Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8550
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Prison Break?
Публикувано на: 30 Май 2016 11:57


Сикуъл, братче.

Това + Battlestar Galactica +Lost едно време не ми даваха мира докато не излезеше нов епизод. Lost се насра по начин, който обезсмисли всичко от началото до края.

В момента гледам отново BSG - не е остарял и с един ден и е най-хубавото нещо, което съм гледал като сериал някога. И днес да беше излязъл, пак щеше да има същия успех.

За съжаление не мисля, че това важи за Prison Break. За мен той свърши преди последните пет минути на сезон 2. Оттам нататък беше доене на крави - пак го гледах де, пак се кефих, но формулата се изтърка много по пътя.

Та сега, от една страна, тоя трейлър ме удря право в носталгията и ми е гот да ги видя тия пичове отново след толкова време, но от друга - най-вероятно продукцията ще смуче топки.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Prison Break?
Публикувано на: 30 Май 2016 12:59


Напълно подкрепям мнението за BSG, гледах го наскоро.
Другите два сериала не съм ги гледал.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6959
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Prison Break?
Публикувано на: 30 Май 2016 14:19


Е тоя татуирания нали умря? :shock:

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 747
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: Prison Break?
Публикувано на: 30 Май 2016 14:34


хахаха и аз го видях тва преди 1-2 седмици

Искат да доят още.

Тоз главният много ясно, че умря - единствено 1-ви сезон беше добър (+част от 2-ри).

3 и 4-ти бяха умопомрачително логически тъпи. Тва е май сериалът на който съм facepalm-вал най-много.

@Морко

И аз смятам, че BSG e добър и ми напомняше бая за Wing Commander - но чак най-добрия?

Stargate SG-1 гледал ли си го? (за мен най-добрият сериал правен някога; и SG: Atlantis общо взето го броя към него - свързването на историята в двата сериала също беше мн добре направено)

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Prison Break?
Публикувано на: 30 Май 2016 15:08


Маце Борко написа:
BSG

Изгледай The Expanse ;) (1 сезон е до момента)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Prison Break?
Публикувано на: 30 Май 2016 15:12


BSG-то за мен свърши по средата на втори сезон. Нататък е изстисквано от пръстите.
Най-якото в този reboot беше пилотния филм.

The Expanse е незаслужено непопулярно. Един от двете live action сериала, които ме впечатлиха истински през 2015-та.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Prison Break?
Публикувано на: 30 Май 2016 15:24


Първия сезон беше едно от най-култовите неща които съм гледал в съзнателния си живот... Или поне в онези години разсъждавах така....от там нататък си стана бозица която дори не изгледах докрай. Май към трети сезон го зарязах... Квото и да е това няма да достигне популярността на предшественика си...

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8550
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Prison Break?
Публикувано на: 30 Май 2016 16:08


Agent написа:
@Морко

И аз смятам, че BSG e добър и ми напомняше бая за Wing Commander - но чак най-добрия?

Stargate SG-1 гледал ли си го? (за мен най-добрият сериал правен някога; и SG: Atlantis общо взето го броя към него - свързването на историята в двата сериала също беше мн добре направено)


Аз Галактика го харесвам не защото е sci-fi btw, просто там много неща ми кликват на мен - актьорите, атмосферата, политиката, мистиката. Иначе съм гледал SG-1, да, но той е доста по-oldschool.

Най-голямото ми разочарование беше Firefly - хайпът по Уидън е миризливи крака. Дано му окапе пишката.

Ще чекна The Expanse - чудил съм се и друг път дали да го загледам, но сега ще ви послушам.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Prison Break?
Публикувано на: 30 Май 2016 16:28


Едно предупреждение за The Expanse.

Първата серия почва малко мудно и шоуто изглежда запътено в различна посока.
Ако можеш изкарай я до края. Точно там бях готов да дропна поредицата и бууум - започна централната история.
Няма гаранция, че ще ти хареса ако догледаш епизода, а и не е тотален шедьовър, но чак там проличава какъв тип заглавие е The Expanse. (Ако не друго класи над всичко на SyFy от BSG насам.)

