Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6131
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 14 Май 2019 13:13


Game Of ThronesPatch Notes 8.5:
- Nerf Scorpions
- Nerf aim
- Buff Dragon dodge
- Buff Dragon fire x10
- Rocks no longer melt but now explode
- Mass Rez Unsullied & Dothraki from patch 8.3
- Bells now have a maddening affect while mounted on a dragon
- Golden Company is no longer immune to Fear Spell
- Golden Company health nerfed to 1 from 100 (откраднато)

По-късно ще пиша какво ми е мнението, че сега нямам време.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
29 Май 2011 17:09
Мнения: 121
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 14 Май 2019 20:09


Вместо да се впускам в критикуваща хранилка, ще постна клипче, в което човека ясно и точно изказва мнение и критики по епизода. Предполагам и не само мойте ами на половината дет все още следат тоя сериал само и само да му видят края и да погребат спомена за този последен сезон. :D


___________________________________
Side effects may include: dry mouth, nausea, vomiting, water retention, painful rectal itch, hallucination, dementia, psychosis, coma, death, and halitosis. Magic is not for everyone. Consult your doctor before use.


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6131
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 15 Май 2019 00:30


Императора написа:
чакай малко бе, ТИ пък откога стана фен на този сериал?? :lol: :lol: :lol:

винаги съм мислел че си ако не негов противник, то най-малкото безразличен? :)


Ми всъщност съм му голям фен, просто не бях обърнал внимание че тук има тема и с и обсъждате разни работи :lol: Около 6 години игнорирах сериала, накрая докато излизаше 6-ти сезон почнах да гледам от началото всички сезони. Като цяло се присъединявам към общото мнение, че първите 3-4 сезона, дето действието се движи по книгите, нивото е много по-високо. След това постепенно почва да затъпява. Точно в момента си припомням цялата история, като почнах да гледам отначало всички сезони и съм стигнал до 2-ри. :roll: Контраста с настоящия сезон е видим.

Сега по темата:

Маце Борко написа:
Правен е мързеливо и с ясното съзнание, че нямат възможността, ресурса, времето, сигурно дори и желанието да го завършат подобаващо - не знам чия е отговорността. Това важи и за предния, но с особена сила за този сезон.


Това щях да кажа и аз въпроса ми е защо? При положение че е най-успешния сериал, в момента е на гребена на вълната дет' се вика. Защо трябваше да претупват края по такъв начин. Можеха спокойно 2-3 сезона още да направят за да се развие историята както си трябва. Да се развърже малко мистиката около нощния крал и да не свършва всичко по някакъв нелеп начин.

Отделно цялата развръзка със Сърси беше много набързо скълъпена и нелепа. Можеха да направят най-малкото повече серии за това как Денерис ще тръгне да си завладява трона срещайки много трудности и обрати във войната. Това че в предишната серия ѝ убиха единия дракон и потопиха флотата ѝ беше добра индикация именно за такива обрати, но поради ограниченото време до още само две серии за да се приключи всичко, се наложи да ръшнат финала. Което беше нелепо, защото как може от толкова харпуни нито един да не уцели дракона или поне ПВО-то което са имали достатъчно време да изградят да го държи настрана? Какъв беше смисъла от убиването на единия дракон, когато Данчето се справи също толкова лесно и без него? Отделно сухопътните сили на "нашите" са значително редуцирани от битката с нощния крал и изтощени, докато силите на Сърси са многобройни със свежи сили и имащи безкрайно много време да се подготвят за тази война.

Откъде се взеха толкова дотраки, нали повечето измряха в битката със зомбитата?

Защо Варис, който е ветеран в дворцовите интриги се остави да бъде изловен по такъв елементарен начин?

За чии хуй и е на Санса да се конфронтира с Денерис? Нима и дреме толкова много дали Уинтерфел ще е формално васално кралство или не?

Джон ще остане в историята, като най-големия тъпак. Когато една патка можеше да спаси хиляди невинни хора, той реши да се прави на недостъпен.

Това което ме издразни най-много е че прецакаха характера на Денерис, която по начало беше супер якия герой. Само за да оправдаят наратива за Джон, който е истинския крал, трябваше да я направят масов убиец и психопат. Нещо което ми е трудно да го повярвам. Наистина оправданието е че ѝ се струпа много в последно време, но тя беше преживявала много и преди, но някак си моралният ѝ компас винаги надделяваше. Моментът в който камбаните забиха и тя започна да подпалва мирните жители беше огромно разочарование за мен, макар и да не бях изненадан.

