Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2308
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 12 Сеп 2017 21:02


При мен равносметката до този момент е така - 4 пъти в седмицата тренировки, ~1500 калории на ден, половината от тях белтъчини (риби, кашкавали, сирена, извара и пиле), захарни и сладки неща на минимум и то не всеки ден.

Меря се всяка сутрин на един и същ кантар. За 4 месеца от 97 до 82 кила. Мисля че повечето изгубени килограми са от сланини, защото на мястото на шкембето взе да ми се очертава линията между коремните мускули, които все още не се виждат. Отделно докато тренирам не съм усетил да губя сила. Иначе аз самия не мога да видя голяма разлика в себе си ако не беше кантара и думите на околните, които ми казват че съм се смалил, нямаше и да предположа промяната. То и затова си мисля за някой силен фетбърнър.

Иначе и мирогледа ми малко се попромени. В началото бях: "100 кила идеално, не съм дебел, ама дай да сваля 5-6 преди да започна да качвам". Сега съм: "ебаси 15 кила по-малко и пак съм дебел" :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 12 Сеп 2017 21:45


Щом сваляш толкова добре без фетбърнър, за какво ти е да го ползваш?
Колкото по-постепенно и здравословно ги свалиш, толкова по-трудно ще е да направиш йо-йо ефект.
Колко си висок(забравил съм, ако си писал)?

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2308
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 12 Сеп 2017 22:25


180 и няколко. Това за правилното постепенно сваляне го знам, начел съм се на bb-team и подобните. Все още имам пояс от сланини и цици, макар и смалени, затова ми де ще да пробвам да видя какво ще стане :D Експериментирам си - проба-грешка и гледам как ми се отразява. Засега добре. Под 90кг не съм бил от 10 клас (преди 12-13 години) и никога не съм можел да се набирам и да правя кофички, сега мога 6-7 повторения.

Знам че на никой не му пука, ама като пиша тия постове се нахъсвам повече :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 12 Сеп 2017 23:20


хаха, извинявай, гипи, май наистина съм чел през ред :D

ванка, добра мотивация си избрал! аз преди едва правех десетина лицеви опори, сега правя 50 без проблеми, кофичките - в началото много зле едва 5-6, сега сигурно над 30, че и повече. добре си изчистил, аз от медицинска гледна точка знам, че здравословния максимум е килограм на месец - чисто и спокойно сваляне, без глад и стрес, щом обаче на тебе така добре ти върви, съвета ми е - НВД с добър фетбърнър и кардио - сигурно свалянето ти ще е в порядъка на 3-4 кила още, но махаш ли циците и шкембата, мотивацията е друго и вс се променя, продължавай с добрата работа :rockon:


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 12 Сеп 2017 23:39


Рандъм включване - бях чел че здравословното е около 800г-1кг на седмица в активна тренировъчна сесия, демек около 3,5 на месец за без йо-йо ефект. Има ли нещо вярно?

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 13 Сеп 2017 08:23


Ох, дано форума не прецака поста...

@vanmx - 180 и колко? :D
Да кажем, че си висок 182см и в момента тежиш 82кг. Не знам какви са ти физическите специфики(всеки си има някакви и няма как нещо за 1 човек да е 100% правилно/вярно и за друг), но според мен ще е грешка, ако станеш по-малко от 79-80кг(при зададената примерна височина). Поради една или друга причина, покрай другите фитнесови неща, съм изгледал и куп клипчета за трансформации на хора, които са свалили много килограми и сега изглеждат отлично. Говоря за фитнес трансформации, а не от картоф в клечка за зъби. Много от въпросните хора споделят една основна грешка, която са правили и после са коригирали - свалили са твърде много килограми и после е трябвало леко да покачват, за да изглеждат добре и да имат сила за тренировките. Това е първото, което исках да ти кажа по темата.
Второто е - когато си в една добра зона на килограми (както според мен си ти в момента), много по-важното е не да свалиш още килограми, а да свалиш процента на мазнините. След 1 година упорство, можеш пак да си 82кг, но да изглеждаш феноменално, защото си тренирал и имаш значително по-нисък процент на мазнини в тялото си. Тоест да си променил драстично съотношението на мускул спрямо мазнини в тялото. Да не говорим, че ако не тренираш, е съвсем реално да си щиглец и пак да имаш висок процент мазнини, а още по-лошо - в органите.

@Omega-x - йо-йо ефектът е доста сложна тема, защото е зависим от много фактори.
- Когато си свалил килограми с глад, а не с правилно хранене и спорт, е най-лесно да скочиш отново до максимума си, защото гладуването затормозява човек психически и след като той постигне целите си, най-често следва връщане към навиците.
- Когато си свалил килограми чрез правилно хранене и спорт е значително по-трудно да върнеш килограмите, защото нещата стават постепенно, човекът става по-дисциплиниран, открива, че има далеч по-добра храна от боклука, с който се е хранил... открива, че изобщо не е по-скъпо да се храниш здравословно... става по-устойчив физически и психически. Заради покачената мускулна маса, тялото гори повече енергия във всеки един момент и е необходимо по-голямо количество храна, за да прескочи калорийния баланс и да почне да качва.
- Клетъчната памет. Това хем е хубаво нещо (ако не си тренирал известно време и почнеш пак, влизаш по-бързо във форма, спрямо вариант, в който не си тренирал преди), хем е кофти нещо, защото ако веднъж си бил 120 кила, ще ти е значително по-лесно да ги върнеш, спрямо вариант, при който никога не си бил 120 кг. Та да, веднъж бил ли си в червената зона, става малко по-трудно за теб. Но ако се храниш правилно и се движиш, няма да имаш грижи.