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 747
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: Prison Break?
Публикувано на: 30 Май 2016 16:37


The Expanse е добро и е като глътка свеж въздух (личи си, че е по книга).

Имам някои забележки (wasted potential и част от cast-a) ама ще пиша в темата за сериала.

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Prison Break?
Публикувано на: 30 Май 2016 16:46


Бе има и други трески за дялкане, но определено взима научно-фантастичния сетинг и политико-социалните проблеми по-сериозно, а не е клоунада в стил Dark Matter или Killjoys.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Prison Break?
Публикувано на: 30 Май 2016 17:03


нелегален
Цитат:
който като че ли отключи цялата тази мания по сериали, поне сред българите

Ми не. :lol:
Горе-долу по онова време нетът стана достатъчно бърз, че човек да дърпа такива големи обеми наведнъж, като сезони от сериали, а не само филми.
Тогава почна и бума на любителските преводи на сериали.

Горе-долу по онова време (може би 2003-2004) започна и масовото гледане на аниме сериали у нас по същите технически причини.
Преди това бяхме само една шепа хора...и сега сме пак, ако не броим SnK феновете, но те за мен не са хора. :lol: :lol: :lol:

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Prison Break?
Публикувано на: 30 Май 2016 19:23


нелегален написа:
Аз лично помня сезон 1 като феноменът, който като че ли отключи цялата тази мания по сериали, поне сред българите, или поне сред хората от нашето поколение/набор. Преди това си знаехме само класики като Приятели, Женени с деца, Балки и Лари, Двама мъже... както и тоновете остарели вече ситкоми, които се бълваха по Нова и БТВ, доста от които намирах за изтъркани и втръсващи.
Като че ли единственият нов сериал, който започна да предивзиква някакъв интерес по това време беше LOST. След това се появи Prison Break и се отприщи манията да се закупуват чуждестранни сериали от телевизиите, да се качват в родните тракери, да се теглят масово, да се дискутират, да си ги препоръчваме един на друг и т.н. Поне аз така го помня.
Един приятел от училище беше толкова вманиачен, че всеки ден, в който излизаше нов епизод ставаше много рано (да кажем към 4 сутринта), така че да може да го гледа от тракера, и после спойлваше съучениците си, които го гледаха чак след като се прибираха от училище същия ден. :D

good times!

За Lost или Prison Break говориш, не разбрах?

Иначе, според мен, има нещо вярно, за който и от 2-та сериала да говориш. Зависи де, някои хора винаги са си кефели на сериали, но поне при мен беше така с Lost, а с някои приятели - с Prison Break. Аз също бях доста вманиачен по Lost, не чак да ставам в 4 де, но рефрешвах сайтовете за субове през 2 мин., за да мога да гледам поредната серия. Помня във форумите на датата имаше ебаси дискусиите за сериала. Имаше някакви наистина вманиачени хора, които следяха всеки детайл от сериала, кога и къде ще се покажат числата и т.н. Някои пък чертаеха някакви графики с физични закони, пътуване във времето и пространството и т.н. :D Голяма мания беше, наистина бяха good time. Но накрая го осраха. А твоя съученик дето спойлва е за бой! Аз, който съм доста кротко момче, ако някой ми беше спойлнал... не знам, може би щеше да се стигне до физическа саморазправа :D


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Prison Break?
Публикувано на: 01 Юни 2016 00:24


нелегален написа:
Един приятел от училище беше толкова вманиачен, че всеки ден, в който излизаше нов епизод ставаше много рано (да кажем към 4 сутринта), така че да може да го гледа от тракера, и после спойлваше съучениците си, които го гледаха чак след като се прибираха от училище същия ден. :D

good times!




И аз имах един такъв познат с Heroes.
Good times indeed.

Какво му има на Firefly? Само положителни неща съм чувал за него, дори ми е изтеглен за някой път, като нямам какво да правя.

