Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 23 Апр 2016 18:22


Buttersa написа:
Гледах BvS още като излезе на IMAX и не знам кой какво очакваше, но на мен ми хареса и то зверски много. Знаех какво да очаквам, знаех и на чий филм отивам и останах на 100% доволен с някои несъществени забележки. Това, което ме напрегна беше как необяснимо за мен много уж уважавани "критици" се изказаха толкова нелепо и неподготвено, още преди да беше излязъл филма (даже имаше изцепки от рода "Още не съм гледал филма, ама вече откровено го мразя"... WTF, ти дебил ли си бе, да те еба? :lol: ). Адекватната градивна критика с всичките плюсове и минуси, която би трябвало да съпътства един такъв скъп филм и да даде една балансирана оценка беше тотално изместена от яростен, сляп и на моменти тотално безпочвен и безумно зверски хейт и то от хора, които уж би трябвало да са наясно с това на какъв филм отиват, а действаха като ебати и недораслите пубери. По едно време почти се бях убедил, че уж безпристрастните критици са едва ли не платени от Дисни за цялото това фиаско. Че имаше проблеми - имаше, но поне съм доволен, че достатъчно хора, обикновени фенове и не-толкоз такива, му оцениха положителните страни и го натикаха до сливиците на очевидно пристрастните "критици" със по-скоро положителния audience score в IMDB, RottenTomatoes и MetaCritic, a и успя да направи над 800 милиона по света, което си е постижение, като се има предвид колко рисков проект беше като цяло и по колко тънък лед върви. Едва ли ще стигне милиард, но все пак няма да спре плановете на WB за DCCU и това може само да ме радва. Очаквам Блу-Рей изданието с Director's Cut-a юли месец, който ще е около 3 часа и предполагам, че още повече ще ми хареса. А дано и Снайдър малко да вземе впредвид адекватните критики към филма (без скапания хейт, разбира се) и да успее да направи по-кохерентни и рафинирани филми за Justice League.

Ъ, да - я направо казвай как се пишеш в IMDB? Личи си, че споделяш дословно мнението на най-яростните ДС фенове.

И един съвет - недей взима толкова сериозно фенския вот в Метакритика и IMDB. Там е гнездо на DC тролове, които надуват яко оценките на любимите си филми и сериали. Ето например Легенди на Утрешния ден има оценка над 7, пък този сериал в най-добрия случай е за 5. Светкавицата и Стрелата също са надценени. В наглостта си въпросните фенове стигаха дотам да гласуват с единици за Кръстникът, само и само Нолановата трилогия да влезе в топ 3 на IMDB за всички времена. Да не говорим как съсипваха рейтинга на други комиксови продукции като първите Спайдърмени и ексмени-те. Последния пример е и Дедпул(пак надценен естествено), който от солидно 8.7 се смъкна до 8.3. Критиката си срина Зората на справедливостта до нивото на последната Фантастична четворка, която не беше чак толкова зле по мое мнение. Ако филм на Марвел се беше прецакал така, щеше да има фен рейтинг от 30-40 процента и оценка от 5.5. Показателно е как нарочно се дискредитира новия капитан Америка с единици още преди да са го пуснали по кината. Смешна и жалка картина отвсякъде. Бива яд и ярост, ама това минава всички граници, чак ме е срам...

Имам и един последен въпрос към AlShu за Батман срещу Супермен, преди да погреба това недоразумение и да се съсредоточа над следващите филми от вселената. Каква оценка би му дал? Защото аз и в най-лошите си кошмари не съм си представял, че филмът ще бъде под 5/10. Давам 3 и може би леко завишавам.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 23 Апр 2016 20:35


Оценка няма да давам, защото:
1. Обективно не мога да го оценя това безумие, защото съм прекалено ядосан.
2. Субективната ми оценка е под нулата (в математическо поле без нула :lol: ).
3. Никога не ми е дремело за оценките в IMDB, метакритик и пр. Не се съобразявам с тях.
Просто няма реалистичен начин да оцениш нещо толкова комплексно, като филм, игра или книга по този начин. (Да не говорим какви субективни малоумници ги дават. :lol: )
Когато давам оценки обикновено е полусериозно, но в случая и това не ми се иска.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 24 Апр 2016 13:17


