Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 21 Мар 2020 14:07


Spoiler for " :o ":

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 21 Мар 2020 17:30


Императора написа:
Демек в Китай паралелно с Коронавирусът, който убива хора и прилепи, върлува и птичи грип, който масово убива птици, така ли?

p.s.
Цитат:
original language of question:

ROMANIAN
:D

Това е агресивната форма на
H
5
N
1
която лесно прескача от птици на хора.

H5N1 is a type of influenza virus that causes a highly infectious, severe respiratory disease in birds called avian influenza (or "bird flu"). Human cases of H5N1 avian influenza occur occasionally, but it is difficult to transmit the infection from person to person. When people do become infected, the mortality rate is about 60%.

PS

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 22 Мар 2020 14:16


Според мен, много хора не си дават сметка за икономическите последици от вируса, които може да са в пъти по-пагубни от самия вирус. Отделно, че нашата държава взима изключително погрешни решения за икономиката ни.

На мен, лично, не ми се е променил много живота. Не си стоя вкъщи, най-малкото защото ходя на работа. Откакто се въведе извънредното положение не е имало ден, в който да не съм излизал, по една или друга причина. Надявам се цялото чудо да приключи колкото се може по-бързо, за да може бизнесът отново да работи нормално. Единственият ми проблем в момента, е че приятелката ми липсва брутално много. Тя живее в другия край на София и тъй като работи от вкъщи и живее с възрастни хора, не смее да излиза от тях и не може да се виждаме. Точно тръгнахме и дойде вируса :x


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 22 Мар 2020 14:49


Някои хора са толкова промити, че изповядват "да си седим вкъщи 2-4 месеца, за добро е!". Не мога да повярвам, колко са тъпи и как не осъзнават, че това ще лиши хора от работата, бизнеса и жилищата им и ще предизвика най-голямата икономическа криза.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 22 Мар 2020 16:46


Па ходи се ври ако щеш, после и през вашите мини да ги видиш кво правят, няма страшно :roll: :arrow:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 22 Мар 2020 22:19


Ама то аз си излизам, реално. Както казах, като изключим това, че всеки път си почиствам телефона, по друг начин не ми се е променило ежедневието.
EDIT: Какво мислите за това?
https://www.facebook.com/vladimir.karolev/videos/10216571045249051/?hc_location=ufi

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 23 Мар 2020 01:24


Аз и преди вируса не излизах и нямах приятелка :D


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 23 Мар 2020 09:28


Gipo написа:

Абсолютно основателно, въпросът е да се спазва. Иначе е отдавна въведено в Канада, Холандия, ако не се лъжа такива са намеренията и в Англия. Проблемът е обаче че нещата не се свеждат само до контакта между близките - трябва изключително затегнат контрол в старческите домове, а и както виждаме в България явно е необходимо да се обясни и на самите пенсионери. Което явно изобщо не е лесно. :lol:

А и проблемът е че дори и да изолираш всички възрастни хора за месец-два-три, вирусът ще се разпространи диспропорционално сред 40-50 годишните, какъвто е случаят в България, а сред тях също има осезаема смъртност, да не говорим и че пак са изключително многобройни и ако нещата излязат извън контрол в интензивните отделения, пак ще се дадат много излишни жертви. :arrow:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
13 Юни 2008 18:10
Мнения: 1869
В момента играе: RL - worst game ever.
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 23 Мар 2020 09:31


Gipo написа:


Това е за северняците, където всяко поколение живее в отделна къща (и различен град, често). Тук за доста хора няма как да са отдено от предното поколение, защото споделят дом. Както и в Израел, между другото, та не знам какво очаква този човечец.

___________________________________
What's a real girl? Is it something fap-able?
indeedhewasshady.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 23 Мар 2020 13:01


indigo написа:
Това е за северняците, където всяко поколение живее в отделна къща (и различен град, често). Тук за доста хора няма как да са отдено от предното поколение, защото споделят дом. Както и в Израел, между другото, та не знам какво очаква този човечец.

Ами това уж е обяснително клипче, в което споделя как са успяли да имат толкова нисък процент на смъртност от короната.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 23 Мар 2020 20:37


Императора написа:
Der Meister написа:
Тя живее в другия край на София и тъй като работи от вкъщи и живее с възрастни хора не смее да излиза от тях и не може да се виждаме. Точно тръгнахме и дойде вируса :x


Подозрителността ми леко се задейства... Сигурен ли си че не си измисля някакви оправдания? Звучи прекалено удобно... =_=

Естествено, че не съм сигурен :D Можем само да гадаем какво им се върти в главите на жените. Мен точно това ме притеснява повече, а не толкова, че не се виждаме.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
13 Май 2012 15:03
Мнения: 47
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 23 Мар 2020 20:48


https://www.youtube.com/watch?v=W_S3t6qX9Y4

Амин!


