Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Star Wars VII
Публикувано на: 24 Яну 2017 10:15


Ей това за звука във вакуума също съм си го мислел, но освен ако не е някой крайно научен филм - е общ грях на всеки sci-fi. И то не защото не се сещат, а просто защото зрителите едва ли ще останат очаровани да гледат нямо кино с лазерни престрелки.

Като заговорихме за звука във вакуума се сетих и друго, което ми е направило впечатление.

- Корабите на различни флотилии винаги се движат сякаш са в дадена равнина (сякаш са на земята).
- Много често ми прави впечатление как ефекти на експлозии имат "горе" и "долу" (тежките частици "падат", докато огнените кълбета се "издигат").
- Герои също боравят с такива понятия.
- Корабите, дори изключени имат гравитационно притегляне

И т.н. :lol: :lol: :lol:

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2677
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Star Wars VII
Публикувано на: 24 Яну 2017 11:31


SW си е soap opera in space и научните неща са поставени на доста заден план >.>
Дори лайтсейбърите не биха работили по начина представен в канона или поне не със същият ефект.
Also space wizards :D
Edit: Oтносно пътуването в космоса- хиперпространството значително намаля времето, но дори и тогава може да отнеме няколко дни/ седмици. Във филмите това винаги е (представено по лош начин) изрязано за удобство на зрителя, защото едва ли ще е особено забавно да гледаме 5 човека правещи рутинни неща в продължение на 20 мин :D

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Star Wars VII
Публикувано на: 24 Яну 2017 16:19


Serious Sam
Цитат:
да гледат нямо кино с лазерни престрелки

Те лазерите не се виждат без визуализираща среда (пушек, мъгла, прах), така че...

Цитат:
сякаш са в дадена равнина

Може би някакво правило за водене на война :lol: - като в средновековието изправят се в строй едни срещу други, с ярките униформи, музиката и всичко.

Цитат:
фекти на експлозии имат "горе" и "долу"

Не и при Star Wars/Star Trek.
При тях експлозиите на миниатюрите са снимани отгоре и изглеждат симетрични. Със CGI-а е дори по-просто.
Има и нещо, като обяснение. В тези кораби все пак има изкуствена гравитация (да приемем, че я постигат някак без въртене) и ако все още работи, траекторията на обектите ще бъде повлияна от нея.

Обаче когато повредят някой от по-големите кораби, не е ясно защо почва да "потъва" без да са го блъснали в тази посока.

Цитат:
Герои също боравят с такива понятия.

Е, спрямо тяхната гледна точка.

Цитат:
Корабите, дори изключени имат гравитационно притегляне

Не ясно какво им е изключено, може част от аварийните функции да поддържат изкуствената гравитация.

Цитат:
Дори лайтсейбърите не биха работили по начина представен в канона или поне не със същият ефект.

Всъщност още никой не е обяснил, какво са те. Някаква форма на силовите полета, които виждаме надоста места? Мандалорското острие (има и форма на острие) дори привлича обикновените мечове и донякъде се контролира от мисълта на боеца - информация от последната серия на Rebels.

Цитат:
Also space wizards

1. Midi-chlorians.
2. Нещо там, че напредналата наука била неотличима от магията.

ПП
Ако някой не знае авторите на Star Wars Rebels го ползват, като начин за "канонизиране" на големи части от старото EU.
Първо добавайки автоматично всички EU препратки в Clone Wars, второ добавяйки нови.
Примерно KOTOR или поне някои негови елементи са вече канон - http://io9.gizmodo.com/star-wars-rebels-offers-another-big-knights-of-the-old-1791509397

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Star Wars VII
Публикувано на: 24 Яну 2017 20:43


Имайки в предвид как в различни части на нашата планета можем да се чувстваме неразположени или направо зле, защото не сме приспособени към тези условия, какво остава за купчина хора, които обикалят галактиката в рамките на часове и посещават различни планети - различен атмосферен състав, различна гравитация, влияние на различни близки небесни тела (примерно Мустафар беше неква луна между два газови гиганта). Да не говорим за облъчването в космическото пространство и че пилотират корабите си по домашно облекло... :lol:

