Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8550
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: True Detective
Публикувано на: 11 Авг 2015 16:17


да му еба Цензурата майна да му еба

чао

ОТИВАМ ДА СИ ГЛЕДАМ SUITS

КУР ЗА HBO

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
15 Авг 2014 22:43
Мнения: 438
Местоположение: Независимо Княжество Лозенец
В момента играе: ❚█══█❚
Заглавие: Re: True Detective
Публикувано на: 14 Авг 2015 09:34


Я вижте тука кво става. :D

___________________________________
TAPAKO PROST...


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: True Detective
Публикувано на: 14 Авг 2015 11:12


Звучи интересно.

Менсън, въпреки че ролята му в Синовете не беше запомняща се, не ми даде никакъв повод да съм недоволен от него. Става за тия работи :)
(а пък и новия му албум е доста добър)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
07 Май 2014 17:15
Мнения: 183
Заглавие: Re: True Detective
Публикувано на: 19 Авг 2015 18:05


Мамка му очаквах поне един от двамата да оцелее.
Велкоро умра много тъпата, за разлика от Франк...
шибани латинос.

И ся ко? Втората половина беше доста силна, ама пак не ме изкефи като първия сезон.
Но докато след първия не знаех какво да очаквам за втория, сега нямам търпения за третия сезон.

Хае, догодина по същото време.


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Мар 2014 12:54
Мнения: 307
Заглавие: Re: True Detective
Публикувано на: 20 Авг 2015 21:46


Пичове, не искам не искам да съм дребнав задник, ама ае слагайте спойлери, като става въпрос за нещо важно в сериала.Все пак не е минал и месец от както последният епизод е излязъл. :notfair:
та сега го почнах и ми изглежда обещаващо. Разликата е,че докато първият сезон ме хвана още в първите си 5 минути и ме пусна едва 2 дена, след като го изгледах докрай, тук ми отне около половин час някъде,за да ми стане интересно, поне за образът на Фарел.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2011 19:16
Мнения: 931
В момента играе: С пъпа на баба ти
Заглавие: Re: True Detective
Публикувано на: 21 Авг 2015 13:44


басимо тапия финал и тапата история :x


Профил

Аватар
Регистриран на:
15 Авг 2014 22:43
Мнения: 438
Местоположение: Независимо Княжество Лозенец
В момента играе: ❚█══█❚
Заглавие: Re: True Detective
Публикувано на: 23 Авг 2015 18:41


nachi kovri
nadahah sa i sq she go izgledam
neska-utre
do 5-ti sam

___________________________________
TAPAKO PROST...


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Мар 2014 12:54
Мнения: 307
Заглавие: Re: True Detective
Публикувано на: 24 Авг 2015 07:47


Ta....ръшнах 2рият сезон за една нощ и какво да кажа и впечатлението ми е, че тези актьори просто са си изхабили времето и усилията. Всичките страшно добре си играят ролята, а Фарел и Вон направо блестящо. Уви, това само донякъде замазва факта, че сериалът е написан ужасно.Оценявам какво са се пробвали да направят - по-бързо действие, повече герои и общо взето да бъде противоположност на първи сезон, но реализацията е ужасна. В крайна сметка това, което получаваме са множество плоски персонажи, за които не ни пука (без тези на Вон и Фарел),
Spoiler for :
деба когато геят умря
, не можеше да ми пука по-малко.Също така клише след клише, хаотично действие, което на моменти даже няма логика и без през цялото време чувствах, че е случват твърде много повече неща от колкото трябва.Даже и атмосферата на града не можа да ме хване, докато в първи сезон се чувстваше как мястото на действието едвали не си има собствен живот, беше обгърнато в мистерия и постоянно имаше една поддисткаща аура около него, то във вторият сезон всичко ми беше някво супер статично и безжизнено. Единствено сцените в бара ми направиха невероятно добро впечатление - според мен там сериалът наистина блести - невероятна актьорска игра, придружена с пропито тегаво настроение, мрачни тонове и едно от най-добрите музикални ъъъ допълнения, които съм виждал.Даже и диалозите, колкото и да са кратки са на много по-високо ниво там.
За краят hooolly shit :
Spoiler for :
Srsly, WHAT THE FUCK ?!? Последният половин час нямаше никаква логика.Първо, защо по дяволите Рей се върна в училището, като пълен идиот ?!Ако беше такъв добре, ама нищо в сериала не показа, че е олигофрен.Защо и дори не се пробва да им избяга от преследвачите си...просто се отказа и започна да записва тъпото си съобщение(клише 3123131) и накрая без никва причина просто се отказа и се остави да го гръмнат...И това ми е най-малкият проблем - как мексиканците изобщо успяха да открият Франк ?! И ЗАЩО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ САМОУБИ ЗА НЯКАКВО СИ САКО ?!? Не е като да няма за какво да живее вече и жена, която го чака.ЗА ШИБАНО САКО !И сцената където върви през пустинята и вижда отново живота си - клише...оф незнам, няма да ми стигне мястото от толкова много цифри.И самият край вече - беше тъп, безмислен, излишен и невдъхновяващ.Просто две жени си играят с някво тъпо бебе и изчезват в тълпата на фона на същата песен, която слушаме ВСЕКИ ШИБАН ПЪТ.GOD DAMNED, тоя сериал заслужаваше нещо по-добро


