Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта

За кого ще гласувате на предстоящите президентски избори?


 Меглена Кунева (Инициативен комитет)    12%  12%  [ 10 ]
 Росен Плевненлиев (ГЕРБ)    19%  19%  [ 16 ]
 Сали Шабан Ибрям (Национално движение "Единство")    2%  2%  [ 2 ]
 Румен Христов (СДС)    4%  4%  [ 3 ]
 Мария Капон (ЕНП)    2%  2%  [ 2 ]
 Стефан Солаков (Национален фронт за спасение на Б-я)    1%  1%  [ 1 ]
 Ивайло Калфин (БСП)    13%  13%  [ 11 ]
 Волен Сидеров (Атака)    20%  20%  [ 17 ]
 Алексей Петров (инициативен комитет)    1%  1%  [ 1 ]
 Николай Ненчев (БЗНС)    0%  0%  [ 0 ]
 Атанас Семов (РЗС)    1%  1%  [ 1 ]
 Павел Чернев (Партия за хората от народа)    0%  0%  [ 0 ]
 Димитар Куцаров (Инициативен комитет)    0%  0%  [ 0 ]
 Красимир Каракачанов (ВМРО)    0%  0%  [ 0 ]
 Андрей Чобанов (Българска демократична общност)    0%  0%  [ 0 ]
 Николай Василев (Инициативен комитет)    0%  0%  [ 0 ]
 Светослав Витков (Инициативен комитет)    23%  23%  [ 19 ]
 Венцислав Йосифов (Инициативен комитет)    0%  0%  [ 0 ]
Общо гласове : 83
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 18 Ное 2018 21:41


Чак се учудвам, че никой до сега не отвори тема за протестите и случващото се в държавата в момента. Това което за мен тече като процес е сериозен опит за връщане на БСП на власт. И макар, проявявам разбиране към цялата критика по адрес на Бойко, ГЕРБ и т.н., достатъчно е да видим президента им (на БСП) и да помним повече от 3 години назад в миналото за да сме наясно що за катастрофа ни чака ако тези приятели се върнат във властта. При липса на смислена алтернатива на ГЕРБ, аз лично си пожелавам още дълго и честито царуване на бат Бойко.

Вашите мисли?

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 19 Ное 2018 10:23


Разликата в цените на горивата в България и останалите страни от ЕС е в порядъка на няколко евро-цента и като цяло няма основания да се протестира. А и в крайна сметка връщането на БСП на власт по никакъв начин няма да ни направи по-независими от "Лукойл"/Русия, т'ва трябва да си много тъп за да не го знаеш.

Радев е червен. Ама много.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 19 Ное 2018 13:52


Значи, ако направят протест за искане на истинската съдебна реформа на 100% ще го подкрепя. Но на протести с такива искания вече се видя какво се случва.

В тоя ред на мисли, силно се надявам тези около Демократична България да се стегнат и да събират аудитория, за да се справят по-добре от Реформаторския Блок, които доста ме разочароваха тогава...

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 19 Ное 2018 18:49


Тези са изпята песен. Освен това се оформиха като левичарска партия, а ние нямаме нужда от още една левичарска партия. Имаме нужда от истинска дясна партия и тъй като такава към настоящия момент не се вижда на хоризонта, аз не виждам и алтернатива на настоящето управление.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 19 Ное 2018 23:22


ГЕРБ и БСП са една и съща помия, с тази разлика, че докато БСП са про-руска партия, което го знаят и новородените, то на теория, ГЕРБ го играят про-европейска, което не знам какъв човек трябва да си, за да отречеш, че е по-добрия вариант. Но това не означава, че трябва да търпим всяка една тъпотия на Тиквеника. Когато смятам, че каузата на дадения протест е смислена, бих протестирал, независимо от това кой е на власт. Това с алтернативите е слаб аргумент, то може никога да няма алтернатива, ще си търпим пожарникара до края на света ли? То ако се примиряваме, че избора е между ГЕРБ и БСП, по-добре да се гръмнем. Аз за Демократична България ще гласувам. Левичари, умно-красиви, либерасти, соросоиди, квито ще да са, не виждам за кой друг да гласувам. Нека кажат хейтърите на ДБ :)

П.П. Радев, и новородените знаят, че е червен.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 20 Ное 2018 00:18


Der Meister написа:
ГЕРБ и БСП са една и съща помия, с тази разлика, че докато БСП са про-руска партия, което го знаят и новородените, то на теория, ГЕРБ го играят про-европейска, което не знам какъв човек трябва да си, за да отречеш, че е по-добрия вариант. Но това не означава, че трябва да търпим всяка една тъпотия на Тиквеника. Когато смятам, че каузата на дадения протест е смислена, бих протестирал, независимо от това кой е на власт. Това с алтернативите е слаб аргумент, то може никога да няма алтернатива, ще си търпим пожарникара до края на света ли? То ако се примиряваме, че избора е между ГЕРБ и БСП, по-добре да се гръмнем. Аз за Демократична България ще гласувам. Левичари, умно-красиви, либерасти, соросоиди, квито ще да са, не виждам за кой друг да гласувам. Нека кажат хейтърите на ДБ :)

П.П. Радев и новородените знаят, че е червен.


