Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 15 Апр 2016 15:35


Единственото положително в този филм е, че новия Батман ми хареса като персонаж. Изкараха го някаква мутра, която залага на улични боеве, краде файлове от конкуренцията с неясни цели, подкупва осакатени служители да не дават изявления, дамгосва и избива хора, а в онзи сън с палтенцето в пустинята, отишъл да прави мръсна сделка човека :shock: Ако някой гледа този филм без да е наясно с имената на героите в него, би си помислил, че Супермен е Бизаро, Батман е Лекс Лутър, а този който игра Лекс е прекалено преиграваща версия на Зеления гоблин. И всичко се развива в някаква пародийна вселена.

Изпълнението на Батман е адски слабо, понеже през повечето време Афлек се пулеше докато прегръща деца, изцъкляше очи докато гледа клипове на компа, кокореше се хвърляйки око на някакви изрезки от вестник и сънуваше :lol: Да се сравняват батманите на Нолан с този на Снайдер е кощунство. Някой казва, че във филма имало положителни аспекти? Бих се радвал да разбера какви и да ги оборя.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 15 Апр 2016 16:24


Двете хубави неща на филма са:
- мацката, която играе WW (тая Жизел от бързи и яростни, дето умря) и е поналяла малко мръвка;
- че филмът свърши.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 15 Апр 2016 18:32


Светкавицата струва ли си да се гледа? Одеве гледах епизода на Стрелата, който е кросоувър със Светкавицата и когато даваха моменти от предни епизоди споменаха и двата сериала, явно Оливър е правил камео там за няколко епизода. Какво и колко съм пропуснал и струва ли си да видя и тоя сериял само за тези няколко момента и до колко са преплетени един с друг?

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 15 Апр 2016 19:42


Ами щом си фен на Стрелата не виждам защо да не станеш такъв и на Светкавицата? Това е пъти по добър сериал от Супергърл, Легенди от Утрешния ден, Смолвил и с класа над Стрелата.

Усеща се комиксова атмосфера и че проектът разказва за супергерой. Все неща, които липсват в Стрелата. Няма толкова романтика, всъщност... има я, но е форсирана и не и се обръща толкова много внимание. Женските персони особено във втория сезон не получават нужното екранно време за да станат антипатични или да дразнят. За сметка на това пък са много :D

Бих казал, че е на нивото на Готъм. С други думи сносен сериал с голям нереализиран потенциал и елементи на гротеска.

Съветвам те щом си DC фен да гледаш Константин, най-добрия сериал базиран на техен герой за момента, историята и различните свръхестествени разследвания ще ти допаднат ако харесваш мистичното.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 15 Апр 2016 19:49


Не бих казал, че съм фен нито на ДС (държавна сигурност ? :o ), нито на Марвел, просто примерно Марвел имат отделни проекти които ме кефят като железния човек и авенджърите, а примерно Ноланския Батман ме е кефил без да съм с претенции да е на ДС. Реално, аз и Стрелата не знаех, че е проект на ДС преди да почна да го гледам, ама квот такова, кефи ме. Та няма много значение кое от къде е при мен. :D
едит: снощи гледах епизода дето е с битката на шефа на Лигата и беше ебати underwhelming момента :? а уж трябваше да е нещо супер важно...битките на острова с войниците бяха в пъти по яки.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 16 Апр 2016 12:50


ДС = данъчни служби

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 18 Апр 2016 23:50


Много ми се ще да прочета детайлно ревю на Алшу за филма Батман срещу Супермен и смятам, че не съм единствен. Интересно ми е да видя неговото изчерпателно мнение и да коментираме след това, той е достатъчно навътре в материята все пак.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 19 Апр 2016 08:54


Да го анализирам кадър по кадър колко го мразя и как ненавиждам Снайдер?
Струва ми се излишно и трудоемко.

Други хора са се справили много по-добре (мисля, че вече съм давал този линк) - http://io9.gizmodo.com/batman-v-superma ... 1767720335

Само бих добавил, че е щом толкова се харесва The Dark Knight Returns на Франк Милър да бяха адаптирали целия комикс, а не да взимат парченца, като Нолан/Снайдер и да ги вграждат в някакви си техни измислени истории.

Да, там Батман и Суперман са някакви одъртели, песимистични, мрачни и направо контрапункт на собствените си образи, но и това е смисъла на историята - годините геройстване не се отразяват добре.

С такъв тип история обаче да започнеш нов френчайз (прословутия DC Cinematic Universe) и да се опитваш да привлечеш нови незапознати зрители към идеята за Justice League ми се струва тъпо и непродуктивно.
Обикновено се почва с нещо по-шарено, зарибяващо и оптимистично, а нататък се натрупва мрак, проблеми и вътрешни конфликти между героите.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 20 Апр 2016 00:13


Не си давал линка досега. По принцип съм съгласен с повечето от тезата, но има и заяждания на много ниско ниво, които не одобрявам.