Gipo написа:
IC1101 написа:
защо никой не се сети

Защото сериалът е смотан :lol:

Или просто защото са го оставили за сезон 4 :D

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 24 Апр 2016 14:30


The Wolf написа:
Buttersa написа:
Гледах BvS още като излезе на IMAX и не знам кой какво очакваше, но на мен ми хареса и то зверски много. Знаех какво да очаквам, знаех и на чий филм отивам и останах на 100% доволен с някои несъществени забележки. Това, което ме напрегна беше как необяснимо за мен много уж уважавани "критици" се изказаха толкова нелепо и неподготвено, още преди да беше излязъл филма (даже имаше изцепки от рода "Още не съм гледал филма, ама вече откровено го мразя"... WTF, ти дебил ли си бе, да те еба? :lol: ). Адекватната градивна критика с всичките плюсове и минуси, която би трябвало да съпътства един такъв скъп филм и да даде една балансирана оценка беше тотално изместена от яростен, сляп и на моменти тотално безпочвен и безумно зверски хейт и то от хора, които уж би трябвало да са наясно с това на какъв филм отиват, а действаха като ебати и недораслите пубери. По едно време почти се бях убедил, че уж безпристрастните критици са едва ли не платени от Дисни за цялото това фиаско. Че имаше проблеми - имаше, но поне съм доволен, че достатъчно хора, обикновени фенове и не-толкоз такива, му оцениха положителните страни и го натикаха до сливиците на очевидно пристрастните "критици" със по-скоро положителния audience score в IMDB, RottenTomatoes и MetaCritic, a и успя да направи над 800 милиона по света, което си е постижение, като се има предвид колко рисков проект беше като цяло и по колко тънък лед върви. Едва ли ще стигне милиард, но все пак няма да спре плановете на WB за DCCU и това може само да ме радва. Очаквам Блу-Рей изданието с Director's Cut-a юли месец, който ще е около 3 часа и предполагам, че още повече ще ми хареса. А дано и Снайдър малко да вземе впредвид адекватните критики към филма (без скапания хейт, разбира се) и да успее да направи по-кохерентни и рафинирани филми за Justice League.

Ъ, да - я направо казвай как се пишеш в IMDB? Личи си, че споделяш дословно мнението на най-яростните ДС фенове.

И един съвет - недей взима толкова сериозно фенския вот в Метакритика и IMDB. Там е гнездо на DC тролове, които надуват яко оценките на любимите си филми и сериали. Ето например Легенди на Утрешния ден има оценка над 7, пък този сериал в най-добрия случай е за 5. Светкавицата и Стрелата също са надценени. В наглостта си въпросните фенове стигаха дотам да гласуват с единици за Кръстникът, само и само Нолановата трилогия да влезе в топ 3 на IMDB за всички времена. Да не говорим как съсипваха рейтинга на други комиксови продукции като първите Спайдърмени и ексмени-те. Последния пример е и Дедпул(пак надценен естествено), който от солидно 8.7 се смъкна до 8.3. Критиката си срина Зората на справедливостта до нивото на последната Фантастична четворка, която не беше чак толкова зле по мое мнение. Ако филм на Марвел се беше прецакал така, щеше да има фен рейтинг от 30-40 процента и оценка от 5.5. Показателно е как нарочно се дискредитира новия капитан Америка с единици още преди да са го пуснали по кината. Смешна и жалка картина отвсякъде. Бива яд и ярост, ама това минава всички граници, чак ме е срам...

Имам и един последен въпрос към AlShu за Батман срещу Супермен, преди да погреба това недоразумение и да се съсредоточа над следващите филми от вселената. Каква оценка би му дал? Защото аз и в най-лошите си кошмари не съм си представял, че филмът ще бъде под 5/10. Давам 3 и може би леко завишавам.


