Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Alshu и Герасим си говорят за 2d waifu
Публикувано на: 01 Фев 2017 15:08


Те информаторите пари искат...

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Заглавие: Re: Alshu и Герасим си говорят за 2d waifu
Публикувано на: 20 Фев 2017 02:00


:lol: :lol: :lol:


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Alshu и Герасим си говорят за 2d waifu
Публикувано на: 20 Фев 2017 09:26


Това не е ли мъж в женско тяло?
А и как да го кажа, самото тяло е някак anime generic.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Заглавие: Re: Alshu и Герасим си говорят за 2d waifu
Публикувано на: 20 Фев 2017 12:49


:lol: :lol: :lol:


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Alshu и Герасим си говорят за 2d waifu
Публикувано на: 20 Фев 2017 12:54


Nope.

Не ми трябва да оценявам героите дали са успешни gender bender-и или не. Всъщност не ми трябва да ги оценявам и по други показатели, както и филма.
Чистата мелодрама ми е скучна. Приемам я само, като подправка към нещо друго.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Заглавие: Re: Alshu и Герасим си говорят за 2d waifu
Публикувано на: 20 Фев 2017 13:27


:lol: :lol: :lol:


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Alshu и Герасим си говорят за 2d waifu
Публикувано на: 20 Фев 2017 18:27


И през цялото време ли циври?

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Заглавие: Re: Alshu и Герасим си говорят за 2d waifu
Публикувано на: 20 Фев 2017 19:14


:lol: :lol: :lol:


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Alshu и Герасим си говорят за 2d waifu
Публикувано на: 20 Фев 2017 20:36


Според мен няма да го схванат и ще те помислят за истински фен...може и модератор да те направят. :lol:

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Заглавие: Re: Alshu и Герасим си говорят за 2d waifu
Публикувано на: 23 Фев 2017 14:46


:lol: :lol: :lol:


Профил

Заглавие: Re: Alshu и Герасим си говорят за 2d waifu
Публикувано на: 25 Фев 2017 14:12


:lol: :lol: :lol:


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Alshu и Герасим си говорят за 2d waifu
Публикувано на: 25 Фев 2017 15:49


Цитат:
До колкото знам си имат нотен лист и инструкции, към които трябва да се придържат, и който изсвири произведението с най-малко грешки, той получава най-много точки, демек единственото, което им трябва е концентрация.

Трябва още артистичен усет и интерпретация, а не да свири еднообразно, като латерна или синтезатор. Какъв е критерия за това да каже някой музикант :lol: .
Хващам на бас, че трябва опит, много енергия и хладнокръвие.
Тези неща са постигат със знания (да е слушал маса интерпретации и да знае, коя за каква се възприема от музикалното общество) и безкрайни тренировки (чувал съм, че минимумът е 90 минути на ден иначе музикантът "ръждяснавл").

Накратко - да знаеш, какво чака журито и да си си скъсал задника в подготовката.

Та не че и аз знам, но влагането на повече емоция сигурно би пречило, а да си неискрен със себе си е направо тъпо...но пък е често срещано при шонен протагонистите.

Цитат:
И кому по дяволите са нужди пианисти (и музиканти) днешно време

Все едно да кажеш, че няма нужда от големи оркестри, защото музиката може да се изпълнява със синтезатори...само дето слухово и ти би могъл да отличиш едното от другото.
Или пък разликата между притоплена храна купена от магазина или сготвена от майстор готвач.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Заглавие: Re: Alshu и Герасим си говорят за 2d waifu
Публикувано на: 26 Фев 2017 00:09


:lol: :lol: :lol:


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Alshu и Герасим си говорят за 2d waifu
Публикувано на: 26 Фев 2017 01:59


Цитат:
точно така, както композиторът е написал

Е, в музиката има неща, които не могат да бъдат описани с ноти и коментари...за тях говорим, не за джазова джем сешън интерпретация.
Чуй записи на една и съща оперна ария от 30-те, 60-те, 70-те и 90-те години на миналия век и ще разбереш за какво говоря...всичките отговарят перфектно по ноти и темпо.
Още има различни гласови техники. Примерно белкантото може да се различи лесно (щом и аз го правя), въпреки че не се отклонява и на милиметър от партитурата.
За пиано не мога да говоря, защото там трябва много по-тънък слух и разбиране, но при вокалите си личи дори за абсолютни лаици, като мен.

Цитат:
Те сами го казаха в анимето

Пффф, ако търсиш свестно музикално аниме - Nodame Cantabile, там поне авторката е запозната с материята и фокусът не е толкова силно върху мелодрамата, като в тази сапунка тук.

Цитат:
Синтезаторите не се потят, не искат пари и никога не допускат грешки, да не говорим и че съвременните синтезатори разполагат с възможности, далеч надхвърлящи човешките, далеч надхвърлящи и въображението на най-откачените композитори.

Добре де, друго сравнение.
Изкуствено създадени и естествени диаманти.
Вторите са по-скъпи с това, че имат "родословие" (сертификат за добиване, история на обработката), а определени несъвършенствата и дефекти ги правят по-уникални и по-ценни.
Аналогично всеки състав на оркестър има уникално и характерно звучене, дори при различни диригенти.

