Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 10 Сеп 2016 18:05


Аз не разбирам какво значение имат тия параметри на телефоните. Кво, ако процесора е с 200 мегахерца отгоре, angry birds ше върви по-мазно ли или фейса ще се отваря за 0.4 секунди вместо за 0.6 ли ? :D Наистина ми у любопитно, не се заяждам.
Един телефон трябва да е надежден, здрав и удобен - не знам това доколко важи за тия китайски неща. Боли ме фара колко изкарва на антуту.


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 10 Сеп 2016 18:17


Общо взето си прав. Естествено, че вътрешностите имат значение, но като цяло тия тестове са един голям gimmick.

Spec war-ът на Android-ите може би нямаше да е толкова нелеп, ако iPhone-ът не беше демонстрирал много отдавна, че user experience се гради не само с цифри.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 10 Сеп 2016 19:28


vanmx написа:
Аз не разбирам какво значение имат тия параметри на телефоните. Кво, ако процесора е с 200 мегахерца отгоре, angry birds ше върви по-мазно ли или фейса ще се отваря за 0.4 секунди вместо за 0.6 ли ? :D Наистина ми у любопитно, не се заяждам.
Един телефон трябва да е надежден, здрав и удобен - не знам това доколко важи за тия китайски неща. Боли ме фара колко изкарва на антуту.

:lol:

Ше ти го кажа така, в наши дни ако искаш телефон който става за нещо, то той поне трябва да е за предпочитане със Snapdragon 8** или поне някой от по-новите Snapdragon 6**. Еми при нормални обстоятелства за 120 долара не можеш да си купиш дори с ново поколение Snapdragon 4**, който дори при по-умряла резолюция пак сече.

Или иначе казано, наскоро си продадох един телефон на SAMSUNG, който вървеше смотано на 720р и си купих два телефона на Xiaomi, които вървят божествено на 1080p и издържат 2 пъти по-дълго, и пак са метални, и пак са перфектно изработени. Просто тук нещата вече не опират до измислени бенчмаркове, прищявки и капризи. Хората искат да ни покажат нещо. :lol:

И не знам какво са доказали Apple, освен че петте им на кръст устройства оптимизирани за собствената им затворена система пак издържат смехотворно малко и пак секат дори и да са с 750 x 1334 резолюция. Дори не знам какво им пречи да сложат една по-голяма батерия некой път, ебати. :arrow:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 10 Сеп 2016 19:41


То това е проблем със софтуера. На Самсунг Touchwiz-a е абсолютен cancer.

Нексусите, дори с по-стари процесори, се държат по-адекватно от един флагшип на Самсунг, имал няколко месеца време да се сбози.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 10 Сеп 2016 20:14


Кои са по-старите Нексуси? :lol:
Ако говориш за 4, макар и S4 да е по-сносен от стария 400, към настоящият момент вече е твърде бавен и тегав. Ако говориш пък за 5, той просто е с 800. :lol:

Ясно е, че TouchWiz е непоправима бръгня и акумулатор на лайна. Пойнтът ми е обаче, че дори 64-битовите нови от 400-серията са твърде кьопави за 720р в настоящото състояние на Андроид. Демек за Android One индийските и китайски картонени телефони с 480р е добре, но дори за 720р в момента ти трябва поне 600. Ташак са просто.

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 10 Сеп 2016 20:56


Бенчмарковете сa просто един добър ориентир за изчислителната мощ на едно електронно устройство... Точно както е при персоналните компютри... Това не значи, че ако един модел изкарва на антуту 50к а друг 60к то този правещ 60к е автоматично по-добър. Точно както е и при компютрите тва че на бенч прави повече от на комшийчето не значи че BF1 примерно ще ти върви по-добре от на неговата щайга...Защо ли... защото производителността на едно устройство е изключително комплексен параметър зависещ от стотици ако не и хиляди фактори...

Но пак казвам бенчовете са един доста добър ориентир... за разликата от общо приетото схващане на масите повече Mhz и повече ядра = на повече мощ... Специално за Antutu няква чувствителна разлика бихте усетили при разлика в точките повече от 10-15к примерн.

Да дойдем на въпроса защо ви е нужна повече мощ... не тук проблема не са само игрите. А цялостното мултимедийно съдържание заради което си пилеете времето в интернет и като цяло със смартфона.Примерно нови методи за енкодинг и декодинг на поточно видео . Прост пример преди години платформи като Ютуб ползваха H.263...познат още като добрият стар флаш... Времето и по-високите изисквания наложиха използването на по-нови методи за кодиране които да повишат качеството и да намалят размера на видео файловете... така се появи h.264 ... Днес вече сме в нова ера с още по-сериозни методи за кодиране от сорта на HVEC и VP9.

Само си представете 720p тв епизод 40 min в h.264 ви е към 1,2 GB
Същият епизод 1080p h.265 (HVEC) ви е 400 Мb качеството на втория е в пъти по-добро от на първия. Но дори за да го възпроизведете ще ви е нужен сериозен хардуер.

Представете си сега телефонът ви да може да записва в този формат колко повече място ще ви спести и колко по-добро ще бъде качеството. Да не говорим ако гледате поточно видео как би се отразило на трафика ви.