Женени с деца също ще го почват пак бтв, щяло да е насочено повече към семейството на Бъд, ама цялото семейство ще си го има пак. Обзема ме носталгия някаква. АЛФ и Женени с деца ме връщат в детството някак, може би защото бяха сред първите ставащи неща по телевизията.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Prison Break?
Публикувано на: 01 Юни 2016 16:38


Цитат:
тясна среда от хора

Викат се brown coats. :lol:

Първият път, когато чух за Firefly ми беше описан, като Star Wars, но по-мрачен и реалистичен.
(Моята реакция беше, като вашата сега "Дааа беее.")
После гледах с една позната филмът продължение - Serenity и останах абсолютно объркан, защото трябва да си гледал сериала.

Не, не е Star Wars.
Да има някои препратки и главният герой може да мине за нещо, като фенфикшън на тема Хан Соло, а титулартия кораб за някакъв дериват на Хилядолетния сокол, но толкоз.

Първият път, когато го гледах ми се стори абсолютен боклук, защото и бях настроен за нещо много различно.
Де факто е "уестърн в космоса" - с колониалните дрехи, нелегалния алкохол, кънтри музиката и всичко.
Декорите и ефектите през 70% от времето са абсолютна бутафория.
Историята има претенции за мрак и реализъм, но нашите хора ВИНАГИ се измъкват дори от най-безнадеждните ситуации. Понякога действат прекалено глупаво и самоубийствено за собствения си образ и пак оцеляват.
Играта на актьорите е доста разнородна - от перфектна, през театралничение, до пълно малоумие.
И най-важното доста от научно фантастичните елементи са пълна глупост, нищо че други са добри.


Обаче на второто гледане почна да ми харесва.
Да, сюжетът не е особено реалистичен, но темите са сериозни - дистопия, политически реваншизъм към загубилите войната, експерименти с хора, дребните хорица, които страдат от режима, понякога също не са ангели и пр.
Лошата игра е на места и може да се игнорира, докато някои сценки и всички лафове на Мал си струват.
Бутафорията - ми Fox.
В голяма степен сериалът е подигравка с уестърна и приключенските заглавия - понякога trope aversion и деконструкция.
Някои от героите са интересни - примерно антигероят Мал и негодяят Джейн.
Sci-fi страната може да не е толкова добра (колкото на мен ми се искаше), но замисълът, който стои зад света на The Verse е мащабен и пипнат (примерно солидно китайското културно влияние, аналог на Войната за независимост и Гражданската война и т.н.).

С други думи, за да го оцениш трябва да приемеш, че е карикатурно и бутафорно шоу от типа на Бъфи убийцата на вампири и Ейнджъл, които се кефят да използват и разбиват популярни trope-и.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Prison Break?
Публикувано на: 02 Юни 2016 08:08


нелегален
Цитат:
и са го смятали за искрен и напълно сериозен

Казвам от моя гледна точка, а и има доста шегички във Firefly (все пак в главната роля е "Кесъл").
Принципно феновете на Уедън никога не си признаха, че творенията му трябва да се гледат по малко по-различен начин от стандартната ТВ драма. Определено по-гротескни са. (За Dollhouse не знам.)

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Заглавие: Re: Prison Break?
Публикувано на: 28 Дек 2017 23:52


Ура! ) Погледнах всички серии!


Профил

Заглавие: Re: Prison Break?
Публикувано на: 16 Яну 2018 11:56


Наскоро прочетох, че ще има още един нов сезон.
Това вярно ли е?
курсове по английски, възглавници, Филъри за лице, Организиране на тиймбилдинг


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Prison Break?
Публикувано на: 17 Яну 2018 00:11


Да, ще има вероятно. Като цяло не е зле за информация да посещаваш IMDB, вместо да чакаш с дни някой да ти отговори. http://www.imdb.com/title/tt0455275/?ref_=nv_sr_1


Профил Skype

Заглавие: Re: Prison Break?
Публикувано на: 22 Яну 2018 19:33


Нямам търпение за новия сезон.
Любимият ми сериал!
довършителни работи, суроватъчен протеин, Ситопечат, Доверително управление


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com