Бате, не знам дали усещаш колко си тъп в момента и колко сам се закопаваш и правиш точно това, което си мислиш, че не трябва да се прави. Давам като пример IMDB защото оценките там са от огромно количество потребители и може да се направи една представителна статистическа извадка в най-добрите традиции на шибаната наука. Че има вманиачени тролове - има, ама да са я 2-3 процента от тези десетки и стотици хиляди, я не. Няма и мерак да се регистрирам където и да е, отдавна не съм на 15 години, че да правя такива тъпотии, щото имам съвсем други по-отговорни неща на главата. И за твое сведение не съм дислайквал нито един МCCU и чакам с нетърпение Третия капитан другата седмица и предполагам няма да остана разочарован. И колкото и да гнявиш, да се тръшкаш, да плачеш и да ти се иска BvS да е най - ужасното нещо, ставало в света на киното, цифрите показват фактите - че той е просто пропусната възможност, но със своите значими плюсове и достатъчно хора са ги оценили. Което не може да се каже за скапания FF4 рибуут, който още от началото нямаше някаква нормална концепция какво точно иска да е, а като добавим и лабилния пикльо, който бяха сложили за режисьор, работата стана плачевна и резултата беше налице. И колкото и да съм open-minded по принцип нямаше как да харесам просто защото нямаше какво значимо да му се харесва, ебати. А аз даже харесах и шибания X-Men 3, смятай какво говно бяха изсрали Транк и компания. И да, харесвам си DC сериалите, ама са ми просто гилти плежър гийкщина, а не са ебати и великите творения в ТВ индустрията.

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 24 Апр 2016 19:54


Пич, май не ти светна въобще какво исках да кажа, щом пак ми даваш за пример IMDB. Нали това обяснявам - ако искаш върху мнението ти изобщо да се разсъждава, не се мъчиш да легитимираш въпросния сайт и да градиш на него теза. 10 000 жалки тролове да гласуват по 10 пъти с десетки не означава, че филмът е за 10. Ако се премахне фалшивия вот оценката ще е между 3.5-4.5, което е доста по реално. Сайта НЕ контролира(редуцира) изобщо вотът. Оценките на много филми са прекалено завишени. Мога да ти дам далеч по кохерентни примери. Надявам се разбра защо не може да се извади някаква адекватна извадка за кой да е филм от този сайт.

И не си мисля, че тук има човек толкова вманиачен и долен за да дислайква филм преди да го е гледал. Въобще не съм имал предвид това с въпроса си имаш ли профил там...

Тва с изтъкването на цифри ще се направя, че изобщо не съм го прочел - вече говорехме колко значим за средностатистическия фен е бокс офиса на даден филм. Ако в това се корени успеха и подобрява всички останали аспекти, Игрите на глада и Здрач щяха да са две от най-великите филмови поредици създавани някога.

И аз също съм ДС фен. Голям при това. Супермен е един от любимите ми герои, ама не онзи на Снайдер с параноидно- компулсивното разстройство, а истинския. Не мога да харесвам лайна, съжалявам. Това е най-тегавият и жалък супергеройски филм, който съм виждал. Просто щото отделните сцени нямаха връзка помежду си. Това е. Ей, богу, гледал съм тъпотии като Жената котка, Джона Хекс, Зеления фенер, Супергърл и тн. но чак толкова жалък филм не бях виждал. Бих казал, че е и най-тъпият филм, който съм гледал някога, но съм гледал и няколко комедии на Сет Роугън и ми е трудно да правя избор.

Въобще няма да отварям тема за марвелските герои тук, но смятам, че ми разбра мнението. Аз твоето не го приемам, не защото не уважавам гледната ти точка, а просто защото ми представяш нецелесъобразни факти. Съвсем друго е да кажеш директно: Хареса ми, все ми е тая какво мислиш(или пък още по добре да кажеш какво ти хареса).


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 25 Апр 2016 15:14


Кой "истински" Супермен ? Властния психопат във Injustice? Лабораторния смачкан плъх във Flashpoint? Промития комуняга във Red Son? За толкоз много десртилетия Супермен има един чувал версии и всички са си съвсем "истински". За "истински" DC фен ти е много трудничко да асимилираш що е то алтернативна вселена като тази във BvS, каквито има на кило от десетилетия насам във всякакви DC формати. Снайдъровата DCCU поредица е шибана Elseworld вселена, в която Батман убива, Супермен е в центъра на политически интриги и кой знае другите от JL какви ще са.... И ми е смешно как ей такива уж заклети пишман комиксови "фенове" не могат да асимилират тоз елементарен факт. А и бате, отдавна не съм на 15, че да ходя да троля по IMDB и RT за щяло и нещяло, като не можеш да асимилираш всички факти, а само тези, които са ти удобни, си е твой проблем. Оценките на публиката във всеки един сайт за BvS са средно минимум 6,5/10 или нещо от рода на 70-75%, и трябва да си доста хабен да си мислиш, че ВСИЧКИ са тролове и ти правят сечено, само щото тебе не те е накефил.
Което не може да се каже за F4 който буквално никой не хареса - нито критиците (9% във РТ, нещо от типа на 25% във Metacritic), нито публиката (19% във РТ, нкъде под 5/10 във IMDB и прочее...). Това е обективната разлика между крайно противоречив филм и откровено скапано подобие на такъв.

