Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 03 Фев 2017 20:57


Препоръчайте телефон с голям дисплей (около 6 инча), андроид и издръжлива батерия (над 4000 mAh). Ориентирал съм се към Xiaomi Mi Max, но пък той е с прекалено голям дисплей (6.44 инча) и не съм сигурен дали изобщо ще мога да го държа с една ръка. Ще го тествам разбира се във физически магазин, но съм отворен и към други предложения.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 03 Фев 2017 21:13


Мисля да минавам full-time на iOS и съм се ориентирал към iPhone 7 Plus, няколко пъти съм си играл в магазините и мега як :D

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 03 Фев 2017 22:05


Абе реално осезаема разлика с 6S Plus няма, дори и прихвалената камера със сензор, не е нищо особено. Тази години идват новите, защо не почакаш няколко месеца?


Профил

Аватар
Регистриран на:
04 Юни 2004 15:50
Мнения: 4407
Местоположение: Taina
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 04 Фев 2017 20:29


Е какви няколко месеца, началото на Февруари сме, те излизат Октомври :lol:


Профил ICQ Skype

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 05 Фев 2017 01:02


Till.Lindemann написа:
Абе реално осезаема разлика с 6S Plus няма, дори и прихвалената камера със сензор, не е нищо особено. Тази години идват новите, защо не почакаш няколко месеца?


То по тази логика никога нищо да не си купувам защото новите версии излизат през известно време. :lol: Просто ми е писнало окончателно от този Андройд пък и сегашния телефон дава някой дефекти дето са доста досадни и не мога да го търпя повече.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 11 Юни 2017 16:32


Препоръчайте телефон:
-андроид;
-5.5-6 инча;
-4гб рам или повече;
-микро сд карта до 256гб;
-4000mAh батерия или повече;
-бюджет - около 500 лв.

Спрял съм се на Xiaomi Redmi Note 4 и Lenovo K5/6 Note, но съм отворен и за други предложения.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 11 Юни 2017 17:51


Аз съм много доволен от моя 7+ на този етап, много добра покупка. 8) Какво стана с ЛГто, наеба ли се окончателно ?

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 12 Юни 2017 07:28


Да. Първо му изчезна wi-fi-a. После дисплея почна постепенно да ми прави мизерии до степен, че беше истинско мъчение да се борави с телефона. Накрая го изтървах и се спука точно в единия горен ъгъл и постепенно целия диспей се отлепи :D От около 3 седмици съм с един стар дъмбфон ама не се оплаквам много, малко почивка от влизането във фб през 5 мин :D


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 10 Юли 2017 12:32


От събота съм с Xiaomi Redmi 4X, 32 GB версията. На първо четене е прекрасна машинка с пъргав процесор, добър дисплей, солидна камера, добра батерия и доста добре оптимизирана OS. Aко някой нещо го интересува да пита...

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 10 Юли 2017 18:33


Откъде си го купи и за какви пари? Защото гледам, че в БГ, шаумитата са с някакви огромни надценки.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 10 Юли 2017 22:12


Взех го за 330 лева от brosbg, но в продавалника се намира за под 300 неразпечатани. Взех го на кредит,защото не ми се даваха пари накуп. При положение, че редовната му цена е около 260-270 лева в онлайн магазините не си струва разправията с митници,доставки и прочее за едни 20-30 лева. Хубавото специално на тоя модел е, че си има съвсем легитимна интернационална версия out-of-the-box с гугъл приложения, ОТА ъпдейти и не се занимаваш с недъгави готвени ROM-ове.

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 11 Юли 2017 23:49


На мен днес ми се появи реклама на Плесио с тия телефони. Явно са плъзнали по-широчко вече.

Моето Редми 3 скоро ще направи почти година и като цяло съм адски доволен. Батерията продължава да е същия чук.

Проблеми:
- не мога да го отключа, за да му сложа чисто МИУИ (трябва да пиша на китайците рикуест за отключване, но все не ми го одобряват). Не съм се занимавал повече да търся някакви допълнителни неща.