Няма да е зле да се замислят над тия неща малко. Не говоря за това да превърнат SW в някакъв кино-учебник по физика и астрономия, но мисля че някои елементарни неща биха се оценили от публиката.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Star Wars VII
Публикувано на: 14 Фев 2017 19:02




Иначе си мислех, че с тази си визия Марк Хамил преспокойно може да изиграе Арктуръс Менгск, при една евентуална екранизация на StarCraft.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2677
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Star Wars VII
Публикувано на: 26 Фев 2017 17:36


Rebels продължава с добрите епизоди. До края на сезона ще е лудница :D
Последният (Through Imperial Eyes) веднага се нареди сред любимите ми. Най-накрая имаше солидно присъствие на Траун, като самият той кефеше на макс :D Един от малкото епизоди, в които има напрежение нон-стоп. Надиграването между Калъс и Траун беше супер :D Отделно имаше един куп препратки и др неща >.>
Спойлери във видеото:




Също така 2 интересни неща от последните седмици:
1) Получихме първи поглед върху Рей, Фин и Поу в еп. 8... от опаковка за играчки или някаква такава дивотия :D
2) Има нов постер за SW Celebration обединяващ всички филми :D

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Star Wars VII
Публикувано на: 01 Мар 2017 17:01


Още за последния епизод на Rebels.
Thrawn's Office on Star Wars Rebels Was Full of Easter Eggs - http://io9.gizmodo.com/thrawns-office-on-star-wars-rebels-was-full-of-easter-e-1792803208

Значи вече е канон, че Star Wars се развива в същия свята, като Indiana Jones. :lol: :lol: :lol:

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 741
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: Star Wars VII
Публикувано на: 20 Мар 2017 01:18


Съжалявам, че гледах Star Wars Ep. VII на кино, а за този - Rogue One, нямах възможност .

Но пък на Ep. VII се бяхме събрали голяма компания и беше забавно, въпреки слабия филм.

--------------------------
Класи, класи над буламача ep. 7.

- солиден cast на почти всички, Felicity Jones (як female lead) накефи за разлика от преиграването на D. Ridley и негрото от ep.7 ... :lol:

- роботa --- honourable mention - мн добре изигран като voice over. (oт trailer-a още го харесах като персонаж)

- ааа, значи можело - говоря за флота на Империята и Бунтовниците. Просто в Ep. 7 ги бяха скрили по хангари. Hammerhead corvette-a пък си беше баш от Homeworld. Яко!

- КОХЕРЕНТЕН, красиво заснет; красиви спец. ефекти; музиката беше доста по-добре; яки извънземни. Примерно картечаря и онова извънземно от ground squad-a, които бяха напълно в стила на Star Wars, а не сложени просто в copy-paste oт Ep. 4 "вижте има извънземни тук, в бара от New Hope".

Ебах му майката, след оная нелогична шитня за uber weapon и цялата зле направена какафония около нея - Death Star-а беше освежаващ як момент с "тестовете" на ниска мощност. Като го направиш по правилният начин, естествено, че ще е/изглежда по-добре. Отнася се за целия филм, реално...

Vader разби. (споменахте малко за гласът му, 1-2 изречения бяха малко по-слаби/тихи като изразяване, нищо съществено) -->

Хубавите неща са кратки, добре направени като цяло, и си имат край.

7.5-8/10

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 741
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: Star Wars VII
Публикувано на: 20 Мар 2017 12:43


Имах предвид тоз от Ep.7 - не съм се изразил ясно, въпреки че за Forest Whitaker почти никога не бих използвал "негро" щот не се е държал като такъв (и реално е добър актьор), както тоз все едно от някое гето квартал в New York по случайност телепортиран в Star Wars вселената.

Същото важи и за Samuel L. Jackson.

mb и еdit-нах.