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 25 Апр 2016 16:15


Първо, ако искаш да водиш дори елементарен разговор, чети внимателно какво ти е написала ответната страна в него. Аз ти казвам, че дори не те подозирам в тролене, ти продължаваш да ми обясняваш как не си на 15 и такова нещо не би ти минало през ума. Малко гузен негонен бяга се получава.

Не мисля, че всички са тролове бе, момче! Просто в световноизвестни сайтове като тези оценките са завишени именно заради голямата им аудитория. Предполагам допускаш в света да има 10 000 крайни ДС фенове, които спамят 10-ки. Светът е голям. Повечето хора на средна възраст гласуват по веднъж в такива сайтове, а най-често изобщо не си правят труда да дават вот. От друга страна невръстни хлапета и тийнейджъри се надпреварват да изразят мнение. И бум - ето ти 200 000 гласове, 60-70% дадени от аудиторията под 18 години, 10-15 от тролове или прекалено ентусиазирани фенове, които си правят по 4-5 акаунта, а защо не и повече. Хора всякакви. 5-10% за откровените хейтъри, които пък дават възможно най-ниската оценка напук на филма, дори може и да не са го гледали. Оставям на теб да сметнеш при тези обстоятелства колко от вота можеш да броиш за основан и легитимен.

Фантастичната четворка е много мразена от всички в момента. Марвел е подел кампания да си я върне с всички възможни средства. Там може вече да се говори за някакви конспирации, въпреки че на тези теории не съм голям фен. Нормално беше филмът с толкова много врагове да бъде сринат. Трябваше да достигне неземно ниво за да бъде харесан, оценките не ме учудват. Ако ще го изтъкваш като някаква разлика, то твърдението ти ще бъде акуратно само ако го броим за разлика между броя фенове на героите от двата филма и наистина прекалената критика върху единия(всички знаем кой).

И, апропо - в нито един свят на ДС няма толкова противоречиви Батман и Супермен на ЕДНО място. В това ти давам гаранция. Имало е вселени, в които Супермен е бил лошия, бил е жена и дори гей, планети в които Батман е бил психопат, мутра, злодей или подобие на Наказателят. Но не в един свят. Това е чисто нова вселена на Снайдър и осъзнатите фенове на ДС точно заради това недоволстваме. А и на такава версия на Супермен аз лично не съм попадал изобщо. Сякаш са смесили поне три-четири вариации на героя в едно и се е получила зловонна повърня.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 25 Апр 2016 17:00


Според мен филмът щеше да се преглътне, ако сюжетът, каскадите, батман и злодея не бяха лайно... А, чакай, ама то почти нищо друго не остана :lol:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 25 Апр 2016 17:07


Buttersa
Цитат:
Снайдъровата DCCU поредица е шибана Elseworld вселена


Много си прав, особено в частта за "шибана". :lol:
Elseworlds имат смисъл, когато дълбоко си запознат с основните вселени, за да можеш да оцениш разликите и алтернативните препратки.
В момента тийн кино публиката е силно незапозната с централните DC вселени. В най-добрия случай знаят само кино версиите на Батман и Суперман, които не са от един свят.
Да видиш алтернативен сблъсък между тях двамата и това да доведе до формирането на алтернативна Justice League, е като да се запознаеш с изобразителното изкуство, като почнеш директно от кубизма.
Не е невъзможно, но ще остави публиката объркана...така не се правят блокбъстъри, а в най-добрия случай нискобюджетни арт филми.
Както вече писах - BvS може да не е на загуба, обаче силно прецаква бъдещите филми.


The Wolf
Цитат:
нито един свят на ДС няма толкова противоречиви Батман и Супермен на ЕДНО място.

