Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2677
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 20 Дек 2017 19:36





___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 20 Дек 2017 21:48


Понеделник вечер го гледах този филм и досега не мога да формулирам впечатленията си в писмена форма. Едно мога да кажа със сигурност - силно противоречиви са.

Първо, историята ми навява някакви спомени за EU-то: добри и лоши идеи на едно място. Някои от тези идеи са оригинални, други добра разработка на стари SW такива, обаче има и много много фира. Примерно, ако резултатът от сблъсък на кораб ускоряващ се до свръхсветлинна скорост е толкова унищожителен, защо още няма такива торпеда? Мина само с един вход/изход? Всички оцелели накрая се побраха в Хилядолетния сокол?
Дори в абсурдния нелогичен свят на SW, където визуалните красоти са най-важното, а военните действия са само извинение за заигравка с ретрофутуристична визия в стил Втора световна, това пак са тъпи идеи.
Останаха и някои неизяснени работи от предната серия.

Второ, имам чувството че филмът е колаж от няколко други. Не заради паралелните сюжетни линии, а защото ми идват с различен стил и начин на излагане на историята. Някои са обяснени до скъсване, други увисват и остават обръгнати с мистика.

Какво ми хареса.
Визията - заснемането, ефектите, дизайните на безбройните футуристични превозни средства и оръжия, интериорите, екстериорите, нелогичните и все пак увисващи ченето бойни сцени.
Звукът - музиката и звуковата картина.
Още развитията, които са се случили със старите герои...но може би и не какво се случи накрая с тях.

За нещата, които не харесах няма пак да отварям дума, но ми се стори много неравномерно преживяване.
Като фен на space opera-та и SW в частност, за мен това е ценно заглавие , но се чудя как го възприемат хората, които не си падат по такива неща...и по-точно как биха реагирали, ако не бяха зомбирани от хайпа. :D

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5224
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 20 Дек 2017 23:45


Sorry, за offtopic-а, нито съм гледал последния филм, нито имам някакви очаквания за него, просто влязох да прочета мнения дали си струва да го гледам и видях нещо, което ми стана интересно.
AlShu написа:
ако резултатът от сблъсък на кораб ускоряващ се до свръхсветлинна скорост е толкова унищожителен, защо още няма такива торпеда?

Без да знам за какво точно става дума, мисля, че при светлинна скорост би било имало значение повече масата на обекта, който връхлита върху целта. Самото торпедо, тъй като е със сравнително малка маса, не мисля, че би имало особено голям ефект. Кораб от друга страна... малко по-масивен е и унищоженията от него би било, честно казано, невероятно. Самите торпеда обаче биха били полезни тъй като ако са изстреляни при светлинна скорост биха изненадали всеки, които не се движи толкова бързо. Иначе мисля, че просто някой от авторите е чел наскоро All These Worlds на Dennis Taylor и е решил да включи някои от готините идеи от там. Като цяло много препоръчвам Bobiverse серията.

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 21 Дек 2017 19:05


Sentry
Цитат:
Самото торпедо, тъй като е със сравнително малка маса, не мисля, че би имало особено голям ефект.

Какво пречи торпедото да е с размер на кораб?
Без излишни подробности, като живото поддържащи системи, с най-евтиния jump drive и пр.

Същността на въпроса ми е, защо тук трябваше да остане човек да пилотира кораба, а и защо все още във френчайза не сме виждали използване на такъв вид таран?
Изглежда елементарно и е тъпо чак в тази история някой да се е сетил.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 21 Дек 2017 19:53


Алшу, ако тръгнем да мислим от научна гледна точка, сигурно ще се намерят още десетки подобни противоречия като това с кораба и торпедото. Затова просто няма смисъл.
AlShu написа:
Какво ми хареса.
Визията - заснемането, ефектите, дизайните на безбройните футуристични превозни средства и оръжия, интериорите, екстериорите, нелогичните и все пак увисващи ченето бойни сцени.
Звукът - музиката и звуковата картина.
Още развитията, които са се случили със старите герои...но може би и не какво се случи накрая с тях.