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Star Wars VII
Публикувано на: 20 Мар 2017 15:37


Между другото убиха Дарт Мол - окончателно. Това се случи в Rebels, което означава че вече е част и от новия Дисни канон.
Изкефи ме и че не беше някаква епична битка, а Бен го съсече с няколко бързи движения (било препратка към Кюзо - героят майстор на меча от Седемте самураи).
Ето това приблизително това трябва да е истински самурайски двубой, страничният наблюдател не може да види/разбере много.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2677
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Star Wars VII
Публикувано на: 20 Мар 2017 17:43


Може би ще е по-добре да сложиш спойлер таг, доста хора тук не гледат Ребълс.
Иначе и аз го гледах и според мен не си оправда безумният хайп, но въпреки това ми хареса.
Разбирам какво и защо са направили, но
Spoiler for :
беше прекалено бързо. Също така не ми хареса, че трябваше да набутат Езра в цялата работа, само за да има връзка с Ребълс. В резултат на това получихме 18 мин безцелно шляене и само 2 мин конфронтация между Кеноби и Моул. Трябваше да го направят с 1 идея по специално и да отделят целият епизод само за тях двамата с доста повече диалог.

Трябваше и да го гледам 2 пъти, защото само с 1 нещо не ги усетих много нещата.
Anyways беше добър край на враждата между двамата и всичко пасваше на характера им по това време. Диалога и особено озвучението беше на брутално ниво.

Тази седмица остана само Траун да пречука всички и ще е 10/10 >.>

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Star Wars VII
Публикувано на: 20 Мар 2017 18:06


Според мен не трябва спойлер.
Първо минаха два дена, второ хората негледащи Rebels или никога няма да го подхванат или когато го направят вече отдавна ще бъдат спойлнати.

На мен серията не ми хареса - това бродене из пустинята се предполагаше да е символично или нещо такова, но просто беше досадно. И защо Езра преди да тръгне из нея не си намери някакви припаси и транспорт?
Друго отрицателно нещо...може да е от VA-а, а може и от това че пубертетът идва по-бързо при момичетата, но Люк ми се стори неадекватно по-малък от сестра си.

Само конкретната битка беше ценна. Мол напълно объркан и обладан от демоните си, Кеноби спокоен и съсредоточен в задачата си.

Цитат:
Траун да пречука всички

Малко трудно, защото 4-ти сезон е в продукция, но най-вероятно доста ще им нарита задниците, което би било добър клифхенгър.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2677
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Star Wars VII
Публикувано на: 20 Мар 2017 19:32


AlShu написа:
Според мен не трябва спойлер.
Първо минаха два дена, второ хората негледащи Rebels или никога няма да го подхванат или когато го направят вече отдавна ще бъдат спойлнати.

Не съм съгласен, много хора гледат Clone Wars/ Rebels доста време след излъчването им, защото нещо им е привлякло вниманието или не са имали времето преди това.

AlShu написа:
но най-вероятно доста ще им нарита задниците, което би било добър клифхенгър.

Точно това имах предвид! :D
Бунтовниците нямат голяма победа над Империята до събитията в Роуг Уан, което означава, че сега персонажите в Ребълс ги очаква сериозна поредица от загуби. Очаквам Траун да затрие поне половината от сегашната им флотилия (или поне частта, която ще използват за Лотал), поне 1 от добрите персонажи да умре и други забавни неща :)
Сезон 4 вече е готов (afaik ги правят поне година предварително) чакаме само да го пуснат след няколко месеца, като преди това ще има трейлъри и дискусии на SW Celebration.

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Star Wars VII
Публикувано на: 20 Мар 2017 20:40


Цитат:
Сезон 4 вече е готов (afaik ги правят поне година предварително)

Доколкото познавам етапите при създаването на анимационните процеси това може и да не е истина.
Зависи, какво се нарича готов - сценарият и сторибордовете сигурно, дублажът и предварителната анимация също, но качествената анимация и финалния монтаж едва ли.
Още множество епизоди ще са в различни етапи на продукция - някои с части от тях анимирани, други само в груб вид.
Ако нещо вече е готово или пред завършване - въвеждащият епизод на сезона.

Щото то с готов сценарии и сторибордове, може би и им трябват около 6 месеца на епизод (работи се успоредно по няколко), но има забавяния, промени, забавяне от някои отдели или субконтрактори, промени в графиците и въобще логистичен кошмар.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2677
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Star Wars VII
Публикувано на: 27 Мар 2017 01:56


Крис направи доста добро видео за Rogue One, в което обяснява в детайли какво не му харесва в филма и защо. Чувствам се по абсолютно същият начин. Все още не съм го гледал втори път, защото чакам да го гледам с нашите по някое време и тбх не изгарям от желание. Подобно на Крис, мисля че със следващи гледания филма ще ми харесва все по-малко.