Всъщност има...и на теория не е толкова лоша идея.
Основната драма е в това, че все пак не е толкова mass appeal идея, пък WB са дали пари защото гонят масовия вкус.
Самата реализация е провал, та и арт филм не става от този сюрреализъм. :lol:

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 26 Апр 2016 08:55


За FF - защо да е мразена по принцип групичката, първите 2 филма си бяха някакви доста забавни и шарени гилти плежъри, който и на мен си ми харесаха, особено доста добре подбрания каст и си свършиха работата да минат метър като бокс офис, но нищо повече.Обаче новия беше абсолютно неадекватен във всеки един аспект - и като концепция, и като реализация, и като каст, и като режисура начело с пълен аматьор, не знаеше какво аджеба иска да е и логично всички му сраха на главата. Никаква конспирация, ник'ви 5 лева, general публиката е проста, но не чак дотам. Една FF във МCCU би седяла доста по-адекватно и добре са се насочили в тази посока Дисни, ако успеят може и да се получи нещо кадърно от типа на Пазителите на Галактиката. А за рейтингите не ми се обяснява повече, нямам време, нямам и мерак, откровено скапаните и слаби филми винаги си получават зверски ниски крайни оценки, без значение колко ненормални фенбойчета имат - примерно Blade 3, X-Men 3, Batman and Robin, Daredevil, на практика всички FF филми. Докато пък ставащите филми с добър потенциал, но куца тук и там реализация си получават заслужените задоволителни оценки от публиката, без значение колко реват хейтъри и критици. Винаги е било така, така и ще си остане, и тук няма конспирация и не ни нападат рептили и масони. И с Блейд 1 и 2 беше така, и с първите 2 броя X-Men беше така,BvS, Man of Steel, Watchmen и прочее, и прочее. Публиката не винаги е толкова хабна, колкото им се иска на някои хора.

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 26 Апр 2016 10:31


Цитат:
Публиката не винаги е толкова хабна, колкото им се иска на някои хора.

Хабна?

Публиката е ужасна, както и да го гледаш.
Финансовият успех на Трансформаторите, Костенурките нинджа и въобще всичко свързано с Майкъл Бей го доказва.
Доказват го адаптациите на YA книги, като Здрач и Глада.
Доказва го ратлаченият Хобит.
Доказват го Титаник и Аватар.
Мога да изброявам така още дълго. Това са все спечелили доста пари и оценени над 5/10-ца филми.

Тълпата винаги залага на guilty pleasure...само дето не изпитва вина :lol:, а напротив смята, че точно това са добри филми (Я, колко са известни!).

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 26 Апр 2016 11:01


AlShu написа:
Цитат:
Публиката не винаги е толкова хабна, колкото им се иска на някои хора.



Трилогията на Нолън спечели милиарди и един куп оскари, както и ранните Бъртънови Батмани.
Филмите на Едгар Райт винаги са се оценявали високо,както и тези на (прехваления) Тарантино. За резултатите на филмите на Скорсезе няма смисъл и да пиша.
За Терминаторите на Камерън пък въобще, както и за Властелина.
А пък Титаник да дадеш като пример за някакъв драматургичен провал при всичките му всевъзможни награди и критични оценки, които има е просто смешно.
Тъпи франчайзи и отделни филми, правени единствено и само за пари и гледани от една специфична фенмаса от тъпи овце без вкус, докарваща им милиони винаги е имало, винаги ще има и това само доказва колко добре са си свършили работата маркетинг отдела.
Но качествено направените такива, които глезят окото, ухото и ума на публиката и в последствие пак печелят и пари, и награди си съществуват също толкова добре и пак си се оценяват подобаващо от тая същата публика.

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 26 Апр 2016 12:02


За втори път, какво означава "хабна"?

А, че не е всеки път, е ясно по статистически причини. 8)

Цитат:
А пък Титаник да дадеш като пример за някакъв драматургичен провал при всичките му всевъзможни награди и критични оценки, които има е просто смешно.

Титаник се проваля точно в задачата да предаде поне едно истинско човешко чувство. Няма един реалистичен персонаж (за историческите промени няма да отварям дума). Всички са емоции изпържени на 11...ПРЕДИ да се треснат в айсберга. Имаш усещането за сапунена опера, където това би било в реда на нещата, само дето не е такова заглавие.
За мен този филм е доказателството, че Джеймс Камерът е извънземно. :lol:

Множеството му награди просто показват, колко подкупна и неадекватна е кино критиката.