Имайки предвид горните неща, йо-йо ефекта (или липсата му) не зависи само от това колко кг на месец си свалял. Има голяма разлика дали си свалил 3,5кг на месец с правилно хранене и спорт или просто с лишение от храна. Ако сега се хванеш и почнеш да отслабваш правилно, вероятно от начало ще сваляш доста повече от 3,5кг на месец. Първо ще изгориш най-големия боклук от тялото си, чак после ще забавиш темпото на сваляне покрай по-трудните мазнини.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 18 Сеп 2017 13:42


просто приеми, че кантарът ти не е 100% точен и толкова


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 20 Сеп 2017 10:35


нелегален написа:
^ ако това е така, то значи други 2 кантара, на които съм се мерил, също са неточни, тъй като съм се сверявал на тях, за да удостоверя че моя е адекватен. :)

как да е, искам само да кажа че няма НИЩО по-яко от това човек да се наспи веднъж като хората. Всичко е толкова лесно и леко на следващия ден, няма стрес, а и си отслабнал.


Предните две вечери нещо не можах да спя, а не мисля че има нещо което да ме притеснява в момента та нз що така. Снощи горе-долу добре беше.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 20 Сеп 2017 10:47


Аз като не спя добре, свалям килограми.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
15 Авг 2014 22:43
Мнения: 438
Местоположение: Независимо Княжество Лозенец
В момента играе: ❚█══█❚
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 20 Сеп 2017 18:52


За пръв път виждам мъже положително амбицирани да свалят килограми... във фитнес контекст :shock: :shock:

___________________________________
TAPAKO PROST...


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 20 Сеп 2017 23:41


Фитнесът не е само батки :D

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 21 Сеп 2017 11:12


е, баце, аз стигнах 110кг

в сми
:D


Профил

Аватар
Регистриран на:
15 Авг 2014 22:43
Мнения: 438
Местоположение: Независимо Княжество Лозенец
В момента играе: ❚█══█❚
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 24 Сеп 2017 08:36


Till.Lindemann написа:
е, баце, аз стигнах 110кг

в сми
:D


така 8) 8)

___________________________________
TAPAKO PROST...


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 24 Сеп 2017 15:14


нелегален написа:
Паднах под 80!! Днес станах 79,2, ура!!! :D

С гладуване ли сваляш?

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 24 Сеп 2017 20:39


Пиша този пост само, за да мога да махна отметката "Изпрати ми email щом в темата се появи отговор", която явно по погрешка съм активирал и заради която ми се наспами имейла. :D


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 25 Сеп 2017 06:38


Мастър Люх написа:
Till.Lindemann написа:
е, баце, аз стигнах 110кг

в сми
:D


така 8) 8)


шкембето и краката обаче
:notfair:



аре малко и ръцете, ма все пак



Хайчо, като цяло това е най-добрия начин за сваляне, но каква ти е целта по принцип?
Ако ще е само гледане на кантара и подскачане, като осъзнаеш, че след сране всъщност качваш, пак може да си мислиш, че правиш нещо, а да приличаш на лайно. Визуализирай по-ясно целта си - 75 кг ли искаш да станеш, без значение от вида ти, или искаш да имаш изразена преса(демек да стопиш мазнините), без значение килограмите и хилавостта, или искаш като цяло да се понапомпаш навсякъде - за кво я правиш цялата тая работа?


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 25 Сеп 2017 12:18


абе според мене целта ти е "да свалиш шкембето", евентуално и циците, ако целта ти е свалянето на тегло, няма да станат така нещата и повече ходене само

има много слаби и увиснали хора, ако не се концентрираш в една област, с повишени натоварвания, разбирай фитнес, няма как да смъкнеш конкретни мазнини, ако не работиш на конкретно място.

освен ако не се докараш до някакъв маразъм, че да ти си стопят вс мазнини и да останеш скелет с кожа :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 25 Сеп 2017 12:56


е аз ти казвам докъде ще го докараш - краката и ръцете ще отслабват, поясчето ще седи :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 25 Сеп 2017 15:15


Аз тая седмица започвам(отново) трансформация.
След натрупаните 110 кила лятото, влизам в бесен режим, храната се ползва единствено за гориво, алкохолът е табу. Събота - чийт дей. Пре уоркаут, фет бърнър и клен, съчетано с НВД.
Целта - 100кг без падане на силата.
Ако има ефект, ще давам акъл.

:rockon:


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 26 Сеп 2017 06:31


Единственото построено и неизбежно по теб е костната структура. Всичко останало е следствие от начина на живот.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com