Освен безсмисленото убийство на хиляди невинни, сякаш повечето хора (вкл. и сценаристите) не си дават сметка за огромната загуба на архитектурно и културно наследство. Защо ѝ беше на Денерис да рути двореца дето после ще е неин? Знае ли тя (и сценаристите) колко трудно се строят подобни замъци, че възстановяването със средствата от онова време ще отнеме десетилетия може би дори векове?

И все такива въпроси...

Иначе актьорската игра и синематографията бяха на ниво както винаги. Всички се справиха много добре, личи си че дават всичко от себе си хората и огромния професионализъм от целия екип, но просто това няма как да компенсира слабия сценарии.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 15 Май 2019 12:06


Доста полезно инфо за феновете, попадна ми случайно
https://nenovinite.com/ne/neuka/tozi-sezon-na-gejmatrons-bil-sheguvka-istinskiyat-she-go-puskat-esenta?fbclid=IwAR1lHe7LrnfXg9chGItLplttjOTCCSQnxtGdI2QyzCgVPlXdP0ZEArAHiCQ

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8550
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 15 Май 2019 22:20


DarkAvenger не е Агемо от форплей. Явно тук съм го препсувал нещо, ма помни ли човек вече, да не е един :lol:

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6131
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 16 Май 2019 00:05


Императора написа:
Що за щуротии. Дори най-върлите фенове на сериала се съгласиха че се изчерпа някъде към края на сезон 6 и че последните два сезона ще са му доизживяването.


Да, щото сценаристите са тъпи. Иначе не се е изчерпал, тъкмо в последните два сезона трябваше да дойде точно най-интересната развръзка, но вместо да го направят като хората те го претупаха набързо. Можеха да включат най-малкото повече епизоди в сезоните.

Императора написа:
Като цяло има умора от сериала, не само в зрителите, но и в актьорите и екипа му, както и цялата култура, която той създаде и завъртя около себе си.

Едва ли. Това са профиесионалисти намиращи се на върха на кариерата си. Повечето от тях надали някога пак ще се снимат в нещо от този калибър. А що се отнася до зрителите, сериала никога не е бил по-популярен отколкото е в момента. Жалко, че точно сега се излагат.

Императора написа:
Liberty написа:
Защо Варис, който е ветеран в дворцовите интриги се остави да бъде изловен по такъв елементарен начин?

Защото не остана двор и интриги, в които Варис да вирее. :lol:
А дори и да допуснем че са останали, просто не му пукаше.

Не му е пукало, че ще го утрепат? Не мисля. Просто това беше поредното унищожаване на автентичността на героите.

Императора написа:
Liberty написа:
Джон ще остане в историята, като най-големия тъпак. Когато една патка можеше да спаси хиляди невинни хора, той реши да се прави на недостъпен.

Какво визираш?

После аз не съм бил разбрал филма, някой да му обясни плс. :lol:

Императора написа:
Liberty написа:
Това което ме издразни най-много е че прецакаха характера на Денерис, трябваше да я направят масов убиец и психопат. Нещо което ми е трудно да го повярвам.

Явно не си гледал сериала внимателно, това колко дворци и хиляди хора беше изпепелила досега, още от сезон 3 насам.


Колко? Не помня да е изпепелявала кой знае колко много. Имаше една или две битки с драконите. Но това са срещу армии, не срещу невинни хора. Имаше един случай на екзекуция за назидание с дракона. Като цяло беше чупене на характера.

Императора написа:
Liberty написа:
За чии хуй и е на Санса да се конфронтира с Денерис? Нима и дреме толкова много дали Уинтерфел ще е формално васално кралство или не?

Това е цялата идея на Game of Thrones -- конфронтациите на Управляващите Класи, често без някаква специфична причина освен Его.
Когато конфронтацията е просто за да стане интересен филма това е слабост в сценария. За всяко нещо трябва да си има логична причина.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6131
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 16 Май 2019 12:02


Повечето анализатори са съгласни с мен. Конфликтът между Санса и Денерис беше форснат - т.е. не естествен, не би се случил ако събитията и героите следват логичния си ход.

