБ, поради което те също са особено вредни. Наблюдавайки профила на хората подкрепящи ДБ забелязвам два основни вида. Едните са типични левичари, от най-тъпите. Еквивалента на белите либерали протестиращи срещу "расизма" в САЩ. Това обикновено са разглезени дечковци на по 35г. каращи тротинетки, които се възползват на максимум от постиженията на света в който живеем, като същевременно се опитват с "активизма" си да го съсипят. В същата категория влизат "зелените" и "розовите", които също са коалиционни партньори в ДБ, нека не го забравяме.

Втория вид са "десни", които все още живеят с илюзията че ДБ, е дясна партия, докато в действителност тя е пропита от ляво-либерална идеология. Тези хора, имат близки до моите разбирания и се отвращават от ГЕРБ и БСП, но не са осъзнали, че са изгубили представителството си в някогашното "автентично дясно".

Като цяло не съм оптимист.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 17 Сеп 2020 03:13


Браво, тези постове са вече друга работа :D

Според мен ГЕРБ са 30% зле, БСП 100%+ зле.

Ако трябва да продължа с процентите - мнението на Андрей се препокрива на 100% с моето. И наистина не разбирам протестиращите.

Относно президента - Като вземем настрана че е комунист/русофил, както Андрей спомена, той въобще не се държи като президент. Нахъсва хората против правителството, излиза пред камерите на медиите сочейки със свит юмрук . Това е мега скандалната работа. Не би трябвало такъв човек да бъде президент, не се очаква такова нещо от него. Като му слушах първото новогодищно обръщение по телевизията, направо си помислих че слушам някакъв скеч. Такива простотии наговори, че ако някой е по-чувствителен направо сигурно му се е развалило празничното настроение :D .

Малко ми се струва обезкоително как хората не осъзнават тия неща и слагат епитети на всеки който има малко трезвен акъл, незамъглен от пропаганди.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 17 Сеп 2020 03:51


Значи, не съм влизал тук сигурно от три-четири години, висшист станах, горе-долу се устроих в живота и така нататък, но изказванията на последните двама бунаци в темата сякаш ме призова да се завърна(благодарности на Сам, че е оправил проблема с паролата ми :D )

Как не са зле мутроидите комуняги от Герб, бе? Задлъжняваме със страшни темпове, теглят се заеми за милиарди, правят се некачествени ремонти, на които съвсем скоро се извършва ремонт на ремонта, не случайно катастрофите се увеличават постоянно. Това го дължим на незаменимия премиер слънце Борисов. Отделно от това третия лъч на метрото колко време го чакахме, а постоянното затваряне на отделни улици и булеварди правещи придвижването на човек с личен автомобил не само затруднено, ами и практически по-бавно отколкото ако използва градски транспорт, на когото дори шофьорите не могат да ти кажат точното разписание? "Благодаря" аз за такива иновации в инфраструктурата. Да не говорим, че с парите от еврофондовете всеки на власт щеше да направи същото, а мнозина щяха да изпълнят поставените им цели в пъти по-качествено!

Ами корупцията по всички етажи на властта? Та ние сме първи по смъртност в Европа, нацията се топи, гаврата с пенсионерите и инвалидите изобщо не ми се ще да я коментирам. Съдебната система е прогнила, прокуратурата е маша в ръцете на богатите. Лично се сблъсках с интересите на общински служител от Герб, които бяха чисто и просто да открадне мой наследствен имот в една община чрез поставени лица, които все още не мога да изгоня, въпреки че сезирах сигурно поне десетина институции, прехвърлящи си топката една на друга без да правят нищо. И това след като съм изряден платец и имам всички необходими документи за собственост. Все още не мога да спечеля тази неравна битка и всеки ден се изумявам на безхаберието и престъпната невменяемост на кметове, администрация, общински служители и всички нагоре по веригата.

И, понеже съм журналист се сблъсквам доста често с подобни на моя случай, и не искам да ви казвам какво е положението в нашата гилдия изобщо. Там има само мисирки, заглушени и безработни. Герб така са се сраснали с властта, превзели са всичко и всички и са ги накарали да работят за тях. Отворете си очите, глупаци(тези двамата над мен) - въпрос на време е пътят ви да се пресече с някой бизнесмен/политик/гербаджия/техни приближени или синчета и той/те да поискат ваша собственост или просто да не сте им симпатични и ще се убедите в каква държава живеем в момента и как така не може да се съществува.

ПП: А това, че след Герб идвали БСП на власт могат да го кажат само или гербаджии или заблудени хора. БСП са в дълбока изолация, където съвсем скоро компания ще им прави мутренската групировка Герб. Време е за нови лица и нова насока, видя се през последните 30 години докъде я докарахме с едни и същи политици начело. С това оставане на власт на инат, Герб си подпечатват смъртната присъда и благодарение на всичките си зулуми започват да променят вижданията на хората - настъпил е моментът, в който те се превръщат в по-голямо зло от БСП(с които впрочем заедно дерибействат и взимат решения по общини, не бих се учудил на една коалиция помежду им)в очите на голяма част от народа. И това го казвам като човек, който преди около десетилетие е гласувал за Герб. И се срамувам от това си деяние. Ай, със здраве, и си опичайте акъла.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 17 Сеп 2020 10:47


Критиките които описваш са валидни, но са характерни за абсолютно всяка власт в България поне от 44-та година насам, ако не и от преди това. Т.е. ти нищо не казваш. Аз сравнявам реалните опции и като човек, който никога до сега не е гласувал за ГЕРБ на парламентарни избори, ти казвам, какви са вариантите. И колкото и да си повтаряте че са нужни "нови лица" и прочее простотии истината е, че основните две партии са ГЕРБ и БСП и просто на такива като тебе много ще им се смея след изборите. Също така хората смятащи, че ГЕРБ е толкова зле, че чак е по-зле от БСП, явно ви е кратка паметта и ЗАСЛУЖАВАТЕ да бъдете управлявани от БСП. Ще получите каквото заслужавате след изборите, тъпото е че ние ще страдаме и ще бъдат загубени години за България. Учудващо е колко кратка е паметта на хората, не е нужно даже да си спомняме Лукановата и Виденова зими, достатъчно е да си припомним протестите от 2013г и до какво доведоха те (не тези срещу Орешарски, тези дето докараха Орешарски). Хората са толкова заблудени, че имам познати които са участвали в протестите срещу ГЕРБ през 2013г. и като има казах: "Тогава докарахте БСП на власт", те НЕ ПОМНЯТ, брат :D Е, какво да говорим.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 17 Сеп 2020 10:51


The Wolf написа:
Време е за нови лица

Съгласен съм напълно с поста ти и особено с това.
Ама за мое дълбоко съжаление, аз не виждам нови лица, нито харизматични личности.

И само да вметна встрани - хич, ама хич не се кефя на Отровното Трио (въпреки че подкрепям протестите и ходя от време на време)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 17 Сеп 2020 10:55


И аз бих се радвал да подкрепя истинска национал-консервативна партия в България по примера на Унгария и Полша, ама за момента това е положението.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com