Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8550
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: American Gods (by Starz, по романа на Neil Gaiman)
Публикувано на: 10 Юни 2017 16:22


С времето установих колко много ме кефят истории за пътешествия.

Това е и сред основните мотиви на Боговете - бях чел, че самият Геймън определял книгата си като пътепис*. Каквото и да се случва, в края на деня всички са по колите, полетата и горите се редуват встрани от пътя, а на хоризонта са се събрали облаци, предвещаващи буря. Атмосфера > 90000.

*Който ми каже английската дума за пътепис получава виртуална биричка.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: American Gods (by Starz, по романа на Neil Gaiman)
Публикувано на: 10 Юни 2017 16:48


нелегален написа:
(бтв актьорът е Пабло Шрайбър, който е полубрат на Лийв Шрайбър)


демек на Рей Донован, откъдето съм зверски фен на Иън Макшейн :D
(без рицарска титла, но все пак like a sir)


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: American Gods (by Starz, по романа на Neil Gaiman)
Публикувано на: 13 Юни 2017 19:22


I owe a battle.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: American Gods (by Starz, по романа на Neil Gaiman)
Публикувано на: 19 Юни 2017 12:26


Малко странно приключи сезона, но със сигурност има какво да се види във втория.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: American Gods (by Starz, по романа на Neil Gaiman)
Публикувано на: 19 Юни 2017 21:41


нелегален написа:
Жесток завършек, според мен! Вече тази война между боговете ще стане достояние и за хорското общество явно, предвид землището, което Остара опустоши. Както ти каза, следващият сезон дефинитивно ще е доста интересен. :)

В момента с падането на гръмотевицата обаче очаквах че ще се появи Чернобог. Нали точно той има Чука, което май го прави еквивалента на гръмотевичния бог Тор?
Говорейки за Чернобог, всъщност кво стана с него и трите Зори? :D Уж (почти) всички се събраха на едно място, с цел да се отправят към "House on the Rock" в Wisconsin, пък тях ги няма.

Иначе (почти) всичко останало - чук.

Историята на Билквис (как е на български тази сладка негреса?)... Бахти лукавия поглед вади тая. Аз на мястото на мъжете, които обладава сигурно бих се изплашил и избягал на мига от този поглед, не знам с кво ги прелъстява.
Само там не разбрах този технобоя как точно я забъгна? Нещо май ѝ каза че иска да я патка отзад, за да не бъде "изяден" и тя сдуха? :D

Ананси с неговите истории за това как ANGRY GETS SHIT DONE, MA NIGGA!! отново разбива. Там службите на аятолаха като нахълтаха в диското и почнаха да просват курветините по пода много издивях :D

Остара и дворецът ѝ, заедно със зайчетата радваха. Сега си давам сметка какво беше значението на онова зайче, което претича пред колата на Лора и оня пич, което предизвика катастрофата им, ако го помните. :D
Ама според мен можеха по друг начин да я направят - малко по-пролетна, малко по-дива. Не така кичозна, подредена и натруфена.

Лора и Мад Суини - гениално дуо както винаги. Там като изведнъж смениха кадъра на как го е вдигнала за ташките до стената бая се хилих :D
Горката обаче съвсем се разпада вече... Освен ако не стане някакво чудо, което наистина да я съживи (което ме съмнява)...

Май единственото нещо което не ми хареса е Mr. World. Много неугледен и труден за понасяне ми е във всичките му инкарнации. Пък и не му се разбира много кво говори.
А да, и разговорът с Иисус в басейна беше тъп. Или поне аз не го схванах.

---

бтв Гилиан Андерсон всеки път като се появява ми отнема няколко минути да РАЗБЕРА ЧЕ Е ТЯ. Малко по-постоянен вид не може ли? Объркващо е некво.

----

абе като цяло - 10/10 сериал. Не е 11/10 щото има един малък проблем, който много ме дразни, а именно това как на моменти музиката много надделява над диалога и трябва много да се мъча и да връщам за да чуя кво си говорят (не ползвам субтитри).