За останалите неща, не казвам че сериала не трябва да си има начало и край, казвам само че беше претупано, много неща се случиха набързо и можеше точно развръзката да бъде развита по-много по-добър начин, което няма как да се случи без повече серии. Самият Game of Thrones е донякъде пример за ново поколение филми, разказващи комплексни истории в по-дълъг формат не съществуващ преди това. До сега филмите по книги бяха единични кино продукции от типа "Хари Потър" които много страдаха от факта, че няма как в едни час и половина да покажеш цялата книга с всичките ѝ интересни моменти. Ето защо филмите по книги бяха шит общо взето. Гейм ъф Тронс показа нов подход в който една дълга и сложна история с множество персонажи, събития и т.н. може да бъде екранизирана по подобаващ начин в един по-дълъг формат. Последният сезон-два се усеща точно онова припиране и претупване на сюжета с цел да се вмести в по-кратко време, характерно за класическите холивудски филми по книги. (Отчитам факта, че това на практика вече не е филм по книга, но така или иначе е започнато като сложен, многопластов сюжет и трябваше да бъде завършено като такова).

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 16 Май 2019 12:11



___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2678
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 19 Май 2019 18:42


След няколко часа подписалите се да не вземат да се удвоят? :lol:
https://www.change.org/p/hbo-remake-gam ... nt-writers



Edit: Ако не се лъжа финалният епизод ще започне да се излъчва след няколко минути.
Късмет на всички фенове, които го следят, дано краят ви хареса :)

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8411
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 20 Май 2019 11:57


офффффффффф

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8447
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 20 Май 2019 12:37


:lol:

Яко, кво :arrow:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8411
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 20 Май 2019 14:22


Всичко е фул съркъл, явно. И никой не може да строши колелото, щото според мен нищо не се променя.

Кажи за твоето твърдение/теория.

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8447
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 20 Май 2019 15:47


Според мен пък в някаква степен това е единственото позитивно, което изобщо можеше да се случи на изстрадалите прости хорица на Седемте кралства - да ги управлява някой, който буквално е запознат с всичко което някога се е случвало и предстои да се случи. Друг е въпросът, че този някой е THE NIGHT KING :lol:

Колелото се счупи, защото всеки следващ крал ще бъде избиран от главите на лордовете на шестте кралства - все още далеч от истински избор в ръцете на хората, но пак е напредък и при всички положения би затруднило бъдещи конфликти за престола от всевъзможни претенденти. Освен в Севера, там си остава хегемонията на Старките. :arrow:

Също така друг е въпросът че примерно Свободните градове както под управлението на Валирия, така и след това са се радвали на немалка автономност, така че до колко става въпрос за счупване на колелото или просто за връщане към по-цивилизовани времена е малко под въпрос. Отделно че не разбирам как всичко това не успя да убеди всички, че Железният трон създаден от Егон Завоевателя е неизбежно да бъде заеман единствено и само от тирани и потисници. Драконът го разтопи, с таргариенското иго вече окончателно може да се каже, че е свършено и изобщо не съм убеден, че е необходимо някой да бъде крал на Шестте кралства - в крайна сметка те всичките са били независими преди да дойдат Таргариените и не са имали особена потребност от това да се консолидират в никой момент преди това. :arrow:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8411
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 20 Май 2019 19:55


Най-малкото - пращат го там като престъпник, а той по дифолт става Лорд-Командир. Може би щот е най-висок лвл :lol:

Обаче, кво стана - Варис не успя в крайна сметка да прати писма с истината за Джон?
Очаквах все пак това нещо да има някакъв backlash или поне там да се изпокарат. А то кво - целия R+L = J плот беше за да турят на Джонката плот армор срещу драконите :o

Реално, това по никакъв начин не подхрани параноята на Денерис. Тя така или иначе виждаше в него заплаха, дори и да беше останала с идеята, че е копеле.

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8550
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 20 Май 2019 23:13


Значи до пети сезон включително сериалът беше изродски добър. Шести сезон вече не ползва материали директно от книгите и си личи, но успява да държи прилично ниво. Седми, когато Денерис пристига във Вестерос, бие повече на фенфикшън, изведнъж нещата се форсират и нивото пада, но всички виждаме, че сме се засилили към финал и някакси прощаваме тъпотиите, щото просто искаме да гледаме края, какви са развръзките и кои теории ще се сбъднат.

Идва краят, идват и развръзките, но приличат повече на план за изпълнение с подточки, отколкото на самото изпълнение. Самите поинтове от плана всъщност са добри, много от моментите също са добре реализирани, обаче не спира да гложди чувството, че за смислен пейоф е трябвало повече време, по-плавни трансформации и малко повече внимание към детайла. И в тоя момент схващаш, че всъщност не последния сезон е тъп - тъп е целият премис, водещ до него, т.е. минимум последните два сезона, които просто не са написани със същия размах и плануване като предишните. Такова нещо съм виждал в други сериали, когато по средата на заснемане на актуален сезон са им казвали изненадващо, че следващ няма да има и за да завършат историята, трябва мидсийзън да презаснемат каквото могат, да сбият сюжета и да затворят някак шоуто. GoT завършва така, защото просто не са имали сценарния материал. За компенсация са решили да го направят ефектно и ето го резултатът.

