Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 29 Дек 2015 10:14


нелегален написа:
браво на двойното W, но кога точно сме го оплювали? :o

Ако трябва да съм честен и аз никога не съм чувал да го оплюват, но самият факт, че никога не бях чувал за него ИЗОБЩО, преди да прочета тази случайно попаднала ми статия в някакъв случаен блог, е доста показателен.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Latinica
Аватар
Регистриран на:
26 Авг 2010 01:01
Мнения: 2904
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 29 Дек 2015 22:56


Liberty написа:
...


style se pishe ve, mindil

___________________________________
Симо написа:
снощи
пиян
без книжка
съм карал без колан
чужда кола
пълна с крадена царевица
облечен като полицай


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 30 Дек 2015 23:22


И ко са? Няма газ за нова година?

Цитат:
А засега ситуацията е част от хибридната война на Русия срещу България: една българо-руска фирма дължи на друга руска фирма едни пари, а българският днъкоплатец го подготвят да ги плати два пъти (дано само два пъти!). Веднъж, когато е купувал газа от „Овергаз“ и втори път, когато държавата ще трябва да „урегулира” спешно отношенията между двете дъщерно-дружески фирми.


http://vek21press.com/index.php/2015/12/30/overgaz/

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 31 Яну 2016 20:47


Просто ще оставя това тук:

Чудовищното зверство „Народен съд”

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 31 Яну 2016 21:47


Liberty написа:
Просто ще оставя това тук:

Чудовищното зверство „Народен съд”

Колко да е чудовищно? Във капиталистическо-демократична Франция без съд под ножа минават над 20 000 души. Присъда - "колаборционист". Но предполагам, щом не е извършено от Москва не е чудовищно деяние.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 31 Яну 2016 23:20


За първи път чувам такава дума. Какво е "колаборционист"? :shock:

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 31 Яну 2016 23:58


Изтървал съм "А"-то. "Колаборационист"

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 01 Фев 2016 00:10


aaaaaa

копеле

ама и аз съм масивно тъп, че не загрях какво имаш предвид, се еба в ушите :lol:

даже гугъл сърч пуснах и гугъл ме поправя и аз му викам "не бе, не търсим колаборационизъм, колаборционист ми трябва"

време е да си лягам

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 01 Фев 2016 20:49


Аз пък съм още по-тъп, защото не знаех какво означава тази дума. Но поне си го признах и след това проверих какво означава, докато съм сигурен, че има доста хора, които, нито ще си признаят, нито ще проверят :D


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 01 Фев 2016 20:57


Serious Sam написа:
Liberty написа:
Просто ще оставя това тук:

Чудовищното зверство „Народен съд”

Колко да е чудовищно? Във капиталистическо-демократична Франция без съд под ножа минават над 20 000 души. Присъда - "колаборционист". Но предполагам, щом не е извършено от Москва не е чудовищно деяние.


Предполагам...не е извършено изобщо. Във Франция има репресии срещу колаборационисти, стигали са ги и са ги извеждали на показ на улицата, възможно е съпротивата да е разстрелвала хора по време на самата война, което е различно. И като цяло сравнението (от типа "вие защо биете негрите") изобщо не е удачно, тъй като Франция НАИСТИНА е била окупирана от Германия. Французите НАИСТИНА са се съпротивлявали и те ДЕЙСТВИТЕЛНО имат причини да смятат колаборационистите за предатели.

В нашия случай е точно обратното. БЪЛГАРСКОТО правителство беше свалено от съветските окупационни войски, които на свой ред поставят на власт колаборационистко такова. Това НЕ БЪЛГАРСКО правителство разстрелва БЪЛГАРСКИЯ национален елит в онази съдбовна нощ на 02.02.1945г.

И това разбира се е само едно историческо събитие, което реших да припомня, поради историческата му значимост. "Народната" власт извършва далеч повече престъпления и пролива много повече кръв на обикновени българи в течение на тези 50 години.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 01 Фев 2016 21:17


колко бяха... 8-9 милиона избити българи или нещо такова...?

Писах го и във фейса, пиша го и тук - от юни до септември 1944 г. изпълнените смъртни присъди във Франция са над 20 000. За периода 1945 - 1951 - още 6 500, заедно с управлявалите Франция в периода на окупацията. А Върховния съд по правосъдието, който е издал присъдите е коституиран чак 1958 г. :lol:

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 01 Фев 2016 22:02


Serious Sam написа:
колко бяха... 8-9 милиона избити българи или нещо такова...?

