Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Заглавие: Re: Сирийската гражданска война / Ислямската държава
Публикувано на: 28 Апр 2016 14:18


:lol: :lol: :lol:


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6131
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Сирийската гражданска война / Ислямската държава
Публикувано на: 30 Апр 2016 14:30


Цитат:
САЩ успешно успя да внедри достатъчно араби в Кюрдите, формирайки т.нар. SDF - Syrian Democratic Forces.


Звучи доста добре, браво!

Ето още добри новини:

Забраниха фамилиите с руски окончания в Таджикистан

http://www.dnes.bg/world/2016/04/30/zab ... tan.301106

НАТО се готви да разположи 4 батальона близко до Русия

http://www.dnes.bg/world/2016/04/30/nat ... iia.301093

Целият свят срещу империята на злото Русия :D

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Заглавие: Re: Сирийската гражданска война / Ислямската държава
Публикувано на: 30 Апр 2016 15:45


:lol: :lol: :lol:


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6131
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Сирийската гражданска война / Ислямската държава
Публикувано на: 30 Апр 2016 19:28


Не мисла :D

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6131
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Сирийската гражданска война / Ислямската държава
Публикувано на: 06 Май 2016 18:14


нелегален написа:
Искам да ви предоставя един адски обнадеждаващ материал, а именно:

https://www.youtube.com/watch?v=9b0hFIf4Zaw

Руски оркестър изнася концерт в руините на Палмира, с което действие един вид връща пламъкът на Цивилизацията в този така мизерстващ и унищожен регион! :)

Когато видя Taylor Swift да прави концерт в Сирия ще знам, че цивилизацията се е завърнала наистина :D

Но гледайки това видео попаднах на друго, посветено на руския войник който загина в битката за Палмира, извиквайки въздушен удар върху собствената си позиция, след като е бил обграден от терористи.
https://youtu.be/T3jA9Bo-jq0
Разбира се, този човек е герой и заслужава всичките почести, които му се отдават, особено ако въпросната радиограма, която обиколи интернет е автентична.

В случая оставям на страна противоречивата роля на руските въоръжени сили в Сирия, които действително помогнаха за борбата с ИД, но също така избиват и помагат за избиването на невинни хора в Алепо.

Гледах кадрите с почетното изпращане на Александър Прокхоренко и целия медиен шум около смъртта му и за пореден път се убедих в циничността и моралното дъно до което е паднала руската управляваща върхушка. Защото, докато този ЕДИН войник действително беше погребан със заслужени почести, малко по-рано, други между 2 -3000 (точната цифра не е известна) загинаха в Украйна без смъртта им изобщо да бъде призната от руската власт.

В случая не говоря за това което режимът на Путин причини на Украйна, за украинските жертви, военни и цивилни, за открадването на Крим, за свалянето на боинга и т.н. Призовавам хора като Волтажния, които продължават да се възхищават от днешна Русия да си дадат ясна сметка как тази държава третира собствените си войници загинали в битка. Война която беше необявена, хора погребани почти тайно в родните им места из Русия, без да се вдига шум, без почести, без чест за семействата им, с нелепи обяснения за причините за смъртта им. Показателно е, че Путин промени закона и обяви загубите на армията в МИРНО време за държавна тайна.

Ако една страна третира по подобен недостоен начин собствените си войници, какво да очакват от нея другите народи?

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2308
Заглавие: Re: Сирийската гражданска война / Ислямската държава
Публикувано на: 11 Май 2016 18:25


Човече, понякога такива неща пишеш, че наистина ми е трудно да повярвам, че не се ебаваш :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Сирийската гражданска война / Ислямската държава
Публикувано на: 11 Май 2016 19:28


vanmx написа:
Човече, понякога такива неща пишеш, че наистина ми е трудно да повярвам, че не се ебаваш :D


Сто про троли, няма как да е сериозен :lol:

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Сирийската гражданска война / Ислямската държава
Публикувано на: 11 Май 2016 22:22


С риск да прозвуча андрейски (всъщност Андрей за някои неща е мега прав), ебаси комунистическото изказване. Всеки иска нещо от държавата, а никой нищо не дава. Не става така. Няма такова нещо като осигурена работа в нормалната пазарна икономика. Работата си я осигуряваш ти. Никой не ти е длъжен да те наема на работа и да се съобразява с изискванията ти, независимо какви са способностите. Проблемът както в държавата, така е и в нас самите. Държавата може да бъде обвинявана в това, че не си спазва законите, че се краде от нея, че не си спазва задълженията (инфраструктура, образование, здравеопазване, полиция и т.н.), а не че не можеш да си намериш работа. Ако горните неща са изпълнени + населението е кадърно и мислещо не би трябвало да имаш проблемите, които упомена в поста си.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Сирийската гражданска война / Ислямската държава
Публикувано на: 11 Май 2016 23:53