Отделно- сезон 3 на Rebels приключи. Финала беше ок, но разочароващ. Особено в сравнение с невероятният завършек на сезон 2.
Утре ще си едитна поста и ще пиша в подробности.
Добре че не убиха Траун! >.>

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Star Wars VII
Публикувано на: 27 Мар 2017 07:56


Според мен няма начин да убият Траун, защото Тимъти Зан има нова книга с него и тя май се развива в Дисни канона.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2677
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Star Wars VII
Публикувано на: 27 Мар 2017 09:48


Да, така е (всички нови книги са част от новият канон), но книгата излиза след ~2 седмици и действията в нея проследяват живота на Траун, и изкачването му в Империята, до събитията в Rebels.
Имаше реална опасност да пропилеят персонажа и да го убият в анимация за деца >.> Поне според нас- феновете. Изключително се радвам, че това не се случи, но може би просто го отложиха с един сезон : (
Една от теориите, които се въртят в последно време е, че
Spoiler for :
Хера успява някак си да победи/ убие Траун, поради което е повишена в генерал (името и се чува в Rogue One).

Ще трябва да изчакаме книгата и от инфото в нея да направим заключение дали Траун може да се появи в по-късен времеви период, или не. Аз лично се надявам да видим филм (даже няколко! :oops: ) с него, понеже персонажа го заслужава много повече от половината stand-alone идеи, които се въртят в момента.

Ок, сега относно финала на сезон 3.
Spoiler for :
Беше изключително предсказуем, което уби всякакво напрежение. Очаквах някой от второстепенните персонажи да умре- Рекс/ Зеб, но дори това не се случи. Сато се камикадзира, което е яко, но не ми пукаше за него :D
През целият сезон Траун градеше този план с изключително бавно развитие, който трябваше да унищожи бунтовниците, но не мисля, че случилото се беше достатъчно. Унищожи голяма част от флотата им, но останалите избягаха адски лесно.
И за пореден път имперците са представени като пълни кретени. Константин да наруши директна заповед на Траун и да премине във full retard mode беше подигравателно. Прайс както винаги не направи нищо, даже обратното- не успя да се справи с 5 изтребителя и шепа мандалорианци, които сами да успеят да унищожат цял Interdictor-class Star Destroyer -_-
Имаше яки неща, но всички бяха дреболии- Калъс и всичко с него, орибиталната бомбардировка, Бенду и всичко с него (от предсказанието му изглежда най-вероятно, че ще убият Траун...), разговора между Езра и Кейнън и т.н.
Направо линквам видеото на SW Explained :D


Rebels все повече се доближава до действията в Rogue One, а с това и въпросителните значително намаляват. Надявам се в следващият сезон (ако е последен) да нямат филър епизоди и да наблегнат на мандалорианците и главните персонажи.

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Re: Star Wars VII
Публикувано на: 27 Мар 2017 13:34


Снощи гледах за първи път Rogue One. Когато дойдоха финалните надписи, реших да видя колко пари е изкарал. Покрай това неволно забелязах не толкова положителните оценки. И се замислих. Всъщност ако се впрегне малко сивото вещество, тоя филм е пълен с plot hole-ове, които съсипват удоволствието. Бих го оценил по-високо от Епизод 7, но това не е много за хвалене. Става за едно гледане, но не повече. Дисни започват сериозно да се пускат по пързалката на посредствеността.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Re: Star Wars VII
Публикувано на: 27 Мар 2017 14:23