Цитат:
правени единствено и само за пари и гледани от една специфична фенмаса от тъпи овце без вкус, докарваща им милиони винаги е имало

Фактът обаче, че при възможност за избор от множество прогнили боклуци избират точно най-миризливия е показателен. :lol:
Никакво там "подобаващо".

Затова и не ми дреме за рейтинги от бази данни, по-прогнили домати и ботове критици - никога не мога да разчитам, че примерно 10 филма с оценка 7, ще са обективно седмици и за мен.
Винаги ми се налага да проверявам лично и често - драстична разлика.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 26 Апр 2016 15:20


Пф, хайде да престанем с тези оценки и рейтинги. Те не са показателни. Бътърс, ако искаш им се доверявай, ама не ги изтъквай като доказателство за нищо. Единствено важни са твоите лични оценка и доводи родени от собствената ти преценка на база на твоя усет.

А това хабна ми звучи като фавн(а) - италианско древно божество.

За Титаник съм съгласен - прекалено ниско ниво любовна драма, на фона на огромната трагедия. А Камерън не съм го харесвал, Аватар ми е от по досадните приказки. Виж Бей знам защо го харесват, ефектите в неговите филми са страшни. И което е по впечатляващо, реалистични. А говорим за някакви костенурки и гигантски роботи, все пак. Не може да се отрече, че в този аспект върши чудесна работа. Аз съм впечатлен. Ако имахме и късметът сюжета да не е мозъчна пръдня щеше да бъде прекрасно, но...

ПП: И коя е тази Вселена с подобни на последните филмови Батман и Супермен? Може ли линк? От оригиналните ли е? Най-близка подобна според мен би могла единствено да бъде онази с действие развиващо се в средновековието със сър Брус от Уейнчестър, Барон Лутър и рицарят Каел, извадил меча Ескалибур.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 26 Апр 2016 15:42


Toчно пък аз както виждаш от възторга ми по филма хал хабер си нямам и желание да се доверявам на разни измислени подкупни "компетентни" критикари да ми накланят хуя какво да харесвам и какво не. Просто ми направи впечатление колко ниско паднаха тоя път в стремежа си сляпо да оплюят нещо по-различно от установения канон, като някои даже и не успяха да си домъкнат гъзовете до киното. А рейтингите на публиката като цяло ги дадох просто като статистически пример за това как дори и една очевадно преднамерена анти-кампания не успява да събори един филм, които има потенциал, па макар и леко прахосан тука. Кой крив, кой прав не е моя работа да ги мисля, ако не са им корави главите в WB и искат да си развият DCCU докрай, ще си вземат поука от АДЕКВАТНАТА критика, а не недораслите хейтърчета. Но от друга страна ако филма наистина беше толкова отвратителен, колкото преднамерено беше изкаран, още дори и да му беше минала премиерата нямаше да получи толкова обнадеждаващи оценки от публиката като цяло и щеше да се срине и като боксофис, и като отзиви от средностатистическия сульо и щеше да получава средностатистически зрителски оценки от рода на 3/10, 35% и прочее в разните сайтове, което така и не се случи. Та това ми беше идеята и съм погнусен като цяло до колко се дава власт на платени "компетентни" уж независими драскачи заради Интернет, които са на нивото на пуберите в замунда и за които Sharknado е връх киното, съизмерим с Матрицата.

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 26 Апр 2016 19:08


@Вълка, май ти ми беше препоръчал да гледам Константин, нали ? Вчера гледах епизода на Стрелата където участва той и горе-долу ми допадна като персонаж. Това ли е първото представяне на Константин преди собствения му сериал или собствения му сериал е преди този епизод? Също така, Оливър има ли участия в сериала за Константин и този Константин има ли нещо с пълнометражния филм от преди десет и повече години?

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 26 Апр 2016 19:17


Олеле, константин участва при стрелата? Това същия ли константин е, дето е сериал? Ако да - няма да го гледам! :x

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 26 Апр 2016 21:03


The Wolf, ми в прословутият комикс на Франк Милър от който е взет сблъсъка - The Dark Knight Returns...а съм чел и за още силно deranged истории.