Добавете и това че интернет страниците стават все по-комплексни раздвижени и живи.

Същото важи и за приложенията както и за бъдещите ъпдейти на операционната ви система ако желаете да сте в крак с времето разбира се.
Та причината за това бясно надпреварване е именно нашата жажда за повече и по-качествена съдържание и мултимедия.

Да може да си карате жигулата пак ще ви свърши работата за която е предназначена, но ще изгубите всички удобства които може да имате с една хубава кола.
Ако искате просто телефон купете си просто телефон. Ако искате смартфон от чиито функции да се възползвате максимално и за маскимално голям период от време си купете смартфон със стабилен хардуер.

Старият ми телефон правеше 18к новият 75к... Няма да влизам в подробности, но ако взема стария в този момент се чувствам като инвалид. Разликата е просто чудовищна.

vanmx написа:
Един телефон трябва да е надежден, здрав и удобен - не знам това доколко важи за тия китайски неща.


Точно... Тва ме подсеща за БГ синдрома селянин с раздрънкано БМВ на 20 години... Щото бавареца майка :D

Тия китайски неща продават повече бройки от Sony, HTC и Motorolla взети заедно. Дали милионите им потребители щяхме да ги купуваме ако ги хвърляхме на третия месец?

Колкото до войната iPhоne vs Android устройства не е по различнa от Macintosh vs PC.

В първия случай имаме един производител създал една изключително консервативна и ограничена операционна система която на всичкото отгоре е написана за точно определен хардуер отново проектиран до голяма степен от самия него. В такъв случай няма как да нямаме стабилност, но и сме доста ограничени в това което може да правим с устройството си.

Във втория случай пък имаме една отворена операционна система която ви дава свободата да правите каквото пожелаете и да я използвате на какъвто и да е хардуерен сбирщайн с който разполагате. Тук идват и проблемите бъдещия софтуер трябва комплексно да се създава и оптимизира за точно определеният хардуер с който разполагате. Тук намазват разбира се големите производители като Qualcomm за сметка на MTK и все в тоя дух...

Но въпреки всичко тъмните години на Андроид са вече в миналото. Онова едва прохождащо отроче на Гугъл над което някога Nokia се присмиваше ехидно за което си плати прескъпо разбира се, днес владее пазара и успя да надскочи себе си като дори влезна в телевизори и сякакви други смарт устройства. Стабилността и сигурността на новите версии на Android вече по-нищо не отстъпва на тази в iOS.

Има и много митове в тая сфера за които доста на дълго може да разискваме.

Мит 1
8 ядреният ми Самсунг е по-мощен от двуядреният iPhone на Пешо
iPhon-те винаги са разполагали с изключително мощен хардуер като се набляга много и на графичния ускорител. Говорим за съвсем различни архитектури тук ядра Mhz не са мерило както казах по-горе говорим за изчислителна мощ която до някаква степен може да видите именно чрез бенчмарк....или по точно със средно аритметичен резултат от много бенчове на различни устройства и дори с различни програми за бенчмарк :D

Не е нужно да споменавам, че новият iPhone ще е най-мощния телефон в хардуерно отношение към датата на излизането си. Също обаче ще важи и за бъдещия флагман на Samsung и т.н.

Ето един руски сайт в който се правят доста стабилни тестове на различни процесори място в което може да добиете представа на кой му е по-голям в крайна сметка :D ако толкова ви интересува разбира се.
http://droiddevice.ru/arm-protsessory

Мит 2
Android лагва и забива IPhone не.
Стар iPhonе с нов софтуер е точно такова дърво каквото и стар Андроид телефон с нов софтуер.

Проблема на Apple си остава лакомията ... не стига че ти дават нещо с ограничени възможности, но и ти искат двойно повече пари. Гениални идиотщини катопремахването на 3.5мм жак дори не искам да ги коментирам. Тва си е изключително надменно отношение спрямо собствените им потребители и фенове.

Image

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
04 Юни 2004 15:50
Мнения: 4407
Местоположение: Taina
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 11 Сеп 2016 16:52


-Stormrаge- написа:
Проблема на Apple си остава лакомията ... не стига че ти дават нещо с ограничени възможности...
Виж ся, ти това го изкарваш като минус, ама реално огромна част от ифон юзърите точно за това си го купуват - ограничено и просто меню в което лесно и бързо могат да се обадят, пишат смс, проверят феисбука и пуснат музика щото реално други функции не им трябват. А защо дават 1500 лева за тея 4 неща като могат да дадат 100 и пак да ги имат - еми това е малко като да питаш що си купуваш часовник за хиляди левове като имаш часовник и на телефона.

Но пък и съм съгласен че новите версии на Андроид деиствително са доста по-опростени, бързи и стабилни и вече и аз не виждам особен смисъл от iPhone-а.