Профил

Аватар
Регистриран на:
13 Май 2012 15:03
Мнения: 47
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 23 Мар 2020 20:52


Скоро няма да има кой да поства в тая тема. :cry:


Профил

Аватар
Регистриран на:
29 Юли 2012 23:42
Мнения: 761
В момента играе: с кьорави катерички
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 24 Мар 2020 00:44


Императора написа:

В рамките само на 2-3 месеца, общия брой абонати за China Unicom, China Telecom и China Mobile е спаднал с общо...

... 15 МИЛИОНА абонати.

Само за 2-3 месеца.



дали е проблем, че по време на масова карантина и следене в благия Китай ползването на твоя си телефон, изведнъж става леко рисковано :roll:


https://www.youtube.com/watch?v=q4P91VrfPGw
Като цяло изключително адекватен канал с ъпдейти от самото начало на пандемията - в този епизод се говори за това дали може да се изкара наново инфекцията. Правено е и non-peer-reviewed study с маймуни при които се е доказало, че не можеш да се заразиш наново. При съобщените случаи преди време е било крайно вероятно да е от неточните тестове с които разполагаме ( стават все по-добри) с 30 процента шанс да дадат негативен резултат. Също както при други вируси ще има хора, които изкарват болестта наново, но най-вероятно ще са редки случаи.



От всичко личи обаче, че смъртността със сигурност е по-висока от стандартния грип. Вирусът е изключително заразен, а тестовете са твърде малко заради което в момента единствената страна, която има близка до реалната бройка заразени хора е Южна Корея където смъртността се движи около 1 процент.
Друг важен пример е корабът ''Diamond Princess'' пълен със стари хора, където смъртността към момента също се върто около 1 процент. Естествено има и други фактори, които могат да имат значение там и се отбелязва, че понеже тези хора са били на круиз и са могли да си го позволят, най-вероятно е фактор, че са имали сравнително добър живот и здраве(само спекулация).

Засега е трудно да се каже дали случаите на млади починали хора е нещо повече от това, че всичко в момента е под много сериозна лупа. Не е ясно също така колко хора карат вирус:
без никаква, лека, средна и тежка симптоматика. Това е ключово, защото ако се окаже, че 70-80 процента нямат никакви симптоми означава, че няма как всички да не се заразим.




Ето още малко много добре издържана и обобщена информация на български:
https://inspiro.bg/pandemiyata-koronavirus-covid-19

Браво на хората за труда!




https://www.gnxp.com/WordPress/2020/03/ ... ill-it-get

Учени коментират колко зле може да стане като се разглеждат както крайни така и по-консервативни мнения.


Други няколко позитивни новини са, че смъртността и случаите в Италия са започнали да падат. Взета е поука от различните грешни стъпки, които са довели до лошото развитие.

Лошите новини са, че в Испания, Англия, Холандия предстои страшното.
В Америка се задава нещо ужасно - 1 процент смърност при елементарни сметки ще се окаже, че не е никак малко, особнео за кратък период от време.

___________________________________
кьорави катерички


Профил

Аватар
Регистриран на:
13 Юни 2008 18:10
Мнения: 1869
В момента играе: RL - worst game ever.
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 24 Мар 2020 09:36


Императора написа:
мочмета, моля ви не ме докладвайте!!! Обещавам ви че и без това по цял ден си седя вкъщи и ходя само до магазина за цигари и Монстър!!! Не искам да ми светят маслово или да лежа под карантина, моля ви!!! :cry: :cry: :cry:


Image

___________________________________
What's a real girl? Is it something fap-able?
indeedhewasshady.


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 24 Мар 2020 11:37


Причините за ниската смъртност в Германия са:

1) По принцип те правят нещата по-добре от повечето други нации. Което си е си е.

2) Там прилагат изключително масово тестване, следователно имат много по-пълна картина. Докато в Италия (и България) се тестват само хора с напреднали симптоми, като по този начин реалната бройка на заразените всъщност е много повече, то в Германия имат много повече позитивни резултати, от които само една малка част са в тежко състояние и още по-малко са починалите.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
13 Юни 2008 18:10
Мнения: 1869
В момента играе: RL - worst game ever.
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 24 Мар 2020 12:14


Германците буквално пътуваха до Италия да се лекуват, особено за белодробни проблеми. Точно там където е окото на бурията, в Ломбардия, са най-големите специалисти по белодробни заболявания в Европа, и може би в света.
Проблема не е качеството на лекарите, а обема на болните. Няма достатъчно легла и вентилатори за всички.

___________________________________
What's a real girl? Is it something fap-able?
indeedhewasshady.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 24 Мар 2020 12:59


vanmx написа:
Аз и преди вируса не излизах и нямах приятелка :D

Щеше да е странно да си намериш приятелка без да излизаш :D

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 24 Мар 2020 15:39


Напротив вярно е.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 24 Мар 2020 15:59


Ден 11 от извънредното положение...
Яда втора консерва боб с наденица....
Останаха само още 22...

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com