Писах го и във фейса, пиша го и тук - от юни до септември 1944 г. изпълнените смъртни присъди във Франция са над 20 000. За периода 1945 - 1951 - още 6 500, заедно с управлявалите Франция в периода на окупацията. А Върховния съд по правосъдието, който е издал присъдите е коституиран чак 1958 г. :lol:


Трябва да ти се признае, че макар да пишеш пълни глупости, поне даваш повод на човек да научи нещо ново. Държа да предоставиш достоверен източник на твърдението си, за броя на екзекуциите. След бърз сърч в интернет по темата (тъй като признавам не се бях интересувал до сега) попаднах на статии в wikipedia, която поне що се отнася до добре известни исторически факти, може да се счита за достоверен източник. Ето какво пише там по въпроса:

Цитат:
Between 1944 and 1951, official courts in France sentenced 6,763 people to death (3,910 in absentia) for treason and other offences, but only 791 executions were actually carried out. More common was "national degradation," a loss of face and civil rights, which was meted out to 49,723 people


https://en.wikipedia.org/wiki/Pursuit_o ... ors#France

Всичко на всичко 791 с изпълнените присъди и ПАК повтарям, разликата с България е очевидна. Французите са имали основания да издадат тези присъди.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 01 Фев 2016 23:12


Така,
първо: Народният съд е отврат и допринася за унищожаването на "цвета" на българския интелектуален елит, което по наглост и безумие е задминато само от техните "наследници" - или пионки, или хора, които не могат да творят и публикуват без партиен "надзор". Не че няма стойностни произведения от този период, напротив, но навсякъде е ясен отпечатъкът на лидерите ни, а това няма нужда да обяснявам колко е неправилно.
второ: французите са съдили колаборационистите без милост (пример - жени, за които се е знаело, че са имали връзка с немци, са ги стрижели като затворници, татуирали са им свастика на челата и после я са ги бесили, я са ги застрелвали) защото каквото и да си говорим, те са били безсилни през войната (завладели са ги за обидно кратко време), страната им е била разрушена при битките за освобождение, хем от съюзниците, хем от отстъпващите Вермахт и СС. Разбира се, въпреки сериозната съпротива, Франция надали има съществен принос за печеленето на войната, но разбира се, някой тъпак, вероятно американски лидер, е решил да ги обявят за ПОБЕДИТЕЛ във войната - прозвище, изобщо незаслужено от смачкана от Третия Райх страна, която на всичкото отгоре му е козирувала по време на предателите от Виши. Всичко това - защото е в Западна Европа и защото е древният, кръвен враг на Германия. Абсолютно нечестно и според мен оправданието, че победителите пишат историята не оправдава това, че Франция беше поставена на пиедестал, като след войната дори й бе позволено да крои планове как никога да не се възстанови германска държава под каквато и да е форма.
трето: съюзниците са шибан позор, задето не успяха да изловят всичките нацистки мишки, които избягаха в Южна Америка (главно Аржентина и Бразилия). Въпреки че ловенето на нацисти става цял занаят през 50-те и 60-те, все още много от тях не са съдени или по-лошо, починали са от естествена смърт, оставени да изживеят оставащите си дни, сякаш нищо на никого не са направили. Положението е дотолкова изпуснато, че още има слухове Хитлер да е жив. Пълна шашма. :notfair:


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 02 Фев 2016 09:30


Точно пък съюзниците са направили така че след ВСВ, нацизмът да бъде заклеймен и всякакви дори и прикрити симпатии към Хитлер и компания да са табу и днес. Преди 70 години е било доста трудно да се хванат всички тия изверги, но продължават се преследват и сега. Нали наскоро арестуваха някакъв бивш офицер на SS и го затвориха доживат, което в неговия случай беше няколко години, защото дедото си беше бая дърт и умря в килията малко след присъдата.

Тъпото е, че доста по-хардкор версията на нациския режим - тая на Сталин и компания и сега се приема за нещо нормално, а е било трябвало веднага след студената война да се осъди от цивилизования свят както нацизма. Нито е забранена, комунистически палачи си живеят до 100 години без никой да им държи сметка и се водят уважавани хора, техните роднини се гордеят с тях и т.н Даже пропагандата на комунистите, макар и доста модернизирана, продължава до днес и все има млади последователи, хейтващи цивилизования свят и същевременно ползващи благата му.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 02 Фев 2016 14:56


vanmx написа:
Точно пък съюзниците са направили така че след ВСВ, нацизмът да бъде заклеймен и всякакви дори и прикрити симпатии към Хитлер и компания да са табу и днес. Преди 70 години е било доста трудно да се хванат всички тия изверги, но продължават се преследват и сега. Нали наскоро арестуваха някакъв бивш офицер на SS и го затвориха доживат, което в неговия случай беше няколко години, защото дедото си беше бая дърт и умря в килията малко след присъдата.