Да, хубаво е да се протестира, колкото тиквоча да не се отпуска. Но, тези протести са друга работа. Те са организирани от БСП, някви мутри с джипове и с любезната подкрепа на руснаците. Опитват се да повторят сценария от 2013г. когато пак бутнаха правителството заради "скъпия ток". Така че не. Никакво бутане на никакво правителство, никакво БСП/Русия на власт отново. Въпроса за алтернативата е много важен. Щото докато се правим на умно-красиви, БСП дебне зад ъгъла.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 20 Ное 2018 10:24


ДСБ в момента, в който си избраха Атанасов вместо Малинов за лидер и се прегърнаха с Да България, престанаха да съществуват на политическия хоризонт. Въпросът е, че още не са го разбрали. Тая екслузивно софийска "десница" парламент няма да види и аз няма да гласувам за тях. По-скоро бих пуснал за ГЕРБ с идеята, че така и така ще управляват, поне да съставят някакво по-смислено мнозинство и да не им се налага да клякат при всеки скандал около недоклатените им коалиционни партньори.

В момента шансовете на някакво евентуално консервативно обединение, за каквото се спомена тук-таме с хора като Москов и Симеонов вътре, са по-добри. В ДСБ просто не останаха хора, камо ли някакви лидери, а Да България е разбираема само за софийските жълтопаветници.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 20 Ное 2018 11:39


Наистина не разбирам хората, които не гласуват, с което избирателната активност е под 50% всеки път, или пък гласуват за герб и после през 2-3 години вдигат протести да се оплакват. Ами първо отидете да гласувате, второ, гласувайте за партия, която да не е от статуквото. Алтернативи бол.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 20 Ное 2018 13:29


Liberty написа:
Der Meister написа:
ГЕРБ и БСП са една и съща помия, с тази разлика, че докато БСП са про-руска партия, което го знаят и новородените, то на теория, ГЕРБ го играят про-европейска, което не знам какъв човек трябва да си, за да отречеш, че е по-добрия вариант. Но това не означава, че трябва да търпим всяка една тъпотия на Тиквеника. Когато смятам, че каузата на дадения протест е смислена, бих протестирал, независимо от това кой е на власт. Това с алтернативите е слаб аргумент, то може никога да няма алтернатива, ще си търпим пожарникара до края на света ли? То ако се примиряваме, че избора е между ГЕРБ и БСП, по-добре да се гръмнем. Аз за Демократична България ще гласувам. Левичари, умно-красиви, либерасти, соросоиди, квито ще да са, не виждам за кой друг да гласувам. Нека кажат хейтърите на ДБ :)

П.П. Радев и новородените знаят, че е червен.


Да, хубаво е да се протестира, колкото тиквоча да не се отпуска. Но, тези протести са друга работа. Те са организирани от БСП, някви мутри с джипове и с любезната подкрепа на руснаците. Опитват се да повторят сценария от 2013г. когато пак бутнаха правителството заради "скъпия ток". Така че не. Никакво бутане на никакво правителство, никакво БСП/Русия на власт отново. Въпроса за алтернативата е много важен. Щото докато се правим на умно-красиви, БСП дебне зад ъгъла.

За тези протести съм съгласен. Без да знам от кого са организирани, като се видят каузите става ясно. Да ревеш срещу цени на частни компании е смехотворно. И аз не съм доволен от цената на синьото Джони, дай и за това да протестираме. Бас държа, че голяма част от същите тия хора, дето протестират, редовно си зареждат от Лукойл и работят за тях. Като не ти харесва даден продукт/компания, не го купувай/не работи за нея и невидимата ръка на пазара ще си свърши работата. Това, че повечето компании са картел е ясно, но просто олигополът е една от негативните черти на пазарната икономика, нещо като необходимо зло. Яд ме е, защото за каузи, които са в пъти по-смислени, се събираха по 10 човека на протест, а тук българинът малко го удариха в джоба и веднага излезе.

Иначе, не съм съгласен, че не трябва да се бута Тиквата. Герберите вече много изнагляха и правят простотия след простотия. Това да не се бутат, защото щял да дойде еди кой си, ми изглежда все едно имат някакъв имунитет и трябва да ги търпим во веки веков. Ами то ако се гласува за тях, "за да не са БСП" и не ги бутаме, до кога ще ги търпим? Бойко наскоро стана най-дълго управлявалия мин.-председател в историята на България. Не ме интересува кой ще дойде после. Ако не става, ще викам и против него. Политиците трябва да разберат, че срещу тях има активно гражданско общество, а не овце и не могат да правят каквото си искат. Да стигнем до такова мислене (и ние, и те) е много по-важно от това кой ще управлява!


