Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 02 Юни 2018 15:55


Мдам, това може да е изненада само за някой, който не е гледал Clone Wars и Rebels.

Между другото, когато обявиха EU за Legends т.е. Non-Canon, реших, че това е доста хитър ход, защото така хем ще разполагат с възможността да си взимат каквото искат от тая разширена вселена, хем да пренаписват събитята, така че да сформират едно консистентно цяло. Не че се справят със собствения си материал де, но определено Story филмите за сега им се получават по-успешни и сравнително интересни в сравнение с продълженията.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2677
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 02 Юни 2018 22:07


Според мен откъдето и да го погледнем появата му е изненадваща.
Да, знаем, че по това време персонажа е жив и е някъде там, но вмъкването му в Соло е далеч по-неочаквано, отколкото ако бяха вкарали Джаба, Фет или някой подобен.

Спойлер таг-а си е принципен- може да мразя филма и да не ми пука какво става в него, но това не е основателна причина да разваляме кефа на другите :wink:

Иначе Mauler унищожи филма с ревюто си, а RedLetterMedia бяха познали 70% от нещата в Соло, месеци преди пускането му :lol:




___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 02 Юни 2018 22:31


Значи, като се замисля, тука виждам някакъв потенциал за продължение на историята за разлика от Rogue One. Примерно, може да има продължение за това как Хан отива да работи за Джаба и разни историики покрай това може да се разкажат доста добре. Даже може отделна трилогия да се направи и примерно да приключи непосредствено преди Нова Надежда.

Друга яка идея за филм тип A Star Wars Story може да е филм за Боба Фет.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 03 Юни 2018 08:21


Феновете ся се надъхват за Фет, но за мен винаги е бил нищо повече от статист на малко по-преден план. Кеноби филма ще ми е интересен. Според вас трилогията на Райън Джонсън на къде ще се насочи?

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2677
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 05 Юни 2018 23:05


Shhhhh :D



Боба Фет е прекалено бадасс, за да не получи самостоятелен филм. Може да се получи адски яко, защото е от "лошите" :D А режисьора ще бъде James Mangold и освен ако няма външна намеса би трябвало да направи интересен филм.

In recent news- Solo: A Star Wars Story постави рекорд... за първи провалил се SW филм, поне що се отнася до печалбата му. С бюджет от 250$ мил. (+150$ мил. за маркетинг) изглежда Дисни ще загубят поне 50$ мил. от него, като вероятно ще е много повече.
https://www.hollywoodreporter.com/heat- ... re-1116927

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 06 Юни 2018 07:17


Badass? Кофти костюм, почти нулева актьорска игра, почти нулево присъствие (няколко сцени в TESB и RotJ, влиянието му "зад кадър" върху действието не се брои), погълнат от пустинен анус със зъби, след като го бутват по грешка... Страшен badass. :lol:

Според мен ще е по-интересно да се разгледат събития като свързването на Сайфо Диас с Каминовците, как Дуку минава към Тъмната страна (въпреки, че самия Дуку е просто пълнеж, след като Лукас изоставя идеята за Darth Jar Jar след еп.1), как Дуку намира Джанго Фет и го навива да стане основа за клонингите, как Палпатин разбира за армията от клонирани и я саботира, а ако има нещо, което феновете тотално ще избухнат - един добре направен филм за Darth Plagueis и как е убит от Шийв.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 06 Юни 2018 08:48


Serious Sam
Цитат:
Кофти костюм

Да не съм чул лоша дума за мандалорците или ще те изпортя на тяхната Death Watch организация.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 06 Юни 2018 12:02


Така става като доят мъртва крава :lol:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2677
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 06 Юни 2018 14:07


Не съм сигурен кое точно е канон, но Сайфо-Диас има видение за голям конфликт в бъдещето и за защита на Републиката поръчва клонираната армия в тайна от всички (понеже сената и джедайският съвет не са съгласни/ не му вярват). Офц Палпатин разбира и очиства Сайфо-Диас, като поема всичко в свои ръце и заедно с Граф Дуку финансират първата част от войската.

Иначе SW филм може да се направи за всичко и пак да е як, всичко опира до режисьора и сценария.
Аз лично искам да видя повече от периода преди Ep. 1 и между Ep. 1 и 2, а всичко свързано със Старата Република е добре дошло също.