1. Зак Снайдер си прави каквото си поиска в своите проекти. Така е. Но постоянно да се натяква, че едва ли не той си прави нарочно гаргара със Супермен и Батман? Не го вярвам, най-малкото би го спряло това, че името му ще се компрометира и той в крайна сметка ще загуби пари, след като студиото се откаже да прави продължения на Супермен и Лигата заради слаба възвръщаемост. Той просто толкова си може. Уочмена и 300 бяха добри филми за мен, понеже исках да видя на екран такава интерпретация. И... можеше да са и по добри. Човека се опитва да разказва мрачни истории, но не му се получава особено.

2. Някакво дете плачело в залата? Филмът бил мрачен? Каква е тая малоумна критика, която се изтъква навсякъде. Това не е проблем. Този филм можеш да го разкостиш буквално минута по минута заради тъпия сюжет, лошата актьорска игра, зле написаните персонажи и адски жалките ефекти. Какво като деца се страхуват да го гледат? Те също би трябвало да се стреснат от Бейн при Нолан, Червения череп, Мандарина, Зимния войник, пушечното месо Куиксилвър. Има анимации за деца. Да гледат принцесите на DC(или както се казва онзи проект с всичките им женски героини в някакво даскало :lol: ). И по големите имаме право на избор и сериозни адаптации на любими персонажи.

Тук и майката има своята вина, все пак трябва да се ориентира от трейлъра, че Супермен и Батман няма да го играят дупе и гащи, ами ще опитат да се избият. Плюс това разплакването нищо не е. Бях свидетел в Кино арена на прожекция на Елизиум при операцията на мозъка на главния герой, 7-8 годишно дете буквално да колабира пред очите на майка си :( . Дори прожекцията беше прекъсната за кратко. Виновни са и касиерите и родителите, които въобще не се впечатляват на какво водят децата си. Дебилна история.

3. Нивото на актьорски умения показани в този филм е престъпно ниско. Какво му е харесало в Гей Гадост не знам. Аз от нея помня как си гледаше някакви клипчета в пощата и няколко сцени с Афлек, които бяха мега банални и зле изиграни. Такава липса на харизма и качество не съм виждал отдавна. Бойните сцени с нея също бяха малоумни. Парира някакъв удар с щит или като скръсти ръце в стил пауър рейнджърс и оператора ще я нокаутира с камерата само и само зорлем да видим отблизо опулената и потна нейна физиономия. Мислех, че само Боливуд прилагат такива методи на заснемане във филмите си. За Афлек съм съгласен с гипката, че просто когато той е на екран, сякаш времето е спряло и камерата просто се доближава и отдалечава от негова снимка на случаен принцип.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 20 Апр 2016 08:30


The Wolf
Цитат:
че едва ли не той си прави нарочно гаргара със Супермен и Батман?

Едва ли се подиграва нарочно. Това е хипербола, която хората използват, за да кажат с други думи, че Снайдер не разбира тези персонажи.

Цитат:
Уочмена и 300 бяха добри филми за мен

Е, аз не ги обичам...и все пак те са за малко по-тясна публика, а и не са за такива икони на поп културата, като Батман и Суперман.
Едното е контра култура, а щом историческата некоректност на спартанците и балетът, който представляваше екшъна в този филм не обидиха никого...за мен пък са непростими, дори да става дума за комикс адаптация.


Цитат:
Някакво дете плачело в залата? Филмът бил мрачен? Каква е тая малоумна критика, която се изтъква навсякъде. Това не е проблем.

Проблемът е с това, че WB се опитват да зарибят по-широк кръг хора по този начин.
1. Като самостоятелен филм или сериал от филми е допустимо, но цял такъв свят е скучно (и мързеливо). Едно от силните неща на комиксите е, че са най-разнообразни. Не всичките са от един калъп.
2. Самият мрак е самоцелен в случая. С него не се стигат до някакви по-силни художествени внушения, като примерно в Watchmen. Стил без съдържание.
За разлика при Нолан мракът върши много, ама много по-добра работа.

Та хем правиш нещо за по-възрастни, хем го оставяш кухо, като лейка. Заслужава си да го спукат от критика.

Цитат:
също би трябвало да се стреснат

Аз си мисля, че хлапето е плачело не от страх, а от яд и досада, че не е получило експлозивния шарен сблъсък, който е очаквало.
Вместо него - безкрайни приказки и експозиции.
И прави ли ти впечатление, че ти описа предимно злодеи, а тук говорим колко са отблъскващи супергероите. :lol:
Което е и смисълът на комикса The Dark Knight Returns, но не и на всичките издания за Батс и Супс. :idea:


За актьорската игра на Бен Оръфлек съм съгласен с теб - и аз не съм фен, но ми е по-поносим от Кавил.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 20 Апр 2016 15:57


