Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 18 Мар 2020 21:50


https://www.reddit.com/r/Coronavirus/co ... nda_gates/

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 18 Мар 2020 21:52


Kompoth написа:
чакаме да пише първият потвърден с коронавирус във форума

Ми то може и да има вече, ама да се добере някой до кит сигурно трябва да излъже, че лизал е метрото в милано преди 10 дни

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 19 Мар 2020 12:39


Това с цигарите е знак, че е време да ги спреш :lol:

Също така, по принцип не обръщам внимание на подобни булшит сайтове и статии, ама тоя път съм напълно съгласен с това: https://news-bulgaria.info/rubriki/alo- ... -testvate/

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 19 Мар 2020 14:22


В личностен план тая карантина ако продължи, ще ми струва около 500 лева в неизпълними полети, хотели и визи.
По ме е яд че вероятно няма да мога да отида до Москва навреме за парада тази година.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 19 Мар 2020 18:02


Абсолютно сигурен съм, че накрая нещата ще ста такива:
Ще се окаже, че над 80% от населението е преболедувало без да разбере, въпреки всякакви мерки. И в крайна сметка заради мерките ще са фалирали един куп малки бизнеси и ще ни чака ужасен период.
Тъпня.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 19 Мар 2020 18:36


Gipo написа:
Абсолютно сигурен съм, че накрая нещата ще ста такива:
Ще се окаже, че над 80% от населението е преболедувало без да разбере, въпреки всякакви мерки. И в крайна сметка заради мерките ще са фалирали един куп малки бизнеси и ще ни чака ужасен период.
Тъпня.


Аз се чудя защо по времето на пандемията от 2009-2010 нямаше такава паника, психоза, облъчване и затваряне на един куп неща. А сегашните статистики сочат, че е тогава нещата са били в много пъти по-мащабни от сегашните, но наистина не помня такива неща от тогава.

Ама айде, тогава бях 20 годишен и почти не съм гледал медии та може да съм пропуснал нещо. Но със сигурност не е било нещо такова.

Сега по телевизиите гледам, че спират "нормалните" предавания за сметка на повече живи включвания и специални рубрики посветени на тоя вирус. Айде, аз не обръщам толкова внимание на твто и мога да си гледам youtube-a, ама и там почти всичко е с такава тематика напоследък.

И сега хората като са си затворени в тях през повечето време и няма как да избягат от постоянното облъчване с информация, да не стане така че да ни трябват повече психиатрии от колкото болници.

Не знам, побъркана работа тотално и вече направо нямам търпение да свършва тая година.


PS: Дайте да залагаме до коя страница ще е стигнала темата докато нещата отшумят :lol:

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 19 Мар 2020 20:02


Gipo написа:
Ще се окаже, че над 80% от населението е преболедувало без да разбере, въпреки всякакви мерки. И в крайна сметка заради мерките ще са фалирали един куп малки бизнеси и ще ни чака ужасен период..

Въпреки неоспоримата необходимост от сериозни мерки за да не дадем стотици хиляди излишни жертви, това което описваш е напълно реална възможност. Подобно с вируса Зика, където милиарди са вложени в разработването на ваксина само за да се окаже че към 60% от хората вече са го изкарали този вирус, придобили са групов имунитет и е изчезнал... Какво да се прави, целият свят е единодушен че няма еднозначно правилно решение на проблема.

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 19 Мар 2020 21:29


Императора написа:
The Arrow написа:
Аз се чудя защо по времето на пандемията от 2009-2010 нямаше такава паника, психоза, облъчване и затваряне на един куп неща. А сегашните статистики сочат, че е тогава нещата са били в много пъти по-мащабни от сегашните, но наистина не помня такива неща от тогава.


Веднага ти казвам:

1) Все още си бил във възраст, в която си бил далеч от това да се обременяваш с проблемите на света. Прекалено много ти е кипяла МЛАДЕЖКАТА КРЪВ ВЪВ ВЕНИТЕ, за да си отделял внимание за нещо друго освен собствените си проблеми. :D

2) Светът беше далеч-далеч по-малко взаимносвързан от това, което е сега. И във физическо-географско отношение, и в технологично-медийно отношение. ТОВА всъщност е най-важната точка.

3) Всъщност аз имам поне един познат, който изкара птичия грип.
Бонус инфо: Виден член на форума тогава (който последно е бил виден преди повече от 10 години) също го изкара...
...поне според нейните думи...
...но... предвид историята на масови манипулации и шменти-капели на споменатия член, вие избирате дали да ѝ вярвате... :D


1) Сигурно, но дори да е така, защо тогава не бяха обявили извънредно положение с оглед на статистиките, които сега имаме за оня период?

2) Определено това е така. Няма спор.

3)коя е тая, че ми стана интересно? :D

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 19 Мар 2020 21:44


Преди при лудата крава, птичият, свинският грип и прочие нямаше толкова много китайци които пътуват където им скимне за да ги разпространяват тези ендемични болести.
Това което е по-особено в тази болест е, че е изключително по-заразна от гриповете.
Болестта която няма да може да се лекува с антибиотици ще дойде от Китай.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 20 Мар 2020 03:05


От 7 милиона население, 2 милиона са пенсионери. Вземете ги тия 70-80%, дето станаха модерни тия дни и направете една груба сметка при такъв процент заразени колко от тях биха били пенсионери.