Преди време имаше фенска кампания да направят сериал предистория за младият Палпатин и изкачването му във властта и ситските му истории, а персонажа да бъде изигран от Том Хидълстън :D

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2677
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 06 Юни 2018 16:52


Не, видението е на Диас, без той да е бил манипулиран от Палпатин.

А иначе това с Дарт Джар Джар си е чисто мийм/ тролене, макар и да е адски добре направено :lol:
https://www.reddit.com/r/StarWars/comme ... orce_user/


___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 07 Юни 2018 12:37


Като съм мислел по теламта SW, винаги съм стигал до заключението - няма джедаи, няма филм. Соло го доказа.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 07 Юни 2018 12:45


Ама то SW не е само джедай :D

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 07 Юни 2018 13:29


Именно това му е проблема на SW - изключвайки джедайската нишка, е значително по-скучно/слабо от повечето други sci-fi алтернативи :D

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 08 Юни 2018 07:57


Ето това е Фет филма, който бих гледал:
Image
8) 8) 8)

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 09 Юни 2018 22:41


Гледах соло днес. Нямам идея дали все още има диема+(нямам тв), но определено бих очаквал да виждам филм с такова качество директно там, а не на кино.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2677
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 10 Юни 2018 01:14


От чисто любопитство- какво те накара да го гледаш на кино? :)

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 10 Юни 2018 01:56


99% от филмите, които гледам са на кино, обичам да ходя на кино :)
Вкъщи гледаме предимно сериали.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 12 Юни 2018 18:45


Учудвам се колко хора съдят дали може да се направи филм за някой персонаж по това за колко време се е показал във вече излезли филми. Това, поне според мен, е много слаб аргумент и дори би могло да има много мощен обратен ефект (историята му/й да се окаже много интересна) ако се направи от правилните, ангажирани хора. Боба Фет или Джанго Фет биха направили "различен" Star Wars филм, защото за разлика от Палпи или Оби Уан, те се ангажират само с кредитите. Което значи, че може да гледаме покушения върху сенатори, джедаи а защо не и други ловци на глави? Къде е филмът за издигането на Джаба или Сената, непосредствено преди да го разпуснат (единственото споменаване на политика изобщо в оригиналната трилогия)? Възможностите са безкрайни.
Ако изберат Том Хидълстън да играе Палпатин, значи очаквам Роуън Аткинсън в ролята на кралицата в римейк на Мисия Лондон. Или СЪР ИЪН МАКДИЪРМИД ще се завърне (с немалка компютърна намеса), или такъв филм ще се срути преди да е завършен.
А Star Wars без джедаи всъщност е точно това, от което Дисни трябва да се възползват. Едно от най-лошите неща в прикуълите бяха именно те - нарушаващи собствените си канони, арогантни и военолюбиви. Лукас нещо е размил яко границата между добро и зло в тия филми (което напомня за втория Индиана Джоунс - върха на тетралогията за мен).
Последна бележка. Наскоро пак си пуснах "Невидима Заплаха" и в мене се надига чувството, че май въпросната заплаха всъщност е Раз Ал Гул, представящ се за Куай-Гон Джин. Просто начинът по който не му пука какви злини се случват около него, неглижира своите началници ("Аз ще го обуча") и праща дете на смъртоносно състезание заради единия хазарт ме карат да си мисля, че Дарт Плейгиъс май е бил във филма, все пак. И не ученикът е умрял на края на филма, а един добре обучен войник, който добре влиза в ролята на сит. Трябва да направя видео есе за това...
Край на месечната прикуълска рубрика в темата.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 12 Юни 2018 21:24


Изключвайки джедаите, стар уорс е на нивото на марсиански атаки, според мен :)

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 13 Юни 2018 08:43


Gipo
Цитат:
на нивото на марсиански атаки

Принципно идеята на Лукас за Star Wars е високотехнологичен римейк-хомидж на Flash Gordon, Commando Cody (неслучайно в prequel-ите и анимационните SW сериали има такъв персонаж - CC-2224 aka commander Cody) и други фантастични сериали на Republic Pictures.
Indiana Jones пък е хомидж към приключенските им сериали.

Дори преди SW се е опитвал да рибутне Flash Gordon, но не е успял да купи правата на изгодна цена.

С други думи цялата поредица си е pulp fiction.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com