Гледах BvS още като излезе на IMAX и не знам кой какво очакваше, но на мен ми хареса и то зверски много. Знаех какво да очаквам, знаех и на чий филм отивам и останах на 100% доволен с някои несъществени забележки. Това, което ме напрегна беше как необяснимо за мен много уж уважавани "критици" се изказаха толкова нелепо и неподготвено, още преди да беше излязъл филма (даже имаше изцепки от рода "Още не съм гледал филма, ама вече откровено го мразя"... WTF, ти дебил ли си бе, да те еба? :lol: ). Адекватната градивна критика с всичките плюсове и минуси, която би трябвало да съпътства един такъв скъп филм и да даде една балансирана оценка беше тотално изместена от яростен, сляп и на моменти тотално безпочвен и безумно зверски хейт и то от хора, които уж би трябвало да са наясно с това на какъв филм отиват, а действаха като ебати и недораслите пубери. По едно време почти се бях убедил, че уж безпристрастните критици са едва ли не платени от Дисни за цялото това фиаско. Че имаше проблеми - имаше, но поне съм доволен, че достатъчно хора, обикновени фенове и не-толкоз такива, му оцениха положителните страни и го натикаха до сливиците на очевидно пристрастните "критици" със по-скоро положителния audience score в IMDB, RottenTomatoes и MetaCritic, a и успя да направи над 800 милиона по света, което си е постижение, като се има предвид колко рисков проект беше като цяло и по колко тънък лед върви. Едва ли ще стигне милиард, но все пак няма да спре плановете на WB за DCCU и това може само да ме радва. Очаквам Блу-Рей изданието с Director's Cut-a юли месец, който ще е около 3 часа и предполагам, че още повече ще ми хареса. А дано и Снайдър малко да вземе впредвид адекватните критики към филма (без скапания хейт, разбира се) и да успее да направи по-кохерентни и рафинирани филми за Justice League.

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 20 Апр 2016 17:08


Би трябвало да ти е ясно, че ако нещо се е харесало на теб, това не значи, че трябва да се хареса и на другите хора (и обратното), нали? Тук коментираме личните си впечатления. Повечето от нас са отишли с нагласата за посредствен филм, благодарение на трейлъра. Точно това и получихме.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 20 Апр 2016 17:23


Buttersa
Цитат:
успя да направи над 800 милиона по света, което си е постижение, като се има предвид колко рисков проект беше като цяло и по колко тънък лед върви.

Не виждам нищо рисково от финансова гледна точка, за филм с двама от най-популярните комикс герои на всички времена.

Рискът се корени в това, че режисьорът превърна този филм в мащабна мастурбация на най-любимите си фетиши. (Подобно на предишните си филми.)
Екипът сценаристи, во главе с моя "любимец" Гойер също рискува излишно въпреки предупредителното брожение с срещу абсурдните моменти в The Dark Knight Rises и Man Of Steel и продължи с още повече от същото.

И аз не бях изненадан спрямо предварителните си очаквания.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 21 Апр 2016 13:18


Остават ми два епизода до края на трети сезон на Стрелата и не мога да разбера защо никой не се сети да съживят Сара с лечебните води на Раз? Щом стана номера с Тия, защо да не стане и със Сара? Да кажем, че тогава никой от наще хора не знаеше за тези води, но защо Ниса не го предложи, примерно? Ебати... Иначе: https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hp ... 2227_o.jpg

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 21 Апр 2016 14:41


IC1101 написа:
защо никой не се сети

Защото сериалът е смотан :lol:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 22 Апр 2016 14:03


https://deadline.com/2016/04/superman-p ... 201741635/
Най-накрая пак нещо се чу за предстоящия "Krypton" по SyFy, въпреки, че не тая големи надежди да е нещо по-качествено от Supergirl в най-добрия случай... :?

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 22 Апр 2016 14:14


Е, щом действието се развива на Криптон или трябва да има бюджет от сорта на The Expanse (леко не ми се вярва) или да е пълна мизерия.

Поне няма да омажат някой от земните герои, а само родата на Кал, Кара, Зод и Брейниак.
Най-много да има камео от някой Green Lantern, да се мерне тип от The New Gods или да прелети танагарианец.

Лобо би бил добра изненада.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 22 Апр 2016 14:56


Kaто знам как идейно сериалите на SyFy са заседнали някъде в 1993 година съмнявам се да използват до край потенциала на идеята по подобие на CW и в крайна сметка най-вероятно да се получи някаква кратка пръдня от типа на Dominion.

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 22 Апр 2016 16:41


Но, ако перкат в стил The Expanse (първото им поносило шоу от BSG reboot насам), може пък да не е зле.
Дори и продукция от нивото на Killjoys може да сработи, ако има добър сценарий...ма то няма и не може да има :lol: . The Expanse минава метър, защото все пак адаптират свястна книга.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 22 Апр 2016 17:18


The Expanse вероятно е единственото от SyFy, което съм гледал, ама ми хареса супер много. С нетърпение чакам втори сезон.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com