деба, оставам на сухо откъм сериали до Game of Thrones. Цели 4 седмици... :cry: :cry: :cry:


Аз почти задължително хрупам нещо, докато гледам, затова вървят едни английски субтитри отдолу, не мога да чувам :D

Честно казано, това с Лора и мене взе да ме съмнява, просто защото нали като е убита директно от Бог, не ставало да я възкрасят, освен ако самия Один не би могъл. Самото му разкриване малко не ме изкефи АЗ СЪМ ОДИНННН :roll: Някак си ако Ананси примерно с неговия си начин на говорене го беше разкрил, щеше да е по-интересно.
Надявам се да измислят нещо все пак, 3 епизода само за тях говорим, включително 7, който е най-силния според мен.

Хайчо, и аз се чудих, един вид нали тва е голямото събиране, обаче Уенсдей в колата му казва - Уинсонсин е следващата ни голяма спирка, демек след тази според мене, там ще се съберат всички и ще стане войната. Иначе не вярвам, целия втори епизод беше за Чарнобог, няма как изведнъж да изчезне. Пък и Чернобог не мисля, че е баш еквивалент на Тор, не знам как е в книгата де.

Уенсдей видя, че Лора бяга зад колата един път, тоест знае, че е жива, нали единия гарван му каза, затова със зайчето е било още един опит да я гътне. Пък явно на Мад Суини му напомня за миналото, затва вината го гриза и иска да я върне.

Негърката не ми харесва като история - прогонват я, после избягва, заразява разни хора с ХИВ, после като ИДИЛ почват да й разрушават храмовете, се разпада от нищото. После пак ебе и така. Трябва да погледна митологията май.
Пролетта е топ пиче. Идеална си е така, никаква дивост не й трябва.
Мр Уорлд е наистина много смотан, не мога да го търпя, пък уж е най-важния от новите.
Ананси е много голям. Искам да имат работа за вършене с Мад Суини, само бисери.

Образа на Исус малко неадекватно беше направен - много образи за различните поводи, представях си го с повече роля, или поне някакъв смислен диалог. Пък то кво - вместо да празнували идването на пролестта, защо празнували възкресението. Не разбирам.

EDIT
Защо толкова много хора негодуват, че точно STARZ правят филмчето? Примерно правят и Power, които не е лош. Защо АМС според някои е щял да го направи по-добре? Какво значение има всъщност кой го издава? Това не са ли просто продуцентски компании?


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8550
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: American Gods (by Starz, по романа на Neil Gaiman)
Публикувано на: 20 Юни 2017 10:36


нелегален написа:
В момента с падането на гръмотевицата обаче очаквах че ще се появи Чернобог. Нали точно той има Чука, което май го прави еквивалента на гръмотевичния бог Тор?


Хахахаха, бате, КАКВО говориш постоянно бе :lol:

Чернобог е бог на смъртта. И е славянски бог, което и като име, и като презентация беше меко казано недвусмислено в сериала. И книгата си чел уж.

Истина е, че американските богове са интерпретация до някаква степен на оригиналните божества - нито Один е същия Один от Скандинавието, нито Чернобог е същият бог, който в момента броди из Източна Европа, ма чак пък Тор, че и с гръмотевиците го обвърза...
Тилка, по тоя повод са и много Иисусове, той и Уенсдей го каза в епизода - колкото разклонения във вярванията и представите на хората за бога има, толкова са и самите богове - примерно Один и Чернобог, които виждаме в сериала, са само тези, създадени от вярванията на американците - Иисусовете са повечко, щото повече народи, събрали се в САЩ, вярват в Иисус, докато Один и Чернобог са резултат от вярванията само на по една преселническа група.

Най-близкото до Тор, което получаваме в Американски богове е...

Spoiler for Чудовищен спойлър за абсолютно всички, включително и Волтажа, който очевидно не си спомня нищо от книгата:
Наистина е кофти спойлър, помисли си пак преди да го прочетете:
Шадоу Муун. Чието истинско име е Baldur Moon, син на Один. "Индианец" бил вика

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: American Gods (by Starz, по романа на Neil Gaiman)
Публикувано на: 20 Юни 2017 12:06


Ами аз си ги тегля от Замунда и на всеки епизод си има долу Други субтитри и от там. Май от Opensubtitles се теглят.