Сериозно ли аудио-визуалните елементи са ти толкова важни? Ако на мен само това ми е харесало в един филм, то бих го определил като изключително слаб. Справка - Аватар :D


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5224
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 21 Дек 2017 21:11


AlShu написа:
Sentry
Цитат:
Самото торпедо, тъй като е със сравнително малка маса, не мисля, че би имало особено голям ефект.

Какво пречи торпедото да е с размер на кораб?
Без излишни подробности, като живото поддържащи системи, с най-евтиния jump drive и пр.

Същността на въпроса ми е, защо тук трябваше да остане човек да пилотира кораба, а и защо все още във френчайза не сме виждали използване на такъв вид таран?
Изглежда елементарно и е тъпо чак в тази история някой да се е сетил.

А, не, за това не споря. Както казах - не съм гледал филма и не знам въобще точно за каква ситуация става дума. Просто ми беше познато от скорошна книга, която ми беше направила впечатление и мисля, че и на някой друг би му направило такова впечатление. В книгата ставаше дума за unmanned изсипване на basically огромни метални пръти, което стопи... да кажем планета, въпреки че не беше това, но spoilers :)

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 22 Дек 2017 00:07


Маце Борко написа:
За мен че Дисни наливат пари в критиката е най-видно от този скрийншот на Star Wars, съпоставен с тези два от филми на конкурентното им студио WB.

Image

Image

Съгласен съм с теб и Деник, че Дисни си осигуряват комфорт на филмите по този начин(друго си е хората да прочетат на няколко места колко добър е филма), обаче не съм съгласен с другата конспиративна теория, прокрадваща се в САЩ(най-вече подържана от фенове на DC и Стар Трек), че Дисни плащат на критиците да оплюват филмите на конкурентите си. Просто често конкуренцията им сама се проваля. Интересно е и че Warner Bros притежават сайта Rotten tomatoes.

И още нещо интересно - феновете на Междузвездни войни решили да направят петиция до Дисни с цел да не се причислява този филм към поредицата. Евала им правя на феновете на сагата. Като цяло уважавам много привържениците на Стар Трек и Стар Уорс, въпреки че не се числя към тях. Те поне имат смелостта да кажат мнението си дори то да е критично и да се опитат да се противопоставят на гаврата с любимите им поредици. За разлика от феновете на Марвел и DC, които толкова са се насрали от страх да не останат без филми за любимите си герои, че приемат всяка простотия, която Уорнър и Дисни изповръщат. И не само това, ами и защитават въпросните простотии. Така и няма да успеят да разберат, че е по добре да не се правят помии с участието на любимците им, дори това да означава да се преустановят филмите по комикси.


Профил Skype

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 23 Дек 2017 12:04


Както отбеляза и Алшу, филмът е доста хаотичен с на моменти доста странни mystery елементи. Също така беше странно как макар и да нямаше по детски наивната експлицитност на prequel трилогията, беше пълно с инфантилни и доста насилени бъзици. Цялостната тема на филма ми хареса дори в контекста на SW, но просто имаше няколко напълно безсмислени сцени и напълно излишната сюжетна линия с оная дръпнатата (само и само да вкарат междурасов романс а-ла Хобитът), които ако бяха заменили с нещо по като хората филмът вероятно щеше и да не е толкова объркан.

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 23 Дек 2017 12:37


Рискувам да звуча като Волтажа тука, ама либералните аспекти на филма и мене ме подразниха леко. Иначе самото техническо изпълнение на филма ми хареса изключително много. Другото, което ми хареса и има потенциал, според мен, е този момент с опита за бунт на кораба на нашите, както и това за търговеца на оръжия, който снабдявал и Империята и Съпротивата. Досега май не са вкарвали подобни аспекти в Стар Уорс филм и мисля, че има накъде да се развива тов.