Здравната система ще се огъне (счупи направо) от натоварването - няма да има достатъчно легла, медицински персонал и т. Н. и ще настъпи нечуван геноцид (може би не е най-точната дума) спрямо старото поколение.

Тоест, подписваме смъртната присъда на десетки хиляди български пенсионери. Общо-взето като в Италия. Айде сега върви обяснява на баба си за колективния имунитет

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 20 Мар 2020 03:08


Намерих контактите за подаване на сигнали:

Цитат:
Сигнали към Министерство на здравеопазването могат да бъдат подавани на електронен адрес: goreshtalinia@mh.government.bg или на телефони: 02/ 9301 152, 02/ 9301 253, 02/ 9301 259.

Май 112 също работели с такива сигнали

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 20 Мар 2020 10:53


На мен пък ми направи впечатление, че точно Вашингтон откъдето са Майкрософт и самия Бил Гейтс е най-силно поразен. :o

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 20 Мар 2020 12:23


denik написа:
Здравната система ще се огъне (счупи направо) от натоварването - няма да има достатъчно легла, медицински персонал и т. Н. и ще настъпи нечуван геноцид (може би не е най-точната дума) спрямо старото поколение.

Да и точно заради това те трябва да са под карантина, а не хората, които могат да преборят вируса с лекота. Резултатът от сегашните мерки ще е, че хората така или иначе ще преболедуват, а накрая голяма част от тях няма да могат да се върнат на работа, защото работодателите им ще са приключили с бизнеса.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 20 Мар 2020 13:11


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
KUNG FLU

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
13 Юни 2008 18:10
Мнения: 1869
В момента играе: RL - worst game ever.
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 20 Мар 2020 13:13


Легла има, и лекари има, и болници има, и сестри има, всичко има... освен вентилаторите. Машинките които дишат докато дроба ти се възстановява, от тях няма. И никъде няма, защото през 99% от времето тази скъпа апаратура си седи неизползвана.
Та ако въпросния пенсионер е в лошо състояние заради сърцето или генералното здраве, и просто тялото му замира, може да оцелее само с дрога и легло. Тези които имат белодробни проблеми, за тях се отнася въпросния "геноцид".
Spoiler for :
Как точно е геноцид, като да пушиш не е ген, и да си имал пневмония не е ген, и да си на 80 не е ген. Не е геноцид ако не се избиват хората по генетични линии. Дееба.

Та тези хора с предварителни белодробни проблеми не са само стари.

Image

___________________________________
What's a real girl? Is it something fap-able?
indeedhewasshady.


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 20 Мар 2020 14:35


Императора написа:
@The Arrow - оф, за Амора ставаше дума. Толкова ли беше трудно да се досетиш? :)




Ее, това вече ми е прекалено ретро профил :lol:

Иначе за Бил Гейтс, от сума ти време има конспирации за него ама аз лично смятам, че е простотия.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 20 Мар 2020 14:45


Млади хора, седят си вкъщи, пушат и пият и се притесняват да не са сред 0,5% от болните, които имат усложнения от короната. Тъпотата на нашия век. След 100 години ще ни изучават както ние сме учили за живота без канализация (дето са си хвърляли акитата през прозореца) и като къпането се е смятало за нещо лошо :lol:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
13 Юни 2008 18:10
Мнения: 1869
В момента играе: RL - worst game ever.
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 20 Мар 2020 15:56


Gipo написа:
Млади хора, седят си вкъщи, пушат и пият и се притесняват да не са сред 0,5% от болните, които имат усложнения от короната. Тъпотата на нашия век. След 100 години ще ни изучават както ние сме учили за живота без канализация (дето са си хвърляли акитата през прозореца) и като къпането се е смятало за нещо лошо :lol:


Е САРС-1 е вече забравен, Ебола вече забравихме, може и това след 20тина месеца да е забравено, и да се смеем колко рязко сме реагирали.
Но от друга страна си мисля, че може да е събитие като атаките в САЩ на 11ти септември. Да промени много значително начина по който работят самолетните полети, летища, световна търговия и пътуване. Напомням, че "времените мерки" които се въведоха тогава още си седят. Та ще поживеем (99.64% от нас поне) и ще видим.

___________________________________
What's a real girl? Is it something fap-able?
indeedhewasshady.


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 20 Мар 2020 17:15


Е това ще е много глупаво, ако си позлват агентите за това. Нали имат Столична чистота, която не съм разбрал да е спирала работа, та най-вероятно тя следи за тези статически дани и техните агенти в оранжеви дрехи.

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 21 Мар 2020 11:34


Това е доста добър сайт, показващ в реално време данните за България и света и друга полезна информация. Извинявам се, ако някой вече го е споделил:

https://koronavirus.bg/%d0%ba%d0%be%d1% ... %83%d1%81/

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com