Не виждам спойлера на Морко.

https://www.youtube.com/watch?v=D_lpQDc5pHE&t=329s


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8550
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: American Gods (by Starz, по романа на Neil Gaiman)
Публикувано на: 20 Юни 2017 12:54


Смалил съм шрифта до ръба на възможното, за да си помислиш добре преди да копираш текста и да го пейстнеш някъде, за да прочетеш написаното. :D

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: American Gods (by Starz, по романа на Neil Gaiman)
Публикувано на: 20 Юни 2017 13:13


Duuuude :roll:

Spoiler for :
Hippie parents?
Hippie mother.


Spoiler for :
I am waiting for my son.


Верно спойлер, ама полезен.
Маха гадното напрежение какво защо до един момент.
Мерси :D

Spoiler for :
Демек накрая, чисто теоретично, Лора може и да я бъде?


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: American Gods (by Starz, по романа на Neil Gaiman)
Публикувано на: 20 Юни 2017 19:06


По-скоро, след като вече го знам, се сетих за тези малки подсказки от по-рано.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: American Gods (by Starz, по романа на Neil Gaiman)
Публикувано на: 20 Юни 2017 19:30


е нали
Spoiler for :
шадоу е сън на один, пък лора е жена на шадоу. дали няма да измислят нещо услуга за услуга накрая ддз, както я е пожертвал, да я резъректне


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: American Gods (by Starz, по романа на Neil Gaiman)
Публикувано на: 19 Апр 2018 20:30


Волтажа като види в някое заглавие на сериал или филм думата American/s и се почва такова подмазване, такова сервилничене, че ме е срам да му чета постовете, но едновременно с това и се забавлявам, докато го правя :oops: :D


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: American Gods (by Starz, по романа на Neil Gaiman)
Публикувано на: 15 Мар 2019 15:13


Изледах първи епизод на сезон 1. Изглежда ми доста зле. Почти всички актьори, които показаха бяха доста неестествени и фалшиви. Само заради потенциала на историята ще дам шанс на епизод 2.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: American Gods (by Starz, по романа на Neil Gaiman)
Публикувано на: 23 Мар 2019 10:04


След изключително слабия Ep1.S1, решихме да дадем шанс на сериала и сега сме на Ep6. Драстично се вдигна качеството. Не разбирам единствено количеството пишки в тоя сериал, не е яко изобщо.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: American Gods (by Starz, по романа на Neil Gaiman)
Публикувано на: 24 Мар 2019 00:44


Поне до тук май няма епизод без да са показали някоя паламарка. Дали ще е на труп на масата, дали салама на джина, дали снимката в телефона на жена му, дали на чичката, който бе погълнат от вагината на богинята (в следващия епизод го показаха как се рее надървен някъде си)... Много патки, много нещо :?

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: American Gods (by Starz, по романа на Neil Gaiman)
Публикувано на: 25 Мар 2019 17:07


Толкова ли сте несигурни, че пет пишки на кръст ви правят впечатление.

Иначе както мислех да си канселирам Амазона с оглед на това че Гранд Тоур почти свърши, те пък почнаха да дават Американ Годс.

Доволен съм от 1вите два епизода, имаш повдигане на фабулата малко от малко.

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: American Gods (by Starz, по романа на Neil Gaiman)
Публикувано на: 25 Мар 2019 18:42


Не става въпрос за несигурност, а за излишна пошлост :)

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: American Gods (by Starz, по романа на Neil Gaiman)
Публикувано на: 26 Мар 2019 00:15


Осми епизод на първи сезон беше значително по-незадоволителен от последните няколко.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: American Gods (by Starz, по романа на Neil Gaiman)
Публикувано на: 31 Мар 2019 12:45


Да, ще го продължим, но чак като излязат всички епизоди от 2ри сезон. Никога не започваме сезони, ако не са излезли всички епизоди.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: American Gods (by Starz, по романа на Neil Gaiman)
Публикувано на: 31 Мар 2019 14:51


Разбирам. Ние ако не бяхме изгледали 2ри епизод на сезон 1 в близките дни след 1ви епизод - със сигурност нямаше да продължим напред. Просто щяхме да забравим за тоя сериал предвид потресаващо лошото първо впечатление.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com