Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 01 Дек 2015 14:11


В днешно време какъвто и телефон да си вземеш, трудно ще сбъркаш - дори бюджетните си изпълняват функциите на съвсем поносими нива.

Предизвикателството е по-скоро да нацелиш правилното съотношение цена/качество.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 15 Дек 2015 14:30


Кажете нещо добро да 500 лв ? мерси
врати входни врати


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 15 Дек 2015 16:09


Изчакай още два месеца... Ако слуховете се окажат верни и го пуснат за 311 USD - (550 лв) Ще удариш джакпота с това http://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_5-6948.php ;)

Само виж 820-ката кво прави на antutu :shock: :shock: :shock: :lol:

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 03 Апр 2016 11:02


я препоръчайте два телефона в категорията 300-350 лева като единият да се откроява с по-добра камера (от този сегмент!), а другият да залага на желязна батерия

и да не са самсунг :Д (само в краен случай може)

като гледам, този сегмент е с преобладаващи Леновота, НТС-та и Лумии, но просто нямам поглед върху нещата като цяло...

едит: що се отнася до камерата, попаднах на някъв самсунг...
коментари?

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 03 Апр 2016 11:55


Батерия - Xaomi Redmi 3, няма аналог дори сред високия клас.

За камера не знам, в тоя клас хубави камери рядко има.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 03 Апр 2016 14:58


Маце Борко написа:
Батерия - Xaomi Redmi 3, няма аналог дори сред високия клас.

За камера не знам, в тоя клас хубави камери рядко има.

този китаец ме заинтригува

добре, някакви препоръки за онлайн магазини добри (може и чуждестранни)?
като гледам, в бг май само един магазин го предлага, което малко ме притеснява по принцип...

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 07 Апр 2016 12:02


Get.bg ми върши работа, шзпращат на другия ден, дават фактури. Сервиза понякога са нагли копелета, ама като цяло сайта е ок


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 07 Апр 2016 16:11


Аз наскоро се сдобих със Redmi Note 3 PRO.

Кво да ви кажа:
Spoiler for :
ANTUTU


За 390 кинта слага половината от миналогодишните флагмани в малкия си джоб.
Проблем имах обаче със софтуера... Продавача си беше сложил собствен модифициран Multilanguage ROM който беше зверски бъгав. Наложи се да префлашвам с оригинален официален Global Stable ROM на заключен Bootloader (новите им модели са със заключен Bootloader!) което не е много приятно изживяване. За сега всичко е OK.

MIUI е малко по-особена модификация на Android има си доста предимства, но не бих казъл че е толкова User Friendly. Имай го в предвид.


Колкото до китайски сайтове:

http://www.pandawill.com/
http://www.gearbest.com/
http://www.tinydeal.com/
http://www.DX.com
http://www.aliexpress.com/store/342812
http://www.banggood.com
http://www.MiniDeal.net
http://http://en.jd.com/

Всички са сигурни продавачи ... Надявам се, че си наясно с обмитяването на стоки закупени извън ЕС? Макар че може да избегнеш по един или друг начин митницата.


___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 07 Апр 2016 21:19


Till.Lindemann написа:
Get.bg ми върши работа, шзпращат на другия ден, дават фактури. Сервиза понякога са нагли копелета, ама като цяло сайта е ок

Издават фактури, но цените в сайта им са без ддс и ако искаш фактура трябва да си платиш ддс-то и тогава се обезсмисля да искаш фактура, освен ако фирмата ти не иска да си увеличи разхода. Абсолютно незаконно е това, което го правят.


Профил Skype

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 08 Апр 2016 07:31


Сторм, а ти твоят телефон от кой сайт си го поръча? :)

То с тия международните май ташака е с гаранцията, ама все тая.. :Д

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 08 Апр 2016 23:14


Взех го на preorder от geekbuing.com защото предлагаха най-добрата цена... Умишлено не съм го сложил в сайтовете защото това беше първия и последен път който пазарувам от тях... съпорта им е отвратителен и ме бавиха две седмици след като започнаха официално продажбите с всякакви малоумни оправдания.