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 20 Ное 2018 15:16


Това са красиво звучащи думи, но както често се случва реалността не изисква красиво говорене. Реалността е, че ако бутнеш Бойко ще дойде БСП на власт. Поне за момента е така. Това е и причината той да е най-дълго управляващия премиер. Защото не е толкова зле. И може да е много по-лошо. И хората надявам се да са наясно с това. Аз лично много бих искал да има алтернатива, но съм напълно съгласен с Морко. Винаги съм гласувал за ДСБ, но към настоящия момент това е напълно безсмислено.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 20 Ное 2018 15:34


Ама тя алтернативата няма да дойде от небето. Трябва ние да си я изградим. Което не виждам как ще стане с гласуване и толериране на герберските уроди. Бойко е премиер толкова дълго, не защото е "не чак толкова зле", а защото българинът е много зле. Ако ще и марсианците да дойдат след Бойко, аз този искам да се маха!


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 20 Ное 2018 20:03


Ми ОК съдавай алтернатива, никой не те е спрял. Както казах от както имам право да гласувам съм подкрепял "малката градска десница" която вече дори не е десница. Ако се появи друга смислена алтернатива ще я подкрепя. Обективно погледнато, България се развива относително добре през последните 10 години. Правителството на ГЕРБ може да има много кусури, може да е корумпирано, може всичко, но избегна някои огромни опасности за нашата държава, води умерено про-западна политика (имайки предвид кои са им коалиционните партньори), същевременно отстоява жизнено важните национални интереси, като се противопостави на "приятелска Германия и Меркел" за преразпределянето на бежанците, отказа да приеме "истамбулската конвенция", отказа да подкрепи пакта за миграцията на ООН, същевременно подписа приятелско споразумение с Македония, проведе едно много успешно евро-председателство, води относително разумна фискална политика, най-вероятно ще изберат F-16 за нов български изтребител, все неща от които аз лично съм много доволен. Тъй че Бойко не е идеален, но само него си имаме :D

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 20 Ное 2018 21:11


Добре де, тия F-16-ки, ако погледнем съвсем обективно на нещатата, не са ли пак разни дърти бангии, само че политически коректни ?


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 20 Ное 2018 21:20


Не ще са чисто нови, последна модификация. Най-доброто което можем да си позволим, по-хубаво е само F-35 както ще си купят белгийците. Но ние не сме по техния джоб.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 21 Ное 2018 00:22


Well... технически погледнато F-22 е по-добре от F-35 обаче не случайно е забранен за износ. Тъй че...

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 05 Фев 2019 15:16


Не е авторско, но мисля че е интересно:

Image

Цитат:
Мит №1 за соца - "имаше ред и сигурност" а днес "ни убиват като мухи".

Броят на умишлените убийства на 100 000 души у нас в годините от 2005 до 2010 общо-взето е еквивалентен на този от периода между 1985 и 1989 г., след което става чувствително по-нисък. През 2016 и 2017 г. вероятността да бъдеш убит вече е близо два пъти по-малка, отколкото в зрелите години на комунизма.

По данни на Евростат 2016 е първата година в модерната история на България, в която броят на убийствата спада под 100, а 2017-та е втората. След като през 90-те години числото се колебае между 2.8 и 5.9 на 100 000, през предишното десетилетие то се движи в интервала от 2 до 3.6, а през настоящото – от 1.13 до 1.99. Откъм насилие и убийства живеем в най-сигурните времена в модерната история на страната ни, с мнократно по-малък шанс да бъдете нападнати или убити, отколкото в разгара на "зрелия Социализъм".

На пътя нещата са същите - с около 1800 смъртни случаи на година в края на 80-те, срещу около 600 днес, при 10 пъти повече коли на пътя.


Източник: Исторически Дневник

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 06 Фев 2019 01:17


Какво точно искаш да ти се каже. Никой не отрича, че 90-те бяха тежко време. Общо взето според графиката са били необходими 15 години за да се нормализира положението и от там нататък нещата са започнали да стават по-добре. 15 години на фона на човешката история е нищо.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 07 Фев 2019 11:13


Е така е, но срива на една система и замяната ѝ с друга в едно общество няма как да се случи без криза. Подобни кризи са затривали цели поколения (виж Сирия). Така че ние доста леко минахме.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 17 Фев 2019 01:24


Не говори глупости моля те :lol:

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 23 Фев 2019 10:20


Едно авторско меме, което стана доста популярно в групата на "Исторически хумор".

Image

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com