Друг пример пък е Justice League: Gods and Monsters, където ролята на Супермен (син на Лара и Зод), Батман (Лангстром) и Жената чудо (мацка от Apokolips) се изпълнява от различни хора.

Все сбъркани и противоречиви версии, но за разлика от BvS работят.


IC1101, има сериал за Константин, но никой друг от ТВ света на DC не се появява там (доколкото знам, защото не съм го гредал). Поради ниски рейтинги му удариха балтията и няма да има повече серии.
Появата му в Arrow е единична и доколкото разбирам е само камео изключение, заради приятелство на актьора с Амел. Не съм сигурен, че CW имат и ТВ правата за този персонаж.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 26 Апр 2016 22:22


JL: Gods and Monsters също беше доста противоречив и не особено долюбван и това, което го спаси беше името на Брус Тим, създателя на анимирания Батман от началото на 90-те. Като цяло DC феновете въпреки огромните си претенции си не обичат Elseworld версии на героите си във филми и са си забили главите в мейнстрийм канона. Единствената филмирана алтернативна история, която пожъна сравнително единодушен успех бе Flashpoint.
A за Константин - беше излъчван по друга телевизия и като изключим изключително харизматичния Мат Райън, който просто заспа като Константин си беше слаба ракия, която не можеше да се сравнява с другите високобюджетни шоута и беше сравнима със SyFy тоягите от рода на Dominion. Цяло чудо е как CW успяха да го отмъкнат за камео заради цялата скапана политика на Уорнър с правата на отделните герои. А между другото се чуваха някакви слухове за камео на Константин и във втория сезон на Легендите, ама ще се чуе...

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 27 Апр 2016 00:03


IC1101 написа:
@Вълка, май ти ми беше препоръчал да гледам Константин, нали ? Вчера гледах епизода на Стрелата където участва той и горе-долу ми допадна като персонаж. Това ли е първото представяне на Константин преди собствения му сериал или собствения му сериал е преди този епизод? Също така, Оливър има ли участия в сериала за Константин и този Константин има ли нещо с пълнометражния филм от преди десет и повече години?

Аз ти го препоръчах, да. И стоя зад казаното от мен. Не съм гледал въпросния епизод от Стрелата(защото не го гледам), но появата му е след завършека на неговия сериал(1 сезон). Чувам отзиви, че в Стрелата са го направили доста по еднообразен персонаж, но бил споделил, че се задават "нови опасности". Заради рейтинга на въпросния епизод(по висок от останалите на Стрелата) се говори, че неговия сериал ще бъде подновен за втори сезон и ще бъде включен към вселената на Стрелата.

Потвърден е и като участник във втория сезон на Легенди на утрешния ден! Така че изгледай сезона. Имам интересна теория относно участието му там, но ще видим ще изляза ли прав. Не искам да ви спойлвам евентуалния край на първия сезон.

Не са го спрели заради нисък рейтинг, въртеше се около този на Легендите и Супергърл като цифри, просто им излизаха скъпо ефектите и декорите. Все пак това е мистичен трилър. И на практика се отказаха от този герой. Бътърс ефектите не са зле. В Легендите и Супергърл са в пъти по лоши. При Константин друг плюс е, че сериала е атмосферичен. Напипали са вярната нишка и следват комиксите. Ако не ти е харесал, то просто не е твой тип сериал, както например Стрелата не е мой.

Стрелата и Светкавицата не участват в епизоди от Константин. Луцифер(за който също има сериал и него го препоръчвам) доколкото помня участваше под някаква индиректна форма - споменаваха го като бъдеща заплаха. Няма нищо общо с филмът от 2005. Това е съвсем нов прочит на героя и далеч по сполучлив.

Светкавицата за сметка на това участва в един епизод на Супергърл. Очаквам и Стрелата да запише участие там през втория сезон. Всеки може да се появи навсякъде. Знаете ли, ТВ вселената на ДС започва да се заплита лека-полека и това ме радва като голям комикс фен. Ако наемат и свестни сценаристи... надеждата умира последна все пак.

ПП: Гипо, не се притеснявай да гледаш Константин. Съвсем друга бира е от Стрелата и то в добрия смисъл. Има и някои бруталии :D А и както виждаш мнението на феновете на CW сериалите - не им е харесал. Това е достатъчно за да те ориентира :)


Профил Skype
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com