Не съм много съгласен, че държавата трябва да прави това. До някаква степен да, но в пъти по-малко отколкото е реално (не само в БГ ами навсякъде). Реално, никой насила не кара никой да му работи. Ако точките от предишния ми пост са спазени, да имаме спазващи се закони и мислещо население, кофти чорбаджиите ще бъдат изхвърлени от бизнеса, тъй като никой не би трябвало да им работи, както и никой да не им купува продукта. Ма да ми се обвинява държавата защо ми е ниска заплатата и защо тоя и оня взимат повече от мене като са по-тъпи, не мерси. Другаде се коренят тези проблеми.

Това аз къде работя, предполагам, че го вмяташ в смисъл "лесно ти е на тебе да говориш". Аз признавам, че не съм успял да си намеря работа по специалността, която завърших, но причините за това са си само в мен, изобщо няма да тръгна да обвинявам държавата или когото и да било. Можело е пък ако съм търсил по-усилено да намеря работа за повече пари. В случая съм избрал да взимам мизерни пари, но пък да си работя за себе си и семейството. Никога не съм се хвалел с работата си и винаги съм признавал, че я имам наготово. Не обвинявам и хората, които са без работа. Техен избор е ако си ценят труда и си имат изисквания за заплащане и т.н. да не се съгласяват с 90% от предложенията, които получават. Стига да могат да си го позволят. Ако пък си крайно недоволен от всичко, имаш опцията да започнеш частен бизнес. Това е хубавото на пазарната икономика - многото опции. Разбира се нещата далеч не са толкова розови, колкото изглеждат на пръв поглед четейки поста ми, тъй като, да, имаш много опции, но реално, релевантните такива, от които можеш да изкараш пари са малко. Не живеем в розовия свят на Андрей, който твърди, че при свободен пазар може да изкараш пари от всичко, дори хобитата си. Но това вече си опира, до търсене, предлагане, пазар, маркетинг и т.н. На който не му изнася, нека не търси решение в комунизъм/социализъм, който доказано не работи.

Едит: и не мисли само в посока онеправданите работници/служители - лошите чорбаджии. И на вторите хич не им лесно, даже доста по-трудно от на първите.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Сирийската гражданска война / Ислямската държава
Публикувано на: 12 Май 2016 19:29


нелегален написа:
Der Meister написа:
Ма да ми се обвинява държавата защо ми е ниска заплатата и защо тоя и оня взимат повече от мене като са по-тъпи, не мерси. Другаде се коренят тези проблеми.


A къде се коренят тогава?
Държавата е длъжна да наложи някакъв стандарт на компетентност, грамотност, работна етика, свободна конкуренция (вместо шуробаджанащина и седни-ми-на-хуй-щина) и т.н. стандарти, които да подсигурят, че държавните и частните институции ще действат адекватно. Към това трябва да се прикрепи и психологически анализ, който да подсигури, че хората на шефски позиции не са психопати.
Никой не може да ме убеди, че човек с фалшива/купена диплома от измислено уни, или ниско ниво на грамотност/комптенетност, или с каквато и да е там друга схема, може да е "можещ". Няма такова нещо като "какво като е тъп? Върши работа!" - това е корупция, племенност, бандитизъм, антинаучност и като цяло хитруване. Има и изключения, разбира се, но те са 1 на 10000. (без да броим савантизма и а синдромът на Даун)

Поне можем да сме доволни, че въведоха задължителни Матури, а и пре-Матури (или там както се казват) за преди гимназията. Това е стъпка напред, трябва обаче да завишават трудността все повече, защото това което аз помня от моята матура беше срамно като ниво на трудност.