Тъпото е, че доста по-хардкор версията на нациския режим - тая на Сталин и компания и сега се приема за нещо нормално, а е било трябвало веднага след студената война да се осъди от цивилизования свят както нацизма. Нито е забранена, комунистически палачи си живеят до 100 години без никой да им държи сметка и се водят уважавани хора, техните роднини се гордеят с тях и т.н Даже пропагандата на комунистите, макар и доста модернизирана, продължава до днес и все има млади последователи, хейтващи цивилизования свят и същевременно ползващи благата му.

Нацизмът бил заклеймен? Защо днес още е жив тогава, включително в Германия? Защото много са се потрудили да го затулят, нали? Всъщност не - американците прибират най-призваните нацистки учени на своя земя, където използват таланта им за свои цели. Междувременно съветите прибират Гестапо главатари и сформират Щази. Така че всеки се възползва от нацистите, вместо да ги избива. Просто са били доста квалифицирани, явно.
За втория абзац - абе мушмурок, ти не разбра ли, че тия присъди и обиди, с които си правиш деня, не ми пука за тях? Викай си сам срещу стената колкото искаш, никой не слуша.


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 02 Фев 2016 19:23


Докато все още сме на темата. Вчера по БНТ беше излъчен филм по повод на събитията преди и след 9-ти септември. За мен нямаше много неизвестни факти, но все пак е един доста добър документален филм, какъвто отдавна трябваше да се направи.

Гледайте го защото може да го свалят от тубата поради нарушение на авторските права.
https://www.youtube.com/watch?v=ZDvgfnDkNGE

Иначе особено впечатление ми направи моментът с убийството на сръбския крал Александър Караджорджевич.

https://youtu.be/ZDvgfnDkNGE?t=9m40s

Атентаторъд – Владо Черноземски ми е кръвен роднина по бащина линия. За първи обаче, чувам името му по телевизията. :D Той бива убит от охраната на краля.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 02 Фев 2016 19:28


vanmx написа:
Точно пък съюзниците са направили така че след ВСВ, нацизмът да бъде заклеймен и всякакви дори и прикрити симпатии към Хитлер и компания да са табу и днес. Преди 70 години е било доста трудно да се хванат всички тия изверги, но продължават се преследват и сега. Нали наскоро арестуваха някакъв бивш офицер на SS и го затвориха доживат, което в неговия случай беше няколко години, защото дедото си беше бая дърт и умря в килията малко след присъдата.

Тъпото е, че доста по-хардкор версията на нациския режим - тая на Сталин и компания и сега се приема за нещо нормално, а е било трябвало веднага след студената война да се осъди от цивилизования свят както нацизма. Нито е забранена, комунистически палачи си живеят до 100 години без никой да им държи сметка и се водят уважавани хора, техните роднини се гордеят с тях и т.н Даже пропагандата на комунистите, макар и доста модернизирана, продължава до днес и все има млади последователи, хейтващи цивилизования свят и същевременно ползващи благата му.

Много просто - Съветския съюз печели войната, а историята се пише от победителите. Затова се продават значки и тениски със сърп и чук съвсем спокойно, а пък едни приятели-скинари са ми разправяли, че като отишли в Германия, на границата, с лупа им гледали татуировките и обложките на дисковете с музика дали случайно няма нацистки символи :D

А newcomer-а, пак говори пълни глупости. Това, че нацизма е бил заклеймен не изключва нещата, които ти казваш. Точно в това се състои едно от лицемерията на западния свят. А за втория абзац не разбрах какво се засегна. Не знам за какви обиди от страна на vanmx говориш, но аз съм доста съгласен с това, което каза.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 02 Фев 2016 19:40


Чакай малко бе, никакви обиди не съм написал, къде точно ги видя :D Това че виждаш нещо за теб във втория абзац и си е твой проблем това са си факти. Другия пък обяснява за някакъв си подем след 1945-та, май нямате никаква връзка с реалността.


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 03 Фев 2016 00:39


нелегален написа:

към Андрю: Това за дядо ти е интересно. Доста груби времена са били 30-те с тия атентати и терори.


Aко за Владо Черноземски говориш, не ми е точно дядо, а брат на бащата на дядо ми т.е. пра-пра чичо или нещо такова се води.

Тъй като самия не знам много подробности (освен, че е бил от ВМРО и че е убил сръбския крал) реших в тази връзка да го гугълна днес и какво излезе...

Доста впечатляваща биография, от която те побиват тръпки. В статията се четат неща като "Терорист №1 на Европа". Имал е идеята да се самовзриви в централата на Обществото на Народите с цел да привлече внимание върху македонските българи (това преди камикадзетата да дойдат на мода), но идеята му не е била приета от останалите. Абе като цяло падал си е по крайностите.

Ето цялата статия:https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%BE_%D0%A7%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%BE%D0%B7%D0%B5%D0%BC%D1%81%D0%BA%D0%B8

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 03 Мар 2016 09:10


Wow, аз ви казвам, че поляците са пичове:


https://youtu.be/K90wqDYApuI

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com