И къде пише, че не може да има комбинация между реални акустични инструменти и синтетични? Всеки съвременен кино саунтрак използва такава или вкарва некласически инструменти, като електрическа китара и пр.
Съответният композитор може да избере художествено средство или комбинация от такива, които ще са му най-полезни за целта, която гони.

Сещам се за един френски хор, който ползва синтезатор, но само при репетициите...после в изпълнението звучи, като синтезатор, но е 100% живо изпълнение.
Има фенове и на такива работи.

Цитат:
и старият ти компютър може да го възпроизведе без проблем

Да го възпроизведе по ноти сигурно, но да ме излъже, че слушам истинско пиано ще му трябва по-специален софтуер и сигурно повече изчислителна сила.

Цитат:
и кому въобще са нужни тия пианисти

По тази логика, кому въобще е нужна тази музика - нито се яде, нито се пие :lol: :lol: :lol: ...но по някаква причина е силно пристрастяваща.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Заглавие: Re: Alshu и Герасим си говорят за 2d waifu
Публикувано на: 26 Фев 2017 05:31


:lol: :lol: :lol:


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Alshu и Герасим си говорят за 2d waifu
Публикувано на: 26 Фев 2017 19:53


Май и някой друг се отклонява от темата.

Цитат:
за мен би било много по-лесно, практично, удобно, интересно да настроя някакъв синтезатор да изсвири нещо, отколкото да се занимавам с истински музикален инструмент

И ти, и аз, и въобще всеки който не учи да свири инструменти от ранна детска възраст.
Дори съм си играл с едни такива, но за съжаление точно те бяха предвидени за хора, който знаят да свирят поне на пиано - data imput-ът на нотите беше главно през професионален MIDI интерфейс, с клавиатура беше доста неудобно и нямаше режим да си нацъкаш и редактираш височината, продължителността и темпото на нотите с мишката. Имх отделно и една такава програма (вкарваш в нотно поле, просвирваш и редактираш, докато налучкаш мелодията, вместо да я правиш в реално време), но нямаше възможност за импорт от нея в ситезаторните.
Ставаше да си поиграеш, но не и за нещо смислено.
Сега пък не ми се занимава.

Цитат:
винаги бих избрал записа

Е и аз, особено ако става за некласическа музика, ама го има и това, че звукозаписа е само бледо копие на истинската звукова картина.
Примерно слушал съм на живо църковни песнопения в Нефски и не може да се сравнява със записите, които имам (нямам много - две касетки на Йоан Кукузел пак правени там).
Просто не обичам да ходя на концерти и масови събития. Не обичам очакването и притесненията - да стигнеш навреме, тълпата да реагира различно от твоите емоции...
Други хора пък отиват за купона и така се кефят повече, нищо че изпълнението може да не е най-доброто.
Е, аз не ходя на такива места, за да "общувам".

Цитат:
че музикантът изобщо не звучи така, както си представям (по впечатления от записа)

Много си зависи от музиканта - на някои им си отдава живото шоу, а други звучат мизерно извън студио...ма това не важи толкова за класическата музика (не че и там за записа не слепват най-доброто от няколко изпълнениs).

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Заглавие: Re: Alshu и Герасим си говорят за 2d waifu
Публикувано на: 27 Фев 2017 02:56


:lol: :lol: :lol:


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Alshu и Герасим си говорят за 2d waifu
Публикувано на: 27 Фев 2017 16:14


Цитат:
Ето ти виртуален клавишен синтезатор с 61 клавиша. Всеки клавиш си има съответстващ на клавиатурата ти

Цитат:
Можеш да свържеш MIDI интерфейс

И при тези, за които говорех...аз не исках така...исках нотен редактор.
В момента не ми пука.

Цитат:
църквите имат лоша акустика и записите, които имаш, навярно са любителски

Точно ффф НеФФФски акустиката е ФФФантастична, а албумите издание на Балкантон, така че на теория и да има по-добри звукови техници, в периода когато са правени записите, не е имало по-добри у нас.
Но хайде да кажем, че не харесваш църкви и катедрали - има оперни зали, концертни зали, древни амфитеатри (ако не са разрушени или частично преустройвани) и какво ли не.

Цитат:
Тия, дето ходят на концерти (и точно на класическа музика) са също такъв прост добитък

Сигурно, нямам преки впечатления.
Подозирам обаче, че не внасят бира, вувузели, фойерверки и знамена с пречупени кръстове.

Цитат:
най-добрият начин да се насладиш на дадено произведение е да слушаш професионален запис на слушалки

Не, това не е най-добрият, а най-практичният. (Зависи още от сисемата, записа и слушалките.)
Най-добрият обаче е да са организирали концерт лично за теб. :lol: :lol: :lol:

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Заглавие: Re: Alshu и Герасим си говорят за 2d waifu
Публикувано на: 27 Фев 2017 22:13


:lol: :lol: :lol:


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com