Вече казах къде се коренят. Конкретно за заплатите - пазарът ги определя. Пазарът има огромна власт в цялата икономика на света и няма как да е друго яче, така че ако приемем, че хората по дифоут са тъпи, това означава, че сме изправени пред страшно бедствие, давайки на тъпи хора такава огромна власт. Поп фолк певиците ще взимат повече пари от нормалните музиканти, докато има кой да ги слуша. Операторите в кол центрове ще взимат повече от машинни инженери докато има глад за такива (след време бтв ще се обърне палачинката по това, което чета като прогнози). Стриптизьорки ще взимат повече от програмисти докато има мутри, които ходят по такива заведения и да дават пари. Не можеш да обвиняваш държавата за това нещо, още повече пък да ламтиш да се намесва, стимулирайки едни отрасли за сметка на други. Сега, разбира се, освен пазара, го има момента с беззаконието и корупцията, с които естествено съм "за" държавата да се бори. Но тези неща дето ги изброи, ако става въпрос за частния сектор, не съм съгласен държавата да се меси. Стандарт на компетентност, грамотност, работна етика, шуробаджанащина... Не съм съгласен някой да ми казва каква работна етика да имам в моята фирма. На който не му изнася, у лево, да напуска. Шуробаджанащина - обясни ми как държавата може да ми казва кой да наемам във фирмата си. Просто разбери, че тези неща, които ги искаш, освен че по моите критерии са нарушаване на свободата ми, са и пречка най-вече за малкия и среден бизнес. Големите фирми, тъй ли иначе ще намерят начин лесно да се справят с всяка такава простотия. Ако на малка фирма наложиш 15 000 правила, които да спазват, за кое по-напред да мисли ограничения им персонал? А точно малкия и среден бизнес трябва да ти е най-приоритетен, защото е единственото средство за борба с монополите. Същото важи и за вдигането на минималните работни заплати. Много хора не си дават сметка, че това действително ще прецака по-скоро бедните и се връзват на психопата Волен дето щял да ги дигне на 1000 лв. Ще ми вдигне кура той. В момента чета либертариантски възгледи по този въпрос и съм раздвоен дали според мен изобщо трябва да има такова понятие като минимална раб. заплата :D Като цяло за повечето неща имам конкретно определено мнение дали и до колко трябва да се меси държавата. Отрасли като здравеопазване и образование не трябва да се оставят на произвола на свободния пазар. Не си мисли, че съм крайно десен Адреевец.

Що се отнася до матурите, това е най-голямата простотия, която можаха да измислят :
1. Несправедливо е само един изпит да има такава огромна тежест върху средната оценка от цялото ти следване.
2. Не съм съгласен да имаш задължителна матура по БЕЛ. Винаги съм бил слаб по това, откъде на къде някой ще ми казва кой предмет е по-важен от друг.
3. Нивото на матурите е за полу-олигофрени и никой сериозен университет не ги брои за нищо. Така излиза, че освен да си учиш за кандидат-студентските изпити, трябва да си губиш времето за някакви матури дето нямат значение.
4. Малоумно е оценката от матурите да се определя от общото ниво на явилите се. Така се получи следния парадокс: Аз бях в географска паралелка и разбира се избрах матура по география като избираема матура. Изкарах 5.30 или нещо от сорта. По БЕЛ дето нищо не знам, дори не бях чел произведенията, изкарах над 5.50. Получава се така защото по БЕЛ се състезавам с всичките полу-идиоти от цялата страна, които свалят нивото, докато по география, явилите се са отбрани. На практика излиза, че по БЕЛ съм по-добър, което не е така. Малоумно е.
Може би идеята не е лоша, но реализацията е зле. Как да е, според мен, в образованието трябва да се наложат кардинални реформи, но това вече е друга и доста дълга тема.


нелегален написа:
Der Meister написа:
Аз признавам, че не съм успял да си намеря работа по специалността, която завърших, но причините за това са си само в мен, изобщо няма да тръгна да обвинявам държавата или когото и да било.


А според мен трябва да го направиш.

По принцип един от проблемите в българското общество е, че съвестните и нормални хора са склонни към самообвинение и примиряване, което позволява именно на хората без чувство за срам, за вина и с пълна липса на чувство за отговорност (всичките тези неща - симптоми на социопатия или за липса на душевна зрялост) да продължават да сеят мизерия безнаказано без никой да им търси сметка.

По принцип бих те посъветвал да се лишиш от самообвиняването и да започнеш да търсиш сметка на държава/институции/фирми и там каквото се сетиш, но знам че е излишно, защото в България точната оценка и правилните наблюдения и критики (които са ключови за прогреса) не се харесват, а се залага на нагаждачеството и гъзоблизането... Което означава, че пак ще трябва да се надяваме на външна намеса...

Донякъде си прав, но като цяло, няма смисъл да спорим по тази тема, защото много зависи от конкретния случай. Има я и едната крайност, да търсиш вината във всичко, само не и в себе си. Има я другата, да се примиряваш с всичко и да не търсиш сметка от никой за несправедливостите, които ти се случват.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Сирийската гражданска война / Ислямската държава
Публикувано на: 12 Май 2016 22:33


За матурите, така беше по мое време. В момента не съм сигурен как е, но не съм чул да са правили някакви промени.

Относно последното, просто го дадох като пример за другата крайност, а не дали реално би имало резултат или не.