Това, което не ми хареса е, че има прекалено много въпроси без отговор, липса на емоционална привързаност към героите, дори и към старите, както и многото Marvel-like моменти, което вече сте го отбелязали. И либералните аспекти, както казах по-горе.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 23 Дек 2017 15:44


нелегален написа:
The Arrow написа:
Рискувам да звуча като Волтажа тука, ама либералните аспекти на филма и мене ме подразниха леко.


човек втф, аз дори все още не съм писал за филма, освен че ми хареса... Защо слагаш неща в устата ми, които не съм казвал... ? :)


Мисълта ми е, че такъв тип приказки за либерализма и т.н, са нещо, което би казал ти, а не нещо конкретно за филма, това имах предвид.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 26 Дек 2017 01:42


От отзиви на роднини и приятели не гледах филма.
Бил много блудкав.

Апропо, кинетичната енергия е (mv^2)/2, така че при огромни скорости, масата няма много голямо значение.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 26 Дек 2017 19:06


The Arrow написа:
нелегален написа:
The Arrow написа:
Рискувам да звуча като Волтажа тука, ама либералните аспекти на филма и мене ме подразниха леко.


човек втф, аз дори все още не съм писал за филма, освен че ми хареса... Защо слагаш неща в устата ми, които не съм казвал... ? :)


Мисълта ми е, че такъв тип приказки за либерализма и т.н, са нещо, което би казал ти, а не нещо конкретно за филма, това имах предвид.

Не мисля, че това, негър да шие азиатка, по някакъв начин се връзва с либералната идеология, по-скоро е глупаво клише (учудвам се как все още няма гей персонаж :D ). В смисъл такъв, съгласен съм с теб, като цяло и мен ме издразни това, но се дразня когато тези неща се асоциират с либералната идея, в която няма нищо лошо. Изродихте го това понятие значи, по същия начин както феминизма стана вече мръсна дума заради някакви откачени.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2677
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 26 Дек 2017 23:55


4:23


___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2677
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 27 Дек 2017 13:33


:lol: :lol: :lol:
http://www.screengeek.net/2017/12/24/di ... y-to-bomb/

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 28 Дек 2017 00:19


Тоя е ебахти и оптимизма...
Дори и букаке диария с логото Star Wars си прави 500+ милиона без проблем. НИТО ЕДИН SW филм не е и няма да бъде финансов провал.
Друг е въпроса, че от Дрисни са алчни до безобразие и искат да доят SW кравата до кокал...

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 28 Дек 2017 15:50


^Още пет-шест филма слаби, колкото последния и хората ще започнат да си дават парите за нещо по рентабилно. Името не гарантира на никого финансов успех и това се доказа няколкократно само през отминаващата вече година.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 28 Дек 2017 16:48


Доста тъп филм. Най-якото в него беше като отидох да пикая по едно време.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 29 Дек 2017 12:20


Значи, снощи гледах за пръв път Rogue One и беше поне няколко пъти по-готин от другите два нови филма, особено втората половина на филма.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 29 Дек 2017 12:59


Понякога ми се иска да можех да покажа Rogue One на хората през 1977 г., които вече са гледали първия Star Wars. :)

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 741
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 29 Дек 2017 16:46


Ne samo nqkolko pati po-gotin, a klasi nad tez povarni ep7 i 8.

Osmicata ne sam q gledql o6te, 6ot nqmam vazmojnost - no otzivite ot averi/priqteli + tezi tuk/neta sa, 4e e po- zle i ot 7-cata.

Pak 6e spomena igrata na Felicity Jones i kak D. Ridley trqbva da i pla6ta za baq 4astni uroci po aktiorsko maistorstvo. Za potniq negar pak kvoto i.da kaja 6e e malko, mai ve4e bqh pisal i po negov adres.

Muzikata + editing-a, v1ob6te celiq flow na filma e na top nivo. Moga da napi6a cql roman za6to "Rogue one" e dobar movie-wise.

6to ne dadaha na kadarni hora da ekranizirat knigite na Timothy Zahn s prodaljenieto na sagata sled ep.6, ne znam. Zadaljitelni, koito ne gi e 4el i ima vazmojnost...

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com