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юни 2010 22:14
Мнения: 619
Местоположение: Terra
В момента играе: PoE
Dark Souls
Заглавие: Re: True Detective
Публикувано на: 24 Авг 2015 10:51


В голяма степен сценария и диалозите в сезона наистина бяха subpar. Срещата на Велкоро с дебелия джинджър бе идиотска, но явно си пропуснал доста неща около Франк, тъй като неговия арк бе единствения логичен и добре реализиран.

Spoiler for :
Мексиканците най-вероятно са били част от цялата конспирация от самото начало, тъй като ги виждаме рамо до рамо с Тони Чесани в края на епизода. Еврейчетата са тези, които са изпортили Франк. Няма причина да рискуват бъдещия си бизнес заради гангстер, който никога повече няма да видят. Франк не се самоубива, той е мъртъв в момента, в който мексиканците го откриват. Шансът да преживее разходката през пустошта без транспорт е нищожен. Също така явно си пропуснал факта, че диамантите бяха в сакото. Да обобщим, няма пари, няма транспорт, няма контакт. Плюс това, че сцената на смъртта му е една от най-силните в целия сезон го превръща в единствения добре осмислен герой.
Финалът с женските е типичен пример за това как стоят нещата в 2015 година, когато всевъзможни феминистки и SJW групи влияят на изкуството и е до голяма степен отговор на критиките отправени към Пизолато от първи сезон.

___________________________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward, then that person is a piece of shit.


Профил

Аватар
Регистриран на:
07 Май 2014 17:15
Мнения: 183
Заглавие: Re: True Detective
Публикувано на: 24 Авг 2015 13:42


DarkAvenger89 написа:
Даже и атмосферата на града не можа да ме хване, докато в първи сезон се чувстваше как мястото на действието едвали не си има собствен живот, беше обгърнато в мистерия и постоянно имаше една поддисткаща аура около него, то във вторият сезон всичко ми беше някво супер статично и безжизнено. Единствено сцените в бара ми направиха невероятно добро впечатление - според мен там сериалът наистина блести - невероятна актьорска игра, придружена с пропито тегаво настроение, мрачни тонове и едно от най-добрите музикални ъъъ допълнения, които съм виждал.


Това

Spoiler for :
иначе смъртта на Франк беше бая силна и според мене


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Мар 2014 12:54
Мнения: 307
Заглавие: Re: True Detective
Публикувано на: 24 Авг 2015 18:23


Spoiler for :
Верно, това с диамантите не го бях забелязал, по това време сериалът вече ми беше meeh whatever и почнах да се разсейвам. Сега цялата сцена наистина добива смисъл и верно е доста силна. Даже си я изгледах отново...и отново and so on.


Профил

Заглавие: Re: True Detective
Публикувано на: 13 Апр 2016 22:42


:lol: :lol: :lol:


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8447
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: True Detective
Публикувано на: 27 Авг 2018 13:35




Иначе се чудя в коя тема изобщо коментирах втори сезон, предвид че след като го дропнах почти мигновено и 2 години по-късно го догледах ми направи адски силно впечатление и не може да съм останал безразличен в умрелия ни форум. :?

По моите стандарти в някои отношения втори сезон се оказа дори по-силен от първи, не кинематографски или като изпълнение, ами заради изключително премазващо тежкия лош завършек на историята. Рядко са такива бижута, в която историята ти напомня, че в истинския свят никога няма хепи енд и колкото по-безскрупулен и безнравствен е един човек, в общия случай толкова по-голям е шансът да остане недосегаем. <3


___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: True Detective
Публикувано на: 15 Яну 2019 21:30


Излязоха първите два епизода от сезон 3 и доста ме кефи, че връщат жанра към сезон 1. Много ме кефи атмосферата, историята тръгва да се заплита доста интересно (първият еп малко ми вървеше бавно, но втория го изгледах на един дъх) и Машала Али играе страхотно трудния си персонаж

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: True Detective
Публикувано на: 25 Фев 2019 21:48


Значи, днеска беше последният епизод. Али и партньора му продължаваха да играят уникално добре и наистина бях супер пленен от цялостното изживяване до финала.

Сега, последният епизод не беше по никакъв начин лош, но ме остави да се почувствам неприятно излъган. Твърде много подметки и подхвърляния през целия сезон, които се оказаха просто филър, както и сюжетни дупки. В смисъл, финалът на историята беше ок, но далеч от това, което очаквах като развитие.

Последния епизод 5.5/10, останалото 8/10

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com