- дисплея пожълтя на едно малко място, но му свикнах и не е болка за умиране
- моя тел дойде с версия на МИУИ с доста наблъскани боклуци и понякога ме вкарват в таргета на някоя рекламна кампания на китайски и постоянно ми излизат попъпи, което е адски дразнещо

Баща ми и сестра ми също са с такъв телефон (взет от друг магазин) и нямат проблемите с дисплея и с дразнещи китайски попъпи

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 12 Юли 2017 08:28


Тъпото на китайците без официална международна версия е, че не знаеш с какъв гомнян сготвен ROM ще ти го пратят търгашите, както беше при предните Редми-та. Големите магазини от типа на Emag и Bros тука поне вкарват международни версии и не се занимаваш с глупости. При мене дойде със MIUI 8.2.9.0. Stable, ъпдейтнах го по OTA без проблеми до 8.2.10 и си бачка като нормален телефон. И аз миналата година се бях надъхал да вземам 3-ката, но оплакванията от проблеми микрофони, особено при видеозапис ме отказваха и даже до 4 Prime ги имаше. Във 4x явно вече са ги коригирали и си работят нормално и при телефония и при запис. Единствения недостатък е, че батерията не държи толкова, колкото предните модели, което най-вероятно се дължи на дооптимизиране, защото тука за сефте се ползва SD435, вместо стандартния 430 и може със следващите ъпдейти да оптимизират консумацията. Но все пак като гледам ще чукна към 10-на часа SoT, което си е солиден резултат отвсякъде.

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 13 Юли 2017 18:22


Изобщо не е добра идея да го ползваш с фърмуера, който са ти шипнали. От Xiaomi не би трябвало да ти се правят за отключването, просто отнема време. В крайна сметка не те са ти го шипнали с тоя фърмуер, ами продавачът/прекупвачът. :arrow:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 16 Юли 2017 13:58


Пичове възложиха ми задачка, която мисля, че съм решил по възможно най-приемливият начин, но все пак реших и до вас да се допитам.

Ситуацията е следната, трябва да намеря телефон(нов), който да е до около 500 лв с размер до 5инча и дори по-малко, поне 32 GB RAM и поне ден живот на батерията.

След като рисъчрнах кво е положението при телефоните ми излязоха следните претенденти:

Samsung Galaxy A3 (2017)

Huawei P10 Lite

Lenovo Moto G5

Реално Хуавея има като че ли най-доброто съотношение пари/възможности, но пък ми пискат че щял да бъде голям.

Вие някакви впечатления на живо да имат от някои от тия телефони?

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 16 Юли 2017 14:12


за Хуауей чувам хубави неща, на Леново и буджетни Самсунги не вярвам. Пък и изглежда най-готино :D

Абе пичове, вие какъв протектор/калъфче/кожа ползвате? Имате ли наблюдения върху кейсове с батерия към тях?
Или си носите телефона без нищо за защита?


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 16 Юли 2017 14:34


Till.Lindemann написа:
за Хуауей чувам хубави неща, на Леново и буджетни Самсунги не вярвам. Пък и изглежда най-готино :D

Абе пичове, вие какъв протектор/калъфче/кожа ползвате? Имате ли наблюдения върху кейсове с батерия към тях?
Или си носите телефона без нищо за защита?


Моят iPhone7+, който си го взех февруари, имаше кейс, който купих за 70 лв от официалния магазин. След два месеца кейса се пукна след едно леко изпускане(казвам леко защото по-голямата част от телефона падна върху един килим). След това почнаха да се подават някакви влакна от него. Оригинален кейс, за 70 лв :shock: Та в крайна сметка го разкарах и сега си нося телефона само с лепенка на екрана. За вече 5 месеца от както го имам съм го изпускал само около 3 пъти, а и честно казано май ми е по-удобно да е без калъф.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 16 Юли 2017 17:39


Никога няма да сложа грозен калъф или още по-гнусното и грозно "стъклен протектор". Отвращавам се от такива хора.

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 16 Юли 2017 17:50


Spigen калъфи без скрийн протектор. От два метра височина перфектно падане по дисплей върху плочка. Без следа.

Всичко друго е просто смешно.

Image

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 16 Юли 2017 19:35


Мисля да си взема XIAOMI Redmi Note 4X от бросбг. Но понеже хич не ми се ще да имам проблеми като denik, как да разбера дали ще е с международна версия? Или то всички шаумита от бросбг са с международна версия?


Профил Skype
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com