Герои, набутани в тесни рамки, принуждаващи ги да си идат като пълни паляци - Варис, примерно. Идеята да умре в опит да спаси всички от собствената си грешка - че е подкрепил Денерис, е идеалната смърт за него. В действителност обаче това се случва по аматьорски и нискоинтелигентен начин, колкото да се маркира събитието, все едно Варис изведнъж са го лоботомирали до нивото на средностатистически Джон Сноу.

Някакви герои като Теон приключват красиво и героично, но отново в ситуация, в която при малко вложена мисъл почваш да се питаш - доре бе, в така поставената ситуация, що трябваше да умира верно? Смисъл окей - явно единственият таймлайн, в който убиват Найт Кинга е този, в който Теон го забавя с пет секунди. Тенкс, бът ноу тенкс, това е смотан райтинг и е окей за Авенджърите, но не и за ГоТ. Като се убива герой по тоя начин, правиш го така, че зрителят после да не си зададе въпроса, който зададох. Смотано е.

Смотано е и когато навържеш следните глупости - пращаме Джон в Най Уоча, въпреки че няма вече Найт Уоч, защото неопетнените червеи и част от лордовете от шестте кралства няма да приемат друго решение за съдбата му. В следващия кадър неопетнените отпътуват от Вестерос, най-вероятно завинаги. Сестрата на същия Джон е кралица на суверенно кралство, което стои между въпросния Найт Уоч и другото суверенно кралство на Бран. В тоя случай какво ѝ пречи на Санса да го приеме обратно в Уинтърфел? Със сигурност могат да се обяснят някакви причини, просто не са дадени смислено в рамките на епизода. Да, това пак е бед райтинг.

Сюжетната арка на Джейми може и да иа такъв финал в книгите, може и да няма. Каквото и да стане, стигането до тоя финал със сигурност ще бъде по-смислено. Кого тръгна да спасява? Кингс лендинг или сестра си? Така и не стана ясно. Бед райтинг отвсякъде.

Тоя смотан дракон изгори трона, но не изгори Джон. И сега се започват въпросите - ма осъзнавал ли е дракона значението на трона, ма по-умни ли са драконите от хората, що не бил изгорил Джон - все някакви тъпанарски теориики за развиване от сцена, която се чудиш символизъм ли има в нея или просто на някой му е хрумнало, че още ефекти са добра идея, пък смисълът не е толкова важен. Тъпанарщина.

Найт Кинга не го разбрахме за какво се бори. Изобщо всичките божествени конфронтации - Азор Ахай, Другия, Дъ Мени Фейсд Год и т.н. пророчества, висши сили, теории - всичко беше мързелови изринато и хвърлено през прозореца.

Въпреки форшедоуинга и податките за неуравновесеността на Денерис в различните сезони, трансформацията ѝ беше бърза, грандиозна и изключително безцеремонна в името на шок велюто. Денерис от четвърти епизод нямаше нищо общо с Денерис от шести, все едно е изживяла два сезона трансформация след като изпепели града тъпата крава. Падението ѝ трябваше да е трагично и драматично, но донесе най-ниските рейтинги на сериала. И не защото хората се дразнят, че "героят" им е превърнат в злодей. Червената сватба беше също толкова гадна и гнусна, но имаше смисъл и беше отлично направена. На Денерис трансформацията, макар и с много положен граундуърк, пак беше провал. Факт.

Всяко едно от тези неща, взето само по себе си, е дреболия. Тия дреболии обаче са НАВСЯКЪДЕ. И когато се навържат, преплетат се с обективно по-лоши диалози и поведения на героите, слепят се с двусмислени и неясни сцени, решения и събития, които те карат да си задаваш глупави въпроси, понеже не са успели да пресъздадат вътрешната логика на света достатъчно добре, просто не се получават нещата. Предния и този сезон в още по-голяма степен ги усещам като финала на поредицата Колелото на Времето, от която е и никът ми, завършена от друг автор по записките на Робърт Джордан. Хем знаеш, че финалът е такъв, какъвто Джордън го е замислял, хем героите и събитията, бидейки в ръцете на Сандерсън, са със същите имена и лица, но зад тях сякаш стоят някакви импостъри, които отчаяно се опитват да се държат като оригиналите и аха-аха да те заблудят, но в крайна сметка не успяват. Продукт на фенфикшън с други думи.