Конкретно за мен, не се сещам за такъв случай на прима виста. Имаше един дето е малко спорен. На изпита по стопанска история в унсс имахме 2-ма проверяващи преподаватели - дебел, гаден чичка и скромна и наивна лелка. Лелката беше дефакто доцента, а чичката - асистент, но общо взето, последния контролираше парада. Аз доста знаех по този предмет и очаквах 5 или в краен случай 4 (за 6-тица чак не съм се надявал). Като връщаха книжките, всичките 2-ки на студентите бяха с подписа на чичката, включително и моята. Изпита беше тест, така че не може да е имало субективизъм в оценяването. Доста хора ходихме да се разправяме - при чичката резултат никакъв, при лелката - каза, че само тия, които вече сме скъсани на 3 други изпита (включително и аз) ще ни препита отново и евентуално ще ни пише 3, ако си знаем, за да не прекъснем. В последствие, на мен ми каза, че аз поначало съм си бил за 3 и ми писа тройката без да ме изпитва, докато другите ги изпита. И така, от една страна се разминах без прекъсване, защото ходих да си търся правата, от друга - изобщо не трябваше да се стига до там и трябваше да имам по-висока оценка. Та така, винаги трябва да пробва да си търсиш правата, но и не винаги да търсиш вината в другите, а не в себе си.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Сирийската гражданска война / Ислямската държава
Публикувано на: 12 Май 2016 22:51


Хаха. Това е нищо, даже имаше що-годе хепи енд. До утре мога да ти разправям за къде-къде по-големи несправедливости през моето следване. За такива ситуации съм съгласен да се обвинява държавата/институцията, разбира се. Ти като човек, който е учил в чужбина, предполагам не си се сблъсквал много-много с такива простотии. Или и в Шотландия е така (нали там беше учил?) ?


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Сирийската гражданска война / Ислямската държава
Публикувано на: 12 Май 2016 23:12


Аз мога да ви разкажа как заради тъпата даскалка по счетоводството в Манчестър ми писаха нула процента на един проект и се наложи да пропусна учебна година заради тая пача.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Сирийската гражданска война / Ислямската държава
Публикувано на: 13 Май 2016 13:30


Общо взето ми имах разни поправки на доклади, които си изчистих едно по едно. Дойде време за последния доклад по счетоводство като по процеса на правенето на доклада имах редовна комуникация с даскалката. Идва септември месец и датата на резултатите, взел съм си всичко освен тоя доклад по счетоводство на което имам НУЛА процента. Изпадам в някъв потрес и пиша сравнително умерен имейл, в който искам обяснение защо е станало това. Пачата ми отговаря, че съм предал ГРЕШНИТЕ ЗАДАЧИ. Това въпреки, че поддържахме редовна комуникация и не се е сетила да ми каже, че не е това темата защото си била помислила, че съм се бил упражнявал. Аз вече супер бесен се готвя да пиша обжалване като правя скрийншоти на целия ми процес на комуникация с тая. Пращам супер подробното обжалване, с всеки възможен детайл, но то докато се решат да вземат решение учебната година беше почнала. В крайна сметка склониха да ме пуснат на изпит по счетоводство който беше декември 2014 и трябваше да ходя до там за това. (бях си в България по време на прекъсването) та в крайна сметка си записах последната година, този месец ми беше последния изпит. в крайна сметка, мнението ми е че специалността бизнес мениджмънт беше супер безполезна и преподавателите бяха супер слаби и почти не се сещам за едно нещо, което може да ми влезе в работа през бъдещата ми кариера. Може би, защото попринцип се интересувам и информирам за такива неща, не знам.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Сирийската гражданска война / Ислямската държава
Публикувано на: 13 Май 2016 20:55


Преименувайте темата на "Студентски неправди" :D


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Сирийската гражданска война / Ислямската държава
Публикувано на: 14 Май 2016 16:16


са малко да се върнем онтопик:
Кюрди свалят туркса кобра

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6131
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Сирийската гражданска война / Ислямската държава
Публикувано на: 14 Май 2016 22:42


нелегален написа:
В момента текат тежки боеве за Дейр ез-Зор. ИДИЛ предприе гигантска офанзива, и завзимат ключови сгради и кръстовища с главозамайваща скорост.
Ситуацията за Сирийската Армия е по-тежка от когато и да е било друг път. Всичко е на карта.
Молете се. Молете се за Исам Захредин, 104-тата Бригада и за Сирия.

Чакай сега, те нали печелеха, Путин им организира концерт в Палмира и така?

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Сирийската гражданска война / Ислямската държава
Публикувано на: 19 Май 2016 00:26


Тая торта случайно от Wallmart ли са я взели?

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Заглавие: Re: Сирийската гражданска война / Ислямската държава
Публикувано на: 21 Май 2016 00:01


:lol: :lol: :lol:


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Сирийската гражданска война / Ислямската държава
Публикувано на: 27 Май 2016 10:15


http://www.independent.co.uk/voices/the ... 50261.html

:lol: :lol: :lol:

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com