Всъщност дилемата с новия ми телефон продължи доста време. Първо се бях ориентирал към Redmi Note 2. Тъкмо се наканих да го поръчвам и пуснаха Xiaomi Redmi Note 3 който беше реално същия телефон, но с нов изчистен дизайн алуминиев корпус сензор за пръстови отпечатъци, 3Gb RAM вместо 2 плюс по-мощна батерия - 4000 mAh. Тъкмо поръчах и пуснаха слуха за новия Redmi Note 3 Pro който реално ъпгрейдва камерата и добавя Snapdragon 650. Побеснях разбира се защото за около 20 лв отгоре щях да получа макар и 6 ядрен процесор, но с две последно поколение ARM Cortex-A72 ядра. Които както виждате от тестове и бенчове просто дърпат мноооого напред нещата.

Щом пристигна Redmi Note 3-йката веднага го продадох и си поръчах въпросния Redmi Note 3 (Snapdragon Edition) често за по кратко, но погрешно наричан PRO :)

Представете си колко компании могат да пуснат 3 версии на един телефон в рамките на 4 месеца вслушвайки се в претенциите на феновете?

В общи линии в момента нещата на пазара за смартфони стоят така Samsung, Китайци, Apple, LG останалите се борят за трохите :D :D :D И ако продължават с тва агресивно темпо съвсем скоро първия и третия бавно но "славно" ще последват съдбата на Nokia и BlackBerry ако не променят коренно политиката си.


От pandawill.com съм поръчал най-много телефони, но цените им са вече доста завишени.
Гаранциите важат, но проблема остава в българската митница тъй като могат на връщане да ти смъкнат още веднъж ДДС-то :) Разбира се и разправията и чакането също са проблем. Има вариант ако продавача има EU Warehouse да го уговориш да го пратиш там, така ще си спестиш времето и нервите с митницата.

Всичките телефони които съм поръчал за сега са били ОК та не ми се е налагало да се разправям с гаранции дано и да не ми се налага :)

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 12 Май 2016 20:20


Абе, прощавайте за тъпия въпрос (ако наистина е тъп :D ) ама искам да мина към прословутата 4G мрежа дето мтел (ментел) ми я рекламират постоянно, но телефонът ми (LG G2, който поддържа 4G) ми изкарва само GSM и WCDMA като варианти за мрежа, които доколкото четох и 2-те са 3G. Симкартата ми е микросим, така че би трябвало да поддържа 4G. Да не би да трябва да ходя до мтел специално да ми включат 4G? Доколкото разбрах не би трябвало да е така. Обяснете на невежия моля :oops:


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 12 Май 2016 22:11


Не е тва, тигър, един авер ми пусна на айфона точно эа 2 мин с рестартирането, някаква настройка е. Ама доколкото разбрах, ще е без пари три месеца нещо от сорта, докато се зарибиш и после ще смъкват кожи. Пък и не е кой знае кво, на много места няма, дори из софия(щот идвах на гости), и се пусна сам да три джи. Пък и някой таза, че батерията падала по-бързо, може и така да е.


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 14 Май 2016 00:05


Падането на батерията се получава от постоянното търсене и прехвърляне от една мрежа в друга заради все още не доброто покритие.

Влез в настройки... настройки SIM>>> разгледай менютата трябва да имаш опция за избор на мрежа при мен се води prefered network давам го на LTE и готово, но разбира се трябва да си някъде където има обхват със сигурност.


LTE- 4G
WCDMA- 3G
GSM - 2G

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 14 Май 2016 11:55


Момчета, правят ни на олигофрени малко в момента, това се случва.

На първо място - всеки от вас има High Speed Packet Access (HSPA) покритие горе долу навсякъде из Бг.