Общо взето, макар и полукатастрофално поднесен по стандартите, които GoT сам си издигна, финалът всъщност беше добър. Мартин го е измислил яко, логично и все пак изненадващо. Нямам търпение да го видя и как ще го достави, защото със сигурност ще бъде пиршество за разлика от телевизионната драма.

Все пак трябва да се отбележи, че въпреки всичко изписано досега (писано на телефон в кенефа в полупияно състояние, не си чувствам краката), сериалът беше wild ride и дори смотаното поднасяне на завършека беше по-добро от всичко, което може да се гледа в последно време. И беше сладкогорчиво, както трябваше да бъде. Една епоха си отива.

Но се отваря вратата и за следващата. GoT беше феномен. Ще трябва да почакаме, но нямам търпение да видя кое ще е онова нещо, което ще се пробва да му отнеме короната.
Едно време, ако си спомняте, всички мислеха, че ще бъде нишово фентъзи сериалче, за което всичко като ниво над "Мерлин" щеше да е успех. Никой не очакваше да се превърне в тоя попкултурен бехемот.

Чакат ни Вещерът, Колелото на Времето, Тъмните материи, ВЛАСТЕЛИНЪТ всякакви изродщини. Но най-вероятно следващият феномен ще дойде също така неочаквано. Лудница :D

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2678
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 21 Май 2019 16:04


Евала за изчерпателният пост, беше доста приятен за четене и предполагам, че нещата са така :)

Авторът се произнесе:
http://georgerrmartin.com/notablog/2019 ... an-ending/
Цитат:
And me? I’m still here, and I’m still busy. As a producer, I’ve got five shows in development at HBO (some having nothing whatsoever to do with the world of Westeros), two at Hulu, one on the History Channel. I’m involved with a number of feature projects, some based upon my own stories and books, some on material created by others. There are these short films I am hoping to make, adaptations of classic stories by one of the most brilliant, quirky, and original writers our genre has ever produced. I’ve consulted on a video game out of Japan. And then there’s Meow Wolf…
Май седмата книга няма да я бъде, независимо колко много Мартин се опитва да ни разубеди :lol:

Маце Борко написа:
Чакат ни Вещерът, Колелото на Времето, Тъмните материи, ВЛАСТЕЛИНЪТ всякакви изродщини.
Нека не забравяме и сериалите за Halo и новият Star Trek с Пикард 8)

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8447
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 21 Май 2019 18:23


От една страна ме изкефи страшно много, но от друга страна ми се стори доста нелепо как беше поднесено това че Джон в края на всички краища дори без да го осъзнава наистина изпълни пророчеството за Азор Ахай, като прониза възлюбената си в сърцето за да избави света. :arrow:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8550
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 21 Май 2019 22:26


Колелото принципно има много потенциал, защото светът и разнообразието от култури в него са по-интересни от Мартиновите, но също е поне толкова трудно за реализация според мен. За Песента голямото нещо е, че представлява добре направена реконструкция на хай фентъзито. Колелото - в добрите му моменти - пък е апогеят на класическото фентъзи. Приключенско, героично, мрачно (но уютно мрачно, а не опустошително като Песента), колоритно и мащабно, то реално е точно това, от което попкултурата ще има нужда след толкова години под бруталностите на GoT - някакъв лъч надежда, загърбване на морално сивия песонаж като идеал и т.н. Шансът обаче да извади късмет и да го филмират на нивото на Песента е нулев и по-скоро очаквам някаква чекия от типа на тийнейджърските фентъзита като Шанара или Legend of the Seeker. Най-малкото защото Амазон са вложили усилията си предимно във Властелина и много силно ме съмнява да движат два AAA проекта едновременно. За съжаление.

За аватара - аз не съм излизал от Warcraft света, продължавам да кисна по няколко месеца в него всяка година покрай новите експанжъни и по-големите им пачове. По-скоро е реверанс към Reforged и нетърпението, с което го чакам.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 22 Май 2019 12:55


Image

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8550
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 22 Май 2019 21:16


Всъщност това, за което съжаляваш е, че просто не можеш да се присъединиш към милионите хора, които са го гледали това с кеф в продължение на години, а седиш като недоебан отстрани и при всяка удобна и неудобна възможност вмъкваш колко ти е тъпо.

Ся както влезе, така си и излез :arrow:

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com