Spoiler for :
Какво ми хареса:
- Събитията се случват недълго след провъзгласяването на Империята и си личи. Амунициите на някои имперски оръдия все още са в синьо. Личи си експериментиране с дизайна на щурмовашките униформи - воините в зелените униформи изглеждат така, сякаш са ги препратили от Кашийк на Скариф (Отмъщението на Ситите, помните ли?).
- Бунтовниците са принудени да работят с боклуци, което е реалистично предвид факта, че би трябвало да е между трудно и невъзможно да се краде техника от Империята.
- Сенатор Бейл Органа с готина, макар и кратка поява.
- Роботът K-2SO е остроумен и определено има своите запомнящи се моменти.
- Звездата на Смъртта, Дарт Вейдър и Гранд Моф Таркин радват, липсваше ми хладнокръвието от оригиналната трилогия.
- Битките. Това е най-близкото до Войните на клонираните, което ще видим (отново трябва да сравня с Отмъщението на Ситите, велик филм). Голям мащаб, много щети и жертви. Така се прави.
- Светът. Принципно виждаме нови планети, нищо, че дяволски напомнят на вече познати такива. Опитали са се да покажат и малко повече от живота на тях, да се чете извънземни, макар че пак много плахо. По-добре от The Force Awakens, със сигурност.
Кое не ми хареса:
- Общо взето всеки, чиято мутра трябва да следим по време на действието. Джин е прекалено противоречив образ. Първо врънчи, че Съпротивата й е причинила само зло, а когато баща й умира заради нея се присъединява към тях, сякаш нищо не е станало. Капитан Андор би трябвало да е убиец, но ей тъй не ще да гръмне Гален Ерсо. Освен това, въпреки че свързва защитниците на Храма само с проблеми, ги допуска на кораба си. Нали нямаше да се сприятеляваш, капитане? Въпросните Бейз и Чирут нямат никакви реални стимули да се присъединят към приключението, но остават като досадна муха залепени за кораба и неговия екипаж. Пилотът Рук не трябваше ли да е полудял? Защото ми беше странно да го гледам как препуска като говори, а после избива имперци и се разхожда по бойното поле като Винету. Хората на капитана, които отидоха с него да подкрепят мисията на Джин, би трябвало да са арестувани и дадени на съд, защото това е дезертьорство, нарушаване на заповеди. Което показва още едно противоречие на Андор - първо се прави на много лоялен, после прави каквото му скимне. Но не, Алиансът им помага. Нямам думи. Дроидът, макар да е добра добавка, участва в ненужно много сцени, а и изглежда все едно го е нарисувал петгодишен. Това не прилича на робот, който убива хора. Най-интересните личности, Гален Ерсо и Соу Герера, са затрити сравнително в началото. Кофти избор, според мен.
- Орсън Креник е слаб злодей. Опитват се да го покажат като влиятелен директор, който пали лесно и общо взето е едва ли не най-мастит след Гранд Моф-а и Вейдър, но тази илюзия рухва много лесно когато говори с шефовете и на Сариф. Оставя впечатление за поредния аристократ, нает с връзки. Единственото интересно покрай него - връзката му с Гален Ерсо, така и не е обяснено. Лицето му се криви всеки път, когато името на последния се спомене, но не сме екстрасенси.
- CGI детекторът на лъжата на Форест Уитакър. Безобразна сцена.
- Не е обяснено достатъчно добре каква е връзката между кайбър кристали и Звездата на смъртта. Струва ми се важно.
- Един жалък кораб може да надбяга атомна експлозия.
- Таркин не прилича на себе си, технологията е издишала.
- Бунтовниците пак стават юбер мощни в битка - X-wing-ове унищожават AT-AT-та с бластерите си, но снаряд от базука в главата не прави нищо.
- Сцената с кораба, който става таран и унищожава щита на планетата със звездния разрушител. Не е възможно.
- Чирут не може да бъде взет насериозно с дрънканиците си за Силата.
- Империята унищожава собствения си гарнизон чрез Звездата на смъртта. Really?!
Този филм можеше да е много повече, но с Дисни, толкова.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Star Wars VII
Публикувано на: 27 Мар 2017 14:48


newcomer
Цитат:
Събитията се случват недълго след провъзгласяването на Империята и си личи

За началото на филма ли говориш?

Разликата между Отмъщението на ситите и основните събития във филма трябва да e 19 години (беее, може и да греша ма там някъде).

Според мен разнообразието идва от фенщината на създателите - искали са да покажат една по-обширна Империя.
А относно цвета на изстрелите - това не беше ли свързано с колко мощни оръжия се ползват?

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com