Изглежда така. Принципно това се води мрежа от трето поколение 3G, но скоростите, до които достига са над 10 mbps down и над 5 mbps up. LTE-то, което пуснаха Mtel в обхвата на София, го мерих и беше някъде около 20 mbps down. Стандартно LTE скоростите са над 100 mbps down.

Но много по-ключовият момент е, че ползвайки смартфон, за теб няма абсолютна никаква разлика в това дали скоростта на интернета ти е 5 или 50 mbps. Просто няма use case scenario, в който един потребител го усеща това - няма никой, който стриймва 4К на телефона си, нито такива, които свалят торенти с мобилния си интернет (който е лимитиран - впрочем, гениална идея - аре вместо да се впускаме в безмисленото състезание по скорости, да вземем да увеличим лимитите на интернета в договорите ни, ало, операторите?). Дали ще говориш по скайп/вайбър, ще гледаш клипове в youtube, ще браузваш, ще ползваш карти и т.н., няма значение, LTE-то на практика не е за теб тук и сега, още повече тоя вариант, който пуснаха нашите.

Това е по-скоро инвестиция в бъдещето, така че не се хайпвайте с някакви простотии в момента.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 14 Май 2016 18:25


Ето при мен какви са скоростите на Мтел.

3G
Spoiler for :


Wi-Fi от рутера ми 802.11bg смесена.
Spoiler for :


4G
Spoiler for :


Разлика се усеща единствено ако гледате примерно видео клипове с много високо качество или онлайн телевизия като тази от булсата примерно...при нормален браузинг фейсбук и т.н. си е същото. От другата година операторите ще започнат да тестват VoLTE което вече си е достойна гъзария :) До една година всички пакети ще са с включен 4G интернет така че няма да се сбъднат прогнозите за кожодерство и т.н. Просто защото тук достатъчно закъсняха с внедряването на тази технология, а конкуренцията е достатъчно висока за този малък пазар. В момента Viva-та предлагат пакет за 22лв с 8GB 4G NET и неограничени разговори към всички. Аз съм на подобен пакет на Мтел от преди две години с 10 GB интернет и неограничени към всички, но плащам 10 кинта отгоре. До края на годината очаквам да има още един голям срив на цените :)

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 16 Май 2016 18:58


-Stormrаge- написа:
Влез в настройки... настройки SIM>>> разгледай менютата трябва да имаш опция за избор на мрежа при мен се води prefered network давам го на LTE и готово, но разбира се трябва да си някъде където има обхват със сигурност.


LTE- 4G
WCDMA- 3G
GSM - 2G

Влизам там ама имам само WCDMA и GSM. Пратих смс да проверя дали сим каратата поддържа 4G и ми върнаха смс с положителен отговор. Днеска ходих до м-тел и пича ми каза, че телефона ми (LG G2)не поддържал 4G. Питам, къде го провери, той казва в GSM Arena. Е еби му майката - http://www.gsmarena.com/lg_g2-5543.php
Що за олигофрени наемат за служители?

Иначе, Морко, прав си, но вече се нахъсах достатъчно да пусна шибаната 4G мрежа, дори само за спорта :D


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2011 19:16
Мнения: 931
В момента играе: С пъпа на баба ти
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 20 Май 2016 11:21


Някъде бях чел, че трябва да ти преиздадат сим картата, ако не поддържа 4г с такава, която поддържа, но може и ставаше въпрос на минаване от нормална сим към микро сим.


Профил

Аватар
Регистриран на:
04 Юни 2004 15:50
Мнения: 4407
Местоположение: Taina
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 20 Май 2016 15:23


Е то освен ако не гледаш някви яко-HD неща не се усеща особено разлика между 3/4Г. А за предното ти трябва и стабилно количество трафик.


Профил ICQ Skype

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 22 Май 2016 00:04


Поради няква причина европейската версия на Lg g2 е с локнато LTE... пробвай метода от тва клипче да видим дали ще стане https://www.youtube.com/watch?v=bSrtUw8D9_w

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com