Профил ICQ Skype

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 11 Сеп 2016 19:48



___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 15 Сеп 2016 11:47


wannabe написа:
Виж ся, ти това го изкарваш като минус, ама реално огромна част от ифон юзърите точно за това си го купуват - ограничено и просто меню в което лесно и бързо могат да се обадят, пишат смс, проверят феисбука и пуснат музика щото реално други функции не им трябват. А защо дават 1500 лева за тея 4 неща като могат да дадат 100 и пак да ги имат - еми това е малко като да питаш що си купуваш часовник за хиляди левове като имаш часовник и на телефона.


Не баш.
Истина, аз минах от андроид на иос основно поради тази причина - опростеност и изчистеност. Реално, мен кво ме ебе колко ми е рам паметта, или ядрата и гигахерците на процесора, като телефона просто не ми върши работа? Дали щото забива, произволно си сменя източника на нета, или тва, че някои от иконките на аповете са преработени за къстъм стила, който съм си избрал, а някои са сток, и тва ми вади очите, няма значение.
Като си взех Galaxy S3 по време на олимпиадата в Лондон, беше възможно най-мощния телефон, на второ място беше HTC One, който беше с 25-30% по-слаб и пак мачкаше плебеите. На днешна дата, без да съм го товарил излишно с ъпгрейди и тн, машинката едва крета, приложенията спират на минута, по време на разговор ти излиза sim card not found и си ебеш майката, ако имаш повече от една нотификация, оставаш без нотификации, щото се рестартира и тн. Отделно, имам познати с айфон 4с на нам си колко години, които, с изключение на батерията, си работят съвсем нормално.
Единствените сериозни неща, за които нямат решение срещу конкуренцията, са тия безумни слушалки с новия порт, което не е толкова проблема, че не можеш да слушаш музика, докато го зареждаш, ами че просто тия слушалки още не са навлезли достатъчно и като начало ще струват повече. Освен това, хора, инвестирали здраво в слушалки с качествен звук, ще са понабутани. Ама и с преходник става, тъй че нп. Другото е липсата на телефон с 2 сим карти - за много хора от чужбина тва си е сериозен проблем.


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 15 Сеп 2016 11:55


Тилка, ти с кой iphone беше ? Аз от известно време се чудя дали да не мина пак на ios като си взема 6s, който е доста добър май, щото реално не ползвам много от приложенията на андройда и търся нещо стабилно. Новият 7 изобщо не ми се понрави по първоначално видяното от него и се чудя 6s колко време ще се поддържа още.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 15 Сеп 2016 12:04


btw който мисли скоро да купува бюджетен телефон:
http://www.digital.bg/lenovo-k6-k6-powe ... 25794.html

Понеже се разглезих с огромната батерия на сегашния ми телефон и като се наканя да го сменя, следващия ми ще е с поне 4000 mAh батерия като тоя K6 Power, все пак годинките на MTK6582 вече взеха да си казват думата.

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 15 Сеп 2016 12:09


С 6с съм, то е на по-малко от година де, гладко си върви - камера, батерия, няма грижи. Чакам да дойде 7 тук, да си поиграя на спокойствие в някои магазин и, ако евентуално става въпрос за смяна, ще е за 7плюс. Не само заради дисплея, ами и в един момент може да има ефект от тая работа с камерата, ама засега май много не. Като цяло не мисля да го сменям.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 15 Сеп 2016 17:15


http://www.boredpanda.com/samsung-galaxy-note-7-exploding-funny-reactions/?utm_source=facebook&utm_medium=link&utm_campaign=BPFacebook
:lol:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 26 Дек 2016 11:47


пърформанса ми дропва значително от снега по messenger балончетата
някой има ли същия проблем?
и има ли начин да изключа снега?

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 26 Дек 2016 14:58


Аз даже не виждам сняг, защото не ползвам балончетата, така че може да пробваш да ги изключиш. :arrow:

ПП
Включих ги и сняг има, но не дава отражение на пърформънса дори и на Snapdragon 801 при 6.0.1.

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 26 Дек 2016 15:15


Твърде натруфен ми е тоя новия Messenger, мислех че Марк залага на simplicity. Ама така е като нямам навик да ползвам Viber/WhatsApp.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 13 Яну 2017 00:50


Абе интересно ми е, какви са предимствата на тези програмки една спрямо друга? В смисъл, за мен е - теглиш си едната от двете, и като си в чужбина и имаш нет, звъниш и пишеш без пари. Защо тогава едни хора държат и вайбър, и уатсап, че и телеграм и тн. Объркващо е.


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 13 Яну 2017 09:27


Затова Skype у нас губи все повече почва, докато Viber е default услугата - имаш цяла адресна книга в телефона си, която при инсталация на Viber автоматично ти генерира контакти на базата на телефонните номера, които имаш. Останалите ти контакти така или иначе ги имаш във фейсбук, съответно Messenger.

Skype го ползвам само за конферентни разговори и то само защото нито Messenger на Windows, нито Viber още я имат тази функция.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 13 Яну 2017 13:15


Да де, месинзжъра е за аверита, а вайбър, за хора, къино си имате номерата, но не сте фр във фейкбук, ясно.
Защо тогава вайбър е силен само при нас, а по света масово ползват уотсап? Не може да вямат някасви риложими предимства едно срещу друго


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 13 Яну 2017 14:28


Тва hangouts-а е